Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק ההון

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

קח לדוגמא את קניון TLV השקיעו סכומי עתק בהקמתו וגם לפני המשבר הרווחים בקושי הצדיקו את הקיום שלו. תחושת בטן שלי אומרת שהקניון הזה גמור. 

שטח לא חסר, אפשר להסב חלק מהקניונים ומתחמי הנדל"ן למינהם עבור מחסנים לאמזון וכד'.

לפני 2 שעות, יבגניפ כתב:

כן לצד השני, מי ירצה לחיות בחנויות בלי חלונות בקומה מינוס זיבי?

תשמע, אני מאמין שלכל דבר יש היום ביקוש.

אם אנשים מוכנים לשלם על דירת (מחראה) חדר בת"א כ- 4000 ש"ח,  או לגור בדירות מרתף למינהם עבור המחיר הנכון יהיה מי שיסכים להכנס לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

מה המשמעות של זה? לא יודע. אבל זה מעניין. ממש תמונת ראי. 

לא בדיוק תמונת ראי. שים לב שהגרפים במונחים כספיים, והזהב זה קומודיטי שהמחיר שלו נקבע בעיקר פסיכולוגית.

אם תעשה את הגרפים בכמות (משקל יותר נכון) תראה שזה ממה לא נראה ככה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחילה צניחה חופשית גם מחיר נפט מסוג BRENT

https://markets.businessinsider.com/commodities/oil-price

הנפט מסוג ברנט, הנצרך על ידי שני שלישים מהעולם, יורד בכמעט 30% ונסחר ברמה של 18.5 דולר לחבית. מדובר ברמה הנמוכה ביותר שלו ב-18 שנה האחרונות. מחירי הנפט ירדו משמעותית בימים האחרונים בעקבות המשבר הכלכלי שנוצר ממגפת הקורונה והירידה בביקושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שזה מגיע גם לברנט בדיליי. הסעודים כנראה שכרו את כל המיכליות שהם יכלו ומילאו אותן נפט, אבל אין אינסוף מיכליות. הם והרוסים לא הפסיקו לשאוב והדלי התמלא. לא יודע מי יצרוך את כל הנפט שיש עכשיו בשוק

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנת 2000: עוד כ50 שנה שנה יגמר הנפט בעולם.

שנת 2020: מחיר הנפט צונח מתחת לאפס! אין אפילו מקום לאחסן אותו!.

אז יש מצב להורדה נאה בסוף החודש בדלק?

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-bail out של תעשיית הנפט האמריקאית בדרך בדיוק כפי שחזה האדם בסרטון שהבאתי. תתכוננו להדפסה של 3-4 טריליון דולר נוספים. 

2.jpg.57a4efd51e935f8dab17bafd78ebbea3.jpg

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה ממנו? הוא עושה דבר נכון.
לארה"ב יש את מאגר הנפט לחירום הכי גדול בעולם, והוא מסתבר לא מלא ויכול להכיל עוד המון נפט.
רק לא מזמן כתבנו פה כמה כסף יכול לעשות מי שיש לו איפה לאחסן נפט כרגע ויש לו נגישות בארה"ב.

אם ארה"ב תמלא את המאגרים שלה עכשיו היא תעשה את זה במחירי רצפה היסטוריים, ומעבר ללעזור לכלכלה (אם אני זוכר נכון מדובר ב10% מהתוצר שם), היא גם תקנה נפט בזיל הזול ותוכל למכור אותו מאוחר יותר ברווח אדיר, או לשמור אותו לשעת חירום.

מכל הדברים המטומטמים שטראמפ עושה מדובר כנראה בצעד חכם והכרחי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה נכון או לא נכון. אני רק אומר שכנראה הולכים להזרים הון עתק בשביל להציל את תעשיית הנפט האמריקאית.

בנוגע למילוי מאגרים שימלאו לבריאות, אבל זה פיתרון לטווח מאוד קצר. בנוגע למכירה למי בדיוק? אתה יודע גם רוסיה, מדינות ערב וונצואלה נתקעו עם ימבה של נפט ללא ביקוש. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב שזה ישאר ככה לעד?
הכלכלה העולמית לא יכולה להישאר בעוצר לעוד הרבה זמן. תגיע נקודה שהקורונה תפסיק לשחק תפקיד מוביל, בסוף הכסף מדבר עם כל הצער.
זה אומר שגם מחירי הנפט יטפסו לאט לאט למעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנצח לא. חצי שנה ומעלה בהחלט כן. יש מדינות שתלויות לחלוטין בהכנסות מנפט לדוגמא רוסיה. בארה"ב יש states שהכלכלה שלהן מבוססות על נפט. חוץ מזה מחיר לחבית צריך להגיע לנקודה מסוימת שיהיה משתלם לשאוב אותו מהקרקע. קראתי פעם שנקודת איזון עבור תעשיית פצלי שמן בארה"ב היא בערך 50 דולר לחבית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי שנה? שם סיכוי.
אנשים אולי לא יטוסו ולא יעלו על קרוזים, אבל לא יעבדו? שום סיכוי.
יעבדו זה אומר יחזרו לנסוע ברכב/תחבורה ציבורית, מפעלים יחזרו לעבוד וכו'. זה יעלה את הביקוש, א לרמה של 50$ לחבית אולי, אבל לרמות של 30$ כן.

כן הצריכה לא תהיה כמו לפני המשבר, אבל הדברים האלה יחזרו מהר מאוד, תוך חודש גג. אחרת אנשים פשוט ימותו מרעב. אני לא רוצה להגליש את השרשור הזה לשרשור השני אז אפסיק לחפור בנושא הזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מי שמשקיע לטווח ארוך משבר כזה או אחר לא אמור לעניין אותו (בטח לא להוצאת כסף, אם כבר הזדמנות טובה לאיזון תיק כל עוד אתה לא מחפש "להכות" את השוק ולחפש את נקודת השפל).

אני באופן אישי המשכתי לקנות כרגיל כל רבעון ככה שיצא שגם קניתי בתקופה הזו, לדוגמא SP500 עלה מאז ב8-9 אחוז... (מאז שקניתי בפעם האחרונה).

אבל שוב, שכל אחד יעשה מה שמתאים לו, מי שמאמין בנבואות זעם ושהוא רוצה את הכסף שלו זמין תמיד שישמור מתחת לבלטות או בעו"ש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...