Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה מגעילה של בעלי חניית נכה שמחנים בחניית אחרת על מנת ל״שמור״ חנייה.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא רוצה להתחיל להכנס לכל הניואנסים. נכון להיות הקריטריונים לקבלת תו חניה לנכים די מקלים - ויש לא מעט מתווכים שיודעים ל"עזור" לזה לקרות. יש גם לא מעט מגזרים שהזכאות אוטומטית כמו הורים לילידם על הרצף האוטיסטי או חולי סרטן בזמן טיפולים, ויש עוד לא מעט.

אני יכול להעיד שהיכולת ללכת מתחילת הרחוב לא אומרת דבר - יש אנשים שמצבם משתנה מיום ליום - יש ימים שאני יכול ללכת קילומטרים בלי בעיה, וימים שכל צעד עולה לי בדמים - ויש לא מעט כאלה באוכליסיה שאינה רתוקה לכסא גלגלים, בימים שמצבי טוב - אני בהחלט משדל להמנע מחניה בחניית נכים אם יש חניות פנויות בקרבת מקום.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הציטוט לגבי 60% נכות לא ברור, ולכן אביא אחד מבוהר מכאן:

או בקיצור... גם אדם עם 80 אחוזי נכות בסבירות גבוהה לא יהיה זכאי לתג נכה. זה נתון לשיקול משרד התחבורה, ולא ביטוח לאומי.

ויש גם אנשים עם 100% נכות שיכולים ללכת בקלות מקצה הרחוב. הם אולי לא זכאים לחניה צמודה (משרד התחבורה!), אבל זה לא אומר שאין להם 100% נכות (ביטוח לאומי!).

כי לא היה צריך את הציטוט המלא כדי להראות שאתה כותב שטות.

תנאי מקדים הוא דרגת נכות, לפחות ב-60% ועוד כל מיני תנאים נוספים, את דרגת הנכות קובע הביטוח הלאומי.

וזה גם התשובה הלוגית לחלק השני שלך, אין יחס ישר בין דרגת נכות לתג נכה (כלומר דרגת נכות מעניקה תג נכה, ומי שיש לו תג נכה יש לו דרגת נכות), יש תנאי מקדים שעובד חד כיוונית בלבד.

ומכיוון שהטענה הראשונית שלך הייתה :

א. אין שום קשר בין ביטוח לאומי ותו נכה.

הראיתי שזו שטות מוחלטת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנכה אין רוח הקודש ולכן כאשר הוא מחפש חניה אין באפשרותו לדעת שאותו אחד שתופס חניה שלא כחוק (וכנראה שקוע עמוק בפלאפון) יהיה מוכן לפנות לו אותה, הוא פשוט יחפש חניה אחרת. דו"ח מוצדק לחלוטין לדעתי.

צודק 100% מניסיון כנכה בעל תו יותר מ 20 שנה, לא מעט פעמים אני רואה רכבים ללא תו נכה עומדים "רק לרגע" בחניית נכים, פעם אחת ביקשתי מהנהג שיפנה את המקום, קיבלתי "ברכות" ואיומים באותו רגע וכמובן חיפשתי חניה אחרת, מאז אני לא שואל אף נהג למה הוא עומד בחניית נכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק 100% מניסיון כנכה בעל תו יותר מ 20 שנה, לא מעט פעמים אני רואה רכבים ללא תו נכה עומדים "רק לרגע" בחניית נכים, פעם אחת ביקשתי מהנהג שיפנה את המקום, קיבלתי "ברכות" ואיומים באותו רגע וכמובן חיפשתי חניה אחרת, מאז אני לא שואל אף נהג למה הוא עומד בחניית נכים.

יש נהגים שמבחינתם לחיצה כפתור אורות החרום ברכב משמעותה שמותר להם לחנות איפה שבא להם. אין חניה, אין עצירה, בחנית נכה, בכניסה לחניון ושיתפוצץ העולם. בדרך כלל כשנתקלים בכזה נהג מתעצבנים, עוברים אותו וממשיכים הלאה. אתמול קרה לי כזה מקרה שאודי חדשה חנתה ככה ברחוב צר עם קו הפרדה במרכזו שהיא חוסמת את הנתיב בעוד אורות החרום נראים כאילו יצאו מדיסקוטק. בדרך כלל הייתי פשוט עוקף על הפס אבל שמתי לב שמאחורי רכב משטרה. אני עוצר לפני החוצפן ומהבהב לו עם האורות, אבל זה לא מזיז לו. לא הספקתי לחשוב מה לעשדות והניידת הדליקה אורות כחולים מהבהבים. הסתכלתי במראה והשוטר סימן לי לעקוף את האדיוט. עקפתי אותו ובמראה האחורית ראיתי שהשוטר עצר מאחוריו לרשום לו דו״ח. לפעמים יש צדק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיא השיאים שאני מכיר בניצול חניית נכה לרעה:

לפני שנים רבות הלכתי לראות דירה המוצעת למכירה.

המוכר טען שהדירה כוללת חניה פרטית.

מסתבר שהחנייה ה"פרטית" שמדובר בה, היא חניית נכה עם מספר הרכב של בעל הדירה, ברחוב.

כמובן שברגע שהוא היה עוזב החניה הייתה בטלה, וגם אם לא, לקונה הדירה אסור לחנות שם..

לא יודע מי הקונה שהיה נופל בפח הזה.

לגבי בעל החניה הפרטית שחונה ברחוב.

אני מכיר רחובות רבים שהעיריה מאפשרת לבנות חניה פרטית בניצב לרחוב, תוך איסור על חניה בכניסה.

המחשבה היא שאחרת בעל החניה היה חונה ברחוב לאורך ותופס יותר מקום.

אם לאחר מכן בעל החניה משתמש בה שלא למטרות חניה ומחנה בכל זאת ברחוב, זה לא הוגן כלפי השכנים שלו.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיא השיאים שאני מכיר בניצול חניית נכה לרעה:

לפני שנים רבות הלכתי לראות דירה המוצעת למכירה.

המוכר טען שהדירה כוללת חניה פרטית.

מסתבר שהחנייה ה"פרטית" שמדובר בה, היא חניית נכה עם מספר הרכב של בעל הדירה, ברחוב.

כמובן שברגע שהוא היה עוזב החניה הייתה בטלה, וגם אם לא, לקונה הדירה אסור לחנות שם..

לא יודע מי הקונה שהיה נופל בפח הזה.

לגבי בעל החניה הפרטית שחונה ברחוב.

אני מכיר רחובות רבים שהעיריה מאפשרת לבנות חניה פרטית בניצב לרחוב, תוך איסור על חניה בכניסה.

המחשבה היא שאחרת בעל החניה היה חונה ברחוב לאורך ותופס יותר מקום.

אם לאחר מכן בעל החניה משתמש בה שלא למטרות חניה ומחנה בכל זאת ברחוב, זה לא הוגן כלפי השכנים שלו.

מי שהראה לך את הדירה זה בעל הדירה הנכה או מישהו אחר? אם זה מישהו אחר, כמו למשל סוכן נדל״ן, אתה לא יכול להאשים את בעל הדירה הנכה בניצול לרעה של התו שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הקצנה לשני הצדדים במתן תוי נכה. פעם קל (מדי) להוציא תו גם למי שאינו זקוק לו ופעם מערימים קשיים בלתי אפשריים למי שכן זקוק.

מה שבטוח אין צדק בתחום הזה.

אבא שלי זכרו לברכה, עבר 12 ניתוחים ברגליים לאורך השנים האחרונות לחייו כתוצאה ממחלה אוטואימונית ובמשך 3 שנים נלחם בועדות לקבלת הכרה מביטוח לאומי אשר נדרשת לטובת קבלת תו נכה.

היו ימים שבהם התנייד על כסא גלגלים והיה צריך מלווה (היה לו נהג לעיתים) והיו ימים שמספיקות קביים והיו גם ימים מדהימים (אך לצערי נדירים יחסית) בהם יכול היה אפילו ללכת 20-30 צעדים לבדו.

הביטוח הלאומי שלח לא פחות מחוקר(!) שצילם אותו באחד הימים הללו הולך כמה צעדים ועל כן פסלו לו מייד את הזכאות, בועדה הוא נאלץ לעבור השפלה והוריד את הנעליים והגרביים והציג בפניהם את מצבם העגום (פלטות במקום עקבים וברגים המחברים בין הקרסול שפעם היה לעצם הרגל) וגם אז עוד הערימו קשיים. בועדה נוספת שנקבעה שלושה חודשים לאחר מכן לבסוף אושר לו תו הנכה.

הוא נפטר כמה שבועות לאחר מכן...

מיותר לציין שהיה תמיד חונה בחניית נכים / על המדרכה טרם שקיבל את התו וחטף לא מעט דו"חות ולעיתים צעקות מעוברי אורח מפ*** עד שאלו ראו אותו בקושי מצליח לצאת מהרכב לבד ומתיישב על כסא, חלק התנצלו, חלק גם זה לא. הישראלי היפה..

כל זאת כדי להגיד - אל תשפטו מהר מדי!

ויחד עם זאת, פות"ש - מבין ללבך - מה שאותו "נכה" עושה לא פייר גם אם 'כשר'.

שנהיה בריאים אמן

עריכה אחרונה על ידי GuyHar

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה.

האם תג חניה לנכה מזכה את בעל התג באופן אוטומטי בפטור מעמידה בתורים במקומות ציבורים/ממשלתיים כגון: ביטוח לאומי, משרד הפנים, מס הכנסה ועוד...?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לשכן אפשרות להכשיר את הסיפור בקלות ע''י הוצאת תו נכה נוסף אם הוא

נוסע (או מוסע) ברכב של בנו כאשר את ה(כמעט) פטור על אגרת הרישוי מקבל רק

רכב אחד אך שני הרכבים ישאו תו נכה.

זה עם פרוצדורה קלה יחסית, אינני מבין מדוע הוא לא עושה את זה.

מכל מקום המעשה שלו מאד מכוער ולא מוסרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק 2 שאלות וסיפור:

1. האם מותר לבעל תו נכה להחנות בחניית אוטו-טל בתל אביב? ואם לא, האם לדעתכם יקבל שם דו"ח?

2. האם לבעל תו נכה מותר להחנות על 4 חניות קטנות של אופנועים? ואם לא, האם לדעתכם יקבל שם דו"ח?

והסיפור: לא דירה עם חניית נכה צמודה כמו שכתבו מעלי אלא... הגעתי לראות רכב למכירה. על הרכב היה תו נכה. דיברתי עם בעל הרכב שאמר שאם אקנה את הרכב ישאיר לי את התו נכה לשלושה חודשים עד שיקבל את הרכב החדש שלו. כמובן שסירבתי ולבסוף לא קניתי את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא שבשני המקרים אסור, ויקבל דו"ח (מוצדק)

הגעתי לראות רכב למכירה. על הרכב היה תו נכה. דיברתי עם בעל הרכב שאמר שאם אקנה את הרכב ישאיר לי את התו נכה לשלושה חודשים עד שיקבל את הרכב החדש שלו. כמובן שסירבתי ולבסוף לא קניתי את הרכב.

התו מבוטל אוטומטית ע"י מחשב משרד הרישוי ברגע שהבעלות על הרכב משתנה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לשכן אפשרות להכשיר את הסיפור בקלות ע''י הוצאת תו נכה נוסף אם הוא

נוסע (או מוסע) ברכב של בנו כאשר את ה(כמעט) פטור על אגרת הרישוי מקבל רק

רכב אחד אך שני הרכבים ישאו תו נכה.

זה עם פרוצדורה קלה יחסית, אינני מבין מדוע הוא לא עושה את זה.

מכל מקום המעשה שלו מאד מכוער ולא מוסרי.

זה היה נכון אבל כבר לא.

עכשיו נכה שרושם שני רכבים מקבל תג בודד. ועליו להעביר אותו מרכב אחד לשני.

אני מניח שהשינוי נועד בדיוק למנוע ניצול לרעה של התג על ידי בני משפחתו של הנכה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק 2 שאלות וסיפור:

1. האם מותר לבעל תו נכה להחנות בחניית אוטו-טל בתל אביב? ואם לא, האם לדעתכם יקבל שם דו"ח?

2. האם לבעל תו נכה מותר להחנות על 4 חניות קטנות של אופנועים? ואם לא, האם לדעתכם יקבל שם דו"ח?

והסיפור: לא דירה עם חניית נכה צמודה כמו שכתבו מעלי אלא... הגעתי לראות רכב למכירה. על הרכב היה תו נכה. דיברתי עם בעל הרכב שאמר שאם אקנה את הרכב ישאיר לי את התו נכה לשלושה חודשים עד שיקבל את הרכב החדש שלו. כמובן שסירבתי ולבסוף לא קניתי את הרכב.

אסור כאן וכאן, בחניית אוטו-תל בוודאות ייקבל דו"ח, בחניית אופנעים כנראה שגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...