Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה מגעילה של בעלי חניית נכה שמחנים בחניית אחרת על מנת ל״שמור״ חנייה.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה הקשר? אבא שלך לא הפקיע חניה ציבורית בגין נכותו. הוא רכש את החניה בטאבו. כאן מדובר על חוצפן שהפקיע חניה מהציבור ותופס חניה נוספת.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

למה?

הרי יש לו חניה פרטית, והוא תופס ציבורית .

זה בדיוק על אותו משקל .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לו חנייה על שטח פרטי.

פה מדובר על הפקעה של שטח ציבורי על מנת לתת חניית נכים.

לכאורה עם רכב אחד הוא תופס חנייה של 2 רכבים.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון ליום זה יש כיום 298,830 רכבים בעלי תו נכה בתוקף.

בפועל נראה שיש הרבה יותר.

וכן יוצא לי לראות הרבה שימוש לרעה בתו נכה.

מקרה מהשבוע האחרון, ביקור באיקאה החנייה הייתה מפוצצת ברמה בלתי הגיונית (חגים).

אני כבעל תו נכה ומתקשה בהליכה כולל קב מחפש חניית נכה, במראה האחורית ראיתי רכב VW גדול של נכה עם מעלון (נכים קשים).

סימנתי לו להיכנס ולחנות, נכה במצב קשה משלי עם חניה מתאגרת מגיע לו קדימות על פני.

אך בעודי מחפש אני קולט שמי שיוצא מה VW הם שני מבוגרים בגיל 55+ ברגל ללא אף בעיה.

שוב מדובר ברכב לנכים קשים עם מעלון בתוך הרכב ברור לעין.

כנראה של אחד הילדים שלהם, והפריע לי שוויתרתי להם על החניה אך הנכה לא היה ברכב.

זה ניצול לרעה של התו.

דרך אגב לאחר הקנייה בחנות אני יוצא לרכבי וקולט שוטרים מחלקים דוחות לרכבים בחניות נכים, מתברר שיש להם תו אך לא מופיע בממסד נתונים של משרד התחבורה.

מקווה שלאט לאט נגלה אדיבות כלפי אחד והשני ולא ננצל לרעה את התו. בשביל לאפשר למי שצריך להשתמש בכבוד.

Volkswagen Polo GTI 2020 - White

Skoda Fabia 2015 - Style, White & Black (sold)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו חנייה על שטח פרטי.

פה מדובר על הפקעה של שטח ציבורי על מנת לתת חניית נכים.

לכאורה עם רכב אחד הוא תופס חנייה של 2 רכבים.

טוב נו, במבחן התוצאה התוצאה זהה... 2 חניות תפוסות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שיש 5 חניות ברחוב.

מקרה א.

מישהו בא וחונה באחת מהן, אז נשארות 4 חניות פנויות.

מקרה ב.

אחד הדיירים הוציא צו נכה והערייה סימנה את אחת החניות בתור חניית נכה. עכשיו נשארו 4 חניות ברחוב.

הדייר במקום לחנות בחנייה שסימנו לו, חונה בחנייה אחרת ומשאיר את החנייה המסומנת פנוייה.

מה שמשאיר 3 חניות ברחוב למרות שרק רכב אחד חונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבירה שהכי מקוממת אותי היא חניית רכבי נכים על המדרכות באופן שמסכן את הסובבים. לא פעם נתקלתי ברכב נכה שחוסם מעבר להולכי רגל, חונה על המדרכה בידיוק בצומת T ומסתיר שדה ראיה, ואפילו ליד מעברי חציה על המדרכה. העניין שרשויות האכיפה נמנעות וכמעט לא יכולות (רוצות) לעשות כלום, מנסיון שהתלוננתי על שכן שאינו נכה ויש לו חניה בבית שמנצל אותה לאכסן רכב ישן, והרכב השני חונה על המדרכה במקום שפוגע בשדה ראיה. יסלחו לי כלל אותם נכים שבאמת זקוקים לכך ובאמת לא היה להם ברירה לעשות זאת, אבל לא מעט חצופים מנצלים זאת לרעה. גם אוזלת היד של המשטרה מאפשרת לחלאות לחנות בחניונים/מתחמים במקומות אסורים כמו חנית כיבוי אש (החוק צריך להתעדכן בקשר לכך, כמו שיש תקנה שאין לחנות ליד הידרנט מימי קום המדינה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נו, במבחן התוצאה התוצאה זהה... 2 חניות תפוסות .

לא...

חניה פרטית היא בנוסף לחניות הציבוריות. כאשר בונים בניין עם חניות, זה לא בא על חשבון חניות ציבוריות. כאשר מקצים חניית נכים ברחוב, זה בא על חשבון החניות הציבוריות. החניה הפרטית מעולם לא היתה "שלך". החניה ברחוב היא "שלך", אולם הופקעה לשימושו של מישהו אחר. אם יעבור דירה אותו מישהו אחר תחזור לשימושך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מרגיז אותי בעלי תו נכה פיקטיביים למיניהם

אתה לא יכול לדעת מה עובר על הבנאדם.

מכיר מישהו שהוא חולה סרטן.

הוא סובל מכאבים עזים ולא יכול להתאמץ/ללכת למרחקים גדולים ולכן הוא קיבל תו-נכה.

תן לי ולמשפחה שלי להיות בריאים 100% תמיד ולא להזדקק ולא לקנא בשום תו נכה פיקטיבי כהגדרתך.

יש נכויות ובעיות שאלוהים ישמור, אתה רואה שהכל בסדר מבחוץ ואתה לא יודע מה הולך בפנים.

אז לפני ששופטים, תעצרו. אגב, יכול מאוד להיות שמישהו משתמש בתו הכנה שלא כהוגן, למשל אם לילד יש נכות פיזית או נפשית ומישהו אחר משתמש בזה כשהילד לא ברכב, הוא עובר עבירה (כמפורש בתקנות של תו הנכה שעל הנכה להיות ברכב).

אני לא אומר סתם אל תשפטו. יש אנשים עם בעיות נפשיות או ילדים עם בעיות קשות, שמבחוץ הכל ניראה תקין, אז תגידו תודה שאתם והסובבים אתכם בריאים ושלמים.

לעניין השרשור, זה בהחלט מרגיז מה שאותו אחד עושה.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. מי שחונה ומחכה ברכב, עובר את אותה עבירה כמו לחנות, ויש כבר כמה עשרות כאלה שדאגתי לפנק בדו"ח של 1000 ש"ח.

אני מודע לזה שזה החוק - אבל האמת שזה חוק לא חכם. לעמוד ולחכות על חניית נכים ולפנות ברגע שמישהו מסמן שהוא רוצה להיכנס, זה שימוש סביר במשאב ציבורי. מאחר וההגיון תומך בגישה הזו - מרבית האנשים לא מודעים לכך שזו עבירה.

לאכוף את זה מרגיש קטנוני ומוציא שם רע לגוף אליו אתה שייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ביטוח לאומי לא מנפיק תווי נכה וזה לא מעניין אף אחד שם. העיריה היא בעל האינטרס היחיד בהקצאת חנייה.

2. מי שחונה ומחכה ברכב, עובר את אותה עבירה כמו לחנות, ויש כבר כמה עשרות כאלה שדאגתי לפנק בדו"ח של 1000 ש"ח.

סלח לי אבל לא הרגשת שזה קצת מוגזם לתת דו״ח של 1000 ש״ח לבנאדם שישב ברכב ולא באמת הפריע לאף אחד?

אין לי משהו נגד פקחים, רוב הזמן הדוחות מוצדקים, אבל וואלה אם בנאדם עצר בחנייה וחיכה למישהו ודאג להשאר ברכב ככה שבמידת הצורך הוא יפנה את החנייה באופן מיידי אם יבקשו אותה אז מה בעצם הבעיה?

למה לתת 1000 שקל במקום לבקש יפה שיפנה את החנייה?

גם אם החוק עומד לצדך אפשר להיות יותר אנושיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנכה אין רוח הקודש ולכן כאשר הוא מחפש חניה אין באפשרותו לדעת שאותו אחד שתופס חניה שלא כחוק (וכנראה שקוע עמוק בפלאפון) יהיה מוכן לפנות לו אותה, הוא פשוט יחפש חניה אחרת. דו"ח מוצדק לחלוטין לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש חניה בטאבו, וכשבאים אליו אורחים הוא תופס חניה לא פרטית ומשאיר את הפרטית פנויה.

יש אנשים רעים יותר בעולם.

פרופורציות .

אתה באמת לא מבין את ההבדל..? החניה בטאבו נקנתה על ידי אבא שלך, היא שטח פרטי. אבל הנכה הפקיע מהציבור שטח ציבורי.

אצלי ברחוב יש בקושי 12 חניות, ו4 מתוכן מוקצות לנכים ספציפים, שרק אחד מהם מחנה בחניה, ה3 האחרים לעולם לא נמצאים בחניה שלהם, היא נשארת ריקה, והם בחניות אחרות.

התגובות פה נתנו לי קצת מוטיבציה להלחם על זה.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהוא רואה שיש מישהו ברכב שיושב לו ללא סיבה מוצדקת ומחכה הוא כן בודק, מודה שכבר קרה לי וכמובן שפיניתי מיידית.

מקווה שיפנקו כל אחד כזה בדו"ח.

כשאני רואה בהמשך חניות נכים ורואה שחונים רכבים, אני לא יתחיל להאט ולראות אם יש בן אדם בפנים ואז עוצר ושואל אותו אם יוצא או לא.

נראה הגיוני שאני אעקב תנועה מאחורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העיניין של תו נכה זה תחום פרוץ לחלוטין.

אני מכיר אישית בן אדם נכה צהל שאומנם נפצע בשירות ריסק את הרגל והיה מושבת לתקופה של כמה חודשים בתקופה הזו קיבל 10% נכות.

בהמשך בעזרת רופא מושחת והצגות בועדה הצליח להעלות ל 20% בעזרת עוד קצת הצגות ושקרים קיבל תן נכה והיום הוא רץ 10 ק"מ 3 פעמים בשבוע אבל שהוא מגיע לקניון הוא תמיד יחנה בחניית הנכים צמוד לכניסה ולא ילך מטר, אפילו אם יש מקומות פנויים.

כל מה שכתבתי שמעתי ממנו אישית ולא פעם אחת. ואגב גם אישתו חונה חופשי בחניות נכים ,אין לה שום נכות והיא מעולם לא קיבלה דו"ח על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...