Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה מגעילה של בעלי חניית נכה שמחנים בחניית אחרת על מנת ל״שמור״ חנייה.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
וזה מה שמפריע לך החניה המסכנה הזאת שהשכן שומר לבן שלו,

זה הכל שטויות.

החניה הזו יכלה לשמש את הדיירים ברחוב או את האורחים שלהם. בטח שזה יפריע לו ובצדק אם הוא לא יכול לחנות ברחוב שהוא גר בו...

אולי אתה חי במקום לא צפוף, אבל יש מקומות בישראל שחניה ברחוב היא מצרך נדיר. רוב הבתים ישנים ואין להם חניה פרטית ולכל משפחה יש לפחות רכב אחד. הרחוב צר ויש רק חניה בצד אחד שלו.

זה שונה לחלוטין מלחנות ברחוב כדי לשמור את החניה הפרטית שלך לאורח.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה צודק בהחלט שזה מרגיז ולא בסדר שאחרים משתמשים בתו נכה בניגוד לתקנות. (וזה גם רשום במפורש בתקנות וגם היגיון בריא).

אבל

אני מאחל לך באמת, מכל הלב, שלא תדע לעולם נכות נפשית, מהי. לא בסביבה הקרובה אלייך ולא הרחוקה.

לא אבא/סבא/דוד/אימא/ילד/ילדה עם אף סוג של פיגור, או עיכוב התפתחותי, או כל דבר אחר שמאוד מאוד קשה להתמודד איתו ותאמין לי שהאנשים היו מחזירים בשמחה את תו הנכה כדי להיות בריאים בנפשם ובגופם.

אגב מכיר מקרוב מקרה שלא אישרו תו נכה לאנשים עם בעיות נפשיות וגם פיזיולוגיות! (אפילו לאנשים עם 100 אחוז נכות).

ככה שהאישור ממש לא גורף.

אתה רק מחזק את זה שמה שהולך היום זה חרטא ברטא, מה שחשוב זה הקשרים ולא העמידה בתנאים.

ולגבי מה שהעירו כאן לגבי תו עגלה ותו ירוק. דווקא לעיתים אלה עם תו ירוק צריכים חניות קרובות יותר אם הם מתקשים בהליכה. בעלתי תו עגלה צריכים חניות נגישות על מנת שיוכלו להתגלגל בקלות, עוד 100 או מאתיים מטר של מדרכה או משטח נגיש לא ממש משנים.

שוב, תתעלם מהמצב המיש-מש שיש היום, תו כחול (או תו חדש אחר מתאים) צריך להיות מונפק לכל אלה שמתקשים בהליכה ולאלה מגיע חניה קרובה, השאר יסתפקו בחניה רגילה, גם אם יש להם נכות שלא פוגעת ביכולתם ללכת.

לגבי העגלה - למעט כסא גלגלים ממונע (וגם זה לא תמיד), 100 או 200 מטר על כיסא גלגלים ידני זה סיוט.

אשתי במהלך קורס קצינים קרעה רצועה ברגל, התניידה על כיסא גלגלים וקביים במשך כ-3 חודשים, כיסא ידני כזה, שלרוב המרחק היא לא הייתה צריכה לגלגל אותו בעצמה כי אני או צוערים אחרים שהיו איתה לקחנו אותה, וזה עדיין סיוט, כל 100 מטר זה עולם.

ואגב לא יודע מתי פעם אחרונה שמת לב, במקומות ציבוריים הסיבה שהחניות הכחולות צמודות לכניסה, זה כי אין חניות אחרות שלא כוללות הליכה על נתיבי הנסיעה. זה פשוט לא בטיחותי ליושב על כיסא גלגלים להתגלגל בתוך חניון ולא על מדרכה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הערות שאמרו כאן על החניות הפרטיות הרשומות בטאבו. והן משמשות למטרות אחרות כגון מחסנים, או סתם אנשים מתעצלים לפתוח את השערים (בבתים פרטיים), זו גם חוצפה. בתכנון החניות הציבוריות ותוכניות העיר(תבע) קיימות הנחיות כמה חניות יש להקציב לכל יחידת דיור על מנת לקבל היתר הבניה. ברגע שתושב משתמש בחניה שלו למטרה אחרת אזי זה סותר את היתר הבניה. זה שווה ערך לשימוש חריג בנכס. אצלינו ברחוב יש תופעה נרחבת בה לקבלת היתר וטופס 4 חויבנו בשתי חניות לכל יחידת דיור, כשבפועל דיירים רבים שנים לא החנו את רכבם בנכס ויש להם 2 ואפילו עד 4 רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל היותר דיברו כאן על חניה פרטית שנשמרת לחניה של רכב אחר, לא שימוש חורג למחסן סוכה או גינה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3x7...

זה ברור מהודעות שלך בשרשור הזה שאתה מקשקש על דברים שאין לך מושג בהם.

א. אין שום קשר בין ביטוח לאומי ותו נכה.

ב. אין קשר בין נכות בביטוח לאומי לתו נכה, אם אתה רוצה לדעת מה הקריטריונים - הם רשומים באתר של משרד התחבורה.

ג. לגבי כיסא גלגלים - כל עוד אין בעיית שרירים, עם הזמן שרירי הידיים ידעו לפצות על הפער ואז תנועה על כסא גלגלים הופכת להרבה פחות קשה. ברור שלא כמו הליכה, אבל כנראה שלחולה סרטן על סטרואידים ואחרי הקרנות, גם עם 2 רגליים בריאות, יהיה קשה יותר.

מעבר לזה יש עוד דברים לא נכונים אבל שוליים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה?

הרי יש לו חניה פרטית, והוא תופס ציבורית .

זה בדיוק על אותו משקל .

ממש לא.

אין לו חניה פרטית. החניה הפרטית היא חניה שהופקעה מהציבור.

למעשה הוא תופס 2 חניות ציבוריות, בניגוד לאביך שתופס חניה ציבורית אחת.

קאפיש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את השכן הנוכל שלי

אנחנו גרים ברחוב עם מצוקת חנייה

הוא תמיד חונה בחנייה שלו מעבר לקו, כלומר חצי רכב בחנייה, וחצי בחוץ קדימה כדי לחסוך לעצמו ספייס - ניחא

מה שהרתיח אותי זה כשחניתי ממול החנייה שלו והוא התקשר למשטרה בטענה שאני חוסם אותו(!!!!) בשעה שחניתי בסדר גמור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון ליום זה יש כיום 298,830 רכבים בעלי תו נכה בתוקף.

בפועל נראה שיש הרבה יותר.

וכן יוצא לי לראות הרבה שימוש לרעה בתו נכה.

מקרה מהשבוע האחרון, ביקור באיקאה החנייה הייתה מפוצצת ברמה בלתי הגיונית (חגים).

אני כבעל תו נכה ומתקשה בהליכה כולל קב מחפש חניית נכה, במראה האחורית ראיתי רכב VW גדול של נכה עם מעלון (נכים קשים).

סימנתי לו להיכנס ולחנות, נכה במצב קשה משלי עם חניה מתאגרת מגיע לו קדימות על פני.

אך בעודי מחפש אני קולט שמי שיוצא מה VW הם שני מבוגרים בגיל 55+ ברגל ללא אף בעיה.

שוב מדובר ברכב לנכים קשים עם מעלון בתוך הרכב ברור לעין.

כנראה של אחד הילדים שלהם, והפריע לי שוויתרתי להם על החניה אך הנכה לא היה ברכב.

זה ניצול לרעה של התו.

דרך אגב לאחר הקנייה בחנות אני יוצא לרכבי וקולט שוטרים מחלקים דוחות לרכבים בחניות נכים, מתברר שיש להם תו אך לא מופיע בממסד נתונים של משרד התחבורה.

מקווה שלאט לאט נגלה אדיבות כלפי אחד והשני ולא ננצל לרעה את התו. בשביל לאפשר למי שצריך להשתמש בכבוד.

היכן כתוב שמותר להם להשתמש בחניה רק במקרה שצריך להפעיל את המעלון ו/או אם האדם הנכה הינו ברכב?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון ליום זה יש כיום 298,830 רכבים בעלי תו נכה בתוקף.

בפועל נראה שיש הרבה יותר.

וכן יוצא לי לראות הרבה שימוש לרעה בתו נכה.

מקרה מהשבוע האחרון, ביקור באיקאה החנייה הייתה מפוצצת ברמה בלתי הגיונית (חגים).

אני כבעל תו נכה ומתקשה בהליכה כולל קב מחפש חניית נכה, במראה האחורית ראיתי רכב VW גדול של נכה עם מעלון (נכים קשים).

סימנתי לו להיכנס ולחנות, נכה במצב קשה משלי עם חניה מתאגרת מגיע לו קדימות על פני.

אך בעודי מחפש אני קולט שמי שיוצא מה VW הם שני מבוגרים בגיל 55+ ברגל ללא אף בעיה.

שוב מדובר ברכב לנכים קשים עם מעלון בתוך הרכב ברור לעין.

כנראה של אחד הילדים שלהם, והפריע לי שוויתרתי להם על החניה אך הנכה לא היה ברכב.

זה ניצול לרעה של התו.

דרך אגב לאחר הקנייה בחנות אני יוצא לרכבי וקולט שוטרים מחלקים דוחות לרכבים בחניות נכים, מתברר שיש להם תו אך לא מופיע בממסד נתונים של משרד התחבורה.

מקווה שלאט לאט נגלה אדיבות כלפי אחד והשני ולא ננצל לרעה את התו. בשביל לאפשר למי שצריך להשתמש בכבוד.

אני מבין את הרגשתך אך תרשה לי לספר לך משהו שאולי לא חשבת עליו,

אשתי נכה ויש לנו vw טרנספורטר עם מעלון, לא תמיד חניית נכים מאפשרת שימוש במעלון כיוון שהיא לא מספיק רחבה ולכן יוצא שאני מוריד אותה בכניסה למקום ורק אז מחפש חניה, כלומר אני חונה בחניית נכה ויוצא לבדי מהרכב ככה שאתה לא רואה נכה בכסא גלגלים.

קורה גם שאני מגיע לאסוף אותה ומשתמש בחניית נכים עד שתצא (ואז שוב אתה תראה רק אותי ברכב ותחשוב שאני עושה בו שימוש לרעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט שזה מרגיז ולא בסדר שאחרים משתמשים בתו נכה בניגוד לתקנות. (וזה גם רשום במפורש בתקנות וגם היגיון בריא).

אבל

אני מאחל לך באמת, מכל הלב, שלא תדע לעולם נכות נפשית, מהי. לא בסביבה הקרובה אלייך ולא הרחוקה.

לא אבא/סבא/דוד/אימא/ילד/ילדה עם אף סוג של פיגור, או עיכוב התפתחותי, או כל דבר אחר שמאוד מאוד קשה להתמודד איתו ותאמין לי שהאנשים היו מחזירים בשמחה את תו הנכה כדי להיות בריאים בנפשם ובגופם.

אגב מכיר מקרוב מקרה שלא אישרו תו נכה לאנשים עם בעיות נפשיות וגם פיזיולוגיות! (אפילו לאנשים עם 100 אחוז נכות).

ככה שהאישור ממש לא גורף.

מקווה מאוד שלא, אני יודע שזה דבר קשה

אבל אני פחות מבין איך תו נכה קשור, נכה פיזי שמתנייד על כיסא גלגלים זקוק הרבה יותר לתו מאשר לבן אדם עם אחוזי נכות שיכול ללכת / נכות מסיבות אחרות כמו נפשיות, במיוחד שיש מצוקת מקום.

אתה אומר שיש אנשים שלא אישרו להם תו נכה כשיש להם סיבות מוצדקות, ובכל זאת יש 298 אלף אנשים עם זכאות לתו נכה

ושוב, אם בן אדם יכול מספר פעמים בחודש מיוזמתו להזיז את הרכב שלו למקום חניה מרוחק יותר לטובת שמירת מקום חניה לקרוב משפחה, סימן שאולי הוא לא באמת צריך את תו הנכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יש עוד תופה במדינה שלנו,חניות משותפות ורכבים חונים במעברים גם כאלה איפה שיש איסור חניה עם שלט .

מה עושים איך מפסיקים את זה ?

דבר נוסף , יש דרך להיות חלק מצוות הפקחים בעיר כדי לטפל באותם חוליגנים / רכבי טרקטורון חשמלי וכו' שמסכן את כולם. ?

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברחוב היה מקרה דומה. נהג מונית שקיבל חניית נכה והפקיעו עבורו חניה. בפועל, רוב הזמן הוא היה חונה בחניות אחרות ומוניות אחרות היו חונות שם. באותה תקופה לפתע היו מספר מוניות שהיו מגיעות וחונות ברחוב. אני יודע שכמה דיירים התלוננו לעירייה. לבסוף הסירו את השלט (לא יודע מה הסיבה) ושהמוניות כבר לא פה.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3x7...

זה ברור מהודעות שלך בשרשור הזה שאתה מקשקש על דברים שאין לך מושג בהם.

א. אין שום קשר בין ביטוח לאומי ותו נכה.

ב. אין קשר בין נכות בביטוח לאומי לתו נכה, אם אתה רוצה לדעת מה הקריטריונים - הם רשומים באתר של משרד התחבורה.

ג. לגבי כיסא גלגלים - כל עוד אין בעיית שרירים, עם הזמן שרירי הידיים ידעו לפצות על הפער ואז תנועה על כסא גלגלים הופכת להרבה פחות קשה. ברור שלא כמו הליכה, אבל כנראה שלחולה סרטן על סטרואידים ואחרי הקרנות, גם עם 2 רגליים בריאות, יהיה קשה יותר.

מעבר לזה יש עוד דברים לא נכונים אבל שוליים יותר.

מכיוון שצריך להסביר (כנראה רק לך) אני אסביר לאט כדי שתבין מהר:

א. יש קשר כלשהו, אדם שלא קיבל נכות מביטוח לאומי נדיר שיקבל תו נכה, לדוגמה אחד הקריטריונים לקבלת תג נכה זה דרגת נכות של 60%, מי הגוף הקובע דרגת נכות? הביטוח הלאומי. גם נפגעי פעולות איבה מגיעים עם אישור של הביטוח הלאומי.

ובכל מקרה אם אדם קיבל תג נכה, אבל הוא מספיק בריא על מנת לשחק משחקי תפוס את החניה עם הרכב שלו למרות שקיבל חניה על חשבון הציבור, כנראה שאינו באמת נכה בדרגת 60%, ולכן זה יעניין את הביטוח הלאומי.

ב. מהאתר של משרד התחבורה:

...או שדרגת הנכות מגיעה ל60% לפחות... [דרגת הנכות נקבעת על ידי ביטוח לאומי]

...אישור נכות מאגף נפגעי פעולות איבה בביטוח לאומי...

ג. אני מציע שאתה לא תקשקש על דברים שאין לך מושג בהם.

בתודה ליאור שסבתא שלו זכאית לתג נכה עקב סרטן, אבא שלו זכאי לתג נכה עקב בעיות מסוכרת, אשתו הייתה על כסא גלגלים במשך רוב קורס הקצינים שלה, ואחד העמיתים לעבודה שלי לשעבר היה על כסא גלגלים ידני ללא שתי רגליים.

ואף אחד מכל אלה לא היה על כסא ממונע. מה אומר לך, שרירי הידיים כמו של אלי האנה.

היכן כתוב שמותר להם להשתמש בחניה רק במקרה שצריך להפעיל את המעלון ו/או אם האדם הנכה הינו ברכב?

כאן:

השימוש בתג מותר רק ברכב המשויך לתג, ורק אם הנכה נמצא ברכב (כנהג או כנוסע).

וזה מופיע גם במסמכים שאתה חותם עליהם בהגשת הבקשה וגם במכתב שמצורף לתג הנכה עצמו כשמגיע.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציטוט לגבי 60% נכות לא ברור, ולכן אביא אחד מבוהר מכאן:

אדם עם דרגת נכות של 60% ומעלה הזקוק להשגחה צמודה והנסיעה ברכב נדרשת לשמירה על בריאותו (כגון אדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית שאינו מסוגל להשתמש בתחבורה ציבורית, אדם עיוור, אדם עם אוטיזם ועוד

או בקיצור... גם אדם עם 80 אחוזי נכות בסבירות גבוהה לא יהיה זכאי לתג נכה. זה נתון לשיקול משרד התחבורה, ולא ביטוח לאומי.

ויש גם אנשים עם 100% נכות שיכולים ללכת בקלות מקצה הרחוב. הם אולי לא זכאים לחניה צמודה (משרד התחבורה!), אבל זה לא אומר שאין להם 100% נכות (ביטוח לאומי!).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...