Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה מגעילה של בעלי חניית נכה שמחנים בחניית אחרת על מנת ל״שמור״ חנייה.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאבא שלי יש חניה בטאבו, וכשבאים אליו אורחים הוא תופס חניה לא פרטית ומשאיר את הפרטית פנויה.

יש אנשים רעים יותר בעולם.

פרופורציות .

אם זה פעם בחודש אז זה נסבל ובסדר אם זה כל יום זה באמת מעצבן.

לי יש שכן עם רכב לא רגיל שמזיז אותו פעם בשבועיים זה באמת מעצבן שהוא תופס חניה במקום להכניס אותה לחניה הפרטית אבל אין לי מה לעשות נגד זה אז אני מקלל אותו בשקט. יותר מזה אין לי מה לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם אצלי בשכונה זה ככה, אפילו יותר גרוע

הקציאו שטח ברחוב לחניית נכה מסויימת, בחור עם אאוטלנדר

לי יש חנייה יעודית לתושבי 2 בניינים. הבחור באופן כמעט קבוע מזיז את האוטו לחניה אצלנו בשעות הצהריים

ובשעות הערב רוב הזמן החניה שלו נשארת ריקה, או נתפסת ע"י רכב אחר

אין ממש למי להתלונן, נטו לבעל הרכב

אם החניית נכים עם שלט של מספר רכב - רכב אחר שחונה שם זו עבירה של חנייה בחניית נכים, 1000 ש"ח כפי שציינו פה.

בד"כ ברחובות מגורים כל חניית נכה היא מוצמדת למספר רכב של אותו נכה.

1. ביטוח לאומי לא מנפיק תווי נכה וזה לא מעניין אף אחד שם. העיריה היא בעל האינטרס היחיד בהקצאת חנייה.

2. מי שחונה ומחכה ברכב, עובר את אותה עבירה כמו לחנות, ויש כבר כמה עשרות כאלה שדאגתי לפנק בדו"ח של 1000 ש"ח.

אם אותו אדם יכול בקלות לעשות משחקים כאלה עם הרכב שלו בשביל חניה כולל לחנות בחנייה מרוחקת יותר מחניית הנכים שהוקצתה לו, בוא נאמר שביטוח לאומי יתעניין מאוד - יכול להיות שאותו אדם כבר לא זכאי לתו נכה כלל או לנכות.

לא כל נכות רואים, לא כל נכות מתבטאת בקושי בהליכה או בהתניידות בכיסא גלגלים.

נכון, אבל לאורך השנים שכחנו שהמטרה של חניות נכים היא להקל על נכים שמתקשים בהליכה, אלה שבשבילם כל מטר מרגיש כמו קילומטר, לכן יש גם הפרדה בין תו נכה רגליים (כחול כמו התמרור) ותו נכה כללי (משולש ירוק עם שקע).

המדינה רק לא רוצה לאכוף את אותה הפרדה, וכולנו משלמים את המחיר, בעיקר נכי הרגליים, אלה שבמקור צריכים את ה"הטבה" הזו, כי כשהם יגיעו למקום ציבורי רוב הסיכויים שחניות הנכים תפוסות, על ידי כאלה שהם לא נכי רגליים, שלא מתקשים בהליכה, שאולי צריכים לקבל עזרה בצורה אחרת.

אבל גם אנחנו הציבור הכללי משלם על זה כמה וכמה פעמים, בבנייה או שיפוץ של מבנה ציבורי יש דרישה לכמות מסוימת של חניות נכים, שהיא פונקציה של כמות תגי הנכים שנמצאת בעליה ורוב המחזיקים אינם באמת צריכים חניית נכים (תג ירוק), אז אנחנו משלמים יותר כי 2 חניות נכים כאלה שוות ערך ל-3 חניות רגילות (מקום לכיסא גלגלים, מעלון צד וכו') ועולה יותר כסף לבנות חניית נכים מתאימה מאשר חניה רגילה (אפילו ברמת הצבע והתמרורים), ובסוף נשארים עם פחות חניות בסך הכל הכללי (נניח שטח שמתאים ל-110 חניות רגילות, ניתן לעשות 101 חניות רגילות ועוד 6 חניות נכים שמקבילות ל-9 חניות רגילות, אבל זה לא יספיק, אז צריך נניח 80 חניות רגילות ו-20 חניות נכים).

למה?

הרי יש לו חניה פרטית, והוא תופס ציבורית .

זה בדיוק על אותו משקל .

חניית נכה ברחוב לא זהה לחניה פרטית, היא הופקעה לתקופה מסוימת (כל עוד הנכה נכה וגר שם) מהציבור לטובת אותו נכה, בסיום התקופה היא תוחזר לציבור.

זה לא חניה פרטית שלו, הוא קיבל בהשאלה.

אני מודע לזה שזה החוק - אבל האמת שזה חוק לא חכם. לעמוד ולחכות על חניית נכים ולפנות ברגע שמישהו מסמן שהוא רוצה להיכנס, זה שימוש סביר במשאב ציבורי. מאחר וההגיון תומך בגישה הזו - מרבית האנשים לא מודעים לכך שזו עבירה.

לאכוף את זה מרגיש קטנוני ומוציא שם רע לגוף אליו אתה שייך.

בכלל לא, ואתה צריך לבדוק את ההיגיון שלך, ואולי גם את מרבית האנשים שאתה מדבר עליהם.

כשהוא רואה שיש מישהו ברכב שיושב לו ללא סיבה מוצדקת ומחכה הוא כן בודק, מודה שכבר קרה לי וכמובן שפיניתי מיידית.

לא הוא לא, על כל אחד כזה שבודק (שזה בטח אחרי שעשה סיבוב או שניים ולא מצא חניית נכים פנויה) יש עוד 9 שפשוט ימשיכו הלאה ולא יבדקו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל לאורך השנים שכחנו שהמטרה של חניות נכים היא להקל על נכים שמתקשים בהליכה, אלה שבשבילם כל מטר מרגיש כמו קילומטר, לכן יש גם הפרדה בין תו נכה רגליים (כחול כמו התמרור) ותו נכה כללי (משולש ירוק עם שקע).

המדינה רק לא רוצה לאכוף את אותה הפרדה, וכולנו משלמים את המחיר, בעיקר נכי הרגליים, אלה שבמקור צריכים את ה"הטבה" הזו, כי כשהם יגיעו למקום ציבורי רוב הסיכויים שחניות הנכים תפוסות, על ידי כאלה שהם לא נכי רגליים, שלא מתקשים בהליכה, שאולי צריכים לקבל עזרה בצורה אחרת.

אבל גם אנחנו הציבור הכללי משלם על זה כמה וכמה פעמים, בבנייה או שיפוץ של מבנה ציבורי יש דרישה לכמות מסוימת של חניות נכים, שהיא פונקציה של כמות תגי הנכים שנמצאת בעליה ורוב המחזיקים אינם באמת צריכים חניית נכים (תג ירוק), אז אנחנו משלמים יותר כי 2 חניות נכים כאלה שוות ערך ל-3 חניות רגילות (מקום לכיסא גלגלים, מעלון צד וכו') ועולה יותר כסף לבנות חניית נכים מתאימה מאשר חניה רגילה (אפילו ברמת הצבע והתמרורים), ובסוף נשארים עם פחות חניות בסך הכל הכללי (נניח שטח שמתאים ל-110 חניות רגילות, ניתן לעשות 101 חניות רגילות ועוד 6 חניות נכים שמקבילות ל-9 חניות רגילות, אבל זה לא יספיק, אז צריך נניח 80 חניות רגילות ו-20 חניות נכים).

כיום ובצדק, בגין בקשה שהובאה לפני המדינה והיא לא רצתה לדון בה... אין שום הפרדה בזכויות חניה בין נכה תג משולש לנכה תג כיסא גלגלים.

לאימי יש תג משולש למרות שהיא יושבת בכיסא גלגלים. לשכן בבניין יש תג כיסא גלגלים למרות שהוא הולך על רגליו (ברוך השם אלה שנולד איתם ולא תותבות). אז על פי דבריך לו מגיע מקום חניה למרות שהוא הולך ולאימי לא למרות שהיא מתנהלת בכיסא גלגלים.

אז תבדוק דברים לפני שאתה כותב, את העוול תחפש במקום אחר ולא בתגי נכים שניתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפכת בין הסיבה והמסובב, בגלל שהמדינה לא רצתה לדון בנושא התגים אין הפרדה, ומכיוון שכך המדינה גם עם היד השנייה לא דואגת לתנאים תקינים בסוגי התגים.

אם אכן הייתה הפרדה קשיחה כפי שמצופה, כנראה שאמך הייתה זכאית לתו כחול והשכן כנראה לא.

זה בדיוק המשפט הראשון שלי שדילגת עליו - המטרה היא להקל על נכים שמתקשים ללכת, לפי דבריך אמך לא יכולה או מתקשה ללכת והשכן לא.

זה לא סותר את זה שהמדינה התרשלה בתפקידה ומאפשרת מיש-מש גרוע שמשפיע על כולנו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה מה שמפריע לך החניה המסכנה הזאת שהשכן שומר לבן שלו,

זה הכל שטויות.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום שבו יש מצוקת חניה - בטח שדבר כזה מפריע וזה הגיוני - זה שטח ציבורי לא פרטי שלו, הוא קיבל בהשאלה בגלל מצבו, אבל לפי מה שמתואר מצבו לא מצריך את זה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה מה שמפריע לך החניה המסכנה הזאת שהשכן שומר לבן שלו,

זה הכל שטויות.

הלוואי וכולם היו חושבים כמוך,כל הכבוד.

גם אני חושב כך,זה באמת שטויות.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשיבה הזו היא רעה חולה בישראל, והיא המשך ישיר לאלה שחונים על שתי חניות, דופקים את הדלתות של הרכבים שלידם, פוגעים ברכבים ובורחים בלי להשאיר פרטים.

הכל נובע מהתפיסה (המפגרת לגמרי) הזו של אני ואפסי עוד בשילוב עם "למה מה קרה?!"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהוא רואה שיש מישהו ברכב שיושב לו ללא סיבה מוצדקת ומחכה הוא כן בודק, מודה שכבר קרה לי וכמובן שפיניתי מיידית.

לא תמיד אפשר לראות אם בן אדם נמצא ברכב

עניין של זוויות, ראייה וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החניית נכים עם שלט של מספר רכב - רכב אחר שחונה שם זו עבירה של חנייה בחניית נכים, 1000 ש"ח כפי שציינו פה.

בד"כ ברחובות מגורים כל חניית נכה היא מוצמדת למספר רכב של אותו נכה.

יש לו מספר בשלט נכה

התכוונתי שיש רכב אחר שקשור לבעל החנייה שחונה שם. כבר כמה פעמים זיהיתי את אותו רכב

אין שום סיבה בעולם שרכב של נכה יחנה במקום אחר ולא בחנייה המיועדת לו, שנמצאת מן הסתם קרוב לבית.

ברגע שזה קורה כמה פעמים סימן שכנראה ה"נכה" לא באמת צריך את התו.

מישהו פה ציין את המספר של הרכבים עם תווי נכה - 298 אלף. נשמע לי מספר עצום

לדעתי צריך להקשיח את הקריטריונים, עם כל הכבוד לנכים רגשית או כאלו עם צלייה קלה, הדין שלהם לא כדין נכה על כיסא גלגלים עם מעלון.

חניית נכים ברחבי העיר זאת בעיה לאכוף

אבל אני חושב שבמקומות מסחריים או חניות של קניונים, יהיה מוטב שיהיה איזה עובד או סדרן שיאכוף את העניין, אם הוא יראה רכב עם תו נכה שיוצאים ממנו אנשים בריאים לגמרי, שיזיזו את הרכב או שיקבל תלונה.

לדוגמא במתחם ביל"ו יש כאוס חנייה די גדול ואנשים שם עושים מה שהם רוצים, והמתחם מעסיק סדרן שיושב לו שם בבוטקה ולא בודק כלום, עדיף שיעשה משהו מועיל

עריכה אחרונה על ידי רון18
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה, אם על התמרור יש מספר רכב - החניה מותרת אך ורק לאותו רכב, לא הרכב של אשתו ולא של הבן ולא של המוהל.

ולגבי הפסקה האחרונה שלך - בדיוק לזה התכוונתי כשכתבתי למעלה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו מספר בשלט נכה

התכוונתי שיש רכב אחר שקשור לבעל החנייה שחונה שם. כבר כמה פעמים זיהיתי את אותו רכב

אין שום סיבה בעולם שרכב של נכה יחנה במקום אחר ולא בחנייה המיועדת לו, שנמצאת מן הסתם קרוב לבית.

ברגע שזה קורה כמה פעמים סימן שכנראה ה"נכה" לא באמת צריך את התו.

מישהו פה ציין את המספר של הרכבים עם תווי נכה - 298 אלף. נשמע לי מספר עצום

לדעתי צריך להקשיח את הקריטריונים, עם כל הכבוד לנכים רגשית או כאלו עם צלייה קלה, הדין שלהם לא כדין נכה על כיסא גלגלים עם מעלון.

חניית נכים ברחבי העיר זאת בעיה לאכוף

אבל אני חושב שבמקומות מסחריים או חניות של קניונים, יהיה מוטב שיהיה איזה עובד או סדרן שיאכוף את העניין, אם הוא יראה רכב עם תו נכה שיוצאים ממנו אנשים בריאים לגמרי, שיזיזו את הרכב או שיקבל תלונה.

לדוגמא במתחם ביל"ו יש כאוס חנייה די גדול ואנשים שם עושים מה שהם רוצים, והמתחם מעסיק סדרן שיושב לו שם בבוטקה ולא בודק כלום, עדיף שיעשה משהו מועיל

אתה צודק בהחלט שזה מרגיז ולא בסדר שאחרים משתמשים בתו נכה בניגוד לתקנות. (וזה גם רשום במפורש בתקנות וגם היגיון בריא).

אבל

אני מאחל לך באמת, מכל הלב, שלא תדע לעולם נכות נפשית, מהי. לא בסביבה הקרובה אלייך ולא הרחוקה.

לא אבא/סבא/דוד/אימא/ילד/ילדה עם אף סוג של פיגור, או עיכוב התפתחותי, או כל דבר אחר שמאוד מאוד קשה להתמודד איתו ותאמין לי שהאנשים היו מחזירים בשמחה את תו הנכה כדי להיות בריאים בנפשם ובגופם.

אגב מכיר מקרוב מקרה שלא אישרו תו נכה לאנשים עם בעיות נפשיות וגם פיזיולוגיות! (אפילו לאנשים עם 100 אחוז נכות).

ככה שהאישור ממש לא גורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי אבל לא הרגשת שזה קצת מוגזם לתת דו״ח של 1000 ש״ח לבנאדם שישב ברכב ולא באמת הפריע לאף אחד?

"לא מפריע לאף אחד"? עצם זה שאותו אחד מחנה בחנית נכה עם תמרור - הוא מפריע.

אין לי משהו נגד פקחים, רוב הזמן הדוחות מוצדקים, אבל וואלה אם בנאדם עצר בחנייה וחיכה למישהו ודאג להשאר ברכב ככה שבמידת הצורך הוא יפנה את החנייה באופן מיידי אם יבקשו אותה אז מה בעצם הבעיה? .

מרשים, אתה מתאר מצב בו ציות לחוק הוא "במידת הצורך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שמחזיק בתו נכה למעלה מ-35 שנה, לא תמיד יש את היכולת והאפשרות לשוחח עם הנהג או להסב את תשומת ליבו שיש "צורך".

יש להתייחס לתמרור חניית נכים כתמרור אין עצירה לכל רכב אחר

ולגבי מה שהעירו כאן לגבי תו עגלה ותו ירוק. דווקא לעיתים אלה עם תו ירוק צריכים חניות קרובות יותר אם הם מתקשים בהליכה. בעלי תו עגלה צריכים חניות נגישות על מנת שיוכלו להתגלגל בקלות, עוד 100 או מאתיים מטר של מדרכה או משטח נגיש לא ממש משנים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...