Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה מערכות מולטימדיה לרכבים מפגרות חומרתית מטאבלטים וסמארטפונים?

naki220
שימו לב! השרשור הזה בן 1659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני הצלחתי מהסינקופה שהתקנתי בדודג' לחבר USB CONVERTER שהוציא לי אופטי - לאודיו זה עבד נהדר אבל את האודיו של הדיבורית הוא לא העביר משם אז עדיין זה אילץ אותי להפריד בין אודיו לדיבורית חיצונית וגם על הדרך איבדתי את השליטה דרך המסך בהעברת השירים.

זה מה שקראתי גם על ה-Joying, אבל זה היה כשחיברו USB DAC.

המידע על ה-SPDIF החדש טוען שכל הסאונד יוצא משם. אם זה נכון זו קפיצת מדרגה מעולה.

לגבי ה-BT, מצטרף לשאלה מעלי - מה היתה הבעיה? שהוא השתמש ב-BT?

זו אכן בעיה והסאונד מתכתי וצורם, אבל גם כאן - ה-aptX אמור לעשות מהפיכה, ואת זה אני יודע גם מקריאה בחומרים של קוואלקום.

הם באמת הצליחו להעביר lossless מעל BT.

הבעיה שכרגע אין ראש שתומך גם ב-aptX וגם ב-SPDIF, אבל זה יקרה מתישהו במוקדם או במאוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברגע שיש לך ראש שיש לו SPDIF אין שום היגיון לBT עם APTX בעצם

כי אתה גם יכול לשים את כל המידה שלך לוקאלית על כרטיס זכרון או USB לתוך המכשיר ישירות ואתה גם יכול לחלוק לו רשת או לשים בו ראוטר ישירות ולהשתמש בכל התכנים שלך ממסך גדול ונוח אז באמת לא צריך את הנייד.

זרקתי מבט על הJOYING SPDIF - אין ספק, זה הHU הבא שלי.

אצלי הבעיות מגיעות מכך שאני בעצם מנתב אודיו דרך מקלט BT APTX ישירות לכניסה האופטית של הפרוססור (משולב מגבר במקרה שלי)

אז במצב כזה אני לא יכול להשתמש בדיבורית של הHU כי מן הסתם אני מנתב את השמע ממקלט BT חיצוני - אז גם צריך דיבורית חיצונית.

אבל במצב שבו השתמשתי בUSB DAC (יותר נכון ממיר לאופטי - לא היתה שם פעולה אנלוגית כלל) - היתה לי בעיה אחרת והיא המיקרופון של הדיבורית מהHU עצמו - לא הפנימי ולא החיצוני - העבירו שמע ואז יצא שאני יכול לנגן מוזיקה באיכות רבה דרך הHU הודות לUSB CONVERTER ואני יכול לשמוע בדיבורית דרך זה - אבל אף אחד לא יכול לשמוע אותי כי המיקרופון בוטל ע"י המכשיר ברגע שהוא הוציא שמע לUSB.

עכשיו - זה אילץ אותי לדיבורית חיצונית שפתרה את בעיית השיחה.

אבל!

ברגע שהתחברתי לדיבורית חיצונית ובו זמנית הHU היה מחובר דרך הDAC - משום מה - איבדתי את היכולת לשלוט בטלפון דרך הHU - הטלפון הזרים BT לHU והHU הזרים את זה דרך הUSB לאופטי - ברגע שהייתי מחובר לדיבורית חיצונית - לא יכלתי להעביר יותר שירים או ללחוץ על פליי פאוז למשל כי השליטה עברה לדיבורית החיצונית.

יש שלושה סוגי חיבורים דרך BT במערכות האלו -

אודיו

שמע טלפון

שליטה טלפון

השמע טלפון היה מנותב לדיבורית אבל היא גם לקחה אליה את היכולת לשלוט בטלפון דרך הBT ואז הHU העביר שמע בלי שליטה.

בקיצור סלט!

אז וויתרתי על הDAC והיום אני או שומע ומדבר רק דרך הHU שזה סבבה לגמרי רק שאני צריך להתקין שם ליין דרייבר והBT לא APTX אבל אין ממש בעיות מורגשות.

או שאני שומע דרך המקלט BT של בלקין ומדבר דרך דיבורית חיצונית.

HU עם SPDIF לא סופר את זה ממטר - אין לו אף אחד מהבעיות שרשמתי מעלה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, באמת סלט :-S

מה לגבי התקנת מיקסר (ה-BitOne אמור לדעת לעשות את זה?) שמקבל את ה-HU פעמיים: פעם אחת דרך ה-DAC ופעם שניה דרך ה-RCA (או אפילו מנחת מהרמקולים). זה יפתור לך את הבעיה?

לגבי המשפט הראשון שלך, אני מסתובב הרבה פעמים עם מוסיקה ב-MP3 שאני מוריד לטלפון, ואז היא לא קיימת על ה-HU כך שהעובדה שהוא מחובר לא תעזור לי. לכן aptX זה יתרון. עוד סיבה: אני שומע פודקאסטים והם מסתנכרנים בלילה, על ה-wifi, כך שאני מקשיב להם למעשה אופליין. אם אקשיב מה-HU אצטרך לעשות סטרימינג מהרשת. לא נורא, אבל חבל על הדאטה. לכן aptX חשוב לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שאני עושה בעצם - יש לי בשני הרכבים פרוססים של אודיסיון - באחד זה הBIT ONE הישן

ובשני זה אודיסון פרימה עם 8 ערוצים ויציאה מספר 9 לסאב וופר.

הסלט מתחיל כשאתה מנסה להכניס לעסק דיבורית...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני הבנתי זה שחברת הרמן עובדת בדיוק על זה.. מערכות אפטר מרקט ברמה גבוהה לרכבים

עכשיו כשאני חושב על זה.. יכול להיות שלא כדאי להשקיע יותר מידי במערכת כזאת כי תוך שנתיים היא תאבד את הרלוונטיות שלה

HARMAN (כמו B&W, B&O, וכו) עובדת עם יצרני רכבים כ-OEM, אתה קונה את השדרוג מהיבואן בהזמנת רכב חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום מהחברות שאני מכיר שמייצרות מערכות היי אנד לרכבים הן

B&O לאוודי בעיקר וגם קצת לBMW

HARMAN שהם בעצם גם JBL וגם INFINITY - מייצרות ליצרנים מרובים.

בורמסטר - מייצרת בעיקר בעבור מרצדס

BOSE - כמעט לכל רכב שמיוצר בארה"ב כולל יצרנים נוספים - לסובארו למשל יש מערכת של BOSE בארה"ב

מארק לוינסון - רכבי יוקרה אמריקאיים

DYNAUDIO - וולבו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הייתי שמח לשתף פה את המידע עבור כל השאלות (כמעט) אודות מערכות מולטימדיה לרכב אלא שאני בטוח ש "ההתקפות" שאקבל אחכ יהיו כאלו שלא כדאי לי להכנס לזה.

אני מכיר חלק מהיצרנים עצמם של המוצרים לרכב (לא משווקים סינים או יבואנים אלא את היצרן עצמו) בשורה התחתונה רמת החומרה גבוהה מאד. רמת התיכנון לא גבוהה כמו בסלולר. על מנת להוציא מוצר ב 100 דולר מהמפעל מכניסים רכיבים ליגה ז (מזוייפים/מועתקים) ואתם קונים את המוצר אח"כ ב 2000 שח אז זה לא שהמוצר איכותי פשוט ה 100 דולר הפך ל 500 דולר.

בגדול? הרוב המיובא לישראל ברמה נחותה משמעותית מהמוצר שמגיע מיצרן הרכב ז"א המוצר יכול להיות מיוצר באותו מפעל אבל הדרישות של יצרן הרכב הרבה הרבה יותר גבוהות. מישהו ציין פה שבאודיו החומרה נשארה אותו דבר והוסיפו עוד תכונות נלוות אלא שזה ממש לא נכון. נתחיל בזה שהאודיו היום הוא החארבנה הכי גדולה של מי ששם מולטימדיה אפטרמרקט מדובר בביזיון ענק שלחלוטין לא מושקע מהיצרן לכן גם רמת האות נמוכה מאד והאיכות זוועה.

היצור היום מתמקד בגאדג'טים שהמכשיר יציע ובזול. הזול רבותי זה ליבואנים לא לצרכן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסכים עצמם עלובים מאוד.

עדיין תקועים ברזולוצייה 1024X600 ומחשיכים לחלוטין בשמש ישירה.

לבעלי ה-Joying SPDIF, החיבור עצמו, נראה קואקסיאלי. מישהו יכול להסביר לי מה הולך שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבעלי ה-Joying SPDIF, החיבור עצמו, נראה קואקסיאלי. מישהו יכול להסביר לי מה הולך שם?

S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface)[1][2] is a type of digital audio interconnect used in consumer audio equipment to output audio over reasonably short distances. The signal is transmitted over either a coaxial cable with RCA connectors or a fibre optic cable with TOSLINK connectors. S/PDIF interconnects components in home theatres and other digital high-fidelity systems.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים כמה המצאות אנחנו חייבים לסוני ולפיליפס

כמעט כל חידוש טכנולוגי בתחום האודיו בכל מה שקשור לתצורת המדיה - הומצא ע"י פיליפס או סוני.

גלגלי הREEL2REEL

הקלטת המגנטית

תקליטי ויניל

תקליטורים

שלל סוגי עיניות ועדשות

סה"כ המקור שאנחנו שומעים ממנו היום את האודיו שלנו הוא מקור דיגיטלי - בניגוד לקלטות ותקליטי ויניל שהם אנלוגיים לחלוטין - אנחנו היום שומעים מדיה דיגיטלית.

זה בעצם לא אות אלא מידע שמתורגם מרצפים של 0 ו 1 (בינארי) בסופו של דבר לאות אנלוגית חשמלית שמזיזה רמקול.

היתרון העצום במדיה דיגיטלית הוא "קשיחות" המידע - טווח אנלוגי מושפע משדות מגנטיים וההשראות סביבם או ישירות באזור המקור או דרך הכבילה וזה מתורגם לעיוותים ורעשים - מדיה וטווח דיגיטליים לא סובלים מזה כי המידע עצמו לא נתון להשראות מגנטיות - הוא לא משתנה הודות לכך ולכן רעש חיצוני למשל שנספג לתוך הכבילה או המקור - לא מתורגם לאות ברגע ההמרה לאנלוגי.

היתרונות בכך שהJOYING הזה מאפשר העברת מידע אנלוגי ממנו הם:

אין ספיחת או ייצור רעשים בין הJOYING ליחידה הבאה בשרשרת שזה ב99 אחוז יהיה פרוססור כזה או אחר בין אם פרוססור חיצוני שאח"כ יוצא למגברים או בין אם פרוססור משולב מגבר.

ואין שינוי במידע כי לא מתבצעת המרה לאנלוגי ביציאה מהJOYING

הנושא הזה נידון בשרשור המדריך המלא לאינטגרציית OEM בכל האמור לטכנולוגיות FULLDA

לקלריון יש פיתוח מהמם בו גם הרמקולים עצמם הם בעצם דיגיטליים והסליל שלהם מורכב משישה מגנטים שהם אלו שממירים את תנועת הרמקול לאות חשמלית אנלוגית היות וזו הדרך היחידה לגרום לרמקול - לזוז. סליל דיגיטלי שמזיז ממברנה בעזרת שדה מגנטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה-Joying, נקודה אחת חשובה זה שצריך לוודא שהוא לא עושה מניפוצליה לצליל.

יש לו, למשל, EQ עם כל מני תוספות כמו bass boost. צריך לוודא שהוא לא מתעלל באות לפני שהוא מוציא אותו, או לפחות שיש מצב של pure direct כמו שהוא נקרא אצל ימאהה.

התקנתי אתמול את ה-ATOTO והסאונד נחמד מאוד. לדעתי בתור יחידה שמחליפה מערכת מקורית של VW ומשתמשת ברמקולים המקוריים (או מגבירה בעצמה) זה פתרון מעולה. המכשיר מגיב מהר, מתחבר ב-BT גם לאודיו וגם לדאטה, קולט WIFI מדהים (אני גולש באוטו על הראוטר של הבית שלי מקומה שלישית!) וגם אומרים לי שאני נשמע בדיבורית יותר טוב מאשר עם הפיוניר שהיה מחובר לפני כן. זה מכשיר שעולה $270 בחו"ל (יצא לי כ-1300 ש"ח כולל מיסים בארץ) ולדעתי הוא עדיף על כל המכשירים התואמים (מבוססי אנדרואיד) שמוכרים בארץ במחירים האלו.

מבחינת PRE-OUT נטו, הסאונד שלו נחות מהראש של פיוניר שהיה מותקן לי לפני כן. אני עוד צריך לשחק עם זה, אבל יכול בהחלט להיות שאחליף בחזרה לפיוניר כי הסאונד חשוב לי יותר מהנוחות וכיף השליטה במכשיר.

זה מחזיר אותנו בדיוק לנושא השרשור הזה. ממש מתסכל שחברות גדולות כמו פיוניר לא מתקרבות לקצה הציפורן של מכשירים שמביאים מהמזרח מבחינת יכולות. הן נשארו תקועות לגמרי מאחור. לדעתי ה-ATOTO הזה מהווה קפיצת מדרגה, כי הסאונד בהחלט סבבה לצרכים של המשתמש הטיפוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שתתקין אינטגרטור ותהנה מסאונד ברמה שעוד לא הכרת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אינטגרטור ?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבד צליל משולב מגבר - פרוססור עם מגבר - DSP+AMP

תריץ חיפוש על שרשור בשם המדריך המלא לאינטגרציית OEM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...