Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה כולל תפקיד של משנע רכבים?

טירון רכבים
שימו לב! השרשור הזה בן 1845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

פוחדים להיתקע עם פינת האוכל המשומשת שלך במוסך בלי אחריות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 153
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ניסית למסור רהיטים/מוצרי חשמל במצב סביר לחלוטין? אנשים בחינם לא רוצים לקחת. או שיש בארץ בועת אשראי פסיכית לחלוטין שגורמת כמעט לכל אחד להעדיף חדש על פני משומש בתשלומים/הלוואות או שאני לא יודע מה.

אולי כי בינינו?

אף אחד לא באמת נותן סתם מוצר תקין.

או שהוא לא ממש תקין לחלוטין, או שהוא מטונף, או שרוצים לחסוך אלטזעכן.

גבינה בחינם - רק במלכודת עכברים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבודה שהוא עשה/הציע לא דרשה הכשרה של יותר מיומיים . זה מטריד שהחברה הישראלית הגיעה לנקודה שבה אדם רוצה ומוכן לעבוד בעבודה שחורה ולא נותנים לו כי 'זה לא מרגיש נכון'. רבאק - איזה נזק כבר יכולתי לעשות שיהיה גרוע יותר מהעובדים הנוכחיים שלו?

.

קודם כל, לא כל מה שקורה לך מייצג את החברה הישראלית. תמיד טוב יותר להניח, כשיטה, שהבעיה אצלך ולא 'שיווקת' את עצמך נכון.

וכן, זו בעיה לקחת מישהו שנדמה לך שהוא הרבה יותר מדי מוכשר לתפקיד. לא רק שיש חשש, די סביר שיעזוב מהר, אלא גם שיעשה את התפקיד רע, אם משעמום ואם מזלזול.

. במידה רבה, מעסיקים שלא שוכרים אותך זה כמו היוזר הניהולי של הפורום - לא עונה להודעות ואין לך מושג מי נתן את החסימה.

תמיד אפשר לקבל מענה בפורום מהמנהלים, ואפילו קיבלת בעבר. רק שהזיכרון שלך מתאים את עצמו לנרטיב...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית למסור רהיטים/מוצרי חשמל במצב סביר לחלוטין? אנשים בחינם לא רוצים לקחת. או שיש בארץ בועת אשראי פסיכית לחלוטין שגורמת כמעט לכל אחד להעדיף חדש על פני משומש בתשלומים/הלוואות או שאני לא יודע מה.

ניסית באגורה?

מניסיון, נחטף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כי בינינו?

אולי לא בשכונה שלך. בשאר העולם (וגם בישראל) זה טבעי לחלוטין לקנות רהיט חדש ואז לחפש למסור את הישן במצב טוב. במיוחד כשיש לך מספיק כסף ואתה רוצה לפנות את השטח מהר במקום להתחיל להתעסק עם מו"מ על מחיר.

קודם כל, לא כל מה שקורה לך מייצג את החברה הישראלית. תמיד טוב יותר להניח, כשיטה, שהבעיה אצלך ולא 'שיווקת' את עצמך נכון.

וכן, זו בעיה לקחת מישהו שנדמה לך שהוא הרבה יותר מדי מוכשר לתפקיד. לא רק שיש חשש, די סביר שיעזוב מהר, אלא גם שיעשה את התפקיד רע, אם משעמום ואם מזלזול.

לאורך השנים, אנחנו כל פעם חוזרים לנקודה הזאת של איך אני משווק את עצמי. עזוב עכשיו חברות הייטק ותפקידים 'רציניים' - איזה שיווק כבר נחוץ לעבודת כפיים פשוטה? הסברתי מראש שאני לא בונה על זה כקריירה, מוכן להתייצב בזמן ולעבוד בלי שאלות ואפילו להתחייב לכמה חודשים, אז מה עוד? אולי גם הייתי צריך להציע לו סקס אוראלי? בחייאת.

אני מציג אנקדוטות אישיות אבל לא חי בוואקום. יש לי מספיק קולגות שעברו את אותו תהליך ובאותו חוסר הצלחה. ההבדל העיקרי בין מי ש'מתקבל' לעבודות כאלה לבין מי שלא הוא התלות במעסיק, שרוצה להחזיק את העובד שלו בביצים ולדעת שאין לו אופציה לעזוב אם לא יאהב את היחס. לבוא בראש מורם לראיון עבודה בישראל זה כמעט אף פעם לא רעיון טוב, קל וחומר כשמדובר בעבודה פשוטה. וכן, זה קטע ישראלי או מזרח תיכוני פרופר, וכבר עברתי מספיק ראיונות במדינות ובתעשיות שונות כדי שיהיה לי מדגם מייצג.

המעסיק הישראלי הממוצע, בכל דרג, יעדיף ע"פ רוב לשכור עובד שיהיה תלוי בו - בין אם זה לתשלום משכנתא על דירה במגדל בפ"ת או שכ"ד בשכונת מצוקה בנתניה. אי אפשר שהמעסיק והעובד יהיו שווי זכויות, מישהו צריך להיות הביץ'. וזה לא מספיק להיות מנהל, מישהו צריך להיות הבוס.

תמיד אפשר לקבל מענה בפורום מהמנהלים, ואפילו קיבלת בעבר. רק שהזיכרון שלך מתאים את עצמו לנרטיב...

תיאורטית כן, אבל מעשית אין הליך מוסדר של בירור/ערעור על סנקציה שכבר ננקטה (כמו הכנסה למעקב) ולך תריב על זה בדיעבד. בדיוק כמו שאתה יכול תיאורטית להשיג את המספר של מי שראיין אותך ולנסות להוציא ממנו תשובות, אבל אין הליך ברור של פידבק והסבר מדוע לא שכרו אותך.

אין בישראל, כי במספר מדינות באירופה למשל יש. גם את זה עברתי, וזה מרגיש הרבה יותר טוב מסתם לחכות במשך חודשים לטלפון שלא מגיע. או כמו במקרה של אלביט - מגיע אחרי חמישה חודשים וביקור של השב"כ אצל הממליצים שלך, ומודיע לך ש'החלטנו להמשיך עם מועמדים אחרים', אבל זה בסדר, כי אתה כבר עובד חודשיים במקום אחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובערבית יש פתגם "הים זורק רק מה שמת":-P

קצת קשה לי להתחבר לשרשור, כי למרות שאני עובד מגיל 14, מעט מאד שנים מתוך כך עבדתי כשכיר "סטנדרטי".

אבל השנקל שלי, הוא לעולם לא להיות אלוף משחיזי הקופשמרליניגים. גם אם זו כרגע עבודה מכניסה אחושלוקי. כי ביום שלא יצטרכו יותר קופשמרלינגים מושחזים, - אכלת אותה. אין פרנסה. מ100 ל-0.

וזה נכון החל מנישות מוזרות בענף ההי-טק (בעיקר כאלו שמבוססות על קורס קצר ולא על תואר מקיף) ועד ללהיות מנהל עבודה מאד מוצלח במפעל לואו-טק.

ואם אתם חושבים שאני טועה, תראו מה קרה הרגע בחרסה.

כשמגיע היום שלבל'בית מתחשק לסגור ולשלוח אותך לכל הרוחות- אתה יכול להיות אחלה מנהל-דרג-בינים. אתה תחתום הרבה זמן בלשכה (אחת הסיבות שבגללן איני מסוגל להיות שכיר, אבל זה נושא ליום אחר).

זה העניין בלהיות עובד מקצועי. בד"כ, חברה שתשקיע בהכשרתך ובקידומך, תעשה זאת במותאם מאד לנישה הספציפית שהם מתקשים למצוא בה עובדים "מן המוכן".

כשהחברה תסגר, או הנישה תתייתר- בום. ללשכה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Derish,

אני גר בשכונה די גרועה .

אז בגלל שאין כח להתמקח על מחיר...

הרוב תורמים מטונף .

אני תרמתי דברים וכולם באו ולקחו - כיבדתי בלמסור הכל נקי.

זה נהנה וזה לא חסר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה אחרת לגמרי.

אני שייך לדור אחר - לא רק בגלל גילי המופלג אלא כי גם נולדתי כבן זקונים. זאת אומרת שאותי חינך דור "וחצי" מעלי (בערך). ולי זכור היטב, שגדלתי עם המוטו ש-ללכת לעבודה ולתת את הטוב ביותר שאתה יכול -זו זכות, קודם כל עבורך. זה בכלל לא קשור למעסיק או לסוג העבודה. בזמנו, להיות מובטל זה היה הדבר הנורא ביותר שיכול להיות. אנשים התביישו להודות בזה, והעדיפו לעבוד גם בסידור מדפים בסניף של "סאבי" אם אפשר. בטח בימי התיכון שלי, היה ברור שבחופש הגדול כולנו הולכים לעבוד, כי זה מה שעושים (חלק עבדו גם בזמן הלימודים).

מתישהו זה השתנה, וחבל. ועכשיו אתם מנהלים וויכוח על לא רק אם כדאי לפות"ש לעבוד בשינוע רכבים, אלא כמה אחוזים של השקעה עצמית הוא צריך לתת במשרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוחאי, אנחנו כנראה בני אותו דור (לפי "סאבי" :-P). היום אחוזי האבטלה קטנים משמעותית מבראשית שנות ה-80. העניין כאן הוא בחירת מסלול שיוביל לאנשהוא.

אני חושב שישנה בשרשור תמימות דעים שאין רע בלהעביר כמה חודשים בלהיות וולה. השאלה היא האם "להתקע" לשנים בעבודה הזו (או בכל עבודה לא מקצועית אחרת) זה רעיון טוב.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אין לי נתונים על אחוזי אבטלה - אני אומר איך התנהלו סביבי. לא לעבוד לא היה משהו שפירסמת.

אבל זה לא הדיון. מדברים פה האם אפשר להתקדם מעבודות "וולה" בתוך ארגון או שזה בזבוז זמן. ואני אומר שאין כזה דבר בזבוז זמן, פות"ש צריך לתפוס עבודה כזו, ולו רק כי העיד על עצמו שהוא עצלן וחסר מוטיבציה. אם זה נכון, במקרה שלו שילך וישטוף כלים במקדונלדס, וזה עדיף על לשבת בבית. בטח אם מדובר על עבודה כנ"ל שמערבת רכבים (שהוא אמר שאוהב).

חוץ מזה, לעולם אין לדעת לאן תתגלגל. אני הלכתי ללמוד קולנוע בכלל, והיום אני מנהל רשתות. לכאורה אין קשר בין הדברים, אבל הלימודים שלי שם הובילו אותי לכיוון מחשבים (אני חוסך כאן את השתלשלות העניינים) ואם לא הייתי לומד שם, במוסד ההוא בזמן ההוא, לא יודע מה הייתי היום.

כך ששום דבר לא בזבוז זמן - אתה לא יודע לאן החיים יובילו אותך, אז לך תעשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור, לך לעבוד.

זה יכול להתפתח בשני כיוונים, או שאתה תתפתח בתחום או שמהר מאוד לאחר שתבין עם מה ועם מי יש לך עסק בעבודות מהסוג הזה תבין שאתה חייב ללמוד משהו ולהתמקצע למרות ה"אף אחד לא יכריח אותי ללמוד כי אני לא מסוגל".

לאחר השחרור לקח לי בדיוק שנה וחצי להבין שאני הולך ללמוד וזאת למרות שעבדתי במקום לא רע בכלל בשביל חייל משוחרר.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובערבית יש פתגם "הים זורק רק מה שמת":-P

קצת קשה לי להתחבר לשרשור, כי למרות שאני עובד מגיל 14, מעט מאד שנים מתוך כך עבדתי כשכיר "סטנדרטי".

אבל השנקל שלי, הוא לעולם לא להיות אלוף משחיזי הקופשמרליניגים. גם אם זו כרגע עבודה מכניסה אחושלוקי. כי ביום שלא יצטרכו יותר קופשמרלינגים מושחזים, - אכלת אותה. אין פרנסה. מ100 ל-0.

וזה נכון החל מנישות מוזרות בענף ההי-טק (בעיקר כאלו שמבוססות על קורס קצר ולא על תואר מקיף) ועד ללהיות מנהל עבודה מאד מוצלח במפעל לואו-טק.

ואם אתם חושבים שאני טועה, תראו מה קרה הרגע בחרסה.

כשמגיע היום שלבל'בית מתחשק לסגור ולשלוח אותך לכל הרוחות- אתה יכול להיות אחלה מנהל-דרג-בינים. אתה תחתום הרבה זמן בלשכה (אחת הסיבות שבגללן איני מסוגל להיות שכיר, אבל זה נושא ליום אחר).

זה העניין בלהיות עובד מקצועי. בד"כ, חברה שתשקיע בהכשרתך ובקידומך, תעשה זאת במותאם מאד לנישה הספציפית שהם מתקשים למצוא בה עובדים "מן המוכן".

כשהחברה תסגר, או הנישה תתייתר- בום. ללשכה.

זה נכון לכל תחום. ככל שתהיה יותר קרוב לקודקוד הפירמידה יהיה לך יותר קשה למצוא עבודה.

זה תופס לעובדי נישה וזה תופס גם למהנדסים שמגיעים מאוד גבוה בתחום מסויים. מכיר מקרוב גם כמה מנכ"לים מצליחים לשעבר שלא מוצאים עבודה אחרי שסיימו את העסקתם.

לגבי מנהלי עבודה במפעלי לואו טק, תן לי 10 ותוך יומיים כולם עובדים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כי בינינו?

או שהוא לא ממש תקין לחלוטין, או שהוא מטונף, או שרוצים לחסוך אלטזעכן.

אני לא יודע מה אנשים אחרים מוסרים, אבל עשינו שיפוץ בבית ורצינו למסור רהיטים תקינים לחלוטין. העיצוב התיישן, אבל הרהיטים היו נקיים וללא נזק פיזי.

בנוסף רצינו למסור תנור כי עברנו לתנור מובנה.

כלום.

בחינם לא רוצים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון לכל תחום. ככל שתהיה יותר קרוב לקודקוד הפירמידה יהיה לך יותר קשה למצוא עבודה.

זה תופס לעובדי נישה וזה תופס גם למהנדסים שמגיעים מאוד גבוה בתחום מסויים. מכיר מקרוב גם כמה מנכ"לים מצליחים לשעבר שלא מוצאים עבודה אחרי שסיימו את העסקתם.

לגבי מנהלי עבודה במפעלי לואו טק, תן לי 10 ותוך יומיים כולם עובדים.

אני לא כל כך מתמצא בתעשיה, האמת.

אבל אתה באמת תעדיף לקחת מישהו מ"חרסה", שניהל את קו כיורי-שירותי-אורחים-עד-רוחב-30- ס"מ, ולא לקדם מישהו מוכשר מרצפת היצור שלך? שמכיר גם את המאטריה העסקית שלכם, וגם פרסונלית, את אלו שיהיו הכפופים שלו?

אגב: מהנדסים בתחום שאני מכיר (בנין, נו מה? (-: ) , תמיד יוכלו להסתדר.

אם היית מהנדס ביצוע מאד בכיר בדניה סיבוס ויום אחד הלך על דניה סיבוס, תתקבל אצל תשובה לנהל פרויקטים בחו"ל, עם תנאים ושכר יותר טובים מקודם. ואם עבדת כל החיים בתפקיד הנדסי בכיר בשירות המדינה ויצאת לפנסיה, אתה הולך להיות יועץ עצמאי עם כל הידע האדיר והקשרים שצברת, ועובד מהבוקר עד הערב, יותר מבשירות האזרחי...

(שני המקרים אמיתיים, פרטים טושטשו למניעת זיהוי, וזה...)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אנשים אחרים מוסרים, אבל עשינו שיפוץ בבית ורצינו למסור רהיטים תקינים לחלוטין. העיצוב התיישן, אבל

כלום.

בחינם לא רוצים.

נו, כי אתה גר באזור הלא-נכון או שלא פיתחת את המעגלים החברתיים המתאימים (לא פשוט, ודורש השקעה).

אצלנו בשכונה הכול מתעופף דרך הווצאפ.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...