Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופרב 1.8 2018 DSG7 - גיר בעייתי עדיין?

ishayc
שימו לב! השרשור הזה בן 2028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא לגמרי מצליח להבין את ההתחבטות הנוראית פה.

מדובר ברכב במחיר שנושק ל-200,000₪ (אם לא מעבר). מי שקונה רכב במחיר כזה, לעניות דעתי, לא הולך להתמוטט כלכלית מהחלפת מצמדים ב-4,000₪. נכון, זה לא נעים אבל זה חלק מהחבילה.

אין דרך מסביב לזה - הגיר לא מושלם. הרכב הוא עסקת חבילה. מי שקונה אותו מקבל גם את הפלוסים וגם את המינוסים.

מי שאמינות היא קריטית עבורו, כנראה יעדיף רכב אחר. מי שמוכן להתפשר קצת בנושא אמינות (ובכל זאת יש אחריות) ונהנה מהיתרונות של הרכב, ישים בצד סכום להחלפת מצמדים, ויהנה מהיתרונות.

ב-dsg6, ד"א, יש צורך בהחלפת שמן גיר לא זולה כל כמה שנים. לא בטוח שזה זול משמעותית מהחלפת מצמדים, במצטבר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אתה אוהב את הרכב אין סיבה לוותר, סופרב זה רכב מצויין.

תמיד יהיה פה את הויכוח של מה עדיף אסיאתי פשוט ואמין, או אירופאי מתקדם ואבל פחות אמין. בסוף זה עיניין של העדפה אישית.

לגבי גיר יבש או גיר רטוב, לא היתי מוסיף עשרות אלפי שקלים לרכב רק בגלל שהגיר הרטוב יותר אמין. הגיר היבש הוא לא כזה גרוע כמו שמספרים פה. אבל אם אתה לוקח את ה1.8 אקסקלוסיב שכבר דומה במחיר ל2.0 עם גיר הרטוב, אז עדיף את הרטוב, גם יותר קל למכור אותו בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הסופרב עולה על היונדאי סונטה/קיה אופטימה בכל בחינה. לעמית לעבודה יש אוקטביה 1.4 שנת 2011 עם אותו הגיר ואותם הקלאצ'ים ללא בעיות. במידה והגיר יעשה בעיות בתקופת האחריות, יחליפו, במידה ויעשו אחרי 4-5 שנים, אני מניח שיהיה רצון טוב ויחליפו בחינם כי הרי העניין ידוע. אם הרכב מוצא חן בעניך - לך על זה. הדבר שאהבתי ברכב הוא המיתלים האדפטיביים, פשוט כיף.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שצוין פה, דף הנתונים של הרכב מראה מומנט זהה בין מנועי ה1.8 ל1.4. עובדה משונה מאוד לאור ההבדל בנפח. שניהם עומדים על 25.4 קג"מ (ששוים בדיוק ל250NM).

בודק את נתון המומנט המקסימלי של התיבה המדוברת. תופים... 250NM...

מנוע ה1.8 מוריד לתיבה 250NM בתחום של 1250-5000 סל"ד או במילים אחרות, הוא מפעיל אותה על סף הכשל שלה בערך כל הזמן.

אני מכיר את התוצרת, אכלתי ממנה מספיק קש ועדיין הם איכשהו מצליחים לגרום לי כל פעם להיות מזועזע מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי שגם אני התאהבתי ברכב הזה. אבל מה לעשות שאצלי ההיגיון גובר על הרגש

וטוב שכך. לפעמים צריך לדעת לוותר, ולהמשיך הלאה.

אבל יש לי תחושה שלא יעזור כלום - כי אתה כבר בדרך לבנק לשלם על הרכב.

שהיה לך בהצלחה ומקווה שאולי/הלוואי תרווה נחת.

נכון, אני באמת באמת נעול הסופרב אבל לאור המצב עם הגיר אני לא אקח אותו עם ה7 הילוכים. אם יהיה במלאי את הDSG6 ונגיע לעמק השווה בסוכנות אז נלך עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש רכב מנהלים דומה מבחינת בסיס גליגלים לסופרב? או משהו קרוב?

מתכון השבוע להזמין תרכב במסגרת שבוע המכירות וגם מתלבט בגלל הגיר...זה הולך להיות רכב נכה כלומר להתקין בו כסא נשלף ורק הסופרב כרגע מתאים כי הוא מרווח מאוד מבפנים.

היה לי שנים מאזדה 6 והייתי מאוד מרוצה אך היא לא מתאימה לנו בגלל שהיא לא כזו גדולה מבפנים (בדור הנוכחי).

הבנתי שגם הדור החדש של ה6 שיגיע לארץ בסוף השנה יהיה זהה לדור הנוכחי מבחינת בסיס גלגלים אחרת הייתי מחכה לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון, רק ש25 ק"ג זה לא "סף הכשל" של הגיר הזה.

יש לא מעט אנשים שנוסעים עם סטייג' 1 עם הגיר הזה, וזה יותר מ30 ק"ג מומנט.

ובשוק יש תוכנות לסטייג' 1 וסטייג' 2 לDQ200, מה שאומר שהוא מסוגל להרבה יותר מ25 ק"ג.

ברור שהוא לא כזה עמיד כמו DQ250, אבל לא צריך להגזים שהגיר נוסע על סף כלשהו.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-dsg6, ד"א, יש צורך בהחלפת שמן גיר לא זולה כל כמה שנים. לא בטוח שזה זול משמעותית מהחלפת מצמדים, במצטבר.

עלות החלפת שמן גיר במוסך מומחה VAG הינה פחות מ-1000 ש"ח. זול משמעותית מהחלפת מצמדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה תדירות החלפת השמן, ומה תדירות החלפת המצמדים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון, רק ש25 ק"ג זה לא "סף הכשל" של הגיר הזה.

יש לא מעט אנשים שנוסעים עם סטייג' 1 עם הגיר הזה, וזה יותר מ30 ק"ג מומנט.

ובשוק יש תוכנות לסטייג' 1 וסטייג' 2 לDQ200, מה שאומר שהוא מסוגל להרבה יותר מ25 ק"ג.

ברור שהוא לא כזה עמיד כמו DQ250, אבל לא צריך להגזים שהגיר נוסע על סף כלשהו.

מכיר לא מעט אנשים שהולכים לחדר כושר ומרימים משקלים שהם מעבר לסף הכשל שלהם. חזרה ראשונה קצת עקום אבל הולך, חזרה שניה יותר עקום אבל בערך. חזרה שלישית והם נעלמים לשבועיים וכשהם חוזרים, הם גוררים גפה תורנית.

לעצם העניין, היצרן דווקא לא מסכים איתך שהגיר מסוגל ליותר והוא אפילו דואג להוריד למנועים שלו את המומנט על מנת שהם לא יעברו את הסף, שלא לדבר על זה שהגירים האלה מתפגרים בדמי ימיהם גם כשהם משודכים למנועים צנועים הרבה יותר שלא מגיעים לסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות החלפת שמן גיר במוסך מומחה VAG הינה פחות מ-1000 ש"ח. זול משמעותית מהחלפת מצמדים.

אם משתמשים בשמן מקורי זה יותר כמו 1200 עד 1500 ש"ח להחלפה.

לא ברור אם צריך להחליף את השמן מדי 4 שנים גם אם הרכב לא עשה 60 אלף ק"מ. מוסך רון ממליצים שכן וזה מה שאני עושה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום הb4 מיושנת מאוד ואחרי התאונה אנחנו מחפשים משהו עם כל הבקרות בטיחות שיש בסופרב

ה B4 עברה מתיחת פנים שכוללת בעיקר שיפור השקט בתא הנוסעים, מולטימדיה עדכנית, לד עוקב פניה ועוד.

יחדות ראשונות נחתו בארץ והשיווק יתחיל בקרוב עם מערכת איי סייט שכוללת את כל עזרי הבטיחות. שווה בדיקה.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט לא מבדיל בין סף לסף כשל.

25 ק"ג זה סף, לא סף כשל. יש אינספור דוגמאות שהגיר הזה מחזיק מעמד יפה עם המומנט הזה לאורך שנים. אם זה היה על סף כשל, אחרי זמן קצר הגיר היה מתפגר, ואני מדבר על הגיר עצמו ולא על הקלאץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...