Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופרב 1.8 2018 DSG7 - גיר בעייתי עדיין?

ishayc
שימו לב! השרשור הזה בן 2020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הזמנו את הסופרב 1.8 שמגיעה עם הDSG7.

אחרי שקראתי קצת אני חושש לגבי הגיר.

האם הבעיות של הגיר תוקנו? האם עדיף את הדגם של ה1.4 כדי לא להעמיס על הגיר?

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הגיר עדיין מהווה נקודת חולשה ברכב. האמינות שופרה לאורך השנים אבל לא ברמה של גירים פלנטרים מקבילים.

למנוע 1.8 ו1.4 יש את אותו המומנט - באזור ה25 קג"מ אז אין טעם לשנמך למנוע הקטן כדי לשמור על הגיר.

למנוע הגדול יותר יש יתרון בתאוצות הביניים, יש לכך ערך מוסף בזכות עקיפות שמסתיימות מהר יותר.

במידה ואתה רוצה לשמור על הגיר לאורך זמן תלמד להתאים את אופן הנהיגה בפקקים. נכתב על כך רבות בפורום.

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר עדיין מהווה נקודת חולשה ברכב. האמינות שופרה לאורך השנים אבל לא ברמה של גירים פלנטרים מקבילים.

למנוע 1.8 ו1.4 יש את אותו המומנט - באזור ה25 קג"מ אז אין טעם לשנמך למנוע הקטן כדי לשמור על הגיר.

למנוע הגדול יותר יש יתרון בתאוצות הביניים, יש לכך ערך מוסף בזכות עקיפות שמסתיימות מהר יותר.

במידה ואתה רוצה לשמור על הגיר לאורך זמן תלמד להתאים את אופן הנהיגה בפקקים. נכתב על כך רבות בפורום.

רוב הנסיעות הן בתוך העיר לכן אני לא בטוח כמה נוכל לשמור על הגיר באופן אידיאלי.

האם יש אופציות טובות יותר בטווח מחירים האלה?

הרכב הקודם היה B4 והיו בו 0 תקלות במשך 8 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה בעיר עם הגיר הזה תגרום לכם לבקר במוסך לא רק בטיפולים.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה בעיר עם הגיר הזה תגרום לכם לבקר במוסך לא רק בטיפולים.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

לקחנו את הדגם הכי מפואר של ה1.8. שווה להוסיף את ההפרש ל2 ליטר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים בעלי מצמדים כפולים יבשים יסבלו מאמינות נמוכה לאורך זמן בתוך העיר.

לדגם 2 ליטר יש גיר שונה - dsg6 . עדיף בהרבה ואמין יחסית.

אישית אני מאוד אוהב וממליץ על מזדה 6 בנפח 2.5 בתחום המחיר והגודל של הסופרב.

* כנראה שהשרשור הזה צריך לעבור לפורום ייעוץ

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים בעלי מצמדים כפולים יבשים יסבלו מאמינות נמוכה לאורך זמן בתוך העיר.

לדגם 2 ליטר יש גיר שונה - dsg6 . עדיף בהרבה ואמין יחסית.

אישית אני מאוד אוהב וממליץ על מזדה 6 בנפח 2.5 בתחום המחיר והגודל של הסופרב.

* כנראה שהשרשור הזה צריך לעבור לפורום ייעוץ

את המאזדה פחות אהבנו.

ה6 הילוכים טוב גם לנסיעות בתוך העיר? מבחינת בלאי.

נראה ביום ראשון אם יש אותן במלאי כי זה גם פקטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך דווקא בפורום רכב על רכב בסך הכל פשוט ורגיל מישהו ממש מסוגל להגיד דבר כזה. מילא היה מדובר על איזה רכב ספורט מיוחד, יוקרתי, ישן או משהו אקזוטי. לחלופין, במדינה שאין לה בשפה שלה מילה מקבילה ל-"פקק".

מדובר פה בסופו של דבר ברכב עממי שגרתי שבמקרה הזה בגלל שיש לו תיבה אוטומטית ממש עונה להגדרה של להביא אותך מנקודה א' לב' על ידי לחיצה על הגז וזהו.

כל הרעיון ברכב אוטומטי הוא שיעשה את כל החלפות ההילוכים באופן אוטומטי מלא. בלי בכלל שהנהג ייצטרך לתת הדעת כלל מה עושה הגיר, איך ומתי.

אז תגידו ככה זה ברכבים רובוטיים, אתה קונה רכב בטונה כסף ולא קורא ספר הרכב ובגלל אנשים כמוך סתם משמיצים המוצר - היי, אם בספר הרכב היה כתוב לעשות את ריקוד הגשם סביב הרכב לפני כל נסיעה אז הייתם אומרים לא קראת הספר ובגלל זה הגיר נתקע?!.

זה שמשהו כתוב בספר הרכב לא הופך את זה למוצדק מבחינה צרכנית ומבחינת משתמש הקצה.

לגיר אוטומט יכולה להיות התנהגות אופיינית וייחודית - רעש מסויים, נטייה למשוך הילוכים וכאלה אבל ברמה שלכתוב שכאשר אתה נוסע בפקק עם הרכב אז אתה הנהג צריך להיכנס ל"מוד של פקק" ולדעת איך לנהוג לרכב כדי להימנע מבעיות?! הזוי למדי.

כמה עוד אנשים ימשיכו להיות פריירים ולהסכים לאכול את הלוקשים האלה מהיצרנים. לא חסרים גירים ברכבים אחרים ויצרנים אחרים שיש להם רכבים חסכוניים בדלק בלי גיר רובוטי. האם באמת כל הגיר הרובוטיים הנוכחיים מתנהגים מוזר בפקקים?!.

אם היצרן מתעקש כבר שנים על מוצר בעייתי אז שיבושם לו והלקוחות חייבים להראות לו הדרך על ידי הימנעות מקנייה ולא על ידי התאמת אופי הנהיגה שלהם רכב.

אישית, אני לא יופתע אם שיקולי צריכת דלק מבחינת היצרן הם לא באמת הסיבה שהוא משתמש בגיר הזה. לא אופתע לשמוע שזה משהו כלכלי באיזשהו אופן.

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלתה לי לא מזמן שאלה דומה ולהלן התובנות ממחקר שעשיתי על הגיר:

הגיר שופר מאז שהיו בעיות כמו כן תוכנה המכטרוניק, לכן הוא הפך להיות הרבה יותר עמיד, אמין ומתאים לאזור אקלים שלנו. דבר שני מאד חשוב להקפיד לנהוג נכון, כלומר לא להתחיל את הנסיעה מרייסים בהחזקת דוושת בלם וגז באותו זמן, להשתדל לבלום לא בפתאומיות, אלא לתת זמן לגירים לרדת ובאופן כללי הנהיגה צריכה להיות צפויה לגיר. הרבה אנשים עשו עם הגיר הזה מאות אלפי קילומטרים בלי בעיה ויש כאלה (ככל הנראה שלא כל כך יודעים איך לנהוג בצורה נכונה) שלא עוברים את ה-50 אלף. בכל מקרה, אני דיברתי עם קצין הרכב בחברה בה אני עובד, שמחזיקה כ-300 רכבים וחלקם הגדול עם הגיר הנ"ל והוא ענה לי שאין בעיות עם הגיר או מה שקשור אליו, מה שכן, הטיפולים קצת יותר יקרים ביחס ליםניות שהיו (סוזוקי).

מתוך ניסיון שלי עם הגיר בסקודה ראפיד שיש לי עוד מעט שנתיים על נסועה של 60 אלף (לא הרבה) אוכל להגיד לך שזנו גיר מאד נח, מאד מהיר וחלק כשיודעים איך לנהוג. אגב, כשאני מתכוון לנהוג בצורה נכונה זה אומר נהיגה בלי קפיצות כשפעם רגל על הגז ומיד על ברקס חזק.

דבר אחרון להוסיף הוא שקונצרן ואג הוא אחד הגדולים בעולם (אם לא הכי גדול) ואם היו באמת העיות, אז לא היו קונים את הרכבים שלהם או לפחות היינו צופים בירידה של מכירות, אך פה המצב הוא הפוך וסקודה רק צוברת תאוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור ששווה להוסיף וללכת על מנוע ה 2.0tsi עם 220 סוסים על סטרואידים! אני אגלה לך סוד... מנהל המוסך שבו אני טיפלתי בסקודה קנה את המנוע הזה. שאלתי אותו למה, והוא ענה שהמנוע מספק ב 1.8, אבל רק בגלל הגיר הוא לקח את ה 2.0. לא צריך יותר מזה... חוץ מזה, למנוך ה 2.0 יש מומנט גבוה משמעותית ותוספת של 40 סוסים.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצרו אני אסכם לך את את כל מה שנכתב פה. אם אתה רוצה לשמור על הDSG שלך אז אל תנהג ברכב.

ואם אתה כן נוהג אז תנהג רק בכביש מהיר ריק (כנראה ביום כיפור) אבל תזהר מרוכבי אופניים.

גיר עם מצמדים (חד או דו) בעייתי בפקקים, המצמדים נשחקים הרבה יותר מבגיר פלנטרי.

לצרכים שלך ממליץ ללכת על גיר פלנטרי רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הקודם היה B4 והיו בו 0 תקלות במשך 8 שנים.

מה גורם לך עכשיו לחפש הרפתקאות? מה רע ב B4 החדשה?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, אני לא יופתע אם שיקולי צריכת דלק מבחינת היצרן הם לא באמת הסיבה שהוא משתמש בגיר הזה. לא אופתע לשמוע שזה משהו כלכלי באיזשהו אופן.

ראינו כמה זה עזר לפורד.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצרו אני אסכם לך את את כל מה שנכתב פה. אם אתה רוצה לשמור על הDSG שלך אז אל תנהג ברכב.

ואם אתה כן נוהג אז תנהג רק בכביש מהיר ריק (כנראה ביום כיפור) אבל תזהר מרוכבי אופניים.

גיר עם מצמדים (חד או דו) בעייתי בפקקים, המצמדים נשחקים הרבה יותר מבגיר פלנטרי.

לצרכים שלך ממליץ ללכת על גיר פלנטרי רגיל.

מוגזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...