Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב בהולנד

HybridBoy
שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד חודש טס להולנד עם כל המשפחה ואנחנו צריכים רכב.

יש המלצות על מאיפה להשכיר?

כשבדקתי אפשרות להשכיר מראש מחברה בארץ יצאו מחירים מאוד גבוהים לעומת חברות שנמצאות שם.

כמה אמור לעלות רכב 7 מקומות ורכב 5 מקומות? בלי פינוקים מיוחדים. (מתלבטים אם לשכור אחד של 7 או שניים של 5 כי אנחנו 6 נפשות)

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכרתי לפני מספר חודשים דרך שלמה סיקסט בארץ (דרך האתר כמובן). יצא יותר משתלם מרנטאלקראס למשל.

השירות היה מצויין. יש להם שלושה סניפים אמסטרדם נדמה לי. אני לקחתי מסניף בסנטרל סטיישן. המרכז של אמסטרדם. הם גם מציעים חניה מוזלת בערבים אצלם בחניון. לא ניצלתי את זה.

החזרתי את הרכב בשדה התעופה. עשיתי את הביטוח שלהם בעת קבלת הרכב, וכשהחזרתי אותו בכלל לא עניין אותם איך הרכב נראה.

לקחתי רכב משפחתי (ב אמ וו X1). עלה לי לשמונה ימים 480 דולר- 1720 ש"ח (אני לא זוכר אם זה כולל ביטוח או לא. נראה לי שלא).

עריכה אחרונה על ידי A.E.M
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת ביטוח? כשאני מקבל רכב אני מצפה שיהיה לו ביטוח.

אתה מתכוון לאיזשהיא הרחבה?

כשאני בדקתי המחירים היו הרבה יותר גבוהים ממה שאתה מציין.

על רכב 7 מקומות רצו יותר מ7000 שקל ועל רכב 5 רצו 3000 לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת ביטוח? כשאני מקבל רכב אני מצפה שיהיה לו ביטוח.

אתה מתכוון לאיזשהיא הרחבה?

כשאני בדקתי המחירים היו הרבה יותר גבוהים ממה שאתה מציין.

על רכב 7 מקומות רצו יותר מ7000 שקל ועל רכב 5 רצו 3000 לדעתי.

כן. הרחבה כלשהי. אני לא זוכר אם רכשתי אותה במהלך ההזמנה באתר או במעמד קבלת הרכב.

המחיר שציינתי הוא נכון ליולי השנה. בדיוק לפני שלושה חודשים. בדקת בשלמה סיקסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בדקתי גם בשלמה סיקסט, בחודש יולי.

בדקתי שוב עכשיו והמחירים פתאום הרבה יותר נמוכים.

250 יורו לפולו ל6 יום, לא מבין למה קבלתי מחירים גבוהים בפעמים הקודמות שבדקתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני מניח שמדובר בהרחבת ביטול השתתפות עצמית - אני ממליץ על זה

2. סקר שוק תבדוק גם באתרים המקומיים של חברות ההשכרה (סיומת NL)

3. תשתמש במוד הפרטי של הדפדפן (אנקוגניטו או פרייבט) ותתחיל מחדש בכל אתר.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי שכירת (ולא השכרת) רכב משתנים כל העת. הם תלויים במועד השכירה, מועד ביצוע ההזמנה, מקום קבלת ומקום החזרת הרכב, קבוצת הרכב, מאפייני הנהג, חברת ההשכרה וחברת התיווך, אם משתמשים בשירותיה.

מומלץ לבצע סקר נרחב באתרי החברות בהולנד, באתרים הבינלאומיים, באתרי הנציגיויות הישראליות ובאתרי חברות התיווך (למשל רנטאלקארס או אוטו-יורופ). לשים לב מה נכלל במחיר ולהוסיף את כל ההרחבות הנדרשות (הרחבות ביטוח - מומלץ לרכוש את כולן. מושבי בטיחות, מכישירי ניווט וכו לפי הצרכים). לשים לב שיתכן שבחלק מהאתרים יצויין כי חלק מההרחבות - למשל נהג נוסף או הרחבות ביטוח - ניתן לרכוש רק בדלפק ההשכרה, זה יכול להסביר חלק מהבדלי המחיר.

והמלצתו של בור סוד לשימוש ב"מצב פורנו" בדפדפן נכונה, ורצוי כבר כעת למחוק את ה"עוגיות" שנותרו במחשבך מבקורים קודמים באתרים. הדבר נכון גם להזמנת מלונות.

הצעה נוספת, אם טרם רכשתם כרטיסי טיסה, ובמיוחד אם היעד שלכם אינו מצפון לאמסטרדם, היא לבדוק טיסה לבריסל, קלן או אפילו פרנקפורט. יש לבדוק עלות כוללת של טיסה + שכירת רכב, וכן את העלות של נחיתה בשדה מעט יותר מרוחק מהיעד (עניין של 2-3 שעות נהיגה, אבל יתכן ששעות הטיסות יכתיבו לילה נוסף במלון. בבריסל יש מלון זול מאד במרחק 10 דקות נסיעה מנמה"ת שבו ניתן להעביר את הלילה, ואז לשכור את הרכב למחרת בבוקר ולחסוך יום שכירות). להביא בחשבון שהמרחק מאמסטרדם ומבריסל ליעדים בדרום הולנד עשוי להיות דומה מאד, וכך גם מקלן לפחות לאזור היותר מזרחי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיסי הטיסה נרכשו ביולי.

אני יודע שקר בהולנד, אבל האם ירד שם שלג בנובמבר? כי אם כן צריך צמיגי חורף ואולי גם שרשראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכוי קלוש לשלג בנוב' אבל קר. הטמפ' עוד לא מספיק נמוכה אז יש גם לחות גבוהה וזה מגביר את תחושת הקור אבל זה נסבל. כמעט כל שנה יוצא לי להיות בהולנד בתחילת נוב' או תחילת דצמבר (עוד שבועיים אני שם).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה שעה אתה נוחת, והיכן אתה מבלה את הלילה הראשון בהולנד? באיזה שעה אתה ממריא, והיכן אתה מסיים את הטיול? השאלה עולה כיון שיתכן שאם אתה נוחת בערב יתכן שעדיף לך לנסוע למלון בתח"צ או מונית, וולשכור את הרכב בבוקר. כמוכן להביא בחשבון שהשכרת רכב מתבצעת במחזורים של 24 שעות מרגע החתימה על החוזה (בד"כ הפעימות הן של 15 דקות), ואם אתה עובר את ההיממה אתה משלם יום שכירות נוסף. יש מקומות וחברות שנותנות גרייס של 30 דקות, ויש הגובות סכום שעתי ל-2-4 השעות הראשונות. גם את זה להביא בחשבון בתחשיב.

לגבי מזג האויר - הולנד מדינה די ממוזגת, אם כי יש חורפים קשים. מכל מקום, חברת ההשכרה לא תתן לך רכב שאינו עומד בתקנים מבחינה זו, וכמובן שיש להתעדכן בתחזית ממש לקראת הנסיעה וכן במהלכה, על מנת להתאים את מסלולי הטיול.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שקר בהולנד, אבל האם ירד שם שלג בנובמבר? כי אם כן צריך צמיגי חורף ואולי גם שרשראות.

שלג כמעט ולא, אבל קרח בהחלט יתכן, מצד שני יש פילוס וזריית מלח בצירים הראשיים. צמיגים מתאימים תקבל בכל מקרה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי רישיון בינלאומי?

הבנתי שיש מקומות שדורשים את זה ויש שלא, אני חושב שעדיף לעשות לכל מקרה לא?

מה הפרוצדורה? והאם אני יכול ללכת לשם לבד ולהוציא גם בשביל ההורים שלי? (או הפוך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרוצדורה פשוטה - גש לממסי עם הרשיון הקיין ושלם 16 ש"ח. לא זכור לי אם בעל הרשיון צריך להיות נוכח, אבל את הרשיון הם רוצים לראות. באותה הזדמנות ישאלו אותך אם יש לך ביטוח נסיעות או ספר על היעד או משהו דומה.

יש עוד כמה גופים המפיקים את הרשיון הבין לאומי, הם גובים כמה ש"ח נוספים. בדוק באתר משרד הרישוי.

בכל מקרה - בלי רשיון פלסטיק אין לשכור רכב.

ועוד דבר - ברוב המקומות יסכימו לנהג נוסף אחד בלב, לא יותר. ונהג צעיר (בד"כ כותבים עד גיל 25, שאצלם פירושו עד יום ההולדת ה-26) ישלם תוספת נהג צעיר, גם כנהג נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הולנד כלולה בהסכם עם ישראל להכרה ברשיון הנהיגה ולכן תאורטית אין צורך ברשיון בינלאומי. מעשית יש הטוענים כי נתקלו בחברות השכרה ושוטרים שכן דרשו אותו.

2. אתם 6 אנשים אבל גם לא מעט מטען, יש להביא זאת בחשבון כשעושים חישבו של גודל הרכב הדרוש. לא בטוח שרכב ל-7 יכל גם את כל המזוודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...