Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה כול הדירות הם בתיווך?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נמסיס - מדובר בארוע בודד מבין אלפים בחודש. מדגם לא מספק.

אבל כולנו כך (כולל אותי) - מדברים מניסיון אישי של עסקה אות או שתיים. הסטטיסטיקה האמיתית -אם בכלל קיימת - היא סוד מקצועי שמור של הענף.

אישית "שרפתי" לפני כ-4-5 שנים בערת 80,000 ש"ח על תיווך, אבל ברור לי שבלי המתווכים לא הייתי מוצא את הדירה שרכשתי, וכנראה הייתי מתקשה עוד יותר למכור את הקודמת.

מה שמוזר בעיני הוא שלווקא בעידן האינטרנט התיווך פורח. לפני 20 שנה קניתי דירה במשרד של חברת הבניה ומכרתי דרך לוח "כלבו" חיפה. לפני 4 שנים נזקקתי למתווכים לשתי העסקות, ואפילו דירות חדשות שהוצגו לי נמכרו בסיוע משרד תיווך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סבבה, בסדר גמור. גם אני רכשתי שתי דירות בעזרת מתווך, שתיהן פורסמו אך ורק בתיווך. האחרונה מזוג אתיופי שלא מדברים חצי מילה בעברית. גם מכרתי אחת מהן בעזרת מתווך. אבל אני לא מספר לעצמי סיפור שבמכירה מיקסמו את מחיר הדירה וברכישה עזרו לי לשלם פחות ממחיר השוק. ברכישה הן היו בלעדיות אז לא היתה לי ברירה, ובמכירה זה היה כי גרתי רחוק ולא היה לי חשק להתעסק עם השוכרים בדירה שהפסיקו לשלם שכד.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד היתרונות שהיה פעם של מתווך זה המחירים בהם מבוצעות עיסקאות באיזורך

היום מידע נדל"ן מספק את המידע הזה בקלות ברמת הבניין בו אתה גר / רוצה לרכוש,( מבוסס על הצהרה לשלטונות מס שבח ) מה רמת הדיוק שלו לעומת כמה נמכרה הדירה בפועל זו שאלה שתשובה טובה לה אין.

נמסיס

אין סתירה כאשר מדובר במקרה פרטי בו אחד העריך את דירתו ביתר ופות"ש בחסר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שמחפש דירה ובהתאם לדרישות שלו על כול דירה למכירה רגילה יש 5 דירות מתיווך בלבד ובמחירים זולים יותר.

בעיקרון אין לו בעיה לקנות מתיווך. אבל ברגע שהוא התחיל להתקשר, הקרקס מתחיל.

מ 10 דירות שהוא התקשר או שלא עונים ולא חוזרים, או לא רלוונטי או שאומרים שיתקשר אחרי החגים. לקנות דירה מאדם שמתנהל כאילו עושה לך טובה, זה לא לעניין בכלל.

האם יכול להיות שרוב המודעות הם סתם מפוברקות ? - לדעתי ומנסיוני חלק מהמודעות פיקטיביות. נתקלתי באותה תופעה שאתה מדבר עלייה.

אשמח לקבל תובנות בעניין

היום כול אחד שסיים תואר ראשון במדעי הדשא ואין לו הכנסה קבועה נהפך להיות גם 'מתווך' ללא הכשרה מתאימה וידע מתאים. דרך אגב חלק גדול מהמתווכים בימינו עובדים הפרטי שלהם כלומר גם אתה יכול להיות מחר מתווך.

לדעתי מדינת ישראל צריכה לאמץ חלק מהצעדים שנקטה סין בכדי להתמודד עם התופעה. ראה קישור.

http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3711398,00.html?ref=ynet

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

כנראה שאינך מודע לכך שאדם שאינו בעל תעודה (כן למד ועבר בחינה ) לא זכאי לקבל דמי תיווך בנדל"ן

ואם אתה לא מודע לכך כנראה שעוד שניים שלושה ישראלים לא מודעים לכך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד המתווך מוכר את הדירה שלך במחיר גבוה יותר מאשר ניתן להשיג, ומצד שני כאשר אתה קונה דירה הוא מקצץ משמעותית במחיר הדירה כשאתה קונה. אתה מבין את חוסר ההגיון בדברים?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

אתה לא הבנת את ההגיון בין הדברים.

המתווח יודע למצא לך עסקה שניתנת למיקוח ולהוריד מחיר, זה יכול להיות מכאלו שפרסמו ללא תיווך, כאלו שנואשים למכור וגם עסקה עם מתווך אחר ואפילו במקרה שלי לשכנע מוכר למכור לי בפחות כסף ממה שמתווך אחר מביא לו.

מצד שני להביא לך רוכשים מעיר אחרת שאפילו לא חשבו לגור באיזור שלך ושישלמו יותר ממה שהיית משיג לבד משלט תלוי לעוברים ושבים ומודעה ביד2.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

כנראה שאינך מודע לכך שאדם שאינו בעל תעודה (כן למד ועבר בחינה ) לא זכאי לקבל דמי תיווך בנדל"ן

ואם אתה לא מודע לכך כנראה שעוד שניים שלושה ישראלים לא מודעים לכך

יש לך יוזר בפייסבוק ?

הבעלים של משרדי התיווך הם בעלי תעודה מתאימה אבל אלה שעושים את העבודה השחורה בשטח במשרדי התיווך הגדולים וגם הקטנים הם לא בעלי תעודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שחלק מהעובדים במשרד עורכי הדין הם לא עורכי דין

אין לי פייסבוק

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך יוזר בפייסבוק ?

הבעלים של משרדי התיווך הם בעלי תעודה מתאימה אבל אלה שעושים את העבודה השחורה בשטח במשרדי התיווך הגדולים וגם הקטנים הם לא בעלי תעודה.

מי שאינו עורך דין אינו רשאי לתת ייעוץ משפטי. לא מונע ממנו להיות, נניח, מזכיר\ה במשרד. יש מדינות בהן יש דבר שנקרא paralegal, שרשאי לבצע פעולות מסויימות בהנחיית והשגחת עורך הדין. כך גם במקצועות אחרים כמו ראיית חשבון או רפואה.

בארץ מקצוע התיווך מחייב רישוי, ויש המלצה ברורה לבדוק במשרד המשפטים אם מי שמציג עצמו כמתווך אכן מורשה ורשום ככזה. זה לא מבטיח אמינות או כל דבר אחר, אבל לפחות יש כלפי מי להתלונן אם יש בעיה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל

הם עדיין לא עורכי דין והם עושים את עבודת העורך דין בהכנת תביעות כתבי הגנה תצהירים וקפה הכל כמובן בהשגחת העורך דין.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל זהב - לעולם לא לפרסם דירה ביד 2 !

אבל לעולם.

ברגע שפרסמת, מתווכים "משכפלים" את המודעה שלך, ובלי ידיעתך כלל, מציעים את הדירה שלך ללקוחות.

תאורטית, זה לא אמור להפריע לך כמוכר - אם הקונה מסכים לשלם דמי תיווך, אז איפה הבעיה ?

הבעיה שאף אחד אינו רוצה לשלם 1.5% דמי תיווך על דירה שהוצעה למכירה באותו אתר.

המתווכים מקפיצים את המודעות ללא הרף, וקוברים את שלך.

לאחר כמה שבועות, אף אחד לא מגיע לראות את הדירה, לפחות לא מאלה שראו את המודעה, והמכירה מתעכבת.

בשל העובדה הזו, באיזור בת ים - ראשל"צ - חולון פורחים לוחות המכירה במקומונים.

עליהם המתווכים אינם יכולים להשתלט.

מקומונים כמו השקמה או גל גפן חיים רק מזה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, לאחרונה היה לי איזה עניין משפטי (חיובי) בארה"ב. כל ההתכתבות היתה עם ה-paralegal, אבל על המסמכים חתם עורך דין.

זו בדיוק הכוונה - הסייעים מורשים לבצע פעולות מסויימות, אבל האחריות היא על עורך הדין.

ד"א - בשל המחסור ברופאים יש כוונה ליצור בארץ דבר שקיים בעולם - ה-physician assistant. אדם שילמד רפואה ברמה מוגבלת, ויהיה מוסמך לבצע פעולות מסויימות כמסייע לרופא בעל רשיון מלא.

עד כמה שאני יודע אסור למי שאינו מורשה כמתווך לבצע כל פעולת תיווך, ובודאי שלא יוכל לגבות תשלום תמורת פעלה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שחלק מהעובדים במשרד עורכי הדין הם לא עורכי דין

אין לי פייסבוק

אז כדאי שיהייה לך יוזר בפייסבוק בכדי שתוכל להרחיב את האופקים ולהציג עובדות שכנראה את לא מודע להם. בפייסבוק מסתובבים עשרות 'מתווכחים' אשר מציגים את עצמם כמתווכחים ומפרסמים דירות ומחירים בכול דף פייסבוק שעוסק בדירות אם זה לרכישה או לשכירות ללא שום בושה.

במילים אחרות אתה וגם אני יכולים לשבת בבית מול מחשב+טלפון+פקס ולהתחיל לפרסם דירות שראינו ביד 2 או בלוחות תיווך בעיתונות בפייסבוק ולקשר בין בעל הדירה לרוכש הפוטנציאלי ולגזור קופון כאשר בסופו של דבר את תעביר את העיסקה למתווך מדופלם.

זו לא תיאוריה זו המציאות שאני מכיר ונתקלתי בה בעסקאות אמיתיות בחיים האמיתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל זהב - לעולם לא לפרסם דירה ביד 2 !

אבל לעולם.

ברגע שפרסמת, מתווכים "משכפלים" את המודעה שלך, ובלי ידיעתך כלל, מציעים את הדירה שלך ללקוחות.

תאורטית, זה לא אמור להפריע לך כמוכר - אם הקונה מסכים לשלם דמי תיווך, אז איפה הבעיה ?

הבעיה שאף אחד אינו רוצה לשלם 1.5% דמי תיווך על דירה שהוצעה למכירה באותו אתר.

המתווכים מקפיצים את המודעות ללא הרף, וקוברים את שלך.

לאחר כמה שבועות, אף אחד לא מגיע לראות את הדירה, לפחות לא מאלה שראו את המודעה, והמכירה מתעכבת.

בשל העובדה הזו, באיזור בת ים - ראשל"צ - חולון פורחים לוחות המכירה במקומונים.

עליהם המתווכים אינם יכולים להשתלט.

מקומונים כמו השקמה או גל גפן חיים רק מזה.

לא הבנתי. ביד 2 ישנה הפרדה בין מודעות פרטיות למודעות מתיווך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במדור רכבים יש הפרדה כזאת. יש לך מושג מה אחוז של מודעות בחלק הפרטי שמפורסם ע"י סוחרים?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...