Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הידעתם? כשאתם קונים רכב חדש אחד, אתם בעצם משלמים על שניים

mrPinky
שימו לב! השרשור הזה בן 2562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיכית עד עכשיו בקוצר רוח, אז הנה התשובות:

1-צריך להאיץ את מכירת רכבים החדשים.{זה משרת ומעשיר כמה משפחות}

2-רכישת רכב חדש זה מעולה. {ללקוח, ועוד יותר לחבריה שהזכרתי}

3-למה לקנות רכב משומש, כשיש חדש בתנאים כאלה?{משרת את אותה מטרה}

ובנוסף אסור לשכוח את כספי המיסוי שכבר הזכרת.

לפי השאלות הללו, אילו לא היה מחוקק מיסים בארץ, בנושאי רכב, היית צריך להיות מועמד רציני לתפקיד.

אתה צודק. במקום למסות רכבים בוא נעלה את המיסים על קמח, לחם, מים, דיור, אויר ומוצרי יסוד.

מעדיף שימסו רכבים, טלפונים סלולאריים וטלויזיות גדולות ושיורידו מע"מ על מוצרי יסוד. בכסף שזה יפנה לי אני אשלם את המס על הסלולארי ואותו אחד שהולך לישון רעב ילך לישון קצת פחות רעב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עוד אחד שנופל קורבן לתעמולה. תפנים אחת ולתמיד - להציף בעיה זה טוב וחשוב, אבל בלי להציע פתרון זה בלבול מוח. ואתה לא מציע פתרון. כמו בשרשורי פיאט, אתה צועק "אכלו לי, שתו לי".

Sent from my MI 5 using Tapatalk

אני לא העליתי את הבעיה. היא הייתה קיימת. עדיין. אם מבחינתך התוכנית הייתה בלבול מוח, כי אין לה פתרון, זו דעתך, שוב.

ו הפעם אני לא פתחתי את הנושא הנדון כאן, שקשור {במקרה} גם ביוקר המחייה.

גם לי אין פתרון לבעיה. אולי לך יש, פרופסור? אני בספק...אולי אתה בכלל חושב שזו בכלל לא בעיה, לפי התגובה שלך.

בפורום כל אחד יכול להביע את דעתו, בצורה חופשית לגבי נושאים שונים, ואני, אולי בניגוד לכמה בודדים, לוקח אותם קצת יותר ברצינות. קצת יותר קיצוני, כן? סתם עניין של אופי, אתה יודע...

ובכלל כל פעם כשמעיזים להזכיר את המילה "פיאט" בהקשר שלילי כזה או אחר, {לפעמים גם בצדק, וזו גם דעתם של נוספים, דוגמת הטיפו,}זה פוגע בציפור נפשך?

תתגבר, אתה "ילד גדול".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שפיאט קשורה לשרשור הזה, אלא אם אתה קושר את מחיר הטיפו, ציפור נפשך, לסוגיה.

אתה עדיין מתחמק מלהשיב, כדרכך. התלונות שלך לוקות בכשל לוגי, כמו כל הביצ'ינג סביב העניין, כי אין לך או לאף אחד אחר יכולת לקנות מכונית משומשת מבלי שמישהו רכש אותה מהיבואן קודם לכן.

כמו שציין נהג לילה, כדי להוריד מסים ממכוניות צריך לגייס אותם ממקור אחר, ולפחות לדעתי, צריך להשקיע בגביה ממגזרים בהם הגביה מינורית. אבל זאת תשובה רצינית מדי להטרלות שלך.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להוריד מסים ממכוניות צריך לגייס אותם ממקור אחר, ולפחות לדעתי, צריך להשקיע בגביה ממגזרים בהם הגביה מינורית. אבל זאת תשובה רצינית מדי להטרלות שלך.

איפה היית עד עכשיו? אתה מבוזבז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף אציין הערת אגב קטנה - כנראה שהמס על הדלק הוא הדרך היחידה לגבות מיסים ממגזרים שבאופן מסורתי מעלימים אותם.

ברור לי שאם יחסכו לי כמה מאות שקלים בהורדת מחירי הבנזין, אאלץ לשלם הרבה יותר מס על פריטים אחרים ובכך יצא שכרי בהפסדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שייקחו מיסים עד צאת הנשמה אבל לפחות שיאפשרו ייבוא משומשות, ייבוא כל החלפים במסלול מקוצר וייבוא אישי פתוח לכל דכפין מכל מדינה, מכל דגם, עם כל מנוע ומכל שנת דגם.

אהה, אבל על משומשות המס יהיה נמוך... וכחלון הרי צריך את 'עודפי הגבייה' מאיפשהו כדי להוריד מס על מוצרי מותרות כמו טלפונים.

לפחות את עודפי הגבייה ששדדו מאיתנו בביטוח החובה קיבלנו בחזרה בצורת הנחה (או שלא... בעצם נתנו את זה רק לעשירים שקנו רכב חדש עם מובילאיי, מערכת שלא הוכחה בשום מבחן מעשי מלבד בהעשרת קופת המדינה. ולתפארת מדינת ישראל :onfire:).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורקי, ככל שאנחנו צורכים מגוון רחב יותר של שירותים ומוצרים כך המשחקיפ עם המיסוי פחות נוגעים לנו.

אם אני צורך גם רכב חדש וגם סלולארי לא מעניין אותי אם השחילו אותי ברכב כדי להוזיל לי את הסלולארי או ההיפך כי בכל מקרה בסך הכל אשלם אותו הדבר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מבחינתך התוכנית הייתה בלבול מוח, כי אין לה פתרון, זו דעתך, שוב.

יש, בחלוקה גסה (מאד), שני סוגי אנשים. אלה שמדברים על בעיות, ואלה שמדברים על פתרונות. אלה שמדברים על בעיות (באופן דומה כדי זהות לפוסטים שלך כאן ובשרשורי פיאט) הם האנשים שלעולם לא טועים. זאת העמדה שהם מציבים עצמם בתוכה - הרי הם, לכאורה, מציפים בעיה ומכיוון שכל בר דעת מבין שהבעיה קיימת, הם לא טועים. אין להם שמץ של מושג, או רצון לברר, מדוע נוצרה הבעיה ומהן דרכי הפתרון האפשריים. הם רק צועקים חמס, ובטוחים שהם צודקים כי הרי הנה, יש בעיה. מאידך יש אנשים שמנסים להבין, או להציע דרכי פתרון. העמדה שלהם יותר מסובכת, כי היא דורשת מחשבה ומעשה, ושם יש מרווח (עצום) לטעות. אתה משתדל מאד שלא להציב את עצמך חלילה בקבוצה השניה (שכן בכל הזדמנות אתה מתחמק מלהשיב לעניין) כי או שאין לך יכולת להבין מה עומד מאחורי הבעיה או שאין לך מושג איך לפתור אותה, או מה הדברים שצריכים לקרות בשביל שהפתרון שאתה חושב (אם אתה חושב) עליו יתגבש או, חמור מכל, אתה חושש שכל הפורום (זה, או אחר) יראה שיכול להיות שטעית, מה שלא יקרה לעולם כשאתה מציף את הבעיה (בתור Cptn. Obvious).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, תראה,

אולי "במקרה" שמת לב, שמאותו רגע שהעזתי להגיב בפוסט שיוליאן פתח על נסיעת המבחן בטיפו, אתה לא מפסיק "לחפש" תגובות נוספות שלי ולהתנגח בי, גם כשזה לא קשור לרכב הספציפי?

אני עונה לשאלות שלך, באותה דרך שאתה שואל. אם זה מוצא חן בעיניך או לא. או לפי ראות עיניי. לי אין פתרון לבעיה הזו, אבל מסתבר שלך יש.

אם החליטו שיש תוכנית כזו או אחרת, שצריכה להיות משודרת, אף אחד לא ישאל את דעתי או את דעתך בנושא.

ועכשיו ברצינות. אם אתה חושב שיש מקורות אחרים להכניס כסף, ולא על חשבון הרכבים, תוכל להציל מיליונים, מה"פרה החולבת" ששודרה בערוץ 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבות מסוג אלו עושים פעם בכמה חודשים. אבל הכתבה בערוץ 2 על שוק הרכב קצת קיטורים ולהכניס בנו עוד כעס

מצד אחד מתלונננים שהמיסוי גבוה על רכבים לעומת שאר העולם

מצד שני מתלוננים שיש יותר מידי רכבים על הכביש כ- 300k רכבים עלו בשנה האחרונה לכביש.

קצת סותר לא???

אם יעלו יותר מיסים, מן הסתם יקנו פחות רכבים

אם יוזילו את המיסים יקנו יותר רכבים!!

:shock:

BESTRONG BEbeautiful BEYOU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לרגע נניח מערכת סגורה, ללא משחק סכום אפס של כלל תקבולי המיסים,

מדינת ישראל חוטאת בענק כלפי אזרחיה בתחום התחבורה.

כריבון, אפשר להחליט שהאינטרס של הכלל הוא שהרכבים יהיו יקרים מאוד לרכישה (מסיבות של הגדלת תקבולי מיסים, רצון לצמצם את הצפת הכבישים וכו'), מדינת ישראל לא יוצאת דופן בזה.

כאלטרנטיבה אפשר גם להחליט שעלויות השימוש ברכב (דלק, רישיון, חלפים) יהיו ממוסות באחוזים גבוהים (מסיבות של העברת נסועה לתחבורה ציבורית, הפחתת זיהום, הפחתת בעלי רישיון נסיעה כמו בסין וכו'), גם בזה מדינת ישראל לא יוצאת דופן.

איפה הבעיה? שכאן עושים גם וגם.

אם נסבך את עצמנו ונגדיל את המערכת הסגורה לעולם התחבורה כולו, היינו מצפים שתקבולי המיסים המופרזים לכאורה ישמשו את האזרחים חזרה בהשקעה בתחבורה ציבורית, תשתיות (ללא צורך בכבישי אגרה) אך גם זה נעשה ב-10% יכולת.

וחזרה למציאות, העובדה שמדינתנו תצטרך להעביר את נטל המיסים מהרכבים למקומות אחרים ולכן אנחנו כאזרחים ממוצעים נמשיך לשלם את אותו הדבר, רק תחת תשלום בשם אחר משולה לאחד שטוען שסכום כסף X שיצא לו מהכיס אינו שווה לאותו X של ירידת ערך לנכס שבבעלותו (גם כאן יש הנחה בעייתית - שמישהו שם באוצר ובמערכת הפוליטית יודע מה לעשות עם הכסף שיתקבל/בוזבז).

ולמה זאת? השקעה נותנת תמורה - דוגמא לענייננו: בכל מקום בעולם בו השקיעו רבות בתחבורה ציבורית, פריון האזרחים הנהנים ממנה עלה באחוזים לא מעטים (יש הוכחות לעניין שאפילו הוצגו בכנסים בנושא בשנים האחרונות כאן בארץ). עליה בפריון = עליה בתקבולי המיסים הישירים והעקיפים.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סוד שהמיסים גבוהים.

אבל חלק מהפיתרון שיהיו עוד יבואנים ושיאשרו ייבוא חלקים מחו"ל.

ברגע שתהיה תחרות בענף אז המחירים יהיו טובים יותר גם עם אותו אחוז מס ונקבל גירסאות שהיום משיקולים כאלה ואחרים לא מגיעות לארץ ,תוספות איבזור ואולי היבואנים יתחילו לתת יחס נורמאלי.

כי מעבר לרכשית רכב היום גם החלקים לא זולים ומוסכי היבואן שוחטים במחירים ולא שבאמת כאלה מקצועיים שם.

הגיע הזמן שיתחילו לעשות שינוי בכל נושא התחבורה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידעת, כשאתה קונה ממני את הרכב המשומש אתה בעצם משלם על שניים...

מה לעשות, אם לי עלה יקר אז גם לך יעלה יקר.

תבדוק כמה עולה גרנד צ'ירוקי שנת 2012 בארץ וכמה הוא עולה בארה"ב (רמז, זה יותר מפי-2).

אגב, אם לקנות רכב חדש או משומש זה כבר שאלה אחרת והעדפה אישית של כל אחד (והיכולות שלו).

תתפלא אבל ההבדל בין רכישת רכב חדש למשומש בן 3 הוא לא גדול.

אם תקח בחשבון רכב חדש בעלות של 150K ש"ח וירידת ערך ריאלית (לעסקה) של 15% בשנה, יוצא שלתקופה של 3 שנים הוא עולה לך 58K ש"ח (מחיר של 92K ש"ח בסוף התקופה).

ונניח שאתה תרכוש ממני את הרכב לאחר 3 שנים ב-92Kש"ח ותחזיק אותו גם כן 3 שנים ותמכור אותו בסוף התקופה ב-56Kש"ח, אתה בעצם תוציא על הרכב כ-36K ש"ח לתקופה.

אז נכון, חסכת כ-22K ש"ח ב-3 שנים (7K ש"ח בשנה), אם זה קריטי לך אז סבבה.

לי אישית זה לא מזיז וכמוני יש עוד רבים.

אני מניח שאת ה-7K אנשים מוציאים במקומות אחרים ואפילו מבלי לשים לב (סיגריות לדוגמא, או כבלים, או טלפונים ניידים, או...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד אמרתי שלא אקנה רכב חדש, אבל לא עמדתי במילה וזו כי נפלתי לצערי ברכבי יד 2 שהסבו לי נזק כלכלי ובלת"מ שלא צפיתי (כאמור, בלת"מ). אין אחריות מהחברה ברוב המקרים, ובלאי יחסית מואץ, נכון ברכב חדש אתה משלם הכל מראש וכביכול "פטור" ל 3 השנים הראשונות, ובנוסף לכך בגלל הריבית הנמוכה עולה לי לדוגמא יותר זול להחזיק חדש לעומת ישן (ואני מדבר על חדש ברמה כפולה באבזור מנוע וכדומה לעומת הקודם), תוסיפו לזה תחבורה ציבורית שווה לת*ת ולהגיע ממקום עבודה לדירה לפעמים לוקח 2-3 אוטובוסים ושעתיים המתנה + המדינה עושה הכל כדי שיהיה לך נוח לקנות רכב לעומת תחבורה ציבורית - אז יש לנו אחלה מתכון לקניית רכבים חדשים.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...