Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

חכה.

נדבר עוד 14 חודשים.

בינתיים, יש צפי לעליות ריבית ומדדים.

התשלומים של המשכנתא שה"זוכים המאושרים" משלמים בינתיים (במקביל לתשלומי שכ"ד!) יעלו פלאים.

יש מצב שלפחות חלקם ישברו לפני שיזכו להריח את הסופרקריל בדירה החדשה שלהם.

*אבל בדרך יהיו בחירות, וכל הגאונים יצביעו בהמוניהם למי ש"פתר להם את משבר הדיור".

מבחינת כחלון - מ.ש.ל

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

איפה אדון "עירוב שימושים"?

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001249422

הנה, הוציאו את תל אביב מתל אביב. עכשיו תוכל לקנות דירה ברמת גן כי היא "לא עוד עיר שינה".

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמת גן לא היתה עיר שינה. מקסימום עיר לוויין. (כן יש הבדל), וגם זה לא מדוייק (מתחם הבורסה).

לא מבין על מה אתה כועס.

התכנית, מבחינת תמהיל, נשמעת טוב (לא מכיר את המיקומים או הפרטים).

שים לב למשהו אחר: היא הופקדה בשנת 2017 ואושרה שנה וקצת לאחר מכן (שזה מאד מהר, יחסית). עכשיו עוד 5 שנים של תכנון מפורט, שנתיים-שלוש של התמרחות על תשתיות ראשוניות, ויאללה, אפשר יהיה לקבל היתרי בניה. רק עוד שנה וחצי-שנתיים אחרי זה, יתחילו למסור מפתחות.

לפחות תוכל לנסוע למסירה ב"קו הסגול" או מה שזה לא יהיה...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום זה בדיוק שנה וחצי ממועד פתיחת השרשור הזה.

או ששוק הנדלן התקרר ממש ממש מהר וחזר שוב להיות רותח, או שהטופיק הזה כבר נלעס יותר מידי והשוק נשאר רותח וישאר רותח גם בזמן הקרוב.

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהמר על האופציה השניה.

מחיר למשתכן משך את הממוצע כלפי מטה אבל בנתיים ההשפעה שלו זניחה. יכול להיות שהיא עוד תתעצם,֫ אבל במקסימום תהיה ירידה של אחוזים בודדים.

מה שכן, השוק לקראת סוף התקופה של שפל בריביות. באופק כבר רואים את עליית הריבית. אם השוק יצליח להכיל גם את עליית הריבית אז שום דבר לא יוכל לעצור את הרכבת הזו. כל מי שמינף את עצמו באגרסיביות, כל מי שחי היום על הקשקש יחטוף ברגע שהריבית תתחיל לעלות.

נטקו, אני ממש לא כועס. אני מביא את המידע כשירות לציבור שמחפש את הפתרון הזה (שהוא ההפך המוחלט ממה שאני מחפש לעצמי).

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר למשתכן משך את הממוצע כלפי מטה אבל בנתיים ההשפעה שלו זניחה. יכול להיות שהיא עוד תתעצם,֫ אבל במקסימום תהיה ירידה של אחוזים בודדים.

מחיר למשתכן לא באמת יכול להוריד את המחירים בשאר השוק; המטרה העיקרית שלו היא לספק דירות במחיר (יחסית) נגיש ל"זוגות צעירים". האם זה מתוך מטרה לקושש מצביעים לכולנו או מתוך דאגה אמיתית לזוגות הצעירים, זה כבר נתון לפרשנות הקורא.

מה שכן, השוק לקראת סוף התקופה של שפל בריביות. באופק כבר רואים את עליית הריבית. אם השוק יצליח להכיל גם את עליית הריבית אז שום דבר לא יוכל לעצור את הרכבת הזו. כל מי שמינף את עצמו באגרסיביות, כל מי שחי היום על הקשקש יחטוף ברגע שהריבית תתחיל לעלות.

זה נשמע כאילו ענית לעצמך, לא? אבל הבעיה העיקרית בעליית ריבית לא תהיה אלו שכבר לקחו משכנתאות, כי חלק מהמשכנתא בריבית קבועה וחלק משתנה רק פעם ב, אלא רוכשים חדשים, שעבורם כל המסלולים יתייקרו. זה מה שיוריד את המחירים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית בעליית ריבית לא תהיה אלו שכבר לקחו משכנתאות, כי חלק מהמשכנתא בריבית קבועה וחלק משתנה רק פעם ב, אלא רוכשים חדשים, שעבורם כל המסלולים יתייקרו. זה מה שיוריד את המחירים.

המחיר יירד, העלות סביר להניח שלא ממש.

אני באמת חושב שעדיף לקנות במחיר של היום עם הריבית של היום.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר יירד, העלות סביר להניח שלא ממש.

אני באמת חושב שעדיף לקנות במחיר של היום עם הריבית של היום.

ככל שההון העצמי שלך גדל ביחס לשווי הדירה, הטיעון הזה נעשה פחות ופחות נכון.

מעבר לזה, כשאתה לוקח משכנתא נמוכה בריבית גבוהה הסיכון שלך נמוך משמעותית, כי הסיכוי שהריבית (ואיתה ההחזר החודשי) תעלה במהלך חיי המשכנתא נמוך יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה במחיר של היום זה שלא מצליחים להגיע להון עצמי. מה זה משנה איזה רביות יש היום, אם הדירה לא בהישג יד?

מי שלא יכול לקנות, לא יכול.

מה זה לא מצליחים? זו פונקציה של זמן - לאנשים אין סבלנות.

גם ככה עד שהריבית תעלה יוציאו איזה 150-200 אלף בשכירות.

ככל שההון העצמי שלך גדל ביחס לשווי הדירה, הטיעון הזה נעשה פחות ופחות נכון.

מעבר לזה, כשאתה לוקח משכנתא נמוכה בריבית גבוהה הסיכון שלך נמוך משמעותית, כי הסיכוי שהריבית (ואיתה ההחזר החודשי) תעלה במהלך חיי המשכנתא נמוך יותר.

אתה צודק כמובן, כל אחד וכמות ההון שלו. וכל הלוואה צריך לבחון פרטנית.

לגבי הסיכון, לא בטוח. אני לא רואה סיכון מיוחד בקל"צ של 2-3% עם שליש פריים של פחות מ1% (כרגע).

עריכה:

עשיתי חישוב מפית -

עבור משכנתא של 600K היום, עם החזר של 4500 תשלם בדיוק אותו דבר כמו על משכנתא של 450K עם החזר של 4500 במקרה של עליה של 1% בריבית.

אז אתה מחכה שהריבית תעלה ב1%, מחירי הדיור יירדו ב150K ובסוף משלם אותו דבר וזה עולה לך אותו דבר. רק שבנתיים שילמת קצת שכירות, שנה, שנתיים, שלוש...

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...