Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעוניין ללמד את עצמי תוכנות סיב"מ ותיב"מ. מאיפה אני מתחיל בבקשה?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 3235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי האישית - תתחיל עם למידת שרטוט (ידני עדיף, כמו שלמדתי בתיכון), היטלים, חתכים, סימונים וכל מה שקשור. זה לא הרבה, אבל כך תבין בקלות רבה יותר את כל התוכנות שהוצעו.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממלית חהתחיל או עם סימטרון עם עם סולידוורקס. לשתיהן טוטוריאל טוב שמנחה אותך שלב אחר שלב עדל קבלת מודל תלת מימדי ושרטוטים ממנו.

אישית אוהב יותר את סימטרום גם בגלל שאני מכיר אותה משנת 92 (טוהיום בגירסאות העלית הסוליד מעולה ומאוד נוח) אבל בעיקר בגלל שהיא יותר הנדסית ופחות עיצובית מהסולידוורקס.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמ'ע, אנשים של יודעים קרוא וכתוב מסוגלים לכתוב מסמך בוורד ?

אומנם דוגמא קיצונית אבל אני מנסה להעביר מסר פשוט שתחילה צריך לדעת שרטוט טכני בסיסי ולאחר מכן לצייר בעזרת תוכנת תיב"מ. אני משתמש במילים לצייר ולא לשרטט או לתכנן כי זו התוצאה שתקבל פחות או יותר.

מצ'טער לאכזב את הברווזון בקיצוניות שלי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יכול להכין מודלים בתוכנת solid גם בלי לדעת שרטוט טכני. השאלה מה יוצא מזה. אני ארחיב את מה שאתה אומר- מה יוצא מזה בלי רקע בהנדסת מכונות?

חומרים, תקנים, שיטות עיבוד, שרטוט טכני, מאמצים ועוד ועוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב ומרק, אין ספק שלא ייצאו שרטוטי ייצור ממידול ולא משנה כמה המודל יהיה מושלם אבל אם מתחילים מלבנות מודל משרטוטים מהר מאוד לומדים את העניין. הברווז שלנו הוא ציפור עם רקע טכני ואני מאמין שכבר ראה כמה שרטוטים בחייו.

אין ספק שבהתחלה השרטוטים לא יהיו דומים לכלום אבל לאט לאט לומדים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שבהתחלה השרטוטים לא יהיו דומים לכלום אבל לאט לאט לומדים.

כנראה אחרי השלב הזה ייתכן והרצון להמשיך ייעלם והוא לא יגיע לשלב האמיתי של הפקת שרטוטי ייצור.

אני מציע לברווז לנסות למצוא קורס מתאים או קרוב לתחום המכני דרך משרד העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברווז מאד רוצה קורס מתאים, אבל זה לא הזמן הנכון עדיין.

הברווז גם מקווה שעם ידע בסיסי הוא יוכל להתקבל למקום שבו הוא יוכל לחדד את הידע.

הברווז גם מקווה שהוא יוכל ללמוד את העניין בעצמו, ויגיע לרמה שבה הוא מוציא "שירטוט ראשוני" של משהו שעובד שאיתו ניתן כבר לגשת לכל מיני מקומות ולהתחיל לנסות לעבוד על יצירת מוצר חי ולהרוויח כמה גרושים מזה.

פלוס, אחרי שיחה איתו הבנתי שהוא גם רוצה סתם להשתעשע ולצייר להנאתו, והוא מנסה להתקדם עם השנים. עיפרון ונייר זה פאסה בעיניו, מי אני שאגיד לו שהוא טועה?

:lol:

אביב.

אני לא חייב לדעת חומרים, תקנים וכו וכו. עבור הוכחת רעיון, מה שאני יכול לשרטט לבד, יהיה טוב מספיק. משם יש אנשים שזה התפקיד שלהם.

ואתה צודק- לצערי הרב מאד, לא למדתי הנדסת מכונות ולא עיצוב מוצר. 2 תחומים שאם הייתי לומד אותם, הייתי היום בליגה אחרת לגמרי. כמו שאני תמיד עונה כששואלים אותי אם יש לי מטר- "אם היה לי מטר, הייתי עובד בתעשייה אחרת לחלוטין..."

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לרעיון :?.

תתחיל ללמוד לעבוד על SOLID WORK ובו זמנית אני אעלה לפורום שרטוטים דו-מימדים (שרטוטי ייצור) של מוצרים פשוטים אשר תיכננתי בעבר לפני 20 שנים בחברה שסגרה את פעילותה ותנסה 'למדל' אותם.

מחר אנסה לסרוק שרטוט ולעלות לפורום מוצר פשוט ונראה איך אתה מסתדר עם זה מתאים לך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת? נשמע כמו רעיון לא רע בכלל. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן ליום יומים למצוא בארכיון שלי שרטוט בגודל A4 שאוכל לסרוק בצורה ברורה מכיוון שרוב השרטוטים הם על גיליון A3 או A2 ואפילו AO.

כבר התחלת ללמוד על סוגי הגליונות הנפוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי ששכחת לציין נייר מילימטרי ונייר גילגול :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז,

מצורפים שרטוטי ייצור של מוצר פשוט הנקרא תפסנית קפיצית אשר תכננתי לפני כ-20 שנים בחברה שעבדתי.

צירפתי לך רק שרטוט מוצר+שרטוט כירסום על-מנת שתוכל לשרטט את החלק בעצמך. שים לב אומנם המוצר פשוט אבל הוא מכיל

לפחות עוד 4 שרטוטים כגון: שרטוט השחזה, מפרטי ייצור/בדיקה אשר כוללים הנחיות ברורות לגבי טיפול תרמי, אריזת החלק וסימון שאני מעדיף לא לחשוף אותם בפורום.

המוצר תוכנן בזמנו בעזרת תוכנת סימטרון גרסה 4 בדו-מימד בלבד ללא WIRE FRAME. באותם שנים התוכנה הייתה יחסית מאוד מוגבלת והעבודה על תיכנון מוצר כזה לקחה כמה שבועות עד שהגענו למוצר סידרתי.

נסה לשרטט את החלק בסוליד ולהוציא שרטוטי ייצור.

* במידה ותתקל בבעיה של מידות חסרות בגלל שלא צירפתי את כול השרטוטים פנה אלי דרך הפורום להשלמת מידות.

תפסנית  שרטוט מו&#.jpg

תפסנית  כירסום-ER16.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...