Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: סקודה פאביה החדשה - כשאייקון מתחדש

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דעתי היא:

1. יש עליה באבזור לעומת הפאביה הקודמת - הוסיפו מולטימדיה, לוח שעונים עם כל המחוונים.

2. יש עליה בכיעור בחדשה לעומת הקודמת. מה זה זה?

3. גיר אוטומט מסוג DSG7 - צירוף אותיות שגורם סחרחורת לחובב הרכב המצוי.

4. לרכב הלבן בתמונה למעלה חסר כובע של מונית.

5. כשאגיע לסוכנות VW לבדוק את הפולו GTI החדשה מתי שזה לא יהיה, מוכן לדלג כמה צעדים לסוכנות ליד ולהעיף מבט על הפאביה החדשה, לא מעבר לזה. אני והיא לא נהייה חברים טובים.

בכל אופן שמח לראות שהיבואן לא הפקיע מחירים, מקווה שיאמץ את זה גם בפולו GTI. בהצלחה במכירות הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי פאביה 2010 1600 אוטומט.

נקנתה חדשה במבצע שופרסל - 91 אלף ש"ח.

כמו אצל קודמי המשענת יד התפרקה, שאר התקלות הן בזכות אישתי:

סגירת תא מטען בצורה לא זהירה שברה את תופסני הפלסטיק הרגישים, ניתקתי את החוטים והמגש נשאר במקומו.

סגירת מנוע עם מזגן דולק + הילוך בנסיעה - נשרף וונטה (1600 ש"ח).

הוחלף מצבר + צמיגים לאחר 5 שנים.

חוץ מזה - טיפולים בלבד.

כתבתי באתר אוטו - אין למה לשדרג, השינוי לא מספיק טוב. הייתי רוצה שדרוג ברמת השקט + עיצוב נחמד יותר.

נראה לי שהקליאו 1200 טורבו עדיפה או שנחכה ליונדאי מטורבטת בקרוב.

Kia Niro 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהקליאו 1200 טורבו עדיפה או שנחכה ליונדאי מטורבטת בקרוב.

יצא לי לנהוג גם בקליאו. יש לה יתרונות על פני הפאביה - היא מרווחת יותר, מאובזרת יותר ויש לה אחריות ארוכה יותר.

אבל יש לה גם חסרונות - היא פחות נוחה, איכות החומרים בתא הנוסעים שלה פחות טובה והיא יקרה יותר. גרסת הבסיס האוטומטית של הקליאו עולה כמעט 10,000 ש"ח יותר והיא ממוצבת מול הפאביה הכי מאובזרת.

לדעתי - הפולו, הקליאו והפאביה הן לדעתי הסופר-מיני הכי טובות שיש כרגע בשוק, לאוו דווקא בסדר הזה. בקרוב אנהג ב-i20 החדשה ויתכן שהיא תתווסף לרשימה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן - מחיר גירסת האמבישן שנבחנה הוא 100k.

תודה רבה על התיקון, אתה אכן צודק. עברו עליי יומיים לא קלים ומשום מה היה לי תקוע בראש המספר 95,000.

מחירה של הפאביה שנבחנה אכן עומד על 100,000 ש"ח. הסטייל המאובזרת יותר עולה 105,000.

צביקה, מצטער שהטעתי אותך :)

פבל.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי העיצוב הרבה יותר סביר מהקוביה של הדור הקודם. אולי לבן לא מחמיא לה, אבל יש דווקא צבעים ושילובים שבהם היא נראית מצויינת. גם האבזור בגרסה הבכירה מצויין. חשבתי עליה כאופציה בתור הרכב הבא, אבל מה שיוריד אותה מהפרק זה רעשי הנסיעה.

volkswagen polo 2016

Ford Focus 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג גם בקליאו. יש לה יתרונות על פני הפאביה - היא מרווחת יותר, מאובזרת יותר ויש לה אחריות ארוכה יותר.

אבל יש לה גם חסרונות - היא פחות נוחה, איכות החומרים בתא הנוסעים שלה פחות טובה והיא יקרה יותר. גרסת הבסיס האוטומטית של הקליאו עולה כמעט 10,000 ש"ח יותר והיא ממוצבת מול הפאביה הכי מאובזרת.

לדעתי - הפולו, הקליאו והפאביה הן לדעתי הסופר-מיני הכי טובות שיש כרגע בשוק, לאוו דווקא בסדר הזה. בקרוב אנהג ב-i20 החדשה ויתכן שהיא תתווסף לרשימה.

אני רק רוצה להזכיר שגרסת הבסיס של הקליאו, מראש מאובזרת יותר מאשר מהפאביה סטייל, הגיר שלה בינתיים מתפקד יפה ללא תקלות ובעלת 10 סוסים יותר בארווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקודה פאביה החדשה - שלישי בשלייקס

פרולוג

כשאתה מובטל, "בין עבודות" כמו שאומרים ההיפסטרים, אתה מוצא את עצמך עושה מלאאאא דברים שמעולם לא חשבת שתעשה.

למשל, אתה מגלה שהיחידה בעולם ששמחה שאתה מובטל זו אמא שלך, כי מסתבר שיש דבר כזה שנקרא "שלישי בשלייקס", יום הטבות מיוחד לבני הגיל השלישי כל יום שלישי. מין הברקה כזו של הקופירייטר במשרד לאזרחים ותיקים. אז פעם אנחנו הולכים לסרט, פעם אנחנו הולכים לספארי, פעם אנחנו הולכים ל FOX HOME כי יש מבצע-40%-הנחה-על-מצעים-ומגבות וגם ארומה, כפרה עליהם, נותנים לנכד המתלווה גלידה בחינם.

אפילו אלירן יודע שאני מובטל ומפעם לפעם מציע הצעה מפתה. הפעם כשהוא הציע לקחת את הסקודה פאביה החדשה לכמה שעות, הסתכלתי בזריזות ביומן, ראיתי שהלו"ז פנוי ואישרתי את השתתפותי.

מבחוץ

פבל, הקברניט של הסקודה פאביה אמבישן 1.2TSI DSG הלבנה עגן בחנייה והושיט לי את המפתח. במבט ראשון חשבתי שהוא התבלבל והביא את הסקודה MKII הקודמת, ואפילו לא השקיע והביא את גרסת הליסינג עם טאסות פלסטיק ובצבע טמבור-לבן-אקרילי. מבט נוסף גרם לי לחשוב שצ'מפיון התבלבלו והביאו לו בטעות את הפולו דור קודם. אין מה לומר, הפאביה החדשה לא שוברת מוסכמות ולא פורצת שום דרך בעיצוב החיצוני והשמרן. היא נראית כמו שיקוץ של התאומות למשפחת VAG וממש לא כמו "דור חדש" של רכב שהציג עיצוב עייף עוד בסוף העשור הקודם של המילניום הנוכחי. לא שזה בהכרח רע, כן, אבל בעולם בו הרכבים נראים ומרגישים כמו שכפול גנטי האחד של השני הייתי נותן יותר משקל ליצירתיות ועיצוב, זה מתבקש.

מבפנוכו

כמו המבנה החיצוני גם צלילה פנימה לא מביאה עימה בשורות מהפכניות. למעט עיצוב מושבים עם ריפוד בגוון תכלת ופס פלסטיק לבן לרוחב הדשבורד, שאר חלל הנוסעים שחור משחור וחסר כל חן או ייחוד עיצובי. אז כן, אין עומס כפתורים ונוח מאוד להתמצא בו (למעט המיקום הלא נוח בעליל של ג'וייסטיק כיוון המראות וידית הקרוז קונטרול המגושמת), מסך הטאצ' המקורי (והקטן באופן יחסי) תיפקד סבבה והיה קריא וברור, כפתורי ההפעלה המכניים של המזגן היו ברורים ונוחים לתפעול וגם גלגל ההגה הרגיש יוקרתי ולא כזה שעשוי מסתם פלסטיק זול, למעט מיקום קצת גבוה ומוזר לטעמי של מגרעות האחיזה.

תא הנוסעים להפתעתי הרגיש קטן וצפוף, לא משהו שאתה מצפה לראות ב"דור חדש" של סופר-מיני. אולי אלו הצבעים הכהים של תא הנוסעים וקו החלונות הגבוה שנתנו את ההרגשה הקלסטרופובית ואולי באמת הפאביה החדשה לא-מאוד-גדולה. תא המטען לעומת זאת הפתיע בגודלו ואני מעז לנחש שהוא אחד הגדולים בקטגורייה. לייק.

את תנוחת הישיבה לעומת זאת מצאתי כלא אידאלית עבורי. חלקו האחורי של המושב שקוע מדי, וכאשר הגבהתי אותו מעט פדחתי נתקלה בתקרה. אני משער שנהג בעל מידות ממוצעות יותר לא יתקל בבעיה כזו והגה שמתכוונן לגובה ולמרחק בוודאי יעזור להגיע לתנוחת נהיגה נוחה יותר. עם זאת ולאחר גמיעת 150~ קילומטרים בסה"כ היה לי נוח ולא חשתי אי נוחות מיוחדת.

איך זה נוסע

התנעת המנוע גוררת עימה רעש חרישי-אך-נוכחי בתא הנוסעים. גם נסיעה בכביש המהיר בקצב התנועה לא מלווה בשקט מופתי עם רעשי כביש ורוח מוחשיים למדי. לא משהו ששווה להתעכב עליו ובטח לא דיל-ברייקר, אבל עדיין, אפשר היה להשקיע קצת יותר בבידוד הרעשים, בטח כאשר אנחנו מדברים על דור חדש ולא עוד מתיחת פנים.

תחילת נהיגה, כמו בכל רכב עם גיר רובוטי, לא מתרחשת מיד אלא כרוכה בהשהיה קטנה בשילוב ההילוך. זה מקובל בתחילת נסיעה, פחות נעים בעת הזדמנות להשתלבות בנתיב בפקק.

העברות ההילוכים נעשות בנינוחות וברכות, אם לא מסתכלים על מד הסל"ד או מחוון ההילוכים קשה לזהות מתי הרכב העביר הילוך, זה פשוט עובד נהדר. גם הורדת הילוך-שניים-שלושה בעת לחיצה הגונה על הדוושה הימנית מניבה ירידת הילוכים נעימה, לא מטלטלת ומלווה בטיפוס מהיר של המנוע במעלה הסל"ד. 110 הסוסים ו- 17 ומשהו הקג"מ של המנוע הזה מזניקים את הפאביה במהירות מרשימה אל הרבה מעבר לגבול המהירות החוקית. קושי נשימה מתגלה רק בהצאות ביניים ממהירות בלתי חוקית למהירות בלתי חוקית בעליל, לא משהו שאמור להטריד את נהגי האוטובאן של ארץ הקודש.

איך זה מתנהג

אז אם בסעיף הביצועים הסקודה מקבלת טוב מאוד, בסעיף ההתנהגות הציונים נעים בין מספיק לכמעט טוב. ההגה החשמלי קל ומנותק, לא רע אומנם כמו ההגה החשמלי של קיה ויונדאי אבל עדיין, 0 פידבק ו- 0 תחושה של מה קורה שם למטה. לא משהו שיעניין את מר ישראלי, כן משהו שיהרוס מה- FUN של חובב הנהיגה.

כיול המתלים קשיח אך לא שובר עצמות, כל קמט וקפל בכביש החוף עובר לעכוזו של הנהג והמושבים קשיחים, זו לא מגהצת אוטוסטראדות סטייל סיטרואן C5. מעבר מהיר על פסי האטה בהחלט מורגש אך גם מרוסן בצורה משביעת רצון. אני אהבתי. לצערי ובשל קוצר הזמן לא לקחתי אותה לכביש טכני, אבל תחושת הבטן שלי אומרת שאין לה מה לחפש שם יותר מדי.

פסק דין

אז מה השורה התחתונה? שאלה נהדרת. הפאביה החדשה עושה כל מה שצריך ממכונית. יש לה מנוע חזק ועם זאת חסכוני, היא מרגישה בטוחה, יציבה, לא מעוצבת, לא מצועצעת ולא פורצת דרך, בסך הכל היא "בסדר". האם היא "הכי טובה" בקטגורייה? איך בכלל אפשר לקבוע מי הרכב "הכי טוב" כאשר דגמי היצרניות השונים כל כך דומים זה לזה וכל אחד מציע משהו שאין באחר ולהפך?

אז זהו, שכשחושבים על זה לעומק ולאחר הדיון הפילוסופי שהיה לפבל ולי בדרך חזרה למרכז כנראה שההחלטה מהו הרכב "הטוב ביותר" נמצאת דווקא בעיני הרוכש הפוטנציאלי, זה שיעדיף מותג על פני ביצועים, זה שיעדיף עיצוב על פני אבזור וזה שיעדיף שמירת ערך עתידית על פני כל דבר אחר. היום אי אפשר לקנות רכב רע, לא מייצרים מכוניות גרועות. הבחירה ברכב הנכון נמצאת אך ורק בידי הקונה ובהתאם להעדפותיו.

אז מה עם הפאביה דור שלישי? הכי שלישי בשלייקס.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבחן בוצע על ידי חברי CARSFORUM - משמע חובבי רכב, ועדיין נראה שחוששים לומר כי הרכב הוא אכזבה בהשוואה לדור היוצא ( אולי בגלל שרוצים להמשיך לקבל רכבים מצ'מפיון - אני לא יודע... )

חבל להסתתר מאחורי מילים יפות שרק יבלבלו יותר את זה שיקרא את המבחן.

תהיו קצת קלארקסון - שאומר באמת את מה שהוא חושב ( לא שאני מצדיק את האלימות מצידו... )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם מדובר בטעם, אך עדיין גם העין הטובה של פבל והתפאורה שנבחרה לא הצליחו לשכנע אותי בכנות הסיכום "נאה אך אלגנטית".

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, אני כתבתי את הדעה שלי על סמך דעתי בלבד, ללא שום בקשות, צנזורה או עריכה של צ'מפיון או קארזפורום, מאמין שגם נטלי.

נטלי השוותה כי יש לה רפרנס ישיר בדמות פאביה MKII בחנייה, אני רשמתי את דעתי על הרכב לגופו של רכב, לא בהשוואה לדור יוצא או למתחרות.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בסקודה פאביה מודל 2012 (תכלס נרכשה ב-2011, אבל דחינו את הרישוי כדי להרוויח מודל), מנוע 1,400 סמ"ק ידנית.

בעיות שהיו עד עכשיו:

משענת יד מרכזית נשברה. נקשרה עם אזיקונים כי לא משתמשים גם ככה בתא האכסון שבתוכה.

תפוח ידית הילוכים התפרק. ניסו להדביק אותו במוסך אבל הוא התפרק שוב, לבסוף התרצו והתקינו אחד חדש.

הוחלפו 4 צמיגים, למרות שזה תכלס בגלל פנצ'רים ולא בגלל הרכב.

זהו. מעבר לזה, רק טיפולים שגרתיים אחת לשנה.

צמיגים לא קשור בכל מקרה. אז בסה"כ נשמע סביר מאוד, בלאי של שני חלקים. לא נורא.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליאו מאחור לא הכי מרווחת ביחס לפולו או ריו, מאוד מוזר הפאביה מרגישה צפופה יותר, לקליאו לפחות יש אזורים עם פלסטיק רך גם אם כמה כפתורים לא יושבים בצורה הכי מוצקה.

קמת מפתיע העניין הזה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך ברור לי למה ציפו המאוכזבים? נדמה לי שאנשים כאן באמת חיים על המיתוס של הדגם בפורום :-D. סופרמיני הגיונית בלי דיל-ברייקר (בהתעלם מהאבזור העלוב של גרסאות הבסיס), מאובזרת למדי יחסית עם יחידת הנעה טובה (הכי טובה בסגמנט תכלס) וכניראה גם חסכונית. זו הפאביה וכך היא תמיד הייתה - פולו צאוורון כחול (וכניראה שהפעם מישהו וידא שבאמת כך זה יהיה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...