Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע שהושבת בעקבות תקלה במיכל עיבוי ברכב מאזדה 3 ספיריט

vainles
שימו לב! השרשור הזה בן 3372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי לפני שבועיים מאזדה 3 ספיריט 2005 ממגרש, כמובן שלקחתי את האוטו לבדיקה במוסך ועלו כמה ליקויים אך שום דבר קיצוני בעליל.

שבוע שעבר לקחתי את הרכב לטיפול במוסך מורשה של מאזדה בפתח תקווה, לעשות טיפול 15,000 ועל הדרך החלפתי מסנן אויר,מסנן דלק, מסנן שמן מנוע + שמן מנוע, מצתים, נוזל בלמים, עשיתי כיון פרונט וציר אחורי.

המוסך המליץ לי להחליף מיכל עיבוי מכיון שנראה כי הוא היה שחוק תמורת כ-800 ש"ח, העדפתי לוותר עד לטיפול הבא.

יומיים לאחר הטיפול, בתחילת השבוע שמתי לב שהמנוע מתחמם בצורה קיצונית, באותו הזמן בדיוק התחלתי לעבוד במקום חדש וכיוותי לדחות את הביקור למוסך לסוף השבוע, אך במהלך השבוע כל יום התווספה תקלה על תקלה, עד שהגעתי למצב שהרכב נכבה באמצע נסיעה ונדלקו שלל נורות אזהרה.

יום לאחר מכן חזרתי עם הרכב לאותו מוסך מורשה, ושם מצאו כי אין מים במיכל עיבוי, כשהם הוסיפו מים הכל זלג החוצה מחור שנוצר בתחתית המיכל.

חשוב לציין שבפעם הקודמת שיצאתי מהמוסך, כן היה מים במיכל, ואילו לא היה הייתי מצפה שיאמר לי שעלול להיגרם נזק משמעותי למנוע (למרות שזה מובן מעליו, אבל חלק מהטיפול כולל גם את חוות דעת המוסך)

מה שמשאיר אותי בספק אם אכן היה חור במיכל כשיצאתי מהטיפול או שזה נגרם ביומיים שאחרי הטיפול.

מעבר לחור התגלה כי חדרו מים לאחד הצילנדרים וככל הנראה אחד השסתומים לא תקין וצריך להחליף ראש מנוע לרכב, לא באמת הבנתי איך השתלשלות האירועים הובילה לעובדה שצריך להחליף ראש מנוע, אך זה מה שנאמר לי.

עכשיו האוטו מושבת במוסך עד שאני אקבל הצעת מחיר לשיפוץ מנוע/החלפת מנוע.

בנתיים רציתי לדעת אם יש לי איזושהי עילה משפטית כנגד המוסך שביצע את הבדיקה שלא הודיע לי על תקלה במיכל עיבוי, מה שגרם להשבתת הרכב?

בין הליקויים שאותו מוסך שביצע את הבדיקה בסעיפים הרלוונטים הוא ציין:

"רעידות מנוע בסרק המלצה לטיפול, להדק בורג מנוע, קורוזיה במערכת קירור."

המוסך המורשה אמר שכלל אין קורוזיה במערכת קירור כששאלתי אותם על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות כלום למוסך המוסך הוא לא נביא.

לא מושכים תקלות שנדלקות מנורות אדומות, בטח גם לא ראית שהחום עלה והמשכת לנסוע בגלל זה הלך הראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה היה לנו עד עכשיו?

קודם כל אמרו לך שיש תקלה ברכב והעדפת לדחות את התיקון,לאחר מכן שמת לב שהרכב מתחמם בצורה קיצונית, והמשכת לנהוג ברכב כאשר הוא אינו תקין.

הגעת למצב שהרכב נכבה לך מרוב שהוא התחמם.

לכן כל הנזק שנגרם למנוע הוא באשמתך בלבד ואין לך למי לבוא בטענות מלבד לעצמך.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול הייתי בטיפול לאלפא באוטו איטליה. בטיפול הקודם במוסך אחר הראו לי שמיכל העיבוי עם סדקים, אין נזילות אבל כן יש סדקים קטנים. באוטו איטליה המליצו לי להחליף ואכן החלפתי למיכל חדש, נאמר לי שברגע שיפרצו המים לא תדלק נורת אזהרה כיוון שברגע שאין מים בכלל במנוע אין חיווי על כך. אין צפי מתי זה יקרה, זה יכול לקרות מחר או עוד שנתיים.

בכל מקרה, מה שרציתי להגיד, יש דברים שלא כדאי לחסוך בהם, כל דבר שקשור לנוזל הקירור, עדיף לטפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך היה יותר בסדר מבסדר.

ואילו אתה העדפת לחסוך ואף "אנסת" את הרכב עד שכבה.

כעת אתה מחפש עילה לתבוע את המוסך.

אכן הישראלי המכוער במיטבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך היה יותר בסדר מבסדר.

ואילו אתה העדפת לחסוך ואף "אנסת" את הרכב עד שכבה.

כעת אתה מחפש עילה לתבוע את המוסך.

אכן הישראלי המכוער במיטבו.

אני מדבר על המוסך שביצע את הבדיקה ונתן חוות דעת שגויה פעמיים:

פעם אחת, כשאמר שלא אמר כי יש בלאי למיכל עיבוי

ופעם שניה, כשאמר שיש קורוזיה במערכת קירור כשלא הייתה כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לחגיגה. אכן אשמך המלאה, הזנחת - תשא בתוצאות.

לא תיהיה לך אפשרות לשפץ. אחרי חימום חוזר ונשנה (כמו בסיפור) המתכת מתעוות לחלוטין.

האפשרות היחידה - רכישת מנוע מייבוא\משופץ, לעשות לו טיפול מקיף ולהרכיב הכל ברכב.

עלות סביבות 7-8 אלפי ש"ח.

יכול להיות שכלכלי יותר פשוט להעיף את הרכב לפח ולקנות אחד אחר.

Golf MK4 TDI 1999

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, תודה על המידע.

חשוב לי לציין שאני כמובן לא רץ לתבוע אף אחד אם זה מה שמשתמע מדבריי, אלא מוודא שאכן נהגו בי כשורה.

אני אמתין לתשובה במהלך השבוע ואעדכן במידה ויהיה צורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נביאי הזעם והתוכחה כבר היו כאן .אנסה לעזור ולא להלקות ..

אם הרכב לא עבר יותר מ-150-160,000 ק"מ,הייתי מבקש מהמוסך להרים ראש מנוע ואם אין נזק לבוכנות וזה רק אטם ראש- שיפוץ כזה יכול להגיע ל 2500-או 4000 גג אם תצטרך להחליף גם טבעות בוכנה.לא להביא ראש אחר ולא להביא מנוע אחר.

הסיבה פשוטה, שלא יביאו ראש מנוע של 1600 ואז ,ספק אם יש התאמה למנוע 2000 מה שיכול להתחיל בלגן שלם.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צירוף המקרים הזה נראה לי חשוד משהו. מייד לאחר האבחנה שהמיכל "שחוק" הוא איבד את כל המים ?

ומה זה אומר שחוק ? ואיך נוצר חור ? ואיך המכונאי רואה שמיכל שחוק ? אם כבר הייתי מצפה לסדק . אולי החור נוצר בטיפול ?

עכשיו כבר אי אפשר לדעת.

להבא תמיד תמיד אחרי כל נגיעה ברכב במוסך חייבים לעקוב מקרוב אחרי הרכב, מים שמן ושאחר הנוזלים במיוחד.

אני נוסע עם מיכל עיבוי ברכב בן 15 שנה שלא הוחלף מעולם ולא רואה שום שחיקה של המיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשניגשתי עם הטכנאי של המוסך לראות את הבעיה במיכל, הוא הראה לי שבלמעלה שלו הצבע הפך לבן והפלסטיק נראה ישן, כמובן שלא דיברו איתי על נזילה ובטח שלא חור.

זאת הסיבה שחשבתי שניתן למשוך עם המצב הנתון.. במידה והייתי מבין שהמים בורחים מהמיכל הייתי מטפל מיידית.

בכל אופן בשעות האלה המוסך מעריך את הנזק שנגרם, ויתן חוות דעת לגבי השלבים הבאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...