Jump to content

chaimb

 • הודעות

  826
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

מוניטין

3 נייטרלי

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. שלום. חוזר לעדכן לאחר טיפול במוסך ובדיקת תקלות: 1. החלפתי מצבר כי הוא מת. 2. בבדיקה ממוחשבת עלו 2 קודי תקלה: p420 - תקלת ממיר. B279a - תקלת מחשב תזמון שסתומים (VVTI נדמה לי). גם אחרי איפוס הנורה, זה חוזר אחרי כמה ימים. המכונאי שלי אומר שזו הוצאה גדולה מאוד להחליף מחשב, וההמלצה שלו להחליף אותו רק אם לא תהיה ברירה (קושי בסחיבה, גמגומים וכו'). האם מישהו מכיר ונתקל בזה?
 2. שלום אתמול הנורות נדלקו שוב עם אותם התקלות. איפסתי שוב. המצבר בן שנתיים וחצי יכול להיות שהוא חלש אני לא שולל. אבדוק את זה. מה זה שסתום egr? מנקים/מחליפים? זה לא קיים רק בדיזל? הנקודה שאני לא רוצה להתחיל להחליף חלקים בשיטת ניסוי וטעייה. יש פה שלל אפשרויות.
 3. שלום ברשותי טויוטה אוונסיס שנת 2010 עשתה כ 160 אק"מ. אתמול במהלך נסיעה נדלקו 4 נורות כתומות בלוח השעונים, והופיעו 2 הודעות: 1. check vsc system 2. check parking brake system באדיבות חבר פורום יקר ביצענו הבוקר סריקת תקלות, והופיעה תקלה P0420. איפסנו את התקלה והנורות וההודעות כבו לבנתיים. משיטוט ראשוני שעשיתי ברשת, נראה שקוד התקלה מלמד על בעיה בממיר הקטליטי. מצד שני לא מובן איך זה קשור למערכת בקרת יציבות ולבלם היד החשמלי. השאלה היא האם למישהו יש ניסיון עם זה ויכול לשפוך מידע לפני שאני מתחיל לרוץ למוסכים ולבזבז זמן וכסף. צירפתי פה תמונות. תודה מראש
 4. גם אני התקנתי בקרת שיוט באוונסיס 2010. עלה לי 400 ₪ כולל עבודה במוסך שאני מטפל אצלו. רכשתי במוסך טויוטה פלסטיק עם חור לידית ב 10 ₪ בלבד. כדאי לך לבדוק.
 5. שלום חבר התחדש ברכב שבכותרת. יש שם מערכת מולטימדיה מקורית, שתומכת בקארפליי ואנדרואיד אוטו. רוצה לשים שם פנגו וספוטיפיי וייז וכו'. ראיתי ברשת מוצר שמתחבר ליציאת הקארפליי, והופך את המערכת לאנדרואיד מלא. קישור לדוגמא: בארץ: http://autoshop365.co.il/product/%d7%9e%d7%9e%d7%a9%d7%a7-%d7%90%d7%a0%d7%93%d7%a8%d7%95%d7%90%d7%99%d7%93-%d7%9c%d7%9e%d7%a1%d7%9a-%d7%9e%d7%a7%d7%95%d7%a8%d7%99/ מסין: https://he.aliexpress.com/item/1005001820613084.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0s.imconversation.0.0.4a493e5fTcHUcP למישהו יש ניסיון עם זה? או אולי רעיונות אחרים? תודה
 6. ראה פה https://www.auto365.co.il/cat/74?manid=16&model=%D7%99%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%A1&carmodelid=724
 7. איך אפשר לבדוק את מצב השמן? לא מצאתי פתח לבדיקה
 8. תודה. הבוקר התקלה לא חזרה על עצמה. אחכה להתפתחות.
 9. שלום הרכב טויוטה אוונסיס 2010 מנוע 2000 עם תיבת הילוכים רציפה, עשה 160 אק"מ. בימים האחרונים כשמעבירים לדרייב, יש השהייה של כמה שניות ואז מכה די חזקה, ורק לאחר מכן אפשר לנסוע. כמו כן, אתמול בעליה הרכב הרגיש חנוק ולא סחב, ורק אחרי כמה שניות הוא כאילו "השתחרר" וחזר לעצמו. אציין, שאני מודע לאופן הפעולה של התיבה הרציפה, אבל זה היה משהו לא תקין. מה זה יכול להיות? האם זה סימן לסופה של תיבת ההילוכים? תודה מראש
 10. אם כך, עורך דין כרגע לא רלוונטי עבורך. כי אין קבוצה, וגם אתם אחרי חתימת חוזה. לדעתי זה חשוב עורך דין. ואפרט פה 2 מקרים שאצלנו כרגע: 1. לנו היה ויכוח עם הקבלן וחברת הבקרה לגבי הצמדה למדד. האם זה מחתימת החוזה, או מהיתר הבניה שעדיין אין. הקבלן וחברת הבקרה רצו להצמיד מיד מחתימת החוזה. עורכי הדין קיימו כנס בזום בהצעה לפתוח בתביעה משפטית נגדו , והקבלן נלחץ ושינה את הסעיף, לפי ההערכות מבחינתנו מדובר ברווח של כ 10 אלף שקל משוער, כמובן שאף אחד לא מבטיח שהמדד יעלה. 2. בבני ברק חובה שבכל דירה תהיה "מרפסת סוכה" שאין מעליה אף תקרה. הקבלן קיבל היתר להוסיף מרפסת בגודל 7 מטר באחד החדרים עם תקרה פריקה, שבסוכות החדר ישמש לסוכה. הקבלן דורש מחיר מלא על החדר, כ 11,500 שח למטר, ואנחנו דורשים שזה יוכר כמרפסת כי כך כתוב בהיתר, ונשלם מחיר מרפסת שזה 30 אחוז. המשמעות היא הפרש של 50-60 אלף שקל לטובתנו. כרגע לטענת עורכי הדין יש לנו קייס חזק ושווה ללכת למהלך. העלות מכל אחד היא 100-200 שקל. במקרה ונפסיד יעלה לנו עוד 100-200 שקל הוצאות משפט וכו'. כמו"כ, מכיוון שהויכוח הוא לא תכנוני אלא כספי, זה לא אמור לעכב את הבניה. ללא קשר לעורך הדין, יש לנו נציגות חזקה שניהלה מו"מ עם הקבלן על הסרת התנגדויות בהיתר הבניה, למרות שכביכול אין לנו קייס. בתמורה להסרת ההתנגדות הקבלן הבטיח לנו מספר הטבות. אמנם בעל פה אבל הוא לא מתכחש לזה.
 11. אני בניגוד לחברים פה חושב אחרת. אנחנו כרגע לפני חתימת חוזה במחיר למשתכן בבני ברק. שכרנו כקבוצה 2 עורכי דין שמייצגים את הקבוצה, לאחר שנפגשנו איתם בזום, והם הוכיחו שהצליחו לשנות דברים בחוזים. אפשר לראות את זה שחור על גבי לבן באתרים דלהם. וכן, יש טעויות גם לחברת הבקרה. רק לפני כמה ימים, קיימנו התייעצות איתם בזום לגבי הליך משפטי שאנחנו שוקלים לפתוח נגד היזם, וכבר היום בבוקר קיבלנו מייל מהקבלן (שכנראה נלחץ מזה) שבו הוא מסכים לדרישה שלנו, מה שעד לפני כמה ימים גם הוא וגם חברת הבקרה עמדו על שלהם בצורה נחרצת. ברור לי שבלי עורך הדין התקשורת עם הקבלן היתה נוראית. אני דווקא בעד לקחת עורך דין שייצג את הקבוצה. אבל חייבים להיות מאוגדים. כותב פה בגדול. אבל אם מישהו שרוצה יותר פרטים, בשמחה.
 12. כסוכרתי type1 כבר 20 שנה, זה מאוד משנה איזה סוכרת הוא קיבל,type1 או type2. בניגוד למה שנהוג לחשוב, סוכרתיים (לפחות האלה עם ה type1) אוכלים היום כמעט הכל, רק צריכים להזהר מלהפריז באכילת פחמימות, וגם להפחית בשומנים. בכל מקרה, ההמלצה שלי למצוא מיידית מרפאת סוכרת שבה רופא-אחות-דיאטנית והם כבר יבנו לו תוכנית טיפול ותזונה מאוזנת. למכבי יש מרפאה טובה ברעננה. יש גם קבוצות פייסבוק וואטסאפ יעודייות שאפשר להיעזר בהם בהמשך הדרך.
 13. ממליץ לבדוק את סייבקס מיוס. קנינו והיא עונה על כל הציפיות. יש פה חבר פורום בשם tinoki שיש לו חנות למוצרי תינוקות. ממליץ עליו בחום קיבלנו ממנו שירות מצוין.
×
×
 • תוכן חדש...