Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בקרת לחץ אוויר בגלגלים - יונדאי i10 מודל 2014

rhayun
שימו לב! השרשור הזה בן 3592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

קיבלתי את היונדאי i10 מודל 2014 החדשה שהזמנתי, לקחתי את הדגם הכי בסיסי שלא מגיע עם טסות כלל, ולכן הג׳אנטים הם בצבע כסוף (מכוער) ללא טסות.

אני כנראה בשבוע הקרוב אשקול להחליף לחישוקי מגנזיום, מבדיקה שעשיתי העלויות נעות בין 1000-1300 ש״ח ל4 חישוקים

הבנתי שבגלל שיש לי ברכב בקרת לחץ אוויר בגלגלים יש צורך בעת ההחלפה לחישוקי מגנזיום גם לרכוש את הגומי הזה של הבדיקת לחץ (לא יודע איך קוראים לזה בדיוק) כאשר כל אחד עולה בסביבות 80 ש״ח (סה״כ 320 ש״ח) מה שקצת מגדיל את העלות..

רציתי לשאול אם הכן זה המצב.. האם באמת יש צורך לרכוש את הגומי הזה כאשר אני יחליף לחישוקי מגנזיום, ובכלל אשמח לדעת אם יש עוד משהו שאני צריך לחשוב לפני ההחלפה..

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבחור מ CheckUp אמר יש מן גומי המולבד על הונטיל או משהו כזה שקשור למערכת בקרת לחץ אוויר.. לא זוכר את השם של זה ..

זה הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דן - אני מניח שהוא מתייחס לחיישן TPMS שכנראה מותקן על הונטיל.

פותה"ש - במערכות בקרת לחץ אויר, יש אופציה של חיישן בתוך הגלגל והאופציה השניה היא זיהוי ע"ס מערכת ה-ABS שמזהה הפרש במהירות סיבוב בשל שינוי קוטר הצמיג בלחץ שונה. השאלה היא איזו מערכת מותקנת ב-i10 והמידה ואכן מדובר בחיישן בגלגל, האם לא ניתן להשתמש באלו שהגיעו במקור (ואולי המחיר המדובר הוא לאטמים חדשים שנדרשים במקרה כזה).

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותה"ש - במערכות בקרת לחץ אויר, יש אופציה של חיישן בתוך הגלגל והאופציה השניה היא זיהוי ע"ס מערכת ה-ABS שמזהה הפרש במהירות סיבוב בשל שינוי קוטר הצמיג בלחץ שונה. השאלה היא איזו מערכת מותקנת ב-i10 והמידה ואכן מדובר בחיישן בגלגל, האם לא ניתן להשתמש באלו שהגיעו במקור (ואולי המחיר המדובר הוא לאטמים חדשים שנדרשים במקרה כזה).

אני אשאל ביום ראשון בסוכנות.. אברר איזה מערכת מותקנת. יש נטייה בארץ לבעלי מקצוע ״לחרבן״ רכבים חדשים שמגיעים ולהרוס דברים מקוריים בהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך "ללכלך" מראש על בעל מקצוע כזה או אחר.

אני רוצה לקוות שהבחור מצ'קאפ יודע על מה הוא מדבר, וכנראה שיש חיישן שממוקם בגלגל. זה גם נתמך במעט שמצאתי לגבי זה בחיפוש ברשת.

השאלה היא יותר לכיוון של מה הוא מבקש להחליף. את החיישן או גומי נלווה אליו שמשמש לאטימה.

ראה את ה-ש/ת הראשונה כאן: http://www.tirerack.com/FAQ/results.jsp?category=Wheels

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שהוא התכוון לגומי..

לגבי זה שהגיע עם מערכת בקרת לחץ אוויר.. כן הגיע.. בלי טסות זה בחירה.. יש את הדגם הבסיסי שמגיע רק עם הג׳אנט ברזל.. יונדאי מוכרת כל טסה ב 400 ש״ח, כן שמעתם נכון.. 400 ש״ח מחיר של חישוק מגנזיום אפילו יותר.. אז ויתרתי.. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותה"ש - במערכות בקרת לחץ אויר, יש אופציה של חיישן בתוך הגלגל והאופציה השניה היא זיהוי ע"ס מערכת ה-ABS שמזהה הפרש במהירות סיבוב בשל שינוי קוטר הצמיג בלחץ שונה. השאלה היא איזו מערכת מותקנת ב- i10

חיישן בכל גלגל כולל גלגל רזרבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן בכל גלגל כולל גלגל רזרבי.

אז אם יש חיישן בכל גלגל אילו הוראות צריך לומר/לוודא כאשר אני מחליף לחישוקי מגנזיום? מה אני צריך לוודא שלא דופקים לי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

rhayun אתה יכול בבקשה להעלות תמונה של הג'אנט שיש לך עכשיו על הרכב ושל הוונטיל של הלחץ אוויר?

מה אתה מצפה לראות בדיוק?!

הג'אנטים מופיעים בתמונה השניה (אני מניח שבהם מדובר): http://www.hyundaimotors.co.il/models/i10/

וחיישנים על ונטיל: https://www.google.com/search?q=hyundai+tpms&pws=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=TuIAVKyBLdT74QTG1oGYBw&ved=0CAkQ_AUoAg&biw=1366&bih=643

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...