Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4912

• SlowRide

4783

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

לפני 7 דקות, farkash7 כתב:

זה נכתב בפסק הדין שחור על גבי לבן! דרעי היה שם. דרעי שמע את זה. דרעי ידע על מה הוא חותם.

סליחה, אתה צודק ואני טעיתי. השופט אכן התחשב במה שהוא ראה כפרישה מהחיים הפוליטיים.

לגבי הציטוט שלך, הוא לא קשור להסדר הטיעון אלא לגזר הדין. בהסדר הטיעון עצמו אין התחייבות כזו. 

ניתן לטעון כי השופט הקל בעונש כי סבר שדרעי מחוץ לפוליטיקה (מבלי שזה התחייב לא לחזור כחלק מהסדר הטיעון). זה בפני עצמו נראה לי קצת לא תקין, כי ניתן גם לטעון שדרעי נסחט על מנת שלא יחזור לפוליטיקה. 

מוטב היה לזרוק את דרעי לכלא ולגמור את הסיפור הזה אם הוא אכן עבר עבירה כה חמורה (הוא לא).

פה זה באמת עניין שבו כל אחד יכול למצוא את זוית הראייה שלו של איך היו פני הדברים.

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, edward כתב:

אבל בואו נתרפק על העבר...

הפסקתי לעקוב, אבל זה לא בדיוק מה שרצית לעשות בבוקר כששאלת אם ישראל לא היתה דמוקרטיה לפני 1995 ועניתי לך ולא אהבת את התשובה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

הפסקתי לעקוב, אבל זה לא בדיוק מה שרצית לעשות בבוקר כששאלת אם ישראל לא היתה דמוקרטיה לפני 1995 ועניתי לך ולא אהבת את התשובה?

ממש לא, אם הייתי מתחיל להתרפק הייתי כבר בבית המקדש ומלכות המלך שלמה :)

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, edward כתב:

אני חייב לציין שרמת השחיתות שדרעי מציג היא לא כוחות מול השחיתות של ימי מפא"י העליזים. מה שהם גנבו דרעי לא יגנוב גם במאה קדנציות.

אבל בואו נתרפק על העבר...

ההבדל הוא שכשמישהו ממפא"י נתפס בשחיתות זה נגמר בהדחה\כלא\התאבדות. לא בחקיקת חוק שמאפשר לו להמשיך להיות חבר כנסת או להיות ראש ממשלה. 

ואני בכלל לא בטוח שבכלל ניתן להשוות את השחיתות באותך ימים לנוכחית, היה לה אופי שונה לגמרי. והשחיתות הנוכחית (צוללות? גז טבעי?) היא בסדרי גודל שאתה לא מסוגל להבין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, edward כתב:

ממש לא, אם הייתי מתחיל להתרפק הייתי כבר בבית המקדש ומלכות המלך שלמה :)

נו נהדר, אז מה לא אהבת במה שכתבתי על 1995? הדמוקרטיה הישראלית, בעייני, תמיד היתה מוגבלת. מכל הסיבות שפרטתי. וגם האמת בגלל מה שאתה כתבת - זה לא סוד שדיין, למשל, בערך הקים לעצמו מוזאון פרטי ממצאים ארכיאולוגים שגנב. אנחנו לא עוברים עכשיו תהליך שבו היא הולכת להתחזק. אנחנו עוברים תהליך שבו רשמית לא יהיו חסמים יותר לדיינים ודרעים ומי שלא יבוא אחרי + תוספת קלילה של הדתה. 

מעניין תמי יעשו כאן purge day חוקי בחסות הדמוקרטיה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

ההבדל הוא שכשמישהו ממפא"י נתפס בשחיתות זה נגמר בהדחה\כלא\התאבדות. לא בחקיקת חוק שמאפשר לו להמשיך להיות חבר כנסת או להיות ראש ממשלה. 

ואני בכלל לא בטוח שבכלל ניתן להשוות את השחיתות באותך ימים לנוכחית, היה לה אופי שונה לגמרי. והשחיתות הנוכחית (צוללות? גז טבעי?) היא בסדרי גודל שאתה לא מסוגל להבין.

מה פתאום, הצחקת אותי. השוד הכי גדול היה הסטה של כספי ציבור להטבות לכל מיני מקורבים, תנאים מפליגים בפנסיה תקציבית, חוזים למקורבים. אף אחד כמעט לא נתפס או הלך לכלא, זה היה כמה שעירים לעזזל שגם ככה לא התאימו לחונטה השלטת. עד היום אנחנו סוחבים את הפנסיות והתנאים האלה, שלא לדבר על כמה כסף שפכו לקיבוצים שגם על זה אף אחד לא נתן את הדין.

Just now, יבגניפ כתב:

וגם האמת בגלל מה שאתה כתבת - זה לא סוד שדיין, למשל, בערך הקים לעצמו מוזאון פרטי ממצאים ארכיאולוגים שגנב.

עזוב, מילא רק גנב ממצאים אבל היה לו הסכם עם הוואקפף בהר הבית שאחרי שנמסור להם את השליטה בהר הוא יקבל אישור לחפור שם. מה יותר מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, edward כתב:

פה זה באמת עניין שבו כל אחד יכול למצוא את זוית הראייה שלו של איך היו פני הדברים.

רגע אז מותר לבגץ "להתפלסף" או לא? יש סיכוי שחזרת בך?

חייב להודות שהופתעתי ענית יחסית לעניין. כלומר עדיין משרבב קונספירציות פנימה אבל נו, גם זה משהו...
אני לא חושב שיש פה כזה מרחב פרשנות כמו שאתה טוען. השופט התייחס לסעיף שכן נכתב בהסדר הטיעון וכתב בדיוק מה שהוא מבין שהסעיף הזה "בא ללמד אותנו"... הוא נותן פרשנות למשמעויות של הסדר הטיעון באופן שלא משתמע לשתי פנים.
דרעי ישב שם והאזין בקשב רב... שלא יספר סיפורים... ישב ושתק, וגם אם לא, היה לו שם הרי עו"ד תותח לא? מה אתה חושב שהוא לא הבין מה השופט אומר? שהוא גם ישן על האף? שהוא לא אמר את זה למיוצג שלו?

לגבי "דרעי נסחט". הרשה לי לגחך. יכל להמשיך בהליך ולקבל פסק דין אם רצה. אם העבירות שלו היו באמת ברף הנמוך היה מקבל מאסר על תנאי+קנס כספי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, edward כתב:

עד היום אנחנו סוחבים את הפנסיות והתנאים האלה, שלא לדבר על כמה כסף שפכו לקיבוצים שגם על זה אף אחד לא נתן את הדין.

סבבה, צודק. איך מה שקורה עכשיו ישפר את זה?

זה מזכיר לי את הנאום המפורסם של ליבנת מלפני 30 שנה (זו היתה היא? אולי אני מבלבל) עם ה"מה אנחנו רוצים?" - "ג'ובים!!11"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

רגע אז מותר לבגץ "להתפלסף" או לא? יש סיכוי שחזרת בך?

ברור שלא, בגצ צריך להיצמד לחוק. או כמו שכתוב בחוק יסוד השפיטה - אין עליהם סמכות מלבד הדין. אם יתרחקו מהדין, אז אין עליהם סמכות?

לגבי קונספירציות, לפעמים זה קורה. אני בטוח שזה פשוט צירוף מקרים שבדיוק כשחיים רמון התחיל לזוז לרפורמות במערכת המשפט פתאום צצו להם תיקים ופרשות נשיקה, כי להטריד מינית מותר אבל רק אם אתה בצד "שלנו".

העבירה של דרעי הייתה אי דיווח נכון, והוא לא קיבל שקל לכיסו. זה היה איזה קרוב משפחה שהיה אמור לשלם איזה מאה אלף שקל מס.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

ה"מה אנחנו רוצים?" - "ג'ובים!!11"

אני גם רוצה, תפסת אותי. זה כעס שנבנה במשך שנים על כך שלא רק שלא קיבלתי ג'וב, אפילו לא הצלחתי להזות שקיבלתי ג'וב. 

נראה לך שהייתי מדבר ככה אם היו מסדרים אותי על איזה ג'וב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שלא אשתתף בויכוח עם המתעמל הלוגיסטי התורן (וואו אדוארד, כמעט מרשים באיזה צורות אתה מסוגל לקפל את עצמך בשביל להוציא תשובה. זה כשרון כמעט כמו של מ3, אבל אתה עדיין לא ברמה שלו)

בגזרה הקרובה אלי- 2 מכרים, דוקטרנט ומאסטרנטית, יחזרו החודש הביתה מכיוון שהם מודאגים לגבי ההקצנה של ישראל, גם מבחינה פוליטית וגם מבחינה דתית. מדובר באנשים שרצו להישאר פה לאחר לימודיהם (לא יהודים)

בנוסף, אני ממליץ להיכנס לפייסבוק ולעקוב אחרי אישיות בשם shir aharon. מכר שלי שפגשתי אישית לא מעט פעמים, אם הייתם שואלים אותי "מה ירושלמי בעיניך", אלו הפנים שהייתי מעלה.

לא פרובוקטור, אחרי שנים של לחטוף על הראש הוא עדיין מאמין בזה שבסופו של דבר נוכל להסתדר, אדם שרק רוצה בטוב.

בפוסטים האחרונים שלו משתקפת ההקצנה (הנוספת) של משטרת ישראל מאז כניסת בן גביר לתפקיד.

שום דבר מועיל לא נעשה, מה כן נעשה? תופסים כמה חנבצים שבאמת לא עשו כלום ופשוט דופקים להם יותר מכות.

אני לא מדבר על כאלו שפותחים אבוקות, יורקים על המשטרה או חס וחלילה זורקים אבנים על מישהו (זרקת אבנים? שישברו לך את הרגליים. זבשך.)

אני מדבר על כאלו שהולכים באיזור ההפגנה עם הידיים בכיסים, כל חטאם הוא שהיו נוכחים באיזור, מדברים בניחותא עם חבריהם שגם כן הגיעו לאיזור. הפעם גם החליטו להתלבש עליו אחרי שבכלל יצא מאיזור ההפגנה וחיפש מקום לסיים בו את הערב עם איזו בירה.

איך זה נגמר?

זה נגמר ככה:

May be an image of 8 people, people sitting and outdoors

זו אחת מהתמונות הכי עצובות שראיתי לאחרונה, ואפרט למה:

1- זה נראה לכם כמו אדם שמתנגד? שימו לב למבט על הפנים. זה המבט של "נו ראבק עוד פעם? בחייאת רק רציתי קצת בירה ולחזור הביתה"

2- תסתכלו על היסמניקים. יש שם אנשים ממספר רקעים שונים, שכנראה גדלו בנסיבות שונות לחלוטין- ונשטפו לאותו הטרלול ושטיפת המוח.

3- יש איזושהי סיבה שפויה, בכלל, לפשק לבנאדם את הרגליים עד שהמכנסיים שלו נקרעות בזמן שאתם מרימים אותו באוויר? (ואני יודע שהן נקרעו ממקור ראשון.)

4- לא מופיע בתמונה, אבל אני יודע ממקור ראשון שהשוטרים יורקים על המפגינים ומטיחים כל מיני דברים כמו "שמאלנים בוגדים/נמושות" ומה לא.

ישראל 2023 רבותיי. אהבתם? ככל שהממשלה הנוכחית תקבל עוד כוח, תמונות כאלו יהפכו לנורמה.

לאחר מה שאתם רואים בתמונה המסכן נזרק למעצר, עבר חקירה ראשונה, ולאחר מכן חקירה שניה אחרי שעתיים תוך כדי צרחות, חיפוש גופני, אלימות וכו' וכו'.

הסיבה די תמוהה כי זה לא נוהל סטנדרטי. לאחר מכן עשיתי את הקישור למה שנאמר בחדשות, ההשתלשלות כנראה הייתה שלאחר אותה "שיחת בירור" עם אחראי מחוז ירושלים, יצאה ההנחיה "תדפקו להם עוד קצת מכות, סתם ככה"

ישראל היא עדיין לא דיקטטורה, אבל מתחילה לאמץ סממנים של כזו, חזק.

• אהבתי 1
  • מבאס 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Pika007 כתב:

זו אחת מהתמונות הכי עצובות שראיתי לאחרונה, ואפרט למה:

זה אני או שהם חוסמים שם כביש בתמונה? כי זה מסביר את תגובת המשטרה.

בזמנו בהפגנות של "זו ארצינו" הם חסמו כבישים וקיבלו בדיוק את אותו יחס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, edward כתב:

נראה לך שהייתי מדבר ככה אם היו מסדרים אותי על איזה ג'וב?

לא הצלחתי להבין אם אתה סרקסטי. אני לא מכיר אותך, לא ידוע מה אתה ומי אתה ועדיין לא יודע אם אתה מטריל (מניח שלא, השקעת יום שלם בלהתווכח :) ).

בסוף כשאני קורא את הפוסטים שלך אני עדיין לא מוצא משהו שחורג מ"תנו לרוב לעשות מה שבא לו". וזה מחזיר אותי שוב לבוקר: זו לא דמוקרטיה. אם זה עוזר - זו לא דמוקרטיה גם כשהרוב בוחר במפא"י.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

לא הצלחתי להבין אם אתה סרקסטי.

גם וגם. 

כל אדם מגיע מאיפה שהוא מגיע ומי שמרגיש שהוא "מקבל" לא יירק לתוך הבאר שהוא שותה ממנה. אני לא מהמקבלים הגדולים ולכן אני יכול להרשות לעצמי גם לחשוב אחרת. אם הייתי חי על פנסיה תקציבית ברור שהייתי מתומכיו הגדולים של בית המשפט העליון המהולל שלנו ששומר לי על השמנת. אולי זו גם הסיבה לנוכחות המוגברת של אנשים מבוגרים יחסית בכיכר הבימה.

לכן חשוב כל הנושא של דמוקרטיה שבה ערימות של אנשים שמגיעים מפוזיציה יכולים ליישב את הסכסוכים ביניהם בדרכי שלום.

אבל מאז חברינו אהרון ברק, היכולת של קבוצת אוכלוסיה גדולה להשפיע נפגעה מאוד ולכן יש לנו בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, edward כתב:

זה אני או שהם חוסמים שם כביש בתמונה? כי זה מסביר את תגובת המשטרה.

בזמנו בהפגנות של "זו ארצינו" הם חסמו כבישים וקיבלו בדיוק את אותו יחס.

זה אתה.

הכביש לא נחסם, מדובר על קבוצה קטנה שזזה ממקום למקום (ולא חסמה את הכביש בשום אופן, בתמונה הספציפתי הזו הם חוצים אותו בדרך לרחבה שמשמאל. אתה גם יכול להיכנס לחדשות מקומיות וקבוצות ימין של ירושלמים ולגלות שאף כביש לא נחסם)

ככה או ככה, אותו אדם שאתה רואה פה מונף לראווה לא היה חלק מהקבוצה שעל הכביש בכלל אלא עמד על המדרכה בנפרד מהקבוצה עם מספר חברים.

לא יודע מה היה עם "זו ארצנו", את האדם הזה אני מכיר אישית ואת נסיבות המקרה הזה (והקודמים שקרו לו) אני יודע בצורה מהימנה.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...