Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלאס! הוצאתם את העיניים מהחורים כבר!

Superdror
שימו לב! השרשור הזה בן 4184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב ברגע שעושים את זה נכון, לא מסנוורים אף אחד, אבל הנהיגה הופכת לפשוטה באופן מפתיע.

הגיוני, ברגע שעושים את זה נכון. אך סלח לי שאני לא נדיב בקרדיט, אבל רוב האנשים פשוט יקבלו מאמירות כאלו אישור להישאר עם אורות גבוהים בסיבובים כך שהנזק רב מהתועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה לא מבין, זה מוסיף איזה 15% כוח סוס

בסיאט SC אתה מצליח להאיץ ל100 בפחות מחצי שעה

כבר עדיפה מדבקת No Fear וכמה ניקלים - נותנים אותה תוספת מומנט ולא מסכנים את הסביבה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה הקשר בין ערסים לנסיעה עם פנסי ערפל

בתור אחד שנוסע על איביזה 2012 SC ופגו 206 2000, אני מאוד אוהב את הנסיעה עם האורות ערפל לדעתי מוסיףף המון ללוק של הרכב, ואני ממש לא ילד פוזה, אין קשר בין הדברים לערסים או משהו דומה

יש כאלה שפשוט אוהבים שהרכב שלהם נראה טוב :)

ועכשיו נתחיל לקבל חפירות על כמה שזה לא תקין ומסנוור ולא בסדר,

אז לא האורות ערפל באיביזה ובפגו לא מסנוורים מניסיון, ומשטרה, את הקנס של ה 500 ש"ח נבלע

זה בשביל ההרגשה הטובה

זאת בריונות תעבורתית, אתה אגואיסט שלא מתחשב בסביבתו ולא מודע לכלום מלבד ה"לוק" של הרכב.

זה שאתה כותב "אני לא ילד פוזה" לא אומר שאתה לא אחד כזה, כי בדיוק בשורה קודם לכן, קישקשת משהו על ה"לוק".

רוצה שהרכב שלך ייראה טוב? תנקה אותו, תעשה ווקס, תשים שטיחים משובחים ותבריק את הג'אנטים כל היום, אתה לא צריך להיות בריון ולסנוור את כל מי שמגיע מולך.

הדבר היחידי שזה מוסיף, זה למפלס האגואיסטיות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

99% מהנסועה שלי מתרחשת על כבישים בין עירוניים. אני לא אגזים אם אומר שכ 40% מהרכבים נוסעים עם אורות לא מכוונים או עם פנסים דהויים שמפזרים את האור והופכים אותו למסנוור.

אני לא מבין איפה האכיפה על מכוני הטסטים בעניין. הם האשמים העיקריים לכך.

איתמר.

לאו דווקא מכוני הטסטים אשמים. ז"א, לא רק הם.

1. בהרבה מקרים לפני טסט מבצעים "ליטוש" זריז לפנסים, שמחזיק כמה חודשים ולאחר שנה הפנס חוזר לאותו מצב.

2. בכל רכב מודרני יש ליד לוח שעונים כפתור קטן לכיוון גובה אלומת האור. לטסט אתה תמיד ניגש ללא נוסעים ברכב, הכפתור מכוון על 0 והכיוון בסדר. אחר כך אתה מעמיס 2-3 אנשים מאחורה, החלק האחורי קצת שוקע והפנסים מתחילים לסנוור. לא כמו אור גבוה, אבל בכל זאת.

פתחתי פעם שירשור על הכפתור הזה, לדעתי 90% מהנהגים לא יודיעם מה תפקידו, אלו שכן יודעים לא משתמשים בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכימה עם כל מה שכתבתם - זה מעצבן שמסנוורים אותך, זה מציק ולא נוח. אבל מצד שני - מה אמור לעשות בנאדם שנשרפה לו הנורה ועוד לא הספיק להגיע למוסך \ להחליף לבד - לנהוג בחשיכה מוחלטת?

השבוע בדיוק קרה לי מקרה כזה - לא ברור למה, שני אורות הדרך שלי נשרפו (נשארתי עם אורות ערפל) וכשנסעתי בכבישים חשוכים העדפתי לנהוג עם אור גבוה (וכמובן לכבות אותו בפעמים שחולף מולי רכב) מאשר לא לראות לאן אני נוהגת.

אכיפה בנושא זה טוב ויפה ואני מסכימה שזה חשוב אבל אני לא חושבת שזה כ"כ יעיל במצבים שהנורות נשרפו (לא מדובר על מקרים שאנשים שוכחים להדליק אורות ששם קנס זו אחלה אופציה לגרום להם לזכור להדליק אותו), מצד שני מה היה יכול לעשות שוטר? להחליף לי נורה? עדיין בנוסף לקנס הייתי נאלצת בדיוק באותה צורה לנהוג הביתה.

נ.ב

אל דאגה - האורות כבר הוחלפו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פסק דין מאד ידוע שהרשיע אדם על שנהג עם נורה שרופה חרף כך שהוכיח שהחליף את הנורה זמן קצר לפני כן, כך שמבחינת החוק היבש אין מה לעשות כאן.

לגבי אור גבוה - התיאוריה של חן מושמעת כאן שלא בפעם הראשונה, אבל היא לא יכולה לעבור הלכה למעשה. כל מה שזה יגרום הוא סינוורים מיותרים. אם אדם מסתכל נכון על הכביש - ברוב המכריע של הדרכים אין כל צורך אמיתי באור הגבוה, וזה כלל לא משנה אם תקרא לו אור דרך, אלומה ראשית או הזה שמפעיל את הנורה הכחולה על הלוח. הצורך קיים ברמת ההרגשה לכל היותר, בדיוק כמו אלה שטוענים שפנסי הערפל משדרגים את שדה הראיה שלהם, למרות שהם מאירים בפועל למטה ולמרחק קצר וחוץ מלהוות מקורות אור נוספים לבאים ממול התרומה שלהם (פרט לערפל, כמובן) מתמצה בלא לעלות על מדרכה/להכנס לבור בחניון חשוך. פנסי הערפל האחוריים הנם בכלל רעה חולה, על אחת כמה וכמה כשמדליקים אותם בגשם (טעות ואסור) והם משתקפים מכל הטיפות.

למר אורן קמחי - אמרו לך את זה לפני, אבל עצם העובדה שלצד העובדה שאתה נוסע עם אורות ערפל אתה דואג לציין שני רכבי "ילדים" ועוד טוען שאתה סופג את הקנס בשביל ההרגשה הטובה מגדיר אותך כילד פוזה לכל דבר. תתבגר, ותסנוור פחות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי לפרוק קצת עצבים.

נמאס לי מנהגים שנשרפה להם נורה ראשית אז הם נוסעים עם אורות גבוהים

נמאס לי מהערסים שנוסעים עם פנסי ערפל דולקים

נמאס לי מהאידיוטים שמתקינים "קסנון" במרכאות כפולות ומכופלות ברכבים שלהם שלא מתאימים לזה ולא אמורים להיות מצוידים בזה

נמאס לי מהטמבלים שמתקינים מנורות שלא מתאימות ברכבים שלהם

נמאס לי מהטיפשים שרוצים לקלף את הכיסוי המושחר מקצה נורת ההלוגן שיש להם ברכב כי "העוצמה של האור לא מספיקה להם"

נמאס לי מנהגים שמבחינתם כיוון פנסים צריכים לעשות רק אם מכשילים אותם בטסט

נמאס לי מהמשטרה המחורבנת שלא אוכפת את כל החגיגה שנראית כמו מופע יום עצמאות\מפגן תאורה של בולדוזרים שעובדים במחצבות\מופעי הליצנות המוטוריים האלה\הערסיאדה הטיפוסית\פיאט אונו עם קסנון שמסכנים את הנוסעים בדרך.

ועכשיו אני הולך להקים מפלגה ולרוץ עם זה לכנסת

מי מצטרף?

מזכיר לי את שישי בלילה שחזרתי מהעבודה ועקפתי ניידת משטרה שנסעה עם אורות גבוהים שסנוורו אותי אז אותתי לה באורות מצוקה שזה מסנוור והיא הורידה את הנורות רק בשביל שאני אראה שיש לה פנס שרוף.

כשהתרחקתי היא החזירה את האורות לגבוהים.

2017 Citroen C3 Shine

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משטרה צבאית אוכפים נורות שרופות בטירוף, גם ביום.

כשהייתי עולה על רכב צבאי, דבר ראשון הייתי בודק נורות

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני מדליק אורות ערפל במקומות מאוד מסוימים שהם צפופים ועם הרבה הולכי רגל (בחניה של הקניון, בזמן שאני נוסע בתוך בית החולים), הרבה אור לכיוון המדרכה והרבה תשומת לב, במובן החיובי של המילה. ברכב שלי (וברכבים רבים אחרים) אורות הערפל גם נדלקים אוטומטית במהירות נמוכה בכל הפניה של ההגה או הפעלת האיתות.

על הכביש הפתוח אין לאורות ערפל שום יתרון בטיחותי, מלבד בתנאי ערפל כבדים שאז עדיף דווקא להדליק אותם ולהמנע מאורות דרך גבוהים שעשויים לסנוור מאוד.

לגבי נורות שרופות, לא תאמין כמה אנשים לא יודעים להחליף נורה ברכב שלהם (אני לא מדבר על רנו מגאן ששם זה באמת פרויקט) וצריכים להגיע למוסך או לחכות לשירות הליסינג על מנת לסדר את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סובל אנשים שמדליקים אור ערפל בשביל הכיף / כאלה שמדליקים אור גבוה כי הנמוך התקלקל.

איך אפשר להדליק אור ערפל בשביל הכיף?

אם אין ערפל הוא אפילו לא מורגש כמעט בהארת הדרך.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מבין, זה מוסיף איזה 15% כוח סוס

בסיאט SC אתה מצליח להאיץ ל100 בפחות מחצי שעה

הנה עוד אחד שחי בסטיגמות!

זה ממש לא קשור לנסיעה פרועה או משהו

אני נוהג על איביזה SC כבר שנתיים. ומוכן להתחייב שהרכב לא עבר תחת ידי את ה 120 קמ"ש! וגם זה היה על כביש 6.

אני ממש ממש לא נהג מסוכן או מחפש תאוצות 0-100 וכדומה, פשוט אוהב לנסוע עם אורות ערפל, זה כואב לך? תאכלס תגלולה המרה ידידי :x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כואב לו, מפריע לו. ולכל מי שבא ממול. וכל זה רק בשביל לספק את הדודה שלך לנסוע עם פנסי ערפל. מי אתה שמישהו יאכל את הגלולה המרה שאתה מכין להם?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני לא מבין מה מוסיף פוזה בנסיעה עם פנסי ערפל דלוקים? להפך, בעיני זה מצטייר כטיפשות, ברבריות וכנהג שלא יודע לתפעל את הרכב שלו.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר אתה לא לבד.

ברגע שאני רואה רכב עם אורות ערפל, אני ישר מטיל ספק באינטליגנציה של הנהג.

אם הוא לא מבין שהוא מסנוור ומפריע, אולי הוא טיפש מדי בשביל לנהוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמימותי חשבתי שאנשים נוסעים כך בתום לב , בטעות.

פעם ראשונה שאני שומע שמדליקים אותם בכוונת רושם ופוזה שלא לצורך .

שיהיה לכם בהצלחה עם הגישה הזו , בסוף נראה אתכם רוכבים על אופניים ומתפעלים דינמו.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...