Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(חוו"ד על) יונדאי סונטה 2003 2,000סמ"ק

ori_E-h
שימו לב! השרשור הזה בן 4156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, יש לי כמה שאלות על הרכב, יונדאי סונטה שנת 2003, 2,000סמ"ק.

איך הרכב מבחינת אמינות?

מהי צריכת הדלק הממוצעת שלו בעיר? ומחוץ לעיר?

האם יש לו מחלות ידועות, או דברים שמצריכים תשומת לב מיוחדת?

וכמובן אין חכם כבעל ניסיון, אז כאלו יתקבלו בברכה..

תודה רבה לעונים, וחג שמח :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה דוד שלי את האוטו הזה 4 שנים, הרכב אמין, ולא יקר לאחזקה יחסית!, אבל הוא אוכל הרבה דלק!, הוא טוען משהו כמו 1 ל8 !משולב, הוא סבל מירידת ערך מטורפת! (אך במקרה שלך זה כבר לא כ"כ משנה) וכמו כן אין לרכב שוק בכלל!

בסה"כ אם הרכב שמור מטופל ועם ק"מ נורמלי(לא מעל 160 אלף) והמחיר בהתאם, זאת עסקה לא רעה בכלל! אבל חסכוני הוא ממש לא!

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה דוד שלי את האוטו הזה 4 שנים, הרכב אמין, ולא יקר לאחזקה יחסית!, אבל הוא אוכל הרבה דלק!, הוא טוען משהו כמו 1 ל8 !משולב, הוא סבל מירידת ערך מטורפת! (אך במקרה שלך זה כבר לא כ"כ משנה) וכמו כן אין לרכב שוק בכלל!

בסה"כ אם הרכב שמור מטופל ועם ק"מ נורמלי(לא מעל 160 אלף) והמחיר בהתאם, זאת עסקה לא רעה בכלל! אבל חסכוני הוא ממש לא!

צריכת הדלק נלקחה בחשבון, תודה רבה! :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב שעשיתי עליו הרבה מאוד שיעורי בית כי הוא היה המועמד העיקרי שלי לרכישה לפני שרכשתי את הרכב הנוכחי (שמצאתי ממש במקרה)

מדובר ברכב שמיועד לשוק האמריקאי סה"כ ולכן מדובר ברכב מאוד גדול ומרווח עם שיוט נוח, נסיעה רכה.

מבחינת כוח וסחיבה - יש לו באזור ה140 סוסים והוא מרגיש זריז מספיק מנסיעה שעשיתי עליו.

מבחוץ מדובר בהעתק עיצוב מיגוואר S TYPE ובעיניי העיצוב החיצוני בהחלט מרשים.

הבעיה מגיעה ברגע שאתה מגלה את סלון הרכב שעשוי מפלסטיקה פשוטה, אבזור דל ביותר - בדגם המאובזר יותר וב2.7 ליטר אתה תוכל למצוא פאנלים דמוי עץ שקצת נותנים אווירה טובה יותר לפנים הסופר אפרורי של הרכב הזה.

מבחינת אמינות - אמינות מופלגת ותחזוקה זולה ופשוטה.

תא מטען ענק.

המוסכים המורשים טובים מאוד.

הבעיות העיקריות עם הסונטה הינן צריכת דלק - למרות שחלק אומרים שהשני ליטר עושה בממוצע 1:10 ורק בתוך העיר 1:8 שזה נורמאלי וצפוי בסופו של דבר.

והבעיה השניה היא כמובן שמירת הערך - מצד שני, זו לא בעיה, אתה קונה בזול, מוכר בזול.

אני בהחלט מחבב את הרכב הזה - הוא נותן לך תמורה פשוט אדירה למחיר שאתה תשלם עליו וזה יפצה על "זלילת" הדלק שמייחסים לו, תמצא אחד ששמרו עליו (לא קשה למצוא) ותתחזק אותו והרכב הזה ישרת אותך בנוחות רבה.

אני בפועל, הודות למחירון הנמוך - הייתי מתרכז דווקא בלמצוא דגם 2.7 ליטר ומרשה לעצמי להנות מקצת יותר כוח, ברכב בגודל שכזה בעיני זה פשוט מתבקש.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנסוע הרבה ברכב כזה(שנת 2002) הדגם ה"מפואר" מנוע 2.7 V6.

ממה שיצא לי לראות ומהתלונות של הבעלים של הרכב - האוטו פשוט זולל דלק ברמות מטורפות.

פנים הרכב עם הפלסטיקה 'דמוי עץ' עדיין מרגיש זול. אני אישית לא מבין מה הקטע בלשים פלסטיק ברמה כזאת דמוי עץ. הרגשה טובה זה לא נותן. לפחות לדעתי.

המלצה שלי - לחפש אולי רכב אחר בתקציב שלך. אני אישית ממש לא רואה את הרכב הנ"ל כרכישה כדאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מאמין שהרכב הזה "שותה " 1ל-8 בנסיעה משולבת. אני הייתי מהמר יותר לכיוון ה1 ל5.5 שש.לאבא שלי היתה לנטרה 2001 (או 2000 אינני זוכר בדיוק ..) והרכב "שתה" אחד לשש .אין שום סיבה שברכב שכזה עם מנוע בנפח הזה ובודי כבד בהרבה הרכב "ישתה" פחות .

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Lanosforce, תודה רבה עזרת לי מאד!

smiro, הרכב מבפנים הרגיש לי דווקא בסדר גמור, ככה שמהבחינה הזאת אין לי בעיה

iron man, ביררתי במספר מוסכים של יונדאי ואנשים פרטיים, ונאמר פה אחד שהצריכה הממוצעת היא 1ל-8 למשולבת, ואם אני אלך על הרכב הזה בסופו של דבר, אני ארצה למצוא אקזמפלר שמור מבחינה מכאנית ולכן הגיוני גם שזאת תהיה הצריכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו שצריך להבין לגבי רוב המנועים של יונדאי

רוב המומנט מגיע שם בסל"ד גבוה - באזור ה4300 סל"ד

זה אומר שהילוך ראשון ירגיש אנמי וכבד אם לא תסחטו את המצערת וזה כמובן מזמין שתייה של דלק.

זינוק נינוח בהילוך ראשון לצבירת תאוצה ואז לתת גז אחרי שעברתם להילוך שני והרכב יצרוך דלק הרבה יותר טוב.

זה לא רכב יפני שנותן את כל המומנט כבר באזור ה3000 סל"ד ומרגיש כמו טיל בליסטי כבר בהילוך ראשון גם כשמדובר ברכבי שיוט משפחתיים גדולים.

וזה לא שאין לסונטה כוח, יש, רק שהוא מגיע לידי ביטוי בשלב מאוחר יותר של סיבובי המנוע וכאן קבור הכלב בכל מה שקשור לצריכת הדלק לעומת תאוצת הרכב בעמידה מהמקום.

אני חושב שבאמת יש הרבה אנשים שראו עם הרכבים של יונדאי (בייחוד סונטה) צריכת דלק נוראית שכזו והסיבה העיקרית לכך, האשמה העיקרית לכך היא רגל כבדה מידי על הגז וחוסר הבנה של נתוני הממונט\סל"ד של הרכב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של חבר עם הרכב הנ"ל,

הרכב די אפרורי בפנים ולא מאובזר, שתין דלק רציני 1-7 ...

לדעתי יש הרבה רכבים בליגה הזאת אם אבזור נדיב יותר ובמחיר זהה.

לדוגמה פורד מונדאו.

זאת דעתי.

גודשת מאיטליה...:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...