Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים לפורד פוקוס 2012 (2 ליטר)

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 2694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עושה נסיעות בין עירוניות בעיקר ונוהג רגוע (מה לעשות חבל לי על הרכב ועל הדלק).

ומה בדבר 40 PSI? זה המון. אתה נותן לעצמך יותר אחיזה על חשבון נוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מקווה שאתה נוהג רגוע ולא גרוע :)

ברור שלחץ גבוה פוגם בנוחות, גם ציינתי את זה.

אבל זו פשרה שאני חייב לעשות עם הצמיג הזה, אחרת הוא פשוט קורס לי בסיבובים ..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL

תיקנתי.

מה בדבר אחיזה בכביש רטוב?

ד.א. זה שהוא קורס לך בסיבובים מרמז על כך שהצמיג פחות מחוזק ולכן יש סיכוי שאם היית לוקח צמיג עם עומס גבוה יותר, הוא היה קורס פחות אם בכלל. ואולי בכלל כדאי לך לעבור לחתך נמוך (לעלות באינצ'ים)?

יש לי צמיגים עם חיזוקי קבלר (לא ברכב!) והם לא קורסים בסיבובים ויותר עמידים לקריעות וכו'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת באיחור, חוויותי מצמיגי פרויד:

לפני כשנה עליתי בטעות על דוקרנים בקניון חיפה וניגשתי אליהם לרכוש שני צמיגים חדשים. הם ניצלו את המצב (לפנצ'ריה בקניון עצמו לא היו צמיגים במידה המתאימה, ולא יכולתי לנסוע למקום אחר), ונקנקו אותי במחיר ב- 1000 ש"ח לעומת המחיר הרגיל שהם מפרסמים באינטרנט. ועוד עשו לי עאלק הנחה מהמחירון המדומיין שלהם על המחשב.

זהו, בעצם, עושק לפי הגדרת חוק החוזים, ובשיחת טלפון לאחר יומיים כשביררתי את המחיר האמיתי הם התחילו לגמגם אבל לא רצו להחזיר הכסף. לא היה לי חשק להתחיל לנסוע שוב לחיפה (אני גר בת"א) ולבוא עימם בדברים באופן ישיר או לתבוע אותם בתביעות קטנות. החלטתי, שבמקום זה, כל פעם ששמם יעלה - אספר לכם את הסיפור על איך עשקו אותי ב- 1000 ש"ח.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיים לא אבין בעלי עסק שמנקנקים לקוח באופן חד פעמי.

כמה קצרי ראיה אפשר להיות ???

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

טוב, עברו להם 6K על הT1R, חלקם הגדול בתנאים רטובים (הרבה פחות שוחקים).

לצערי קצב השחיקה מטורף, הכתפיים בצמיגים הקדמיים כבר גמורות למדי. הסוליה עצמה במצב טוב.

כנראה שאני אבצע הצלבה ימין/שמאל בקדמיים בקרוב, כדי להשתמש בכתף השניה.

ייאמר לזכותו של הבחור בצמיגי פרויד - הוא הזהיר אותי שהT1R מאד לא עמידים לשחיקה, בעיקר בכתף.

מצורפות תמונות, אחת של הקדמי, ואחת של האחורי.

(מקפיד על לחץ אויר גבוה - 36 קר/40 חם, נהיגה אגרסיבית יום יום).

Photo 04-02-13 08 57 11.jpg

Photo 04-02-13 08 56 07.jpg

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי? בגלל אופי הנסיעה והכביש הקבוע שלך, לך תעשה כיוון פרונט במקום שמבין חובבי רכב, ותיתן קצת יותר קמבר שלילי ולא את כיוון היצרן ל"בטיחות וחסכון בדלק".

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההשלכות השליליות לקמבר שלילי מלבד בזבוז דלק (שפחות מטריד אותי..) ?

יש בעיה לעבור ככה טסט ?

המלצה למכון כזה באיזור חיפה ? כמה קמבר הוא יודע לבד או שאני צריך לדעת לפני ?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקמבר אין משמעות מכרעת על צריכת הדלק.

בתיאורייה קמבר שלילי יתן לך פחות אחיזה בקו ישר ויגרום לבלאי מוגבר של הכתפיים הפנימיות של הצמיג אבל יעניק אחיזה מצויינת בסיבובים ופחות אכילה של הכתף החיצונית של הצמיגים. אין שום בעייה לגבי הטסט, אין להם דרך לבדוק קמבר והם יכולים לדעת אם יש בעייה או לא רק לפי מצב הצמיגים.

אגב, כל רכב מגיע עם קמבר שליל והרעיון הוא לא לשים קמברים מטורפים כמו בתמונות שרואים באינטרנט אלא לכוון למקסימום שמתיר היצרן ואולי קצת מעבר לו.

למשחק עם ה TOE אגב יש השפעה גדולה יותר על צריכת הדלק אך גם על חדות ההיגוי ומשקל ההגה מאידך.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי. מקריאה נוספת ברשת הבנתי שבהרבה מהרכבים החדשים אין בכלל אפשרות לכוון קמבר..

ואם אפשר בפוקוס - אז איפה מומלץ בצפון ? חיפה צפונה.

ואיפה מוצאים מה מרשה היצרן ?..וכמה מעל זה מומלץ אם בכלל ?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח? קאסטר לא ניתן לכוון בדרך כלל, לא קאמבר.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשל פה :

http://www.hunter-front.com/34809/front

הבעיה היא שבמרבית כלי הרכב המודרניים לא ניתן לכוון את זווית הקמבר. במקרים שכאלו זווית הקמבר הלקויה פירושה שאחד הרכיבים נפגע, כלומר יש לו עיקום או כיפוף, או שמא הוא נשחק.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי בהתפתחות הטכנולוגית במערכות המתלים אפסית.

אני מניח שכל מכון פרונט יוכל לענות לך על השאלה מה ניתן ומה לא ניתן או שתשלח ה"פ לעידן (שיושב תחת היוזר "המעבדה לרכב") ותקבל תשובה סופר מקצועית ומדוייקת.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...