Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[רשמים - יטי 1.2TSI] יתרון המוח על פני המחשב.

RS
שימו לב! השרשור הזה בן 4225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהי התופעה ההזוייה ומדוע היא דרשה התערבות מוסך ?

המגבים הקידמיים / אחורי משנים "עמדה" על פני החלון בכל הנעה / כיבוי. לעיתים גם בנסיעה.

התברר כי מדובר בפונקציה (מימי הגולף MK5) שתפקידה לשנות מיקום על פני החלון כדי שהגומי לא יתייבש (:roll:) - והמוסך לא ידע על כך.

במוסך התחילו לחטט במערכת החשמל וגרמו למספר תקלות קטנות אך מעיקות, ורק לאחר מכן - בדקתי לעומק והתברר שזאת פונקציה הקיימת ברכב וניתנת לביטול אך היצרן טוען שזה אינו מומלץ. לבסוף הפתרון הגיע מצד המחלקה הטכנית של צ'מפיון, שם האוטו שהה מספר ימים עד שסידרו את התקלות / תופעות לוואי.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 155
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המגבים הקידמיים / אחורי משנים "עמדה" על פני החלון בכל הנעה / כיבוי. לעיתים גם בנסיעה.

התברר כי מדובר בפונקציה (מימי הגולף MK5) שתפקידה לשנות מיקום על פני החלון כדי שהגומי לא יתייבש (:roll:) - והמוסך לא ידע על כך.

במוסך התחילו לחטט במערכת החשמל וגרמו למספר תקלות קטנות אך מעיקות, ורק לאחר מכן - בדקתי לעומק והתברר שזאת פונקציה הקיימת ברכב וניתנת לביטול אך היצרן טוען שזה אינו מומלץ. לבסוף הפתרון הגיע מצד המחלקה הטכנית של צ'מפיון, שם האוטו שהה מספר ימים עד שסידרו את התקלות / תופעות לוואי.

מה הכוונה "משנים עמדה"? לא שמתי לב לזה

לבחור ששאל על האור עוקב פניה:

זו פונקציה שעובדת במהירויות נמוכות ובזמן פנייה מדליקה את הפנס העגול בכיוון הפניה ככה שהאיזור אליו אתה פונה מואר הרבה יותר טוב. אני מאוד אוהב אותה, במיוחד בפניה החדה מאוד שיש בכניסה לרחוב המאוד חשוך שלי בשעת לילה.

http://www.youtube.com/watch?v=vBhdZCVhpzs

אפשר להפעיל את זה באמבישן ע"י VCDS כמו שתראה פה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה היא קודם כל לחטט באינטרנט - כמות המידע שיש היא עצומה, וניתן ללמוד המון לפני שמגיעים למוסך שהופך לך את הרכב לשפן נסיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה שואל והיתי אומר לך שגם אצלי ואצל אבא של אישתי זה קורה שנינו בעלי יטי..., גם בזמן כיבוי הרכב הם זזים ממש מילימטר, חשבתי על הסיפור הזה כשמירה על הגומי שלא ידבק לשמשה...

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די בטוח שזה קיים גם אצלי בפאביה, אני מדי פעם שם לב שהמגבים זזים באיזה סנטימטר למעלה או למטה, חשבתי שאני משתגע או שאני לוקח כבישים משובשים במהירויות יותר מדי גבוהות.. נחמד לדעת שאני לא משוגע.:shock:

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך הוא "אוטובדק". לאחר שבתחילת דרכנו המשותפת הם גילו מקצועיות רבה, הם גם איכזבו אותי קשות במקרה הספציפי.

איל (BAR72) עזר לנו לא מעט בדיונים מול צ'מפיון, זה המקום לציין לשבח את עזרתו ואדיבותו הרבה מאוד!

אני עוד חייב לך צילומים ל-GTI, רק תגיד מתי, מר גודש :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועם עסקיננו בתקלות אז כנגד כל הדברים החיובים שאני אומר על היטי 1.2 DSG (דגם מפואר), אני גם חייב לציין תקלות.

לאבא של אישתי יש יטי 1.2 DSG שלפני שבוע חגגה שנה על הכביש . הרכב הספיק לצבור (תחזיקו חזק) 45,000 ק"מ . כמובן הרכב ניכנס לטיפול על פי הוראות יצרן. האמת שהטיפול לא היה כל כך יקר 1200 שח וזה כולל החלפת רפידות של בלמים קדמיים (טיפולים קודמים עלו 660 שח כל אחד).

שבוע לאחר מכן מתקשר אלי אבא של אישתי בטענה כי נורה של EPC והנורה של לחץ אויר בגלגלים נדלקו... אמרתי לו שכניראה מדובר בלחץ אויר נמוך באחד מהגלגלים ויש לבדוק זאת בתחנת דלק. לאחר מספר דקות נאמר לי כי כל הלחצים בגלגלים שווים ואין חוסר ובנוסף הוא ניזכר להגיד לי שהרכב לא סוחב ... המנוע לא נישמע כאתמול שלשום , אהה ועוד נורה אחת דולקת לא יודע להסביר לי איזה בדיוק ( כניראה נורת מנוע) כמובן הרכב נסע ישירות למוסך .

לאחר בדיקה קצרה של המוסך את מחשב הרכב נאמר כי ישנה תקלה באחר מהכבלים החשמליים ( הוא לא זוכר להגיד לי בדיוק איזה).

בכלל מקרה הכבל הוחלף המחשב אופס והרכב חזר לכביש.

דבר שני הוא לאחר שידרוג התוכנה והוספת דיסקית מרווח (בטיפול הקודם) הוא מתלונן על צריכת דלק גבוה יחסית ממה שהיתה מקודם.

בטיפול האחרון הדבר הועבר למוסך והרכב שוב במעקב.

נקווה לטוב.

ושוב אני אציין שהרכב עדין נעים לנהיגה המנוע בשילוב הגיר מדהימים והרכב פרקטי מאוד (כמובן לא בשטח).

נקוה שלא יהיו עוד תקלות.

יום טוב

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיק, TSB זה TSB - אם לא בוצע התקנת ספייסר / עדכון תוכנה כשידעת שיש לעשות זאת, זה לא פותר אתכם מאשמה. יכלתם למנוע את זה - כפי שאני עשיתי - הגדלתי ראש.

גם לי נדלקה נורת TPM, נבדקו לחצי אוויר - הכל היה תקין. הנורה כבתה כמובן לאחר איפוס עצמי (לחיצה של כמה שניות).

אציין שבמהלך שהיית הרכב במרכז הטכני של צ'מפיון, חזרתי והתלוננתי על צריכת דלק גבוה מהותית בעיר. הוסבר לי שיש מספר סוגי ספייסרים (מבחינת קוטר) ושיבדקו מה בדיוק הורכב לי, אולי הוא "שמן" מידי. החליפו לספייסר שונה ואכן צריכת הדלק חזרה לעצמה ותגובות המנוע חודדו יותר.

כמו כן נשלחו על ידם בדיקות אל היצרן בצ'כיה, אני עוד ממתין לתשובה (ועוד חודשיים....). אחח, השירות... השירות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה זה TSB (אשמח להסבר) אבל כשעשו עידכון תוכנה בטיפול השני הוסיפו גם את הספייסר אם לזה מה שהתכוונת.

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TSB = הוראת תיקון. לא בדיוק ריקול, אבל סוג של.

בכל מקרה, הרכב הוכנס היום אל "קרני אור" (רחובות), שם סודרו שאריות הנזקים שנותרו - עלי לציין שעברנו חוויות לא נעימות עימם (לפני כמה שנים טובות, דאז היו שם עובדים אחרים שאינם עובדים היום), והיום שמחתי לגלות שהעסק עובד אחרת לחלוטין - הגעתי לפני זמן התור והרכב הוכנס במידי - בנוסף לכך. אחראי העבודה הוא בחור שנמצא עמוק בסצינה המוטורית ומכיר אותי דרך חברים משותפים.

בקיצור, הופתעתי לטובה - מקווה שימשיכו ככה. שבוע הבא הרכב יכנס אליהם לטיפול ראשון ושיגרתי.

נ.ב,

ניסינו להפעיל את ה"סיוע פניות" ע"פ הסרטון - וזה לא עבד. כנראה שמחשב הניהול של האוקטביה בסרטון הוא ישן מזה הנמצא אצלי ביטי. בדיקה קצרצרה ב"ברישקודה" ונמצאו הוראות מדוייקות להפעלת הפונקציה ביטי + הפעלת פונקציות בדיקת מחטי לוח שעונים בכל הנעה. לבינתיים נתקלתי בבעיה קטנה, ה-"סיוע פנייה" עובד אך ורק בהפעלה עצמית של אורות הדרך - ולא דרך החיישן (מצב AUTO). מאוחר יותר אנסה למצוא פתרון לכך, או במקרה הגרוע אבקש עזרתם ב"ברישקודה" ואעדכן כאן האם הכל סודר ועובד :wink:

ותודה ר-ב-ה לנתי (מ-PITSTOP) על הזמן שפינה לי כדי להתעסק בשטויות הללו. תודה רבה, איש יקר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...