Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע לסיאט איביזה 2012 1400

yakir0007
שימו לב! השרשור הזה בן 4466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייצרן לא מדביק שום מדבקה או פקק פלסטיק עם המלצה לשמן מנוע תוצרת חברה מסויימת.

איזה שמן ייצרן הרכב ממלא ברכב חדש גם את זה אתה לא תוכל לדעת אלא רק לנחש.

ייצרן הרכב VAG ממלא שמן בתקנים ומפרטים כגון: VAG502 או VAG 505 או VAG 506.

חוץ מדברים שקראת באינטרנט האם יש ברשותך מסמך של ייצרן הרכב לגבי נכונות הדברים שכתבת ?

עבורי כתבות או מאמרים של 'יודעי' דבר ברחבי האינטרנט זה כמו שאתה תכתוב שהשמן 'המקורי' ברכבי VAG הינו תוצרת פז שמנים ומישהו בפורום תפוז או נענע יעתיק את דברייך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב בבוקר הייתי בסגול בכרמיאל

למרות שהם המליצו על פז TOP אך אחרי ייעוץ עם העובד שלהם, הוא אמר לי שמגנטיק מצויין ושם לי מגנטיק משלי בסוף..

אה, הוא הוסיף 700 גרם ואמר שזה יחסית הרבה, אך הוסיף ואמר, מנועים אלה 1.4 VW אוהבים לאכול שמן סנטטי ודווקא זה מאוד בריא להם ושומר עליהם יותר..

ביקשו ממני לחזור למעקב בעוד 1000 ק"מ..עד כה..

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

למרות שהם המליצו על פז TOP אך אחרי ייעוץ עם העובד שלהם, הוא אמר לי שמגנטיק מצויין ושם לי מגנטיק משלי בסוף..

אה, הוא הוסיף 700 גרם ואמר שזה יחסית הרבה, אך הוסיף ואמר, מנועים אלה 1.4 VW אוהבים לאכול שמן סנטטי ודווקא זה מאוד בריא להם ושומר עליהם יותר..

מצבך עוד טוב...

שלי אכלה 800 גרם ב 700 ק"מ....

ואני נוסע ממש רגוע עם הרכב, מקפיד לא לעבור את ה 100 או 3000 סלד.

היום בבוקר שבוע אחרי שקיבלתי הרכב בדקתי את המדיד והייתי בשוק, כמעט במינימום.

התקשרתי להתייעץ עם "מוסך פליקס", אמרו שזה יכול להיות, וכל שמן סינטטי מלא 5w40 מתאים,

קניתי גם את הקסטרול הירוק מתוך מחשבה שזה מה שמילאו במפעל,כיוון שעל הפקק מופיע הטבעה של קסטרול והמלצה של סיאט להשתמש בקסטרול... (שמן לא מוכר בעל אותו מפרט עלה 120 ש"ח ל5 ליטר, הקסטרול 170ש"ח)

דרך אגב מישהו יודע למה דווקא המנועים האירופאים נוהגים לצרוך שמן בעוד שהיפאנים לא?

מקווה ששלי תיגמל בקרוב....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבך עוד טוב...

שלי אכלה 800 גרם ב 700 ק"מ....

ואני נוסע ממש רגוע עם הרכב, מקפיד לא לעבור את ה 100 או 3000 סלד.

היום בבוקר שבוע אחרי שקיבלתי הרכב בדקתי את המדיד והייתי בשוק, כמעט במינימום.

התקשרתי להתייעץ עם "מוסך פליקס", אמרו שזה יכול להיות, וכל שמן סינטטי מלא 5w40 מתאים,

קניתי גם את הקסטרול הירוק מתוך מחשבה שזה מה שמילאו במפעל,כיוון שעל הפקק מופיע הטבעה של קסטרול והמלצה של סיאט להשתמש בקסטרול... (שמן לא מוכר בעל אותו מפרט עלה 120 ש"ח ל5 ליטר, הקסטרול 170ש"ח)

דרך אגב מישהו יודע למה דווקא המנועים האירופאים נוהגים לצרוך שמן בעוד שהיפאנים לא?

מקווה ששלי תיגמל בקרוב....

יכול להיות שהיצרן/ יבואן לא מילא מספיק שמן מההתחלה..האם בדקו את הרכב אם יש נזילה, האם פתחו כרטיס למעקב ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהיצרן/ יבואן לא מילא מספיק שמן מההתחלה..האם בדקו את הרכב אם יש נזילה, האם פתחו כרטיס למעקב ??

לא הציעו.

בינתיים במעקב שלי....

אני משתדל לא להתקל בבעיות... גם כשסימפטומים יכולים להתפרש כסימני אזהרה...

חשיבה חיובית :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה

עשיתם סלט ענקי מכל עניין השמנים. הכי טוב ובטוח שתריצו חיפוש, הנושא הזה נטחן בעבר, נטחן בהווה וימשיך להיטחן בעתיד. במקום לפתוח שרשורים ארוכים בהם כל אחד יביע את רחשי בטנו לגבי שמן X או שמן Y ("שמן של וולווליין טוב יותר משמן מובייל" - מאיפה המצאת את זה? יש לך נתוני מעבדה למשל?)

לא הבנתי את עובד המוסך שאמר "זה בריא למנוע לאכול שמן" - מה זה חיזוקית של הדס? מה זה בריא למנוע? סך הכל וכמו שמרק אמר, אתה לא יכול לדעת איזה שמן הוכנס למנוע. תקנה שמן במפרט היצרן ותוסיף. בטיפול הקרוב תדווא איזה שמן ממלאים במנוע וככה תדע מה לרכוש בכדי להשלים. לדעתי אל תסתמך יותר מידי על דבריהם של עובדי המוסכים, אלא דווקא על מה שחברי הפורום המנוסים יגידו לך.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש רכב מהקונצרן, אני משמן בולבו ליין שהוצע לך כאן מקודם, יש גם שמנים יותר איכותים כמו, מוטול, רויל פרפל אגיפ ועוד. בכל מקרה לא לנהוג לערבב שמנים, לכן בשלב זה ממליץ לך לקנות שמן מקורי מהמוסך המורשה , בטיפול לדעתי תחליף שמן כולל לשמן איכותי יותר. לכאורה שמן נראה כמשהו על הדרך, אבל זה ממש לא כך, שמן איכותי עושה הבדל! חבל לחסוך בזה.

אינני מומחה בתחום הרכב, נא לקחת כל מה שנרשם ע"י בערבון מוגבל. אין להתייחס לרשום כעל מידע אמין ומדוייק אלא כעל מידע של חובב רכב בלבד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עכשיו שמתי לב לקיומו של עמוד נוסף בשרשור, מדהים איך עובדים על אנשים במוסכים. קח בערבון מוגבל מאוד מאוד את הנאמר ע״י מוסכניקים, תמיד תחקור ותגיע למסקנות לבד. בהצלחה

אינני מומחה בתחום הרכב, נא לקחת כל מה שנרשם ע"י בערבון מוגבל. אין להתייחס לרשום כעל מידע אמין ומדוייק אלא כעל מידע של חובב רכב בלבד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש רכב מהקונצרן, אני משמן בולבו ליין שהוצע לך כאן מקודם, יש גם שמנים יותר איכותים כמו, מוטול, רויל פרפל אגיפ ועוד. בכל מקרה לא לנהוג לערבב שמנים, לכן בשלב זה ממליץ לך לקנות שמן מקורי מהמוסך המורשה , בטיפול לדעתי תחליף שמן כולל לשמן איכותי יותר. לכאורה שמן נראה כמשהו על הדרך, אבל זה ממש לא כך, שמן איכותי עושה הבדל! חבל לחסוך בזה.

שוב,

מאיפה אתה יודע ש - "יש שמנים איכותיים יותר מוולווליין" ?! תפסיקו כבר לטעות ולהטעות, לפחות מבלי שיש בידיכם מידע מחקרי מהימן.

אין דבר כזה "שמן מקורי", במוסכים המורשים תיתקל בעיקר בשמני יורול או סונול, שלפי מה שאומרים בצ'מפיון עומדים בתקני היצרן. אני אישית לא שש למלא שמן של סונול ברכב ומעדיף שמן תוצרת חו"ל אבל אין זה אומר שהשמן של סונול נחות יותר. אולי כן, אולי לא, כל אחד והעדפותיו כי בסך הכל השמן של סונול שנמכר ממה שאני יודע אך ורק בתחנות הדלק שלהם, נושא תג מחיר מופקע בעליל וכתחליף אפשר לרכוש שמן תוצרת חו"ל מיצרן מוכר וידוע כגון קסטרול או מוביל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה

לדעתי אל תסתמך יותר מידי על דבריהם של עובדי המוסכים, אלא דווקא על מה שחברי הפורום המנוסים יגידו לך.

בהצלחה

בגלל זה בדיוק , אני לקחתי את הקסטרול מגנטיק למוסך והוא השתמשו בו במקום טופ פז.. חוץ מזה אני מאוד משוכנע שהפקק של המנוע עם ההמלצה על קסטרול הוא מהיצרן ולא פרסומת של יבואן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא פרסומת של היבואן, זו פרסומת של היצרן!

יש להשתמש בשמן לפי הצמיגות והתקן שרשום וזהו הכל. לא משנה החברה, העיקר שתהיה חברה מוכרת.

אל תשתגעו יותר מידי עם חברות שמנים וכל מיני דברים מוזרים. רכבים אצלנו במשפחה עשו מאות אלפי קילומטרים על שמנים שמילאו במוסך, בלי להשתולל, ללא כל תקלה במנוע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...