Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלים לנקיון/שמירה על רכב חדש

שימו לב! השרשור הזה בן 1361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אסטו מלבד הדיאבלו, אין לי נסיון עם החומרים שרשמת ולכן אין לי דעה לחוות.

הסטאפ שלי, לאחר התנסות עם מגוון די רחב של מוצרים:

1. שמפו CG CITRUS

2. פרה-ווש HONEYDEW (מקציף אותו עם ראש צינור סיני בסיסי, על mist, זה לא באמת קצף כמו שיש בהקצפות עם לחץ אוויר)

3. כפפת מיקרופייבר, לא זוכר של מי, לא באמת קריטי

4. לגלגלים SONAX XTREME

5. בעת הייבוש, שימוש בSONAX XTREME (BSD) - טרם הצלחתי להגיע לשימוש שאני מרוצה ממנו, צריך להחליף את השפריצר ולראות האם זה משתפר

6. אחת לכמה שטיפות יישום אוטם מנזרנה PL (***) זה החומר שאני הכי אוהב מבין כל חומרי הדיטיילינג שעברו תחת ידי, מאוד קל ליישום, סופר אפקטיבי, מחזיק זמן רב על הפח, מעט מאוד חומר פר יישום -> מחזיק זמן רב בארון, אפשר להשתמש בו לדחיית מים מהמראות בחורף

7. לאחרונה התחלתי גם להשתמש מדי פעם בווקס נוזלי מנזרנה CL, בלי סיבה אמיתית ו just for the fuck of it. האוטם הוא כבר אוברקיל כי יש לי ציפוי, אז הווקס הוא אולטרהקיל(?)

ספציפית: השמפו והאוטם הם מאוד מאוד זולים כשמשקללים עלות רכישה אל מול הזמן שהחומר יחזיק לך עד שתסיים אותו.

עוד יותר ספציפית: השמפו של סיטרוס חזק, מאוד. אם רוכשים אותו, יש לשנע את החומר לבקבוק זכוכית. כן כן, זו לא אגדה אורבנית, השמפו הזה מסוגל לאכול את הבקבוק פלסטיק בו הוא 'ישן' - קרה לי באופן אישי.

לא בחרתי במוצרים האלו מתוך ניסיון, פשוט אחרי הרבה השוואות מוצרים ושוטטות ברשת, לזה הגעתי,

לכן אני לגמרי פתוח להצעות.

מה הטעם באוטם ו-ווקס? במיוחד על ציפוי? דווקא קראתי נושא שלם בפורום של מגווירס שלא מצא לזה שום תועלת (לשילוב של אוטם+ווקס). מותר בכלל ליישם על צפוי חומרים כאלו?

אגב, מה ההבדל בין כפפת צמר, לבין כפפת מיקרופייבר? וכן שוב אותה השאלה, וואפל? ממותה? קשורים בכלל? (איזה שמות..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 615
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה הטעם? לא יודע. בחיי שלא. לכן רשמתי אובר/אולטרהקיל.

אני פרנואיד, אז אני מיישם מקסימום הגנה, מקסימום יותר מדי - נו טוב, מה אכפת לי. אני נהנה מהיישום.

האוטם והווקס שניהם של מנזרנה, ונועדו לעבוד זה עם זה. הווקס הוא קרנובה שרשמו לך כבר בשרשור אחר שאם אתה מווקסס מעל אוטם זה מה שמומלץ.

שכחתי לציין - יש לי אובר וממותה, האובר טובה יותר לטפיחה, הממותה טובה יותר לניגוב. שתי המגבות מצויינות. אם הייתי חייב לבחור באחת הייתי בוחר בUBER.

ואפל.... ואפל מבחינתי עבר מהעולם. סיבים+ספיגה makes more sense to me. לא מתייחס אליה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו ההנאה שלך אני מבין, פשוט לא מצאתי לזה יתרון מבחינת הגנה. זה לא מוסיף. כמו שלא מצאתי גם שום הוכחה שיישום ווקס גורם לשכבות נוספות של הגנה עם הזמן.

בנוגע לאובר והממותה, נראה לי ששילוב טוב יהיה ממותה לניגוב(לא מצאתי עדיפות בין טפיחות לניגוב בעבודה טובה, למעט ניקוי לשלשת ציפורים), מטליות מיקרופייבר לניגוב זכוכית ופנים,

כפפת מיקרופייבר לרחצה של האוטו, כפפת מיקרופייבר לרחצת ג׳נטים. כן? נראה לי סט נהדר.

אגב, איך אתם רוחצים את כל המטליות מגבות לאחר שימוש? רק מים ולתת לזה להתייבש בחוץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך דלי מים חמימים, פקק של שמפו טכסטיל, לשפשף, לסחוט קצת, לנער ולתלות בצל

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

הרכב שלי בן 3 חודשים ושני מוצרים שונים שבהם ניסיתי להשיג תוצאת וקס רטוב ועשיר, לא הביאו אותי לידי שביעות רצון.

קראתי כאן המלצות על המוצר הזה

http://www.autostore.co.il/%D7%95%D7%95%D7%A7%D7%A1-%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%94-Chemical-Guys-Pete-s-53-Wax.html

השאלה האם כדאי/צריך להוסיף אוטם צבע ואם כן, אז איזה מוצר יהיה נח לישום עצמי שלי...ללא מכשור מיוחד.

supreb 2016 l&k 280 4*4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלך לא יקבל מראה טוב ועשיר לפני פוליש ופלסטלינה. גם רכב חדש נגוע בסווירלים קלים ודורש פוליש קל.

לאחר מכן, אתה יכול מיד ליישם ווקס ולקבל מראה עשיר, האוטם נועד על מנת להגן על הצבע מפגעים שונים ולכן מומלץ ליישם אותו בלי קשר למראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שאין סווילרים בעלי משמעות (אני לא רואה צורך הגיוני לעשות פוליש לרכב חדש ושמור)

האם הוקס המדובר יראה מראה עמוק/עשיר/רטוב..?

האם "מחויב" לעשות אוטם צבע..?

שאלות שלא היו נשאלות בשום מציאות ללא הפורום הזה, ולכן ענו לי כמו אל טירון.

supreb 2016 l&k 280 4*4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אם אין סווירלים בעלי משמעות - אפשר להסתפק בפלסטלינה ווקס, הרכב שלך יהיה נוצץ.

האוטם מומלץ ליישום רק בשביל הגנה מתמשכת, pl של מנזרנה יתן לך 3 חודשי עמידות בערך, והווקס יחזיק חודש בלחץ. אם כי יש מצב שגם הווקס יחזיק מעמד, זה תלוי באיכות שלו ובמזג האויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגברת הברק אפשר ליישם גלייז למילוי הסווירלס ואחר"כ אוטם צבע/ווקס.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב האנשים, ההבדל הוויזואלי בין ווקס לאוטם הוא קטן עד לא קיים.

יש לא מעט אוטמים שמתעלים על מראה של ווקס (לא מדבר על פרימיום, אלא מוצרים נגישים).

הייתי בוחר במוצר שנותן הגנה כמה שיותר ארוכה, בהנחה שהרכב אכן חף מסווירלים, או לחילופין אם נעול על ווקס, בווקס הייבריד, שמכיל את הטוב בכל העולמות ולכן דיי יקר לרוב.

(Dodojuice supernatural hybrid, למשל, אחלה ווקס שמשלב עמידות לא רעה ומראה מעולה, בעיקר על רכבים כהים אבל לא רק, יקר מאוד, אך יש סאמפלים במחירים סבירים).

עוד אופציה, רכישת דיטיילר איכותי שיתן בוסט למראה של האוטם שתבחר, מבחינה כלכלית כנראה האופציה הטובה ביותר.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש חכם אחד אמר פעם שהוא לא אוהב מוצרים משולבים, שמפו & קונדישינר. כל מוצר מיושם לבד עם יתרונותיו הוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מוסיפים לרשימה של המכולת :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הווקס של דודו - ההייבריד הוא אחד הווקסים הטובים שיש להשיג היום עם מראה מעולה עמוק במיוחד על מטאלי וצבעים כהים. מכיל אוטם.

גם הפוסו לדוגמא בכלל לא מכיל קרנובה אלא סינתטי לחלוטין, ומשאיר לך מראה "מראתי" מבריק לחלוטין, ווקס שמשולב אוטם זה ממש לא שמפו & קונדישינר - לא במקרה הזה

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...