Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסאן ג'וק או סיאט לאון 1.8 TSI אוטו'?

אורקי
שימו לב! השרשור הזה בן 4870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי לכולם, אני חדשה כאן.. צריכה עזרתכם דחוף- עומדת לפני רכישת רכב חדש ( פעם ראשונה שלי... עד עכשיו תמיד יד שניה) ההתלבטות היא בין ניסאן ג'וק לסיאט לאון 1.8 TSI אוטו', עשיתי נסיעת מבחן על שתיהן, אהבתי את שתיהן. התלהבתי מאוד מהלאון וכל מה שהיא נותנת- קודם כל מנוע חזק מאוד ועם זאת חסכוני, פנים הרכב מפנק מבחינת האבזור, אני מקבלת גם את ערכת המולטימדיה שלהם, נוסע פצצה, חזק, רכב יפהפה. הג'וק מהמם. אין מילים אחרות. החסרתי נשימה כשראיתי אותו (מזכיר את האינפיניטי...) נוסע חלק , גם הוא חזק למרות שהוא 116 כח סוס לעומת 190 של הלאון (זכרתי נכון?..). הג'ןק מנוע 1.6 רגיל עד כמה שידוע לי, אין איזו אמירה מיוחדת מבחינת חסכון, לעומת ה1.8TSI של הלאון. תא מטען של הג'וק קטן יותר- עגלת ילדים שברשותי נכנסת בקושי. בקיצור- הנתונים היבשים הם לטובת הלאון. אבל... הג'וק שבתה אותי.. מישהו יודע להגיד לי משהו

מ ע ב ר לנתונים יבשים? משהו על התנהגות כביש למשל. מישהו פה בכלל הספיק להכיר את הניסאן ג'וק? היא עולה חדשה (-:

אשמח אם תענו לי דחוף, צריכה להחליט תוך ימים ספורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דבר ראשון, תתחדשי ותהני מתהליך רכישת רכב :) השאלה היא, מה בדיוק את מחפשת ברכב? נוחות? אמינות? סחירות?

למרות שאינני מבין גדול, כמדמוני לניסאן יש 3 שנים אחריות ולסיאט רק שנתיים. בנוסף, ישנם דיבורים שהרכב הסחיר יותר הינו דווקא לאון 1.8 הידני. כך שמבחינת ירידת ערך, קחי זאת בחשבון.

סיאט לאון שנת 2009 מחיר מחירון יד2 סדר גודל של 116,000. כאשר לפי מחירון יד2 רשום שמחיר חדש מהיבואן זה 149,000. כלומר, אין התחשבות במבצע... כשכנראה יוריד עוד יותר את מחיר הלאון מבחינת יד2.

לגבי המראה, לדעתי שתיהן מכוערות :) אבל אם את אוהבת את הג'וק אז יש את יתרון הנוחות העירונית (יושב גבוה יותר) + מותג יפני (ישראלים אוהבים את זה) + גיר רציף שלטעמי נותן תחושה יותר נעימה בנסיעה.

מצד שני, לגבי הלאון כבר אמרת - מהירות, קצת יותר פרקטי ויותר חסכוני (אך ההפרש בחסכון דלק יבוא לידי ביטוי ביום מכירת הרכב).

בהצלחה

עריכה: אגב, כשאני נסעתי בניסאן קשקאי מצאתי את ההגה החשמלי להיות מעצבן ומעיק. אינני יודע אם זה תואם את מה שיש בג'וק, אבל שמתי לב שבמהירויות 50+ קמ"ש ההגה נהיה קשיח יתר על המידה. המלצתי: תעשי שוב נסיעת מבחן על כל אחת (אינני יודע איפה את גרה, אבל יש סוכנות סיאט וגם ניסאן [חדשה, צמודה לאינפיניטי] בהרצליה פיתוח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאין חכמה גדולה בחיזוי העתיד, הרי שאם תסכימי להתייחס לדברי טיפש, לג'וק סיכוי רב יותר להמכר בעתיד גם מהר יותר וגם תוך ירידת ערך קטנה יותר. מדובר אחרי הכל בבונבון יפני של מותג מאוד חזק. הלאון מאידך, חמוד ככל שיהיה, כבר ותיק מאוד יחסית ויש להניח שדגם מחליף אינו רחוק. גם הפרשי המחיר המסיביים בין מחירון למחיר במבצע, לא מוסיפים הרבה לתחושת היציבות של המחיר בשוק של הלאונים, כמו גם האיביזות. לא מכיר את הג'וק, אבל אם אהבת אותו בנסיעת מבחן, הוא לטעמי הבחירה הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי התלבטות - אני לא יודע אם לקנות פרארי 458, או רולס רויס פאנטום. מצד אחד הפרארי הרבה יותר יפה, וממש שבתה את ליבי, אבל מצד שני אין מקום לגופות בתא המטען שלה ולנהג שלי לא נוח עם הגג הנמוך - זה פוגע לו בכובע.

אז מעבר לציניות: הג'וק והלאון הן שתי מכוניות מקבוצות שונות שמעבר לעובדה שיש להן 4 גלגלים ומנוע ושתיהן ישנעו אותך מנקודה A לנקודה B, אין ביניהן קשר. אני מסכים שהג'וק מרהיבה (במקרה ראיתי אחת אתמול), אבל לבעלי משפחות עם דברים לשים בתא המטען, הרכב הזה יהיה לא פראקטי בעליל.

אני הייתי הולך על הלאון (שהיא, אגב, גם רכב מהמם בעיני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם את רוצה את הניסן ג'וק אין אותו במלאי,צריך לחכות חצי שנה:shock: לדגם הרגיל ולגרסת הטורבו אין להם בכלל צפי עקב הביקוש המטורף באירופה וגם בארץ,אני מסכים שהג'וק נראה כמו אחיו הקטן של האינפינטי fx .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם את מחפשת כח,הגוק מגיעה גם בגרסת הטורבו שזה מנוע 1600 עם 190 כ"ס! ריפודים מעור מצלמת רוורס+GPS מראות מתקפלות חשמלית ועם מערכת 4*4 מתוחכמת(לא לשטח) אלא ליציבות, הרכב מעביר כח לא רק לגלגלים האחוריים אלא לכל גלגל בנפרד ומה שטוב יש לך כפתור שאפשר לנסוע רק הנעה קידמית או אוטמטית שהמערכת בוחרת או הנעה 4*4 קבועה והרכב נראה מדהים,מה שכן אין להשיג לפי מה שבניסן טוענים אין להם צפי לגירסת הטרבו ושייש להם רשימת המתנה מאוד ארוכה:-(,אם את צריכה גיפון למישפחה(הגוק קטן מידי) אז ממליץ לך לבדוק את הספורטאז של קיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך ילדים, אני לא חושב שתסתדרי טוב עם הג'וק, הוא אומנם מעוצב יפה אבל הוא דיי קטן.

בנוסף הכח יהיה הרבה יותר זמין בלאון, לגבי הצריכה אני חושב שמדובר על אותה צריכה פחות או יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם! fazer הרגת אותי... אבל אתה צודק! עזרתם לי להתגבש, נכנס פה שיקול שלא שיתפתי אתכם וזה המימון.

על הלאון אני מקבלת מימון מלא חוצמזה שהוא רכב ששווה כמעט 150k ואני קונה אותו בהנחה של 20k. על הג'וק יש מימון של מקס' 80%.

הלאון נותנת לי מענה גם מבחינת המרחב. וזה לא שמדובר פה באיזו כרכרה..

בקיצר אני נוטה ללאון.

מן הסתם עוד נדבר. שוב תודה על התגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורקי - דבר נוסף שכדאי שתקחי בחשבון הוא שב 2011 מגיעה לאון חדשה, לכן ההנחות על הלאון הנוכחית "סוף עונה".

לא יודע אם זה משנה לך אבל כדאי שתדעי ותכניסי למכלול השיקולים.

אגב הלאון רכב מדהים ושונה לגמרה מהג'וק, בוודאי שמבחינת המנוע והביצועים אין מה להשוות בכלל.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם! fazer הרגת אותי... אבל אתה צודק! עזרתם לי להתגבש, נכנס פה שיקול שלא שיתפתי אתכם וזה המימון.

על הלאון אני מקבלת מימון מלא חוצמזה שהוא רכב ששווה כמעט 150k ואני קונה אותו בהנחה של 20k. על הג'וק יש מימון של מקס' 80%.

הלאון נותנת לי מענה גם מבחינת המרחב. וזה לא שמדובר פה באיזו כרכרה..

בקיצר אני נוטה ללאון.

מן הסתם עוד נדבר. שוב תודה על התגובות.

אף אוטו לא "שווה" אלא את מה שאת משלמת עבורו. וגם המחיר הזה נכון לרגע הקנייה בלבד. ההנחה שאת מקבלת על הלאון היא להבנתי הנחת המבצע הנוכחי, זה שמשאיר חמיצות אצל מי ששילם את מה שהאוטו "שווה" כדבריך. בקיצור, לא שאני סבור שהלאון היא בחירה רעה, נהפוך הוא והנימוקים בעד זה וההוא פורטו כאן באופן לא רע. אבל אל תתני ל"הנחה" הזו לסחרר אותך, לא זו צריכה להיות הסיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית, אתה יודע בוודאות שמגיעה לאון חדשה ב 2011?? איפה אפשר למצוא אינפורמציה?

מצטרף לשאלה - בינתיים מכל המידע שאיתרתי ברשת מדובר רק בשמועות ולא במידע מאומת/רשמי. בכל מקרה לעניינו של דבר - מביקור בסיאט - מערכת המולטימדיה כבר לא במבצע (כבר מכרו מעל 100 יחידות, אורקי - את בטוחה שמדובר במערכת מולטימדיה או במערכת הסטנדרטית שהוחלפה לדגם מתקדם יותר?), בכל מקרה זה היה איזה מוצר סיני. נשארו להם רק 3 צבעים ב-1.8 DSG - לבן (בלי חבילת EXCELLENCE שכוללת בין היתר SUNROOF), שחור או כסף עם החבילה (די מבאס, אני רוצה את הלבן עם החבילה ואין הזמנות) הסתכלתי גם על הג'וק - ללא ספק רכב אטרקטיבי (גם מבחנת תמחור) אם כי חלש משמעותית מהלאון (טורבו מול אטמוספרי), תא מטען ממש סמלי, מרחב אחורי צפוף - יש כרגע בעיית זמינות, לדברי הנציג רכב שיוזמן היום עלול להגיע גם במרץ-אפריל כך שאם זמן ההמתנה רלוונטי זה עוד שיקול שיש לקחת בחשבון. הבדל נוסף - בלאון החדשה יש גם מערכת XDS, בג'וק היא מגיעה רק בגירסת הטורבו היקרה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם את רוצה את הניסן ג'וק אין אותו במלאי,צריך לחכות חצי שנה:shock: לדגם הרגיל ולגרסת הטורבו אין להם בכלל צפי עקב הביקוש המטורף באירופה וגם בארץ,אני מסכים שהג'וק נראה כמו אחיו הקטן של האינפינטי fx .

שטויות ברוטב בולונז..

ביום ראשון השבוע ביצענו הזמנה לג'וק. ההתחייבות הייתה ל- 20 לדצמבר. בחלוף 3 ימים (היינו: אתמול) התבשרנו שהגיע משלוח באוניה ויש רכבים זמינים. בקיצור- מקבלים את הרכב בתוך 14 יום !!!

יש ניסן ג'וק במלאי. סדר גודל של 20-30 יום לאספקה. הכל למעט לדגם הטורבו שיגיע בפברואר מרץ.

מחיר הטורבו באזור 180K כך שלא בטוח שיהיו לקוחות לדגם הנ"ל ספציפית.

אנחנו התלבטנו רבות בין הג'וק לייטי (שקודה). לאחר נסיעות מבחן על הרכבים, ובשקלול תחושת הלב (ולא הראש - הראש אומר ייטי) - החלטנו להזמין את הג'וק.

ככה זה בדרך כלל עם רכבים - מה שעושה לך יותר על הלב - זה הרכב בשבילך.

שיקולי בגאז', צריכת דלק וכו' - נועדו למגזיני רכב.

מה שלא תבחרי - בהצלחה.

אם תרצי לראות את הגו'ק שלנו (צבע כחול, רמת גימור גבוהה, ריפדי עור, מצלמת רברס וכו') - את מוזמנת.

בהצלחה

---

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מנוע הלאון מצא חן בעייניך, יש עוד רכבים במשפחה שמציעים משהו דומה, כמו למשל האוקטביה. מצד שני, מבחינת המראה שלו הוא כנראה פחות יקרוץ לך. בנוסף, בתקציב זול יותר יש את המנוע 1.2T של משפחת VAG (פולקסווגן, אאודי, סיאט, סקודה), שהוא משמעותית חסכוני יותר, ועדיין ירגיש לך נמרץ יותר מה- 1.6.

בעצם, לא כתבת לנו בכלל מה את מחפשת ברכב, ומצד שני השתמשת במונחים של "מביני עניין". אני כמובן לא נגד זה, סתם מציין שקשה לענות לך. החסרת נשימה מהג'וק? יופי. אני אישית חושב שהוא סוג של trophy למי שאין לו כסף לרכוש משהו יקר יותר, או סוג של מתנה לבת שקיבלה רישיון ולא רוצים לקנות לה מיני, למשל. אני גם לא חושב שהוא נראה טוב, משום שהוא נראה מכווץ, כאילו חסרה לו חולייה. אבל זה כבר עניין של טעם.

כפי שכתבו לך למעלה, מדובר בשני רכבים שונים (שופוני, אני רווקה צעירה שיושבת גבוה על הכביש ו/או בעלי קנה לי אוטו אבל אין בו מקום לקניות מכיכר המדינה; אל מול ZOOM ZOOM שמאיץ כמו שד ויש בו קצת יותר מקום אבל עשוי להתחלף בקרוב, יש לו אחריות קצרה יותר, ושמירת הערך שלו אינה מובטחת). אז או שתרכשי את הג'וק ולא תפסיקי להתפעל (מהרכב ומאיך רכשת רכב שלא רק העגלה בקושי נכנסת בו, אלא שאז גם לקניות אין לך מקום) או שתכתבי לנו מה את מחפשת ברכב ויהיה יותר קל להכווין אותך.

בכל מקרה, בהצלחה והנאה שלמה ממה שלא תקני.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...