Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוטוס סופר 7 החיפאית עושה עליה למרכז וזוכה לבעלים חדשים

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 3765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברו הימים הנוראים, חמץ יצא מין האופנה וגם חזר, התלבטנו לגבי צבע וחדנו חידונים. כעת, הגיע הזמן לחזור לעבוד!

על הפרק הפעם: כנפיים קדמיות. במקור המדובר בכנפיים ארוכות-ארוכות, מלפני הגלגל הקדמי ועד לכנף הגלגל האחורית. הכנפיים הללו לא שרדו במכונית, כפי שקובי קיבל אותה, והן הוחלפו בצמד כנפונים קטנים מעל הגלגלים הקדמיים. רצה הגורל ובאי.ביי צצו באופן נדיר וחריג ביותר זוג כנפיים מקוריות וחדשות לגמרי. הן מעולם לא הורכבו על המכונית. רצה הגורל וקובי הצליח להניח עליהן את ידיו הארוכות והגיע הרגע להתאים אותן למקומן.

הכנף הימנית הותאמה ללא בעיה. ואילו הכנף השמאלית, שנראה שעברה איזה טראומה בעברה ותוקנה - היא לחלוטין לא התאימה את עצמה לבודי. אז מה עושים? טוב שקובי לא היה שם בכדי לראות את התהליך, אלא רק את התוצאה... מדוע?

הנה, תשפטו בעצמכם (וסליחה על איכות התמונות. האיכות תשתפר בהמשך):

1. הכנף הימנית. שימו לב לאופן בו היא צמודה (באופן יחסי...) לבודי.

2. ואילו כאן, הכנף השמאלית. כאן הקשר בין הכנף לבודי - מקרי בהחלט.

3. בתמונה זו אפשר לראות גם את התיקון שנעשה בשעתו לכנף, אבל גם את המרווח הגדול מדי בינה לבין הבודי. אז מה עושים? מסמנים!

4. ו... לוקחים דיסק וחותכים! לא עד הסוף. כמעט עד הסוף.

5. עכשיו ניתן לכווץ את המרווח שנוצר מהחיתוך והרווח שהיה קיים בין הכנף לבודי - נעלם.

6. עכשיו צריך לקבע את המצב. לשם כך משתמשים בפיסת מתכת, כמה קדחים ומספר ניטים.

7. ובכדי שהכנף לא תתעוות, משתמשים בעוד עיגון אחד נוסף.

8. ולפני תחילת שלב החיזוקים: בדיקה ויזואלית. או! עכשיו זה נראה טוב ואפשר להמשיך.

המשך יבוא...

תמונה 008.jpg

תמונה 007.jpg

תמונה 009.jpg

תמונה 010.jpg

תמונה 011.jpg

תמונה 013.jpg

תמונה 015.jpg

תמונה 016.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 924
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בקשר לכנפיים שקובי מצא, קודם כל מברוק, ועם כזה מזל - הוא חייב למלא לוטו :wink:. (וכמובן לספר לנו איך ואיפה הוא מצא את הבודי).

מה שמעניין אותי, בחלק גדול מהתמונות של לוטוס 7 שהופיעו כאן, יש כנפיים קטנות על הגלגלים בלבד כמו שקיבלתם את הרכב, האם חלק מהמכוניות יצאו כך מהמפעל, או שהותאמו אחר כך?

את הצורך בכנפיים המקוריות אני משער לפי הציטוט הבא [ציטוט מהודעה מס' 40]:

צריך גם להסתדר, או נכון יותר, להתרגל לגובהה המזערי של המכונית. זה קצת מוזר לשבת בכיסא נהג הנמצא בגובה הדלת של מכוניות משפחתיות רגילות. ואפרופו דלת - לסופר 7 אין דלתות, אלא מעין מפתן בגובה המותניים. צריך לזכור לא להוציא ידיים החוצה באופן הישראלי כל כך, כי הן יגיעו לכביש בקלות - עד כדי כך המכונית נמוכה.

ועוד שאלה, מבחינה אווירודינמית, האם יש השפעה חיובית/שלילית לצורת הכנפיים המורחבת?

:idea:בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסידרה הראשונה של לוטוס יצאה עם כנפיים על הגלגלים ראה תמונה, כל יתר שלוש הסדרות של ה7 מבית לוטוס יצאו עם כנפיים מאורכות, הכנפיים הקטנות על הגלגלים הם הוורסיה המועדפת היום על קייטרהם ודומיהם

טל

800px-LotusMk4.jpg

lotus_7_series_1_1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעניין אותי, בחלק גדול מהתמונות של לוטוס 7 שהופיעו כאן, יש כנפיים קטנות על הגלגלים בלבד כמו שקיבלתם את הרכב, האם חלק מהמכוניות יצאו כך מהמפעל, או שהותאמו אחר כך?

ועוד שאלה, מבחינה אווירודינמית, האם יש השפעה חיובית/שלילית לצורת הכנפיים המורחבת?

כפי שנכתב פה מעלי - הכנפיים הגדולות הגיעו כך מהמפעל ואכן בקטרהאם מעדיפים כנפיים קטנות. גם אני מעדיף את הקטנות, ולפחות על פי התמונות גם ניסיתי לדחוף את קובי לאמץ את דעתי בשעתו. אלא שכעת, שאפשר לראות במציאות את המכונית עם הכנפיים הארוכות - זה פחות נורא מאשר זה נראה במציאות... בכל אופן, הכיוון הוא להישאר עם הכנפיים הגדולות ולהשאיר את המודיפיקציות לסטייג' 2 של השיפוץ, שיבוא או שלא הרבה אחרי שהאוטו כבר יחזור לכביש.

לשאלתך השניה: לא בדקתי את הנושא לעומק, אבל לדברי קובי, במקורות מדברים על כך שהכנפיים הארוכות הללו גורמות לעילוי במהירות גבוהה. זה גם נראה כך לפי המבנה שלהם. ימים יגידו. כך או כך, תמיד יהיה אפשר להסב את הכנפיים הללו למשהו הדומה לזה הקיים בווריאציות החדשות של הסופר 7.

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי!

אתה יודע מה דעתי אבל אם אין ברירה אז:

סגור, ניר. דיברתי עם קובי. ביום חמישי נבוא לבחור צבע...

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוב קטן שנשאר: אחרי שהכנף השמאלית נחתכה והותאמה לבודי, כל שנשאר הוא לחזק אותה מחדש. לא סיפור, בכל הקשור לעבודות בפיבר. לנקות את המשטחים, להכין מבעוד מועד יריעות פיבר בגודל המתאים, לרקוח את המצרכים ולהגיש מהר, לפני שמתייבש.

בבקשה:

1. נקודת החיתוך של הכנף, בחלקה הפנימי. ניתן לראות את החיזוקים הזמניים שנעשו בכדי לקבע את המצב עד לחיזוק הסופי.

2-3. והנה אותה נקודה, אחרי הנחת יריעות פיבר ומקשה.

4. זו גם ההזדמנות לתקן עוד נקודת שבר קטנה בחלקה האחורי של הכנף.

080420121051.jpg

080420121052.jpg

תמונה 034.jpg

080420121053.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר שעם השנים איבדה הסופר 7 של קובי את הכנפיים המקוריות שלה, היא איבדה גם את תומכות הכנפיים. במסגרת החיפושים של קובי אחר תושבות כנפיים חלופיות, אחד הספקים הגדיר את הסיכוי למצוא את התושבות הללו כמקביל ל: למצוא ח*א של סוס על אמצע כביש מהיר... או במילים אחרות: לא קיים.

אז מה שאפשר להוסיף על הנ"ל הוא... אין, אין כמו אי.בי! זוג תושבות קדמיות NOS נמצאו אי-שם באנגליה ועשו את דרכם ארצה, אבל כל זכר לתושבות אחוריות - אין. בלית ברירה, אם לא מוצאים חדשות - אז מייצרים חדשות!

בעיקרון, לא מדובר על תושבת מורכבת במיוחד והעובדה שהתושבות הקדמיות קיימות, הקלה על תכנון התושבות האחוריות.

אז לפני שנעבור לצילומים, הערה קטנה. כן, אני יודע, איכות העבודה והריתוכים לא מושלמת. היא הייתה יכולה להיות מושלמת אם היינו מבקשים מדורון לרתך עבורנו את התושבות, אבל בכך היינו מפספסים את הקסם של כמה שיותר עבודה עצמית על המכונית. אז במקומות הקריטיים, ניתנה זכות קדימה למומחים. כאן, השארנו את התענוג לנו.

הנה:

1. כך נראית התושבת הקדמית והמקורית של הכנף.

2. עכשיו צריך לייצר את האחורית, באופן דומה, אך לא זהה. מתחילים עם מוט ברזל בפרופיל מרובע וחותכים ממנו פסע בנקודה הרצויה.

3. ואז עוד איזה משולש קטן בעוד נקודה רצויה.

4. ועכשיו אפשר לכופף את הברזל לפי תצורת הכנף ולבדוק על המכונית את התוצאה.

5. עכשיו אפשר לרתך את הכיפופים.

6-7. ואחרי ההשחזות - ככה זה נראה.

3.

תמונה 019.jpg

תמונה 017.jpg

תמונה 021.jpg

תמונה 022.jpg

תמונה 018.jpg

תמונה 024.jpg

תמונה 023.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה יש לך נגד הריתוכים, הם מצויינים במיוחד לאור העובדה שהעבודה

שלהם לתפוס כנפון פלסטיק...אתה גם מתכוונן לצבוע אותם בצבע נגד חלודה ואז

ממש אין הערות...תיסלם! - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר שעם השנים איבדה הסופר 7 של קובי את הכנפיים המקוריות שלה, היא איבדה גם את תומכות הכנפיים. במסגרת החיפושים של קובי אחר תושבות כנפיים חלופיות, אחד הספקים הגדיר את הסיכוי למצוא את התושבות הללו כמקביל ל: למצוא ח*א של סוס על אמצע כביש מהיר... או במילים אחרות: לא קיים.

אז מה שאפשר להוסיף על הנ"ל הוא... אין, אין כמו אי.בי! זוג תושבות קדמיות NOS נמצאו אי-שם באנגליה ועשו את דרכם ארצה, אבל כל זכר לתושבות אחוריות - אין. בלית ברירה, אם לא מוצאים חדשות - אז מייצרים חדשות!

בעיקרון, לא מדובר על תושבת מורכבת במיוחד והעובדה שהתושבות הקדמיות קיימות, הקלה על תכנון התושבות האחוריות.

אז לפני שנעבור לצילומים, הערה קטנה. כן, אני יודע, איכות העבודה והריתוכים לא מושלמת. היא הייתה יכולה להיות מושלמת אם היינו מבקשים מדורון לרתך עבורנו את התושבות, אבל בכך היינו מפספסים את הקסם של כמה שיותר עבודה עצמית על המכונית. אז במקומות הקריטיים, ניתנה זכות קדימה למומחים. כאן, השארנו את התענוג לנו.

הנה:

1. כך נראית התושבת הקדמית והמקורית של הכנף.

2. עכשיו צריך לייצר את האחורית, באופן דומה, אך לא זהה. מתחילים עם מוט ברזל בפרופיל מרובע וחותכים ממנו פסע בנקודה הרצויה.

3. ואז עוד איזה משולש קטן בעוד נקודה רצויה.

4. ועכשיו אפשר לכופף את הברזל לפי תצורת הכנף ולבדוק על המכונית את התוצאה.

5. עכשיו אפשר לרתך את הכיפופים.

6-7. ואחרי ההשחזות - ככה זה נראה.

3.

און הריתוכים בסדר גמור אין מה להיתנצל אני בכלל חושב שכדאי לך (לנו) להחליף מקצוע הבעיה שצריך גם מישהו שיפרנס

וזה לא נראה לי שיש ...אז תמשיך ל"היתאמן" כדי שבפנסיה נוכל לפתוח תחביביה.

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה יש לך נגד הריתוכים, הם מצויינים במיוחד לאור העובדה שהעבודה

שלהם לתפוס כנפון פלסטיק...אתה גם מתכוונן לצבוע אותם בצבע נגד חלודה ואז

ממש אין הערות...תיסלם! - רן

רן, תודה!

און הריתוכים בסדר גמור אין מה להיתנצל אני בכלל חושב שכדאי לך (לנו) להחליף מקצוע הבעיה שצריך גם מישהו שיפרנס

וזה לא נראה לי שיש ...אז תמשיך ל"היתאמן" כדי שבפנסיה נוכל לפתוח תחביביה.

ודורון, אמן! :-D

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אחרי שגמרנו לרתך את התושבות וממש לפני הצביעה, כדאי לראות שהכל בסדר. אז מרכיבים את התושבות בחזרה על הבודי עליהן שמים את הכנפיים ובודקים. נראה טוב! התושבות עושות את עבודתן ונותנות חיזוק לכנפיים בדיוק בנקודה הקריטית - מעל סף הכניסה לתא הנוסעים. ג'וב דאן! נקסט: קדימה לצביעה, אבל לפני כן - תמונות.

מאחר שאין כאן תהליך של עבודה או סדר מסויים, אין צורך ללוות את התמונות בהסברים. אני משוכנע שתסתדרו.

יחד עם זאת, שוב מצטער על האיכות הירודה של התמונות.

תמונה 025.jpg

תמונה 029.jpg

תמונה 028.jpg

תמונה 027.jpg

תמונה 020.jpg

תמונה 030.jpg

תמונה 031.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים אבל יש בעיה קטנה , און , אתה מזניח את הפרוייקט השני וזה לא יפה טינה עצובה !!!:wink:

אני מכוון תמיד אל הירח - מקסימום אפגע בכוכב . .

[size=6"[color="black:snipersmi :snipersmi ][/color]][/size]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם במקור רואים את הבורג או שבהעדר תושבת כנף קדמית תכננתם את זה כך?

נדב

אכן, גם במקור רואים את הבורג החיצוני שאוחז את הכנף במקומה, בדיוק כמו שרואים ברגים אחרים המחזקים בין הבודי לשלדה. המונח פשטות הולם מאוד את המכונית הזו שנמכרה במקור - זאת אסור לשכוח - גם כפרוייקט להרכבה עצמית (קיט-קאר) למי שרצה ללכלך את ידיו. לעת עתה הברגים הפשוטים הללו הם זמניים. בבוא העת יבואו במקומם ברגי אלן עם שייבות תואמות ומתאימות.

מדהים אבל יש בעיה קטנה , און , אתה מזניח את הפרוייקט השני וזה לא יפה טינה עצובה !!!:wink:

ספר לי על זה. לא רק שאני לא מתקדם איתה, טינה שוב נהפכת למחסן עבור הלוטוס... לפחות היא במצב בו אני יכול להניע אותה מדי כמה ימים (התירוץ הרשמי - שהמצבר לא יתרוקן וכדומה...) ולהתענג על צליל המנוע וכמובן גם על המזגן. אני לא מתאפק ומדליק אותו ומתמוגג מהאוויר הקר שיוצא מהפתחים. תענוג!

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...