Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות חמות - על בעלי מקצוע בענף הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 4562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הודעה זו מיועדת לכל בעלי הרכבים הישנים מאזור המרכז.

הקורולה של סבא שלי לאחר 20 שנה ו-70K ק"מ של שירות נאמן החליטה שבוע שעבר להתקלקל בפעם הראשונה, המזגן הפסיק לקרר.

עשיתי סיבוב מזגניסטים וגיליתי שלרובם אין בכלל את הגז הישן (R12) עד שאחד מהם החליט לזרוק לי טיפ שלעמוס מזגנים באזה"ת בני ברק יש את הגז הנדיר.

השירות היה מקצועי (התקלה אותרה מהר, עלות הבדיקה 200 ש"ח והיא מתקזזת אם אתה מחליט לתקן אצלו).

התקלה הייתה ביחידה הפנימית ותוך פחות משעתיים יצאתי משם.

מאוד הגונים, נתנו הצעת מחיר של 1K ש"ח אם זה רק שהסתום של היחידה או 2K ש"ח אם צריך להחליף את כל היחידה, לבסוף הספיק רק להחליף את השסתום. ברכב כ"כ ישן הם הכריחו אותי להחליף את המייבש ובאמת לאחר הפירוק הוא השמיע רעשים לא טובים לפי הבחור אבל מניסיון שלי לא חובה להחליף אותו בכל פעם שמרוקנים את הגז כמו שחלק מהמזגניסטים ממליצים.

החסרון הוא שהמחירים יחסית יקרים (מילוי גז 280 ש"ח, שעת עבודה 200 ש"ח, מייבש 180 ש"ח 360 ש"ח על השסתום של היחידה הפנימית).

לסיכום, המזגן חזר לקרר מצויין וזה הכי חשוב, נראה כמה זה יחזיק. אני אחד שמעדיף לשלם קצת יותר על מקום אמין ומקצועי (ניתן לקרוא הודעות שלי בעבר על הילוך שישי ראשל"צ שגם יצאו איתי צדיקים) ולכן אני ממליץ בחום.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 514
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הכנסתי למוסך רון גולף v5 מקרטע עם בעיות שלא טופלו כראוי במוסך גג רעננה

הרכב חזר חדש טופל באופן מקצועי הבדל של יום ולילה ביחס ובטיפול מגג

די קשה למצוא מכונאי ברמה ככ גבוהה עם יושר מקצועי כזה

והמחיר לא בשמיים בהחלט הוגן

אגב לקבל רכב רחוץ ונקי לאחר טיפול זו הרגשה נהדרת שאפו לרון

שלמה רודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

ברשותי ג'אסטי 1200 שנת 91 ידנית שעברה 185 אלף ק"מ

הרכב בבעלותי כ 10 חודשים והדבר היחידי שתיקנתי בו מאז שקניתי היה את המערכת קירור.

כ3 חודשים נסעתי ללא תרמוסטט והתחלתי לחוש בצריכת דלק גבוה (כ 7 ק"מ לליטר!!)

קראתי בפורום המלצות רבות על צביקה קרבורטור בנתניה והרמתי לו צלצול,

ענה לי בנאדם מאוד נחמד שהסביר לי שמאוד לא ממולץ לנסוע ללא תרמוסטט ולפי הסימפטומים שיש לי ברכב (רעידות בסרק,קפיצות, צריכת דלק גבוהה, והתנעה קשה)

אני צריך לטפל בקרבורטור, אבל לפני זה ביקש שאתקין תרמוסטט.

צביקה הוסיף כי צריכת דלק של ג'אסטי נעה באיזור ה18 ק"מ לליטר בשיוט מחוץ לעיר, נשמע טוב מידי להיות אמיתי לא? תקראו עד הסוף ותראו שמילה של צביקה עשויה מבטון.

מכיוון שאני חייל בסדיר שאלתי את צביקה אם אוכל להגיע באותו שבוע ביום שישי,

אך צביקה הסביר לי שימי שישי זה לא אפשרי בגלל שהוא נמצא באזור של שוק וזהו אזור מאוד עמוס ורועש ביום שישי

ומי שמכיר את צביקה יודע שהוא בנאדם יסודי שצריך את הריכוז והזמן שלו.

דברים התגלגלו עברו כחודשיים מאז שדיברנו אך לא יצא לי לצלצל ולתאם איתו,

אתמול הרמתי לו צלצול ונדהמתי שהוא זכר אותי ואת השיחה שלנו עד הפרטים הקטנים!

אמרתי לו שיש באפשרותי לקחת חופש אחד הימים השבוע אז תיאמנו להיום בבוקר בשעה 8 ורבע.

צביקה נתן לי הסבר מדויק איך להגיע אליו והגעתי בקלי קלות.

אני גר בראשון והדרך לנתניה עמוסה בפקקים אז קמתי מוקדם, ובעשרה ל7 הייתי בדרכי לנתניה.

רבע ל8 הגעתי למכון של צביקה (חצי שעה לפני מה שתיאמנו) והרמתי צלצול לצביקה, הוא בא לקראתי ותוך 10 דקות הוא הגיע למכון.

צביקה ביקש שאתניע את הרכב וישר אבחן שהמנוע לא עובד כראוי, הסברתי לו מה הבעיות הנפוצות והוא הבטיח לי שהכל יטופל, הבאתי לו את המפתח והלכתי לטייל בעיר נתניה.

אחרי כ 5 שעות של עבודה מתקשר אלי צביקה ומודיע לי "הכלה מוכנה".

הגעתי לרכב והתנעתי, מתניע בנגיעה בלי ללחוץ על דוושת הגז! המנוע שקט כאילו יש לי שם מנוע אחר! מקצוענות נטו!

הוא אומר לי חכה שתראה את השיפור בצריכת דלק.

כולי בהתלהבות , נכנסו למכון והתחלנו לקשקש , כמה ידע וניסיון בבנאדם אחד! לא פוגשים אנשים כאלה כל יום.

לפי החישובים שלי ושל צביקה נסיעה מהמכון עד אלי הביתה תצרוך כ2.7 ליטר דלק (בהנחה שהצריכה היא ליטר ל18 ק"מ - מרחק של 50 ק"מ).

יצאתי לדרכי והבחנתי שהקלאץ', מרגיש לי אחרת, אחרי שניה הבנתי שצביקה בטוב ליבו כיוון לי את הקלאץ בלי שאבקש בכלל!

לא צריך להוסיף שהרכב מאיץ ומגיב הרבה יותר טוב ממה שהוא היה מאז שהוא בבעלותי.

מילאתי טנק מלא בתחנה בנתניה איפסתי והתחלתי לנסוע הביתה, אחרי 48 ק"מ נכנסתי שוב לתחנה והתחלתי לתדלק.

לא הספקתי להכניס את הידית כבר היא קפצה, אז התחלתי למלא ולמלא עד שהתחיל לנזול דלק החוצה, נחשו כמה נכנס? כ 2.5 ליטר!

פשוט נדהמתי, צריכת דלק יותר נמוכה ממה שצביקה הבטיח! התקשרתי לצביקה מאושר והודתי לו שוב על הכל.

בקיצור ממליץ בחום! בעל מקצוע נדיר שאין כמוהו, עובד מכל הלב!

תודה על הכל צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו היתה לי פיאט אונו 93' עם מנוע 1400 קמ"ק ידנית. בשנת 2005 הרכב החל לצרוך דלק ברמה גבוהה ממה שהיה פעם, אם זה לא היה מספיק התחילו התנעות קשות (היה מניע רק עם גז) והכי סיוט היו הכיבויי מנוע ברמזורים ותוך כדי נסיעה! על 100 קמ"ש בכביש 722 הרכב מתכבה ומניע בסופו של דבר רק ע"י שחרור קלאץ תוך כדי נסיעה - סכנת נפשות. עד היום אני לא אשכח את הבושות כל פעם מחדש בצומת התשבי וצומת כפר יהושע, פעם אחת העזתי לנסוע לחיפה ונתקעתי שם בצומת הצ'ק פוסט עם כיבויי מנוע, וכולם צופרים.

החלטתי לדחות את הצעתו של המוסך שלי בנוסח "אני אקפוץ פה שנייה לעפולה עם האוטו, יש שם מכון קרבורטורים" ולהמתין עד לפסח 2005, אז הייתי חייל בחיל הים וקיבלתי רגילה של שבוע בחול המועד. הרמתי טלפון לצביקה וקבענו לאחד הימים בסביבות השעה 8 בבוקר, נסעתי לשם עם אמי כי אני לא מכיר את אזור המרכז ונתניה בפרט.

אחרי נסיעה של כ- 70 ק"מ (אולי קצת פחות) הגעתי ליעד, עוד ממרחק צביקה זיהה את הרכב ובא לקראתי. גיליתי בן אדם נחמד מאוד, אוהב לעזור, אמיתי, וכל מה שאפשר לומר על בן אדם זהב :)

אני ואמי נסענו לקניון השרון בנתניה לטייל, ולאחר כ- 5 שעות קיבלתי טלפון, וגם לי נאמר: "הכלה מוכנה". בשיא ההתלהבות עזבנו הכל, עלינו על מונית ונסענו חזרה למכון - מאותו הרגע החיים השתנו... צריכת הדלק ירדה, המנוע היה מניע בנגיעה הראשונה והכי חשוב: המנוע בחיים לא התכבה לי ברמזור או באמצע הנסיעה, ואפילו לא פעם אחת!

אין שום ספק שצביקה הוא בעל המקצוע היחיד שראוי לטפל ברכבי קרבורטור, אם אני הגעתי מהצפון עד לנתניה כל אחד יכול. אפילו אחרי שחזרתי לצפון קיבלתי טלפון מצביקה ששאל האם הגעתי בשלום.

כל הכבוד ויישר כוח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שנאמר על צביקה אמת! הוא באמת מקצוען וגם אני יצאתי ממנו פעמיים מרוצה.

מומלץ לכל אחד בעל רכב קרבורטור לגשת לצביקה גם אם הוא הוא בטוח שהקרבורטור שלו בסדר

ועכשיו יש לי הרגשה שאת השירור הזה ימלאו עוד מספר עמודים של תגובות דומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, תודה רבה לרון ממוסך רון !:mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah:

ביומיים האחרונים טיפל בשני רכבי המשפחה במסירות, בהגינות, ברצון לעזור לפתור תקלות קטנות ומעצבנות.

אומנם רון מטפל ברכבי VAG, אבל אחרי שהתייאשתי ממס' מוסכים, גם את הפונטו המזדקת הבאתי עליו.

השירות, הטיפול בבקשותי הספיציות, הרצון לעזור ומחירים הוגנים שווים הכל מבחינתי.

תודה רבה על העזרה ועד הפעם הבאה בקיץ הבא. :-)

ליאור

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל התחיל מתאונה קלה שעשיתי עם האוטו שלי במקרה שלנו פולו 00 צורה חדשה , החליפו את כל החזית פיברגלאס כולל רדיאטור מים ומזגן .. לאחר חודש שהתרוצצתי בין המון מקומות והרכבתי לבד הלחמתי חוטים שנקרעו והכל סודר באמת על הצד הטוב ביותר עם המון שעות מהצד שלי (וכך גם המחיר) הרכב חזר והנשמה של ה4 צלינדרים שבו לחייך.

הכל טוב ויפה בכיס לא נשארה אגורה שחוקה מינוס בבנק כסף למנה שווארמה לא נשאר(חייל בלי אצבע מההורים) יש כאלה שאומרים אז אל תחזיק אוטו ..לכו תחפשו להורים שלי אין אוטו ובטח לא נעים לצאת עם בחורה פעם ראשונה כשהיא אוספת אותך נמשיך.מזגן לא עובד, אוקי כי אין גז נעשה ואקום גז.. החוש שלי אמר לי ללכת למזגניסט הרי הוא זה שמתמחה אך ורק במזגנים ושם הנזק יהיה מזערי ככל הניתן הלכתי למזגניסט בהמלצה של חבר בעל מכון רדיאטורים . טיפה לפני שאמשיך אני הטיפוס האחרון שישאיר את הרכב לבעל המקצוע ואלך לי לדרכי אני מצפה לשירות צמוד עד שהכל יסודר, ובאופן כזה עבדתי עם כל בעלי המקצוע שתיקנו לי את הבאלגן של התאונה. והייתי מאוד מרוצה ממשיכים, אני מגיע מקבל אותי יפה ומכריז שאני אצתרך לחכות "קצת" ואז הוא יהיה "איתי" כ 50 דקות חולפות ואז התחיל לטפל בי רק שבו זמנית התעסק עם עוד 3 מכוניות במקביל פשוט בא והולך בא והולך אוקי עשה ואקום גז, מזגן לא נדלק.לא התאמץ לבדוק מה הבעיה לא שום דבר "יש לי לחץ לחץ צריכים לעשות כסף יש לי פה הרבה עבודה כולם ככה עכשיו לא משנה למי תלך תבוא מחר אין לי זמן לזה עכשיו זה יכול לקחת שעות " יופי מצא לו למי להגיד את זה באמת. שילמתי והלכתי לי לדרכי אם מזגן שלא נדלק ואכזבה גדולה הרי כי אני כזה שאיננו מתקרב לבעלי מקצוע שעובדים באופן שכזה וזה הייחס ללקוח פשוט לא עובד אם כאלו. המשכתי לי לדרכי ליצחק וויס בפתח תקווה מזגניסט מומחה.. קיבל אותי מאוד יפה השקיע מזמנו התלכלך בדק ובדק נכנס מתחת לרכב ובאמת השקיע מזמנו בכדאי לעזור לי למצוא את מקור התקלה אך לבסוף קבע כי עדיף ללכת למי שמכיר היטב את החשמל ברכב שלי מכיוון שאין לדעת מאיפה להתחיל ,יצחק וויס בעצמו המליץ לי ללכת למוסך רון שם ידעו מה התקלה (בכל מקרה התחנה הבאה שלי ) עזבתי את יצחק וויס לדרכי שלא התכוון לרגע לגבות תשלום ובירך אותי לשלום שעה 14:00 טלפון לרון "יש לי תקלה חשמלית מזגן לא נדלק" -"תגיע" . קיבלו אותי תוך שניות הרכב על הליפט לא פחות ולא יותר רון בכבודו ובעצמו והמכונאי שלו עבדו על הרכב שלי יותר נכון נדבקו תוך דקה נקבע יוניט שיושב ביציאה מהרדיאטור מזגן תקול והופ מזגן עובד אך לא מקרר היטב, הופ ציוד דיגיטלי מרשים מאוד (מה שלא היה למזגניסט הראשון שם היה מכאני מיושן.קבע "חסר לך 400 גרם גז !!" עוד אל קח הגעתי לרון עם מכסה מנוע שלא נסגר בכלל (רק שלב אחד ) ניסו בדוק הסתכלו אף אחד לא ידע למה . רון הסתכל עוד ועוד ועוד .. לא נסגר. שאל אותי " הברזל של המכסה מנוע זה אותו ברזל או שריתכו בגלל התאונה?", השבתי לו שזה אותו ברזל , אך למרות תשובתי רון קבע שהוא עבה מידי !(בגלל הצבע) מה שאני ממש לא הצלחתי לזהות .. דיסק לידיים של אבא של הוואגיות(רון) שניות של שיוף.. בום נסגר המכסה וואוו כמה שהבום הזה שימח אותי. בקיצור המלצה חמה ממני בעלי VAG באמת שאחרי המזגניסט השני ידעתי שאני הולך לרון עוד לפני שיצחק אמר לי פשוט ידעתי ששם יעלו על העיניין וכך היה רק הרבה יותר מהר ממה שתארתי לעצמי ,יצאתי מבסוט עד הגג ולא חויבתי על המכסה מנוע והסכום הכללי של החשבון היה הוגן מאוד לטעמי .ניסיתי להיות חכם לחסוך יצא ששרפתי את היום ואת הזמן וקיבלו אותי עם ציוד ישן נושן יום למחרת חזרתי למזגניסט הראשון מאוד מאוכזב גם בגלל החוסר שהיה בגז הכסף הוחזר במלואו . בסופו של יום פולסווגן איך שלא תכתבו רכב מורכב.אין מה לחפש במקום אחר כי גם ככה אין להם את היוניטים של הרכבים הללו , רון באמת תודה יצאתי עם חיוך ענק ! במיוחד כשאני נוסע עם מכסה מנוע סגור !.

000001.jpg

00002.jpg

000003.jpg

00004.jpg

0005.jpg

17072011130.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם . יש לי פאסאט שנת 2002.מנוע 2.0 היום היתי אצל רון במוסך בשביל טיפול 120.000. באתי מוקדם בבוקר

7:45 רון באה שאל מה אני רוצה לעשות . לכך את הרכב לסיבוב אמר שהרכב נוסע מצויין .ואחד המכונאי אתחיל לעבוד על הרכב

חלפים שהיחליפו שמן מנוע . מסנן שמן .מסנן אוויר .מסנן מזגן .4 מצתים .מסנן דלק .נוזל קירור. המכונאי שעבד על הרכב היה מקצועי ביותר היה כיף לראות איך הוא עובד . ורון היה בכול התהליך בטיפול . אני מרוצה מאווד מהמוסך ומהמחירו השרות.

תודה לך רון :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום לכולם!

הרכב הינו פיג'ו 206 שנת 2004 49000 ק"מ, הרכב לא שלי אלא של חבר.

ברכב היה ריח חזק של דלק גם בנסיעה וגם אחרי שהרכב עמד.

הגענו למוסך מורשה פיגו' ששם רצו מחיר מופרז עבור החלפת משאבת דלק ועבודה.

לא אציין מחירים עקב בקשתו של אורן.

לאחר הצעת המחיר נסענו למוסך "אורן שירותי רכב", אחד העובדים של אורן קיבל אותנו בברכה ואבחן שהבעיה היא במשאבת דלק, קיבלנו הצעת מחיר, שהייתה הרבה יותר נמוכה מהצעת המוסך המורשה.

לאחר כ-10 דקות הגיע אורן בעצמו, ובדק שוב, כדי לוודא שאכן הבעיה הינה במשאבת דלק, אורן אבחן שהבעיה אכן במשאבה.

השארנו את הרכב אצלו, ולאחר כחמישים דקות היא צלצל והודיע שהרכב כבר מוכן.

המשאבה שהוחלפה היא משאבה תחליפית, אותה אחת שהוצעה לנו במוסך המורשה.

העבודה נעשתה במקצועיות רבה, הכל חזר למקומו וכמו כן, היחס שקיבלנו ממנו היה לא פחות ממדהים.

המחיר היה גם מצוין וקיבלנו גם עוד הנחה, לא אציין מחירים עקב בקשתו של אורן.

לאחר שהגענו שאלתי אותו אם אפשר להחליף ברכב שלי (גולף 2002), פילטר דלק אשר היה ברשותי, אורן ענה שכן והחליף אותו תוך 10 דקות.

חשוב לציין שוב את תודתי הרבה ל-אורן, מ"אורן שירותי רכב" אשר ממוקם ברחוב המרכבה 15 חולון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני ל.

באיחור רב, עקב בעיות טכניות ופוביות בענייני מחשב...

אני מצטרף לנכתב כאן על בני. ביקרתי אותו לראשונה לפני מספר חודשים עם פורד קורטינה מודל 71, וזכיתי להכיר אדם מיוחד ומקצועי. השירות, היחס והחיוך מהנדירים שניתן למצוא.

תודה מקרב לב !!!

המלצות? בכיף...

צביקה קרבורטור - מספר 1 בנושאי קרבורטור. הגעתי אליו לפני שנה עם האיביזה 93 של המשפחה, ומאז אני רק מרוצה מהטיפול. המחיר מצחיק, העבודה טובה וצביקה שמח לעזור וליעץ, גם אם זה לא הכי קשור לקרבורטור (סידר לי את הכבל גז שהיה מעט רופף).

מומלץ בחום - צביקה וולקן, זנגביל 16 נתניה, 09-8332213

http://www.d.co.il/400970/28260/

בני ל. - מספר 1 במכונאות. הגעתי אליו לפני קצת פחות משנה, ומאז אני לא מפסיק לחזור (בכל זאת, רכב צרפתי). בכל פעם שנדמה שזהו, עכשיו אני מעמיד את הפיג'ו סופית במגרש הגרוטאות - בני מציל את המצב.

מכונאי תותח, כדאי.

נ.ב - הקללות על חשבון הבית :wink:

ה"פ כאן - http://www.carsforum.co.il/vb/member.php?userid=840

דני זומרשטיין (מצת אור) - מספר 1 בחשמל ודיאגנוסטיקה. אל דני הגעתי לפני כמה חודשים, אחרי שאמרתי נואש על ההזרקה המחורבנת של ה205.

דני בדק עם טונות של סבלנות את הרכב, אבחן את הבעיה במדויק ועזר להגיע לפתרונה (שהיה לא פשוט בכלל!).

בקיצור, אלוף העולם בהזרקות. הרכב חזר לנעוריו העלומים, המנוע נוסע כמו חדש.

שווה ביקור, גם אם אתם לא מהאיזור (אני הגעתי מהמרכז)

מצת אור, דרך יפו 100 חיפה, 04-8535106

http://www.d.co.il/52560/28080/

ומילה אחת רעה:

על מכון ההזרקות של משה זר בפתח תקווה. זה שלקח ממני 1500 ש"ח, הבטיח לפתור את תקלת ההזרקה ברכב ובסוף האשים את מערכת ההצתה. נתראה בבית המשפט :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מס' ימים רכשתי גולף 2008 מליסינג, וביום שישי האחרון כבר צילצלתי למוסך רון ע"מ לקבוע הגעה לטיפול ויישור קו.

חשוב לציין כי עקב עילוצי עבודה, יכולתי להגיע רק לקראת שעה 12 ביום שישי.

רון הסכים לקבל אותי למרות השעה היחסית מאוחרת, וכך הגעתי למוסך.

ברצוני להודות ולהביא לתשומת ליבכם את השירות המצוין לו זכיתי מרון הבעלים, ומגנאדי שטיפל לי ברכב.

הם הפגינו מקצועיות רבה, נכונות לעזור, הקדישו לי זמן רב והכול באדיבות, סבלנות וחיוך. היו לי הרבה שאלות - ואף אחת מהן לא נשארה ללא תשובה. אציין גם את איכות הגבוהה של חלקי החילוף, והמחיר ה(בהחלט) סביר של הטיפול.

שירות שכזה אינו דבר מובן מאליו בארצנו – ועל כך התודה!

בברכה,

איוון.

LEON אדומה

GOLF כחולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...