Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרוייקט מצולם] חידוש פנסים קדמיים

אייל
שימו לב! השרשור הזה בן 3893 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם ברכב שלי צריך...

הבנתי שיש הבדל בין חידוש לפנסים פלסטיק וזכוכית.

איך זה בגולף?

פנסים מזכוכית אין צורך לחדש -

הם נשארים צלולים גם אחרי 20 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איציק שוב,

בתהליך שאייל ציין אין 4 שלבים. יש רק 3. מוסכם שהשלב האחרון הוא מריחת חומר.

מה שאני מנסה להסביר שללא פעולת פוליש העדשה לא תגיע לברק הסופי. פוליש הוא פעולה מכאנית (ואני בפירוש ציינתי שאני לא מתכוון לפוליש כמו שעושים ברכב, אלא לפעולה המכאנית שנקראת פוליש).

אתם חייבים להבין שפוליש הוא ליטוש עדין, בדרגה שקשה להשיג ע"י שימוש בניירות. הנוזל מבצע פעולת אברסיבית עדינה ביותר. כך מבריקים עדשות, כולל עדשות פלסטיק. ציינתי שאני לא שולל שהחומר כולל גם ציפוי, שכבה דקה שנשארת. בכל מקרה לא מדובר בשכבת ציפוי שמבצעים לאחר הליטוש הסופי, כמו התהליך רגיל ולכן גם אם נוצר ציפוי, סביר להניח שהוא דק יחסית לשכבה המקורית.

יכול להיות שיש ערכות אחרות, שלאחר הפוליש כוללות חומר ציפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב, החומר/נוזל הזה הוא חומר ציפוי.

מורחים אותו בעדינות במעבר אחד ומחכים להתייבשות. זו לא פעולת שיוף באמצעות נוזל הברקת עדשות!

אגב - אף אחד לא חי באשלייה שזה יהיה ציפוי זהה לאיכות של המקורי . מצד שני לא מפריע לי לחזור על הפעולה במקרה הצורך, עדיף לי על פני השריטות שהיו שם.

החברה האלה גנבים! הערכה הזאת עלתה בוואלה שופס באותו מחיר שציינת, התקשרתי טלפונית להיתייעץ איתם והוצע לי להזמין באותו מחיר שפורסם אצלם. בפועל חייבו אותי 30 שקל יותר!! שלחתי להם מייל באתר שלהם אבל זה נענה בחוסר יחס מוחלט!!! דרך אגב שנה אחרי (והאמת יצא יפה) הפנסים נראו גרוע ביותר, זה לא החזיק מעמד.

זה בכלל לא עניין אותי מה המחיר של הערכה, חשוב לי מה התוצאה הסופית. זה לא חשוב אם זה 100 או 500.

בואו נחזור לכאן בעוד שנה ונראה מה המצב. רשמתי לעצמי תזכורת ביומן לעוד שנה מאתמול :)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, אני מבין שיש כאן פער ידע בנושא הנדסת מכונות/עיבוד חומרים (ולא שאני מתיימר להיות כזה מומחה) ולכן הדיון בנושא קצת עקר מבחינתי. חשוב להבין את העיקרון הבא:

נייר ליטוש 2000 משאיר על חומר שקוף פני שטח עכורים מאד. שום חומר שתמרח מעל לא יוכל לשנות את זה. לכן החומר שאיתו סיימו אצלך את הפעולה הוא בוודאות חומר אברסיבי, בין אם מכאנית ובין אם כימית. מה הוא עושה מעבר לזה אינני יודע. יתכן והוא משאין ציפוי הגנה.

יכול להיות שמה שראית בתהליך הוא חומר שמבצע פוליש כימי. מאחר ולא ראית תנועות כמו בפוליש זה נראה כאילו מדובר בסתם מריחה של חומר.

אתה יכול להשיג חתיכת פרספקס/פוליקרבונט, לקנות ניירות ליטוש ולהתנסות בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב אני מבין על מה אתה מדבר ואתה כנראה צודק, כי אכן מריחת החומר הופכת את הפנס ממעט עכור לשקוף לחלוטין כמו חדש, לכן החומר הזה כנראה אינו רק חומר ציפוי אשר שומר על הקיים ומוסיף ברק אלא באמת מבצע עוד פעולה ביחד עם הציפוי.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאד וכנאראה גם מקצועי אבל רק הזמן יגיד אם זה טיפול זמני

או תיקון קבוע .

עושה רושם שהעבודה מתבצעת על איזה אי תנועה או שיש להם מיקום

לחברה האלה ?

מוסך רון שלום

לשאלותיך: כל טיפול הוא זמני, אין תיקון קבוע ,אפילו פנס חדש מתבלה , השאלה מה המחיר ביחס לחלופה מנסיונינו הציפוי בתנאי אקלים בארץ מחזיק בין 14 חודש ל-24 חודש תלוי בסוג הרכב וגם אם יש צורך נוסף לחדש את הפנס אין צורך לבצע את כל הליך החידוש אלה שלוו אחד לפני אחרון בהוראות החידוש ומריחת ציפוי חדש על הפנס , אנו חברה שמשווקת את המוצר ואננו מבצעים חידוש פנסים ויחד עם זאת אנו נותנים עזרה,תמיכה והדרכה ללקוחות הרוכשים את הערכה אתה מוזמן להיכנס אלינו לביקור באתר WWW.CARTARACT.COM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאין התייחסות מקצועית של בעל המקצוע לדיון הטכני.

אביב שלום בעיין חידוש פנסים / פוליקרבונט

מה שהינך מכיר ויודע זה מה שהיה קיים עד היום ליטוש הפנסים בדרגות שונות של נייר ולאחר מכן השתמשו בפוליש משחה או נוזל ולסיום בווקס הגנה והברקה כל זאת מצריך ידע וניסיון לחדש את הפנסים ,ולאחר תקופה של 6 חודשים חוזרת העכירות , אנו פיתחנו מוצר ודרך חדשה וזמינה לכולם גם ללא ניסיון או ידע טכני לביצוע חידוש הפנסים, והסוד הגדול הוא בפורמולה היחודית שיודעת לעשות את החיים קל טוב ויפה יותר הסבר קצר על הציפוי מרכיבי הציפוי וההיתחברות לפוליקרבונט מבוצעת כימית מרכיבי התוספות הקימות בפורמולה הם אשר מקנים לה את היחודיות אנו משתמשים בתוספי ננו טכנולוגיה כגון: הגנת UV , שריטות , ברק ושקיפות ועוד.... מה שלא קיים בפוליש או ווקס לאורך זמן ובנוסף פוליש עדיין משאיר סימני שריטות וברק נמוך .עמידות הציפוי לסביבה מאוד משתנה מרכב לרכב ציפוי טוב מחזיק בין 14 ל- 24 חודש בתנאי אקלים בארץ וגם לאחר זמן זה ניתן לצפות את הפנס מחדש ואין צורך לחזור על כל התהליך המלא אלה שלוו אחד לפני הציפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את התוצאה. מעניין כמה זמן זה יחזיק ככה.

תתחדש אייל,שאלה קצת יותר לאספקט הבטיחותי שבעניין. אתה רואה שינוי מסויים בעת נסיעה בלילה מבחינת אורות הדרך?

בן.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנסים מזכוכית אין צורך לחדש -

הם נשארים צלולים גם אחרי 20 שנים.

אצלי בגולף 2001, פנס אחד הוחלף לפני 4-5 שנים ונראה חדש לגמרי, לעומתו הפנס המקורי בן 9 שנים ונראה דהוי יותר.

"אתה רוצה לקנות ביוניר דולבינים?! חדש, לא גנוף. נפל ממשאית"

HU: pioneer 5800 AMP: soundstream lw 4.500 COMP: morel pulse SUB: rockford P2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

מנצל את הדיון לשאול.

במקרה מסוים ראיתי בעל מקצוע מבריק פנסי רכב קידמיים בעזרת "דיסק" אלא שעליו במקום דיסק לחיתוך מתכות מורכבת מברשת בד או משהו דומה. הפנסים לאחר מכן נראו נפלא.

האם גם במקרה כזה הציפוי המגן מוסר? שכן כמעט ואין ליטוש עמוק אלא טיפול בשכבה דקה ביותר ממה שהצלחתי להבחין.

האם גם במקרה הזה הטיפול הוא זמני ולטווח קצר בלבד?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום יש להשיג שני חומרים בצורת תרסיס.

אחד מסיר את ה"לכלוך הצהוב" שהצטבר על הפנס והשני ציפוי נגד קרני UV.

התוצאות יפות.

***YMM***

DAEWOO LEGANZA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3893 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...