Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך המשטרע דפקה גם אותי היום (כי עברתי על החוק).

blavie
שימו לב! השרשור הזה בן 5999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שפה בארץ יש תחזוקת שבר לרכבים והרבה בגלל מחירים גבוהים של תיקונים/חלפים/משכורות נמוכות/השקעת רוב ההכנסה על מכשירים סלולאריים וכדומה. (אפשר להמשיך את הרשימה כמובן בלי סוף).

ושנינו יודעים שרוב הרכבים - אם לא היו מחוייבים בטסט שנתי, היו נוסעים עד שהיו מתפרקים באמצע איילון.

דוגמא קלאסית:

רוב הרכבים בארץ מחכים לשבוע ההוא לפני הטסט, בו הם מכניסים את הרכב ל"הכנה לטסט" ואז ורק אז - מחליפים מנורות.

תאר לך שלא היה טסט, אותם רכבים (וזה יותר מחצי) לעולם לא יחליפו מנורות.

לא שמת לב שחצי מהרכבים נוסעים עם תאורה שרופה במקרה הטוב וללא תאורה בכלל במקרה הגרוע? הנהגים בכלל לא מודעים.

כשנהג בא מולך עם שני אורות נמוכים שרופים, סטטיסטית זה אומר שהוא כבר חצי שנה נוסע עם אחד שרוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה לא בגלל זה, זה בגלל סוג של אופי.

אדם שיכול להרשות לעצמו להחזיק רכב על כל מה שמשתמע מכך (קנייה, ביטוח ודלק) יכול להרשות לעצמו לטפל ברכב בצורה סבירה - נכון שעלויות האחזקה בישראל גבוהות, אבל אתה לא יכול להרשות לעצמך לקנות את הרכב ולא לטפל בו, זה או שאתה יכול להרשות לעצמך את האוטו וכל מה שמתלווה אליו או שאתה לא יכול בכלל.

הרי לא הגיוני שיש לאדם מסויים כסף לקנות ולבטח רכב אבל להחליף נורה \ רפידות ברקס אין לו (ואני לא מדבר על סיטואציה של אין כסף כרגע אז אני אחליף בשבוע הבא כשתיכנס המשכורת, אלא על לא להחליף בכלל).

מה שאתה מתאר נובע מהתרבות שיש כאן - כולם מנסים לקנות קופסאות פח שלא יכנסו למוסך לעולם, ולכן הם גם לא מטפלים בהם כמו שצריך.

זה הרי מה שהם מחפשים - רכב שלא יצטרכו לטפל בו (חבל שהם לא יודעים שזה לא קיים) ומכאן באה התחזוקה השגויה, זהו בעצם המדד ל"אמינות", כמה זמן יקח לרכב להישבר עם מינימום טיפולים :lol:

כשבן אדם רוכש רכב ומקווה לא להיכנס למוסך (ולא במובן של לטפל וזהו, במובן של לא לבדוק מה מצב הרכב בכלל) הוא גם לא ישקיע בלטפל בו בעצמו.

הרי אני מר ישראלי, ואם קניתי רכב למה שאני יכנס איתו למוסך?

הרי אין לו בעייה, בינתיים הוא אמין ולא עושה בעיות טפו טפו טפו אז למה לגעת?

ולא נורא אם נשרף אור המעבר, גם ככה יש עוד שבועיים טסט אז בינתיים אני אסע עם אורות גבוהים ואסנוור את כולם - לפני הטסט אני כבר אחליף, לא קרה כלום (ואותה גישה עובדת גם לגבי מנורה וגם לגבי טיימינג שצריך להחליף כי הוא עומד להיקרע מהמקום :lol:).

מקווה שהבנת את גישת אני לא שם ז*ן ולמה היא גורמת:wink:

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

כל אחד מחליט איזה עברה לא מוצאת חן בעינייו ומכופף אותה ומתאים אותו לתנאים שלו.

כמו לרכב על אופנוע במקום אסור המיועד להולכי רגל בלבד?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז, יכול להיות. ויכול להיות גם שאם המדינה היתה מחזירה את האחריות מהכתפיים (הרעועות) שלה אל כתפי האזרח, אז הוא היה מבין שאם אין הוא לו, מי לו. אפשר להתווכח על הפרטים עד מחר, אבל העובדה היא שיש מדינות שזה עובד ככה, ואם לא תהיו גזענים נגדנו אז תבינו שזה יכול להיות אותו דבר פה.

ומה עם החריגים? יש פה, והם ממילא מעבירים את הרכב טסט בלי להיות פיזית עם הרכב במכון הרישוי, ויש גם שם: יצא לי לשבת בקנדה עם בחור מקומי (אב למשפחה, מרצה באוניברסיטה במונטראול, לא איזה ערס) שהיגר לשם מארה"ב עם הטנדר שלו, מודל 86. רק במעבר הגבול במהלך ההגירה לקנדה בדקו לו את הבלמים בפעם הראשונה מאז שהרכב יוצר ושם התברר שאין לו כל יכולת בלימה בגלגלים האחוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר גרוע, אבא שלי היה שולח עותק של הרשיון של האוטו למכון רישוי ומקבל את הרשיון המזויף החדש בדואר אחרי שבוע.

כן, ככה זה בדרום אמריקה.

אבל בכל מקרה כל חודש האוטו נכנס לטיפולים ובדיקה כי הוא היה עושה פעם בשבוע נסיעה של 2500 קילומטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, אני לא- לא מסכים איתך, מה שאתה אומר בפסקה הראשונה אכן יכול לקרות, אבל אני לא חושב שזה יכול לקרות תוך זמן קצר,

יקח כמה שנים עד שדברים יזוזו, הרבה דברים צריכים להשתנות במנטליות ובעוד הרבה דברים על מנת שיתאפשר דבר כזה.

במודעות של אנשים, בכלכלה, בשחיתות ואפשר להוסיף כאן עוד הרבה דברים.

העניין הוא שזה לא לוקח יום, ולכן צריך סבלנות. (לא שיש לי סבלנות, אבל צריך)

עופר - YOU NAILED IT :-)

מצטער ליטל, אבל קצת מודעות עצמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו לרכב על אופנוע במקום אסור המיועד להולכי רגל בלבד?

אתה כזה צפוי.. וחבל, חשבתי שלצורך העיניין יש את ההודעות הפרטיות.

אני שוב פעם אומרת שאין לי כל רצון להתנגח איתך בפורום מול כולם, אם יש לך מה לומר באופן אישי תיבת ההודעות הפרטיות שלי ממתינה להודעה ממך.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את כתבת הודעה ציבורית ואני עונה לך באופן ציבורי.

כמי שמעודדת עבירה על החוק בהתאם לשיקול דעת האזרח אין לך צידוק להצהיר הצהרות כפי שהצהרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין אני לא חושבת שההודעה שלך עיניינית וקשורה להודעה הזו.

אך אם אתה בכל זאת שוקל לפרסם אותה זה שיקולך.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא ענייני?!

כתבת: " כל אחד מחליט איזה עברה לא מוצאת חן בעינייו ומכופף אותה ומתאים אותו לתנאים שלו."

זה בדיוק מה שאת עושה, אז על מי ומה את מלינה?

כפי שנאמר, נאה דורש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם המיליון, אין לי כל כוונה להתווכח איתך.

אני בטוחה שאת אף אחד מהפורום לא מעניין כמה אתה לא מחבב אופנועים, וכמה שאתה מנסה להתנגח איתי בנושא כל פעם מחדש.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאת עושה זה ניסיון עלוב להסיט את הדיון עם טיעונים מופרכים ולא קשורים. אין לי שומדבר נגד אופנועים או אופנעונים. אם כבר ההפך הוא נכון.

אם התגובה שלי היתה צפויה, ההצהרה הצדקנית שלך היתה תמוהה לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושבת שהדיון שלי עימך לא צריך להתנהל כאן, ולכן אני אחדל מלהגיב לך.

המשך יום טוב.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן לך דוגמה קטנה: תחשיבי שמירת מרחק מתייחסים לזה שזמן תגובה הוא 3/4 שניה.

האם ידעת שלאחוזים אחדים באוכלוסיה יש זמן תגובה של 1/2 שניה (למשל טייסים). טייס יכול לשמור מרחק קצר יותר ובכל זאת הוא מסכן צריך לסבול.

.

אמיר אני אשמח לדעת מהיכן לקחת את הנתונים הנ"ל?

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...