Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך המשטרע דפקה גם אותי היום (כי עברתי על החוק).

blavie
שימו לב! השרשור הזה בן 5999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תגיד לי, אתה צוחק עלינו?

אנחנו יודעים מה התקנה. אנחנו לא צריכים שתראה לנו אותה כתובה. השאלה היא מה הרציונאל (הסיבה ההגיונית) שמאחוריה.

עופר - זו לא התקנה זו חוברת הסבר.

מעבר לכך - באם תחפוץ בחומר נוסף, תטריח את עצמך ותפנה למשרד הממשלתי הרלוונטי לצורך קבלת ההסבר לתקנות הללו - החומר מצוי בידם.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עופר - זו לא התקנה זו חוברת הסבר.

מעבר לכך - באם תחפוץ בחומר נוסף, תטריח את עצמך ותפנה למשרד הממשלתי הרלוונטי לצורך קבלת ההסבר לתקנות הללו - החומר מצוי בידם.

אתה בטח צוחק עלינו, כי לא יכול להיות שאדם עם יכולת הכתיבה שלך לא מבדיל בין סיבה למסובב.

יש בחוברת הסבר של מה?

ואני לא מתכוון להטריח את עצמי, מלבד מלתת לך עצה אחת לכל החיים:

זה שמישהו אומר משהו, גם אם הוא בעל סמכות, לא הופך זאת לנכון.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3061817,00.html

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטח צוחק עלינו, כי לא יכול להיות שאדם עם יכולת הכתיבה שלך לא מבדיל בין סיבה למסובב.

יש בחוברת הסבר של מה?

ואני לא מתכוון להטריח את עצמי, מלבד מלתת לך עצה אחת לכל החיים:

זה שמישהו אומר משהו, גם אם הוא בעל סמכות, לא הופך זאת לנכון.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3061817,00.html

עופר תודה על התוכחה - אבל היות ומדינות אחרות קבעו את אותה התקנה - אזי ייתכן ויש בכך משהו - לא אתה ולא אני ובטח לא העיתונאי שכתב את הכתבה ערכנו מחקרים בנדון - ובכל מקרה אם יש חשש אז אין חשש (מקווה שאתה מכיר את המשפט הצבאי הנ"ל), שהרי אפילו סיכוי של 1 למאה מליון שווה את התקנת התקנה הנ"ל... ולפני שאתה קובע מסמרות - אני כן מצפה שתטריח את עצמך להצדיק טענה שלך!!!

ולסיכום הדיון הפורה ביננו רק אומר - פעם בשבוע בזמן תדלוק שעורך לא יותר מעשר דקות - אינך יכול להתאפק מלדבר בסלולרי??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון, אם זה היה נכון, תאר לך כמה טנקים או תומתים של צהל היו מתרוממים באוויר.

ארז טנק מתדלקים בבנזין??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ארז בן 80 ומשהו, אז אולי הוא עוד תידלק טנקים בבנזין.

צחוק, צחוק. אבל יש משהו בעניין של הרכב הצבאי. הרי מכשיר הקשר משדר שם ב60 ומשהו וואט, שזה הרבה יותר ממה שהסלולארי המצחיק שלנו משדר. אני לא זוכר שיש בצה"ל תקנה שמדבר על כיבוי מכשיר קשר בזמן התדלוק.

וגם לרכבים אזרחיים יש מכשירי קשר של 40 וואט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 למאה מליון שווה את התקנת התקנה הנ"ל... ו

בחייאת?

1 למאה מליון שווה תקנה?

אתה מסוגל בכלל לדמיין כמה תקנות אפשר לתקן בגלל סיכון של אחד למאה מיליון?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על תדלוק טנקים.

אותה תקנה קיימת גם בנוגע לחומרי נפץ, ובחיים הקצרים שלי הייתי בערך ב50 פיצוצים במחצבות (בהכנה ובפיצוץ), תמיד היינו חייבים לכבות מכשירי קשר, פלאפונים ושאר ירקות.

אז עוד הייתי ילד ולא העמקתי בנושא, פשוט כיביתי.

היום אני חושב על זה, הרי שבטנקים ובנגמשים מסויימים יש לא מעט חומרי נפץ. או בכלל בהרבה מקומות.

שלא לדבר על נגמש מסויים שמכוסה כולו בחומרי נפץ, ומן הסתם מלא במכשירי קשר.

עובדה בפועל שאף אחד עדיין לא הצליח להצית כלום בעזרת מכשיר סלולרי כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם החוק איננו הגיוני בשבילך או שמא הוא לא מתאים לך באותו רגע , זה לא אומר שאתה צריך לעבור אותו בגלל זה, לרוב היחיד שיפגע (אם במקרה יאכפו את החוקים) זה אתה (ולא חובה פיסית יכול להיות גם פגיעה בכיס).

יש בתי משפט , יש לוביסטים ,יש לך חברי כנסת שתוכל לשכנע ע"מ להילחם למען ביטול החוק.

אבל אל תתלונן אם אתה חוטף על משהו שאתה מגדיר אותו שטות,בת'רד נפרד (ללא השוואה בחומרה של העבירה אך בכל זאת דמיון בתגובה) הבחור שנסע על 170 כי לא החוקים לא מתאימים לא.

הבעיה שכל אחד מרשה לו לעבור על העבירה שלא נראית לו!

סעו בזהירות, כדי שנשוב וניפגש

:roll:

סאאב ל(ה)נשמה.

פונטו פונטו פונטו ....צריך להכביר מילים ? :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שכל אחד מרשה לו לעבור על העבירה שלא נראית לו!

+1

כל אחד מחליט איזה עברה לא מוצאת חן בעינייו ומכופף אותה ומתאים אותו לתנאים שלו.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שיש כבישים שלכאורה נראה כי ניתן לנסוע בהם במהירויות גבוהות בהרבה מהמותר.

לפני שאנחנו קובעים שהחוק מטופש לכל אלה שחיים במדינת ה"סמוך", הייתי רוצה לדעת למה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, בכבישים הרבה הרבה יותר טובים ומתאימים - המהירות המקסימלית היא 88 קמ"ש ? האם יכול להיות ששם יש 200 מיליון נהגים שלא מתמרדים ומפגינים לשינוי החוק ? או ששם שוטר גורילה עם אלה ביד ואצבע על נרתיק האקדח, הוא אחד שאפילו משפילים מבט לידו כשמקבלים דו"ח.

לגבי החוקים של נהג חדש: יש כמה נהגים חדשים שהם סופרמנים והם באמת נוהגים טוב יותר מנהג וותיק. את החוק במדינה לא קבעו בגללם, הם פשוט המסכנים שנפלו קורבן לחוק הזה. החוק נקבע בעקבות כך שסטטיסטית הסתבר שיש יותר נהגים חדשים שטועים/מפשלים ומעורבים בתאונות ועבירות.

אתן לך דוגמה קטנה: תחשיבי שמירת מרחק מתייחסים לזה שזמן תגובה הוא 3/4 שניה.

האם ידעת שלאחוזים אחדים באוכלוסיה יש זמן תגובה של 1/2 שניה (למשל טייסים). טייס יכול לשמור מרחק קצר יותר ובכל זאת הוא מסכן צריך לסבול.

האם יכול להיות שהמחוקק מגביל את המהירות ל-90, כי הוא מכיר את ה"סמוך" של היושבים בציון, ונקודת ההנחה היא שאם יאשרו 90 ממילא יסעו 110 ואם יאשר 110 אזי יסעו 140. אולי זאת הסיבה.

המחוקק לא קובע למשטרה מאיזה מהירות לאכוף, זה כבר נקבע בנוהלים פנימיים.

כבר כתבתי בעבר שעוד לפני שהיה מתנ"א, שוטר שהכרתי היה מכוון ממא"ל למהירות 95-100 (לפי הקפריזה שלו).

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחייאת?

1 למאה מליון שווה תקנה?

אתה מסוגל בכלל לדמיין כמה תקנות אפשר לתקן בגלל סיכון של אחד למאה מיליון?

עופר אם נחזור לצורה שבה מחוקקים חוקים - המחוקק, לרוב אינו מבין דבר וחצי דבר בחוקים שלמדע יש נגיעה בהם. מומחים מגישים ניירות עמדה ולרוב גם בוחנים את המצב במדינות מתוקנות אחרות.

במקרה שלפנינו (ואני לא רוצה להיכנס לגופו של עניין בנוגע להתייחסות מדעית לתקנה - בעיקר בגלל העובדה שאין לי מושג בתחום), המחוקק, כנראה, קיבל ניירות עמדה/מחקרים שתמכו באיסור הפעלת סלולרי בתחנות דלק - כמו גם דוגמאות לכך שחוקים דומים חלים גם במדינות אחרות - האם כעת אתה מבין את ההגיון שהוביל את המחוקק כאשר חוקק את התקנה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה תקנה קיימת גם בנוגע לחומרי נפץ, ובחיים הקצרים שלי הייתי בערך ב50 פיצוצים במחצבות (בהכנה ובפיצוץ), תמיד היינו חייבים לכבות מכשירי קשר, פלאפונים ושאר ירקות..

אני מניח שההוראה לגבי חומרי נפץ קיימת לא בגלל חומר הנפץ עצמו, אלא בגלל המרעומים/נפצים/תחלים המופעלים חשמלית והם אלה שרגישים יותר.

יכול להיות שהם לא ממש מושפעים, אבל תאורתית קיים פוטנציאל שעלול להיות משהו, אז נזהרים שבעתיים.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן?

אז תסביר את ההגיון באיסור דיבור בסלולרי בתחנות דלק?

בארה"ב היו כמה מקרים של התלקחות ספונטנית של דלק בזמן תידלוק, בכולם דיברו המתדלקים בסלולרי בעת התידלוק.

מכאן ועד שחברות הביטוח התנערו מהתביעה ושלחו את האנשים לתבוע את תחנות התידלוק בגלל שהנייד הדליק את אדי הדלק, הדרך הייתה קצרה. חלק אפילו זכו בתביעה וגרמו לכל תחנות התדלוק בארה"ב להוציא תקנה שאסור להשתמש בסלולרי בשעת התדלוק.

התקנה הזאת נאכפה ע"י החברות הסלולריות בכל אירופה וארה"ב וכמובן גם אצלנו.

ניסויים בשטח בשלב יותר מאוחר (וגם מי שראה את הפרק הרלוונטי ב MYTH BUSTERS) הוכיחו מעבר לכל ספק שזאת שטות מוחלטת ללא כל אחיזה במציאות.

איך פועל ההגיון של זה שהחליט שאם אני מפרק מרכבי את תפוח הגרירה אני חייב לבזבז יום בעמדה מס' 1 ובמשרד הרישוי?

אני אסביר לך בכיף. בניגוד אליך שאתה בחור מבין עניין ומקצועי, השכן שלך לא מבין כלום מהחיים שלו במכניקה.

אבל מה, לקחת פלאייר ולפרק את התפוח הוא מסוגל לעשות עדיין.

חודש אחרי זה הוא רוצה להחזיר את התפוח למקום, אבל מה, איבד את הברגים. לוקח מברגה, לוקח 4 ברגים קודחים מבריג את התפוח לטמבון עם 4 ברגים קודחים... אתה כבר מבין את הקטסטרופה הממשמשת ובאה?

בא המחוקק ואומר, רק מפאת החשש שחנן יסע עם כל המשפחה שלו בעליות לירושלים כשהמפגע הזה נוסע לפניו, אנחנו מעדיפים שכל מי שמתעסק עם תפוח גרירה יתכבד ויבוא אלינו ויראה לנו מה הוא עשה ולמה.

לי לפחות, זה נשמע הגיוני לאללה!

עובדה בפועל שאף אחד עדיין לא הצליח להצית כלום בעזרת מכשיר סלולרי כלשהו.

שמעת על יחיא עייש?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כבר מבין את הקטסטרופה הממשמשת ובאה?

לא. אני רואה מה קורה כאן במדינה מבחינה בטיחותית כשיש חוקי בטיחות מכאן ועד זימבאבוואה ולעומתה את ארה"ב עם חיקוק כמעט ולא קיים לגבי בניית רכב, שלא לדבר על מבחן בטיחות שנתי שלא קיים בחלק גדול מהמדינות שם, ואני בספק רב אם בשורה התחתונה יש לנו יתרון כלשהו עליהם. למעשה, הייתי מהמר שהמצב הוא הפוך.

אני מעדיף לידי בכביש את ג'ף או או מרק עם ביגפוט שהם בנו בחצר האחורית מאשר את משפחת כהן במזדה לאנטיס שעברה טסט במכון XXX ברמת-גן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...