Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ מנוע v8 305 סמול בלוק בהתכתבות+תמונות [זהירות, ארוך ומתיש!]

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 5904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצת אחד אצל ה"פרסי, המפורסם ,ערוך חיפוש בפורום

שמן 15W40 חצי סנטטי ,מיכל של 5 ליטר יספיק כולל הפילטר

שמן גיר והגה אכן זהים DEXTRON 3 של AC DELCO

ריקון השמן ממיכל הצבירה על משאבת ההגה מיותר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יגאל, היכן נמצאת משאבת השמן אצלי שאחראית על שאיבת השמן מתחתית האגן עד למעלה לראשים?

אתה יכול להעלות תמונה/שרטוט של המשאבת שמן בבקשה שמתאימה לדגם מנוע שלי?(305 סמול בלוק)

יש דרך לבדוק האם המשאבה תקינה חוץ מהתנעת המנוע והתבוננות על שעון לחץ השמן בלוח מחוונים ובדיקה שיש לחץ?

משאבת השמן בדגם הזה אמינה או שמוחלפת לעיתים קרובות בד"כ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר הבנת, אני לא מכיר את הרכב שלך, אבל כששיפצתי את מנוע הCJ שלי, מנוע 6 בטור, 4.3 ליטר, ורציתי לדעת שנבנה לחץ שמן עוד לפני התנעת המנוע, פירקתי את המפלג מהמנוע. ציר המפלג הוא בעל גלגל שיניים שמשתלב עם גלגל שיניים בגל הזיזים, ומסובב בתחתיתו את משאבת השמן. חיברתי למברגה ביט ארוך של מברג שטוח, התחברתי למשאבת השמן וסובבתי אותה עד שראיתי לחץ בריא של 70 PSI בשעון לחץ השמן. גם בסיבוב מברג ארוך בצורה ידנית, ללא מברגה, קיבלתי את אותו לחץ שמן. רק אח"כ חיברתי את המפלג והנעתי את המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, נשמע שיטה טובה אך מכיוון שהמנועים לא בדיוק זהים ואיני יודע אם גם במנוע שלי המשאבה ממוקמת מתחת למפלג כמו בCJ שלך,נחכה לתשובה היכן היא בדיוק נמצאת מיגאל שוודאיי יודע

אין בעיה להוציא את המפלג ולהחזירו בדיוק למקום כל עוד לא סובבתי את המנוע כאשר הוא מפורק נכון?

יש משהו מיוחד שעליי לדעת או לסמן לפניי שאני מפרק את המפלג?

אתה בטוח שאם מכניסים מברג שטוח ארוך במקום הציר של המפלג ומסובבים אותו לאט באופן ידני המשאבה תעבוד ותעלה את השמן מהאגן לכיוון הראשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה להוציא ולהחזיר את המפלג, רק יש לסמן את מיקומו ומיקום הרוטור בתוכו ולשים לב שלאחר ההרכבה הוא יחזור למקומו. שים לב שבמהלך ההוצאה וההכנסה של המפלג גלגל השיניים האלכסוני יגרום לסיבוב של ציר הרוטור.

אני סובבתי עם המברג ידנית, רק לאחר שסובבתי עם המברגה. במצב הזה סיבוב ידני יצר לחץ שמן מצוין. אני לא יודע לומר אם הייתי מצליח להגיע לאותו לחץ שמן אם לא הייתי משתמש קודם לכן במברגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאבת השמן ממוקמת על קסוות מיסב גל הארכובה האחורי ביותר ,וכל זאת בתוך אגן השמן

הדרך שחנן תיאר אכן נכונה וגם ניתנת לביצוע ,כולל כלי יעודי לעניין ,אך הליך זה מיועד למנועים לאחר שיפוץ ,ואין צורך בהליך זה ,עם הפעלת המתנע לחץ השמן יעלה

ולא ,לא ניתן לבנות לחץ בעזרת מברג ,רק בעזרת מקדחה

משאבה זו מחזיקה בערך ב200K ,כאשר מדובר בלחץ שמן בסרק בעיקר

תניע בדוק קריאה בשעון לאחר מכן תחליט

oil pump.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשאבה אכן ממוקמת מתחת למפלג, בחלקו העמוק של הקרטר בתחתית המנוע אחורה. תחתית של מפלג למנוע V8 שונה ממפלג של CJ שם תחתית המפלג שטוחה ורחבה כמו מברג ולכן שיטת המברג לא תעבוד כאן, אם יש לך נסיון טכני אין צורך לשמור על מיקום המפלג, לאחר ההרכבה יש לבצע כיוון הצתה כאשר בוכנה מס' 1 בנמ"ע (אחרי דחיסה) לפי הסדר הצתה וכיוון הסיבוב בתמונה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי ,כל שנותר לי זה להניע ולבדוק את הלחץ בשעון

יגאל, מק"ט של חוטיי הצתה שמתאימים לי יש לך, וכנ"ל לגביי פילטר דלק בבקשה?

למה על מיכסה המפלג לא רשום המספרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה על מיכסה המפלג לא רשום המספרים?
כדי שתוכל לבחור בעצמך. סתם, כי בכל מנוע GM יש סדר הצתה וכיוון סיבוב שונה, באולדס למשל הדיסטריבוטור מסתובב לצד שני ואם אני לא טועה גם בביואיק. בנוסף אתה יכול לכוון את תחילת ההצתה לכל שן שתרצה במפלג ע"י כיוון פרפר ההצתה לאותה יציאה, חיווט לבוכנה מס 1 ומשם לפי הסדר והכיוון להמשיך לכל המנוע.

יגאל, מק"ט של חוטיי הצתה שמתאימים לי יש לך, וכנ"ל לגביי פילטר דלק בבקשה?

אם כבר, מומלץ להשתמש בחוטי הצתה משופרים של MSD, הטופ של הטופ למנועי GM V8.

עריכה: שכחתי, למה להניע ולבדוק לחץ בשעון? כשמניעים מנוע אחרי אוברול או כל פירוק אחר עושים את זה כאשר מכסי השסתומים פתוחים! ואז ניתן לראות בעין אם יש לחץ שמן, השמן עולה אחרי 2 שניות בערך ופשוט משפריץ ואז מכבים, סוגרים מכסים מניעים שוב והולכים לראות לחץ בשעון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור,תודה על התשובה,כיף לראות שגם אתה סוף סוף נכנסת לשירשור הזה,תמיד טוב לשמוע דיעה נוספת ומיקצועית מאדם שמתעסק עם רכבים אמריקאים ויכול לתרום מהידע הרב שלו ומניסיונו בתחום

אתה מוזמן להמשיך לעקוב ולהתעדכן אודות שיפוץ הרכב ולתת טיפים ועיצות מיקצועיות בהמשך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שהמחשב ניהול מנוע שאחראי על החיישנים תקול יהיה אפשרי בכלל להניע את המנוע או שייתכן מצב שהמנוע יצליח להניע אך לא יחזיק סל"ד בסרק וישר יכבה?

השאלת מצבר 60-80 אמפר לא חשוב קטבים רגילים או צד במצב מלא/תקין לצורך בדיקת ההנעה בלבד למשך כשעתיים עדיין אקטואלי

תודה והמשך יום טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, מניסיונך אפשר להניע בכלל אם המחשב ניהול תקול?

מה המק"ט של החוטיי הצתה שמתאימים למנוע שלי של ACDELCO ? כמה מ"מ קוטר חוט וכמה ההתנגדות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באיזו תקלה במחשב מדובר, מן הסתם. תקלה במעגל שמקבל אותות מחיישן הטמפ' יאפשר אולי למנוע לעבוד בצורה לא טובה, אבל תקלה במעגל שמפעיל את ממסר משאבת הדלק לא יאפשר התנעה בכלל ועבודה. אלו סתם שתי דוגמאות לתקלות אפשריות. מודול ההצתה, אגב, יודע לעבוד בצורה עצמאית מהמחשב, אם הוא מנותק ממנו. הוא יודע אפילו לקדם הצתה בצורה בסיסית ע"פ סל"ד המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...