Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה מיאטה לאחותי, הולך?

~VIPER~
שימו לב! השרשור הזה בן 6459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אל תעשו מהנעה אחורית יותר ממה שזה, להזכירכם, מסתובבים על הכביש רכבים בעלי הנעה אחורית שמבחינת איזון, הרבה יותר מסוכנים ממיאטה, לדוגמא, טנדרים, כשמורידים הילוך בטנדר על כביש רטוב, המצב הרבה יותר מסוכן, אין משקל על הגלגלים האחוריים, שזה נחמד, אבל מסוכן, ולא מעט אנשים מסתדרים עם זה, (אולי לא מורידים הילוכים?) בכל מקרה, לא להתרגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנעה אחורית הן יותר מפחידות וקשות יותר לשליטה, גם במוו 540 שתקבל פול גז בכיכר הדוקה תעשה ספין מפחיד למדי.

...

כמה שזה אירוני, סדרה 5 כזאת גם עשתה ספין בכיכר וכמעט דרסה את חבר שלי .

תודה על התגובות,בקרוב אני אדבר עם אחותי ונראה לאן זה הולך.

העלויות השוטפות זה מה שאני חושב עליו כרגע. איך הן לעומת העלויות ב 206?

תודה לכולם על התגובות.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה206 (כנראה) תהיה קלה יותר לאחזקה, החל מהביטוח שיהיה הרבה יותר זול בגלל הגג הקשיח, וגם

האפשרויות המוגבלות של וונדליסטים למיניהם אשר אוהבים להזיק לרכבים פתוחים משום מה (שריטות,

קריעת גג וכו'..). לגביי אמינות אין לי ניסיון אבל לפי מה שידוע לי שני הרכבים דיי אמינים, ואין להם בעיות

מיוחדות.

1.8T 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

דלק - אם היא הולכת על הדור השני (NB) מומלץ לתדלק 98 בגלל יחס דחיסה גבוה, כך שצריך לקחת זאת בחשבון.

עם זאת, ניתן להגיע עם פז להסכם של 98 כמעט במחיר של 95.

קח בחשבון צריכת דלק ממוצעת של 1:10 עם הידנית ומשהו כמו 8.5 עם האוטו-מתית.

טיפולים - רגיל לא בשמיים. טיפול ראשון עלה לי בסביבות ה 560, אחרי הנחה שאני מקבל כחבר במועדון הרודסטרים, דרך המוסך שאנחנו מטפלים בו.

ביטוח - פה מתחילה החגיגה. אני נהג צעיר (23) ומבוטח דרך החברה של אבי. למרות זאת, הביטוח עדיין עומד על 9K בשנה.

ברגע שאני אהיה בן 24 הוא ירד ל 6.5K שזה סביר.

כמובן, שכל הנתונים שציינתי לא משנים לי מאומה ומעולם לא היו שיקול בלסגת מהמכונית.

המיאטה בנויה לאנשים בעלי סדרי עדיפויות לקויים (או שאין להם בעיה להוציא כסף).

In the end, היחס הנאה שלה למחיר שווה כל שקל ועל זה רק אני, הרוח בשיער וחווית הנהיגה שבה יכולים להעיד :)

קיצקץ מומלצת בחום, שאחותך תהנה ממנה ושלא תתפוס את הנתיב השמאלי יותר מדי :)

נ.ב. כל האמור מתייחס למיאטה ידנית שנת 2005

מועדון הרודסטרים, אין עוד מועדון כזה.

http://www.roadster.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה206 (כנראה) תהיה קלה יותר לאחזקה, החל מהביטוח שיהיה הרבה יותר זול בגלל הגג הקשיח, וגם

האפשרויות המוגבלות של וונדליסטים למיניהם אשר אוהבים להזיק לרכבים פתוחים משום מה (שריטות,

קריעת גג וכו'..). לגביי אמינות אין לי ניסיון אבל לפי מה שידוע לי שני הרכבים דיי אמינים, ואין להם בעיות

מיוחדות.

דווקא ה 206 האוטומטית אינה ידועה כאמינה במיוחד.

לעומתה המיאטה זכתה לפחות לפי מחקר אחד בתור הרכב האמין ביותר של מזדה.

כיוון שאני לא אוהב סתם לדבר הצצתי באתר האנגלי - שם הם אוהבים מאוד גגות פתוחים האתר:

http://www.reliabilityindex.co.uk

והתוצאות לעצלנים בתמונות המצורפות.

שימו לב שהמיאטות בסקר הן יותר זקנות ועברו יותר קילומטרז. עדיין מקדם האמינות שלהן הרבה הרבה יותר גבוה.

בקשר לדלק אין לי מושג כמה עושה ה CC. המיאטה שלי עושה קרוב ל 10 ק"מ לליטר, אבל היא ידנית ואני נוסע חזק :-). אני לא תידלקתי 98. היחס דחיסה לא גבוה במיוחד ועם התחנות דלק אמינות אז 95 יספק את הגברת. אני נסעתי מעל 50000 ק"מ שרוב התידלוקים היו עם 95 ולא היה ציוץ אחד מהמנוע...

בקשר לביטוח, המיאטה אכן יקרה. ביטוח אצלי עלה בין 5 ל 6 אלף ש"ח למקיף בלבד.

דברים נוספים:

ה CC יותר שימושית, יש מקום איחסון הגיוני יותר וכאילו מושבים אחוריים.

המיאטה בעניי יפה ומיוחדת יותר

miata.jpg

cc.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...