Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העם עם הגולן ? (דיון פוליטי)

razmel
שימו לב! השרשור הזה בן 6467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין כזה דבר "שטחים תמורת שלום"...

לכל אורך ההיסטוריה לא היה קיים כזה דבר (עד כמה שאני זוכר, ואשמח אם מישהו יתקן אותי) שריבונות כל שהיא שכבשה או שיהיה שטח שברשותה והיא וויתרה עליו מרצון, כאשר ידה היתה על העליונה מכל הבחינות תמורת משהו שהוא לא ניתן לההערכה כמותית (כסף, משאבים, שטחים אחרים או אוכלוסיה), אלא משהו ארכאי למדי, "שלום"...

זו המצאה שלנו. יצרנו תקדים.

ועכשיו, בכל פעם ינופפו לנו עם זה מול העיניים...

תנו לנו שטח, נעשה "שלום"...

אבל אם חיילים של האויב שלכם (החיזבאלה) יתמקמו לנו על הגבול, יתצפתו, יעיפו לנו את ה"חיילים" שלנו מהעמדות (והמרכאות לא סתם, המיצרים לא שמים את חיילי החנית שלהם בעמדות שבין ישראל והגבול שלה, וזה בלשון המעטה, ולא סתם הם זכו לכינוי "חביות עם ראש"), יעלימו עין מהברחות נשק וחיילים דרך הגבול ועוד....

זה לא ניקרא "שלום" זו ניקראת ההעלמת עין, היתעלמות הפגנתית.

סליחה, זו לא היתעלמות אלא שיתוף פעולה עם אירגון טרור, ארגון שהמטרה שלו היא אחת, וככל הניראה משותפת אינטרסים עם אותה מדינת "שלום" שלנו...

פעם אחר פעם אני נוכחים בטעויות של המנהיגים שלנו, פעם אחר פעם כולנו עומדים ותופסים את הראש ואומרים "מה לעזזאל עבר לו במוח?!"...

כמו שאני תמיד אומר, "אבות אכלו בוסר, ובנים יאכלו חרא"...

נכון יותר מתמיד!!!

ועדיין, אנחנו לא לומדים... אין כזה דבר להיות עם כובש וגם עם נחמד. או שאתה עם כובש, או שאתה עם נחמד. אין באמצע. או לכאן או לכאן...

רוצים את רמת הגולן חזרה? סבבה, תנו לנו את כל לבנון...

רוצים לעשות שלום? סבבה, בואו נעשה שלום ותוכלו לבוא ולשבת אצלי בבית ולהיתפעל מהמרצדס שלי, לישתות קפה, לעשן נרגילה ולהעביר צחוקים על כל העולם, אני מוכן אפילו לצחצח את הערבית שלי בשביל זה... איך אני, פייר מספיק?

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אולי נריץ רשימה לכנסת? :p

אני מסכים עם רוב הדעות כאן.

רק דבר אחד אני לא מבין..

איך חובב נהיגה מוכן לווותר על הגולן? הא?!

הכבישים הכי מהנים שיש!!!

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שבו יחזירו את הגולן תמורת הסכם "שלום" עם דיקטטור אחרון בשושלתו שמייצג עדת מיעוט בסוריה, באמת תדעו שמשהו בישראל דפוק.

אתם מבינים, בסך הכל העולם נעשה כפר גלובלי אחד חמים ונחמד, וכולנו רוצים להיות חברים בו. אנחנו רוצים לחיות, אין לנו זמן למלחמות ולשטויות. אנחנו מוכנים לוותר רק כאן ורק שם בשביל לקבל קצת שקט, לפתח את הכלכלה, התרבות, לדאוג ל"חלשים" ולהיות בקונצנזוס בדעת הקהל העולמית. הרי זו הייתה התפיסה מאז תחילת שנות ה90, עת עלה רבין והבטיח לכולנו עתיד טוב יותר.

נכון?

הבעיה היא שכחלק מהתהליך האמור, קצת שכחנו איפה אנחנו חיים ומי הם שכנינו. לא רק זה, אלא שבזמן שחלף האיסלאם הרדיקאלי נעשה יותר קיצוני מצד אחד, ויותר מיינסטרים מצד שני.

הסכסוך משנה את אופיו לאלים יותר, קשה יותר, רווי שנאה ופאטאליסטי יותר אל מול עינינו. אבל אנחנו רוצים להאמין שזה בכלל גשם שיורד עלינו... וגם זה בסדר. היי, החברה משגשגת, למה לעצור בשביל שטויות? רק ניתן עוד חתיכת אדמה קטנה כאן והכל יסתדר - היי, אולי ישנו את הקוראן בשבילנו -

שלא יעבדו עליכם, לרדיקאליזם הזה אין דבר וחצי דבר עם ישראל. לאל-קעיאדה, חיזבאללה וחמאס אין קשר לישראל. הם לא יניחו את נשקם ואין להם פנטזיות על ערסל בין מטעי הזיתים של סבא שלהם אי שם בהרי ירושלים. לא בכדי חיזבאללה לא הניח את נשקו לאחר הנסיגה הישראלית, והפך למפלגה פוליטית כפי שהיה כתוב בתסריט.

לא הכל סובב אותנו ויש כרגע תהליך בלתי נמנע של איסלמאיזציה ששוטפת את העולם הערבי כולו.

הטיפול באיסלאם הקיצוני שונה. הם לא מכירים את המונח תבוסה ולא יניחו את נשקם. אי אפשר לפתות אותם בגזרים ואי אפשר להפחיד אותם במקלות. הדבר היחידי שאפשר לעשות הוא מלחמת שמד טוטאלית - גם לכלוא אותם אי אפשר. רק להרוג אותם, בזה אחר זה. הדבר משול לצבא זומבים שפושט עלינו. כמה מקרים היו של אסירים שהשתחררו אחרי X שנים, וחזרו לפעילות טרור לא לפני שניהלו את אותה פעילות טרור מתאם?

אני יודע שזה לא עונה ישירות על שאלת הגולן, אבל בעקיפין זה דווקא כן. סוריה אינה מדינה יציבה, סוריה בעלת ברית של האיסלאם הקיצוני ביותר ומארחת את גדולי שונאינו.

השטח הזה שלנו כדין וכחוק, לאחר מלחמה בה היינו הקורבן.

השטח הזה הוא תוספת שטח ומשאבים (מים) קריטית למדינת ישראל הצפופה ממילא.

השטח הזה מכיל בתוכו את פינות הטבע היפות ביותר שקיימות בארץ.

הגבול עם הגולן הוא הגבול השקט ביותר של ישראל.

הסורים צריכים הסכם שלום הרבה יותר מאיתנו. הם מבודדים, מסכנים ומתוסכלים. החזרת הגולן תהפוך את אסד לסמל, בדיוק כמו שהנסיגה מלבנון הפכה את נסראללה לסמל.

הסכם מדיני עם סוריה עלול לשבור את הבידוד שלהם, מה שיניע תהליך שבסופו הם כנראה יקבלו כסף ונשק אמריקאי, בדיוק כמו מצרים.

אז מה יהיה לנו בסופו של דבר?

ניתן את הגולן ותמורתו נקבל הסכם אי-לוחמה רשמי על נייר (כי "שלום" אי אפשר לקרוא לזה, תיירים מדמשק לא יגיעו לתל אביב בדיוק כמו שתיירים מקהיר לא מגיעים), סוריה פעילה מדינית וחזקה צבאית, פרס לדיקטטור ונאבד את אחת מהפינות היפות ביותר של ישראל, כמו גם חלק ניכר ממקורות המים.

אני מצטער, אבל מטומטמת ככל שתהיה האומה הזאת, אני מסרב להאמין שזה מצב שעלול להתקיים.

אישית, אני יכול לדבר על התניות שונות ומשונות של עזיבת הארץ, אתם יודעים - "אם מעלים את המס על הליסינג אני עוזב לקליפורניה". כנראה שכולכם שמעת והשמעתם כאלו, וגם אצלי נשברו הרבה קווים אדומים בבגרותי. ועם זאת, כתושב הצפון (לשעבר, בנתיים) שהגולן ניבט מחלונו בכל יום, אני יודע שזה יהיה קו אדום גדול ובולט, שבחצייתו ישראל תהפוך לאומה טיפשה, קצרת רואי וחלשה.

מכירים את המשפט המפורסם שטוען שמי שבחר בחרפה על פני מלחמה בסופו של דבר יקבל את שתיהן? אנחנו כבר בשיעור השלישי (הראשון היה אינתיפאדת אל אקצה לאחר אוסלו, השני היה ירי הקסאמים אחרי ההתנקות והשלישי מגיע מכיוון לבנון).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד את האמת: לצערי, אינני מופתע בכלל מהמלחמה (מספיק להשלות את עצמנו, זאת מלחמה לכל דבר) שהחלה ב-13 ליולי. בהיותי משרת בצפון ידעתי שיבוא יום וזה יקרה. אי אפשר להשלות את עצמנו שהחיזבאלון שעומד על המגדל הפיקוח 2 מטר מגדר המערכת, ימשיך כך לאורך שנים.

לצערי, חלק לא מבוטל מהציבור הישראלי עדיין לא הבין שאירגוני הטרור לא יעלמו אחרי נסיגות והסכמים. שום דבר לא יוכל להעלים את אירגוני הטרור חוץ מהשמדתם הטוטאלית. אירגון טרור הוא מטבעו אוכלוסיית חארות (המושג אנשים לא מגיע לנבלות הללו) שכל מה שמעניין אותם הוא לזרוע הרס וחורבן. הם לא רוצים שלום והפסקות אש כי אז הם ישארו מחוסרי "עבודה".

מי שחושב שע"י החזרת הגולן לסוריה יהיה שקט טועה ובגדול. זה רק יקרב אותם עלינו במובן הפיזי ונאבד את מקורות המים שלנו. כבר ראינו שהחזרת שטחים לא מייצבת את המצב ורק מקרבת את האויבים יותר אלינו.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היינו יוצאים מהגולן היום לא היו טילים על חיפה.

כי חיפה הייתה בידי הסורים תמורת הסכם "שטחים ושלום".

גם לא היו פיגועים בת"א.למה?

כי ת"א הייתה בידי לבנון, כי בא להם על עיר "תוססת".

ורק ירושליים הייתה בידי שניהם-לבנון וסורייה, כי הם לא הגיעו להחלטה, ומבצעים בה פיגועים אחד נגד השני.

אתה רוצה לוותר על הגולן? תתכונן לוותר על שאר הארץ.כי זה לא ייפסק- כמו החטיפות של החיזבאללה תמורת שיחרור אסירים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היציאה מלבנון היתה צעד חכם, אפילו בהתחשב במלחמה הנוכחית.

18 שנה ישבנו בלבנון וספגנו 25 הרוגים בשנה סתם, בלי מטרה. ולא נראה לזה סוף.

ובנוסף לכך העם הלבנוני שנא אותנו, דעת הקהל הבינלאומית היתה נגדנו, ומדינות ערב היו נגדנו בסכסוך הזה.

במלחמה הנוכחית אני חושב שיש סיכוי להזיז משהו. לגרום לכך שצבא לבנון יתפרס על כל שטח המדינה, וישים סוף למצב הזה של מיליציה חמושה שעושה מה שבראש שלה לפי פקודות שמגיעות מגורמים חיצוניים (איראן+סוריה) שלא חופפות את האינטרסים של ממשלת לבנון (שהם, בגדול, שקט. ברגע שיצאנו מלבנון אין לממשלת לבנון שום רצון להיכנס לעימות מול ישראל)

שימו לב שדעת הקהל הבינ"ל במלחמה הזו, למרות הטעויות שאנחנו עושים (כפר כנא וכו') והביקורת (המוצדקת חלקית) על הכח המופרז שאנו מפעילים בהפצצות על תשתית אזרחית - היא נגד חזבאללה.

כולם מבינים (כולל מצרים, ירדן, וערב הסעודית!!!) שאסור להשאיר מיליציה חמושה חופשי בשטח ולאפשר לה להדליק את כל האיזור מתי שלאיראנים מתחשק.

ועדיין האבידות שלנו במלחמה הזו הן כ-שליש ממה שחסכנו ב-6 שנים שלא היינו שם, אז אנחנו ברווח נקי.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעת הקהל הבינ"ל היא נגד חיזבאללה? איפה אתה חי? כל העולם המוסלמי מתייצב מאחורי נסראללה עכשיו, וכל העולם הלא מוסלמי מבכה את מותם של עשרות ילדים שנסראללה בכבודו ובעצמו דאג שישארו במקומם וימותו, בין אם זה מטעות שלנו או מכל סיבה אחרת. זה בדיוק מה שהחיזאבללה רוצה - שכולם ישנאו אותנו. אין להם משנה מדינית או אפילו דתית מוסדרת. הם פשוט אנטי ציונים. והם עושים את העבודה שלהם נהדר - כל העולם הערבי חושב שהמלחמה שלהם מוצדקת, ותושבי לבנון מודים לנסראללה מדי יום, אפילו שהוא אחראי לא פחות מצה"ל על המוות המיותר שלהם ושל ילדיהם. מה אפשר להגיד לבנאדם שחי במדינת ישראל אבל מודה לנסראללה שהרג את הילדים שלו עם קטיושה? החיזבאללה הוא ארגון מטורף. פשוט מטורף. ואלו המאמינים שמלחמתו היא צודקת הם מטורפים לא פחות. הבעיה היא שמדובר בכל העולם הערבי. כולו מאוחד כעת נגד ישראל ולמען החיזבאללה. ושאר העולם רואה בדיוק את מה שנסראללה רוצה שיראה - גופות חרוכות ומאובקות של ילדים קטנים. זה מסע ההסברה הטוב ביותר שנסראללה היה יכול לייחל אליו. מסע הסברה שאנחנו בוודאי לא ניטול בו חלק, ולא נראה את הצד שלנו, פשוט כי זה לא מוסרי. אבל מסע ההסברה הזה הוא בדיוק מה שדופק אותנו עם שאר העולם, גורם לנו לצאת עם כובש, מחרחר מלחמה ולא מוסרי. בדיוק מה שהעולם הנאור שונא. האזרחים כבר לא רואים שאנחנו בסה"כ מנסים להתקיים בשלום, ושהחיזבאללה הוא התוקפן כאן. ולא משנה מה בוש, בלייר וקונדוליסה יספרו להם.

לצערי, הוא צודק מאוד. רק את הסוף של דבריו אינני אוהב. ילדים הם ילדים הם ילדים. אפילו אם יש סיכוי שיגדלו בעתיד להיות טרוריסטים (ולצערי, זה קורה לא מעט אצל הפנאטים האלו). אמנם מאבקנו צודק, אבל אנחנו לא חפים מפשע. אולי אנחנו לא מתכוונים להרוג אנשים חפים מפשע, אבל זה קורה. ואנחנו אשמים בהריסת חייהם של אלפים רבים של אזרחים לבנונים. אל תתפלאו שהם שונאים אותנו אח"כ, ויש להם סיבה טובה. הנזק שעשינו שם גדול עשרות מונים ממה שהם עשו לנו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדוייק, רוני :-P

אפילו אם תביא בחשבון את הטונים שלאחר כפר כנא, אם אתה קורא קצת באל-ג'זירה, אל-ווטן וכו' תוכל לראות בעצמך שהמשטרים הערביים ברובם מאשימים את חיזבאללה בתוקפנות ובהסלמת המצב.

לא פלא, הרי אם חיזבאללה ואיראן לא ייעצרו, המשטרים החילוניים במצרים, לבנון, ירדן וכד' יפלו לידי המוסלמים הקיצונים.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי באמת הקצנתי, אני משוכנע שכמו שאצלנו יש פלגים לכאן ולכאן, גם אצלם יש התנגדות לחיזבאללה בקרב האנשים. אני רק חושש שההתנגדות הזו קטנה מדי, ושהקונצנזוס בקרב המוסלמים גדול מדי. אולי יותר כנגד מדינת ישראל, ופחות בעד החיזבאללה, אבל עדיין...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הנה, אני קופץ.

אמרנו לכם? למה תמיד טענות הימין נשמעות כמו מריבה בגן ילדים, ראיה חד מימדית.

אבל, אין קשר בין זה שאנחנו לא בלבנון, לבין מה שהולך עכשיו.

גם אז היו קטיושות, גם אז היו הרוגים (וסיבות המוות היו הרבה פחות זוהרות ו"שוות").

הטמטום שלנו, הוא שלא הגבנו.

תמיד אמרנו, נצא מ-XXX ואם הם יעשו משהו, נפוצץ להם את הצורה, כי כל הלגיטימיות אצלנו.

אבל לא עשינו כלום.

זאת הבעיה.

אנשי הימין היקרים, מכירים את הביטוי, גם שעון עומד, צודק פעמיים ביום? אז זאת דעתי.

לשבת ולהגיד אמרנו לכם אמרנו לכם, זה יפה, ילדותי ומרגיע את המצפון.

לא צריך להיות גאון גדול, בשביל לדעת שמדינת ישראל המוקפת במיליוני ערבים/מוסלמים, תגיע למצב קיצוני.

שעון עומד.. כבר אמרתי.

ידעתי שמישהו ינצל את זה שזה נשמע ילדותי ,אבל זה עדיין נכון .

לפני היציאה מלבנון ,צעקנו שאנחנו מראים חולשה ושהפלסטינאים יבינו מזה שכדאי להילחם ,ואכן מאז היציאה הטרור ביש"ע גאה לרמות שאף אחד לא הכיר לפני זה.

הזהרנו שגם תושבי הגליל יצטרפו ,וזה קרה (ראבק במג'דל כרום זרקו בקתב"ים),הזהרנו שהחמאס יקח את ההינתקות כנצחון ,ושהעם ילך אחריו ולא אחרי אלא שכאילו אנשי שלום שם ,וזה קרה.

לצערי הרב כל התחזיות שלנו מתקיימות אחת אחרי השניה,זה לא פעמיים ביום זה כל שעה.

מה לעשות האויב שלך הוא לא ארופי רודף שלום (עלק רודפי שלום אבל זה דיון אחר)

האויב שלך הוא מוסלמים רובם קיצוניים ,שלא ממש אכפת להם מהעולם ומהסכמי שלום .

שום תחזית של שמאל לא התגשמה,אין שלום עם אף אחד באזור לא רגיעה,יש שלום קר מאוד עם ירדן ומצריים וגם הן תומכות לא רק במילים באויבינו.

אגב דוגמא מעולה לחוסר החישיבות של הסכמי שלום היא ירדן.

המלך חוסיין היה איש שלום אמיתי ואיתו עשינו הסכם מעולה,קצת חילופי שטחים (שימו לב ! חילופים לא רק אנחנו נתנו),אבל בנו וחלק גדול מעמו לא רוצים בשלום הזה יותר מידי ,הבן שלו תומך באש"פ ובחמאס, ולא ממש שש לשיתוף פעולה עם ישראל ,מי יודע מה בשאר אסאד היה עושה עם הגולן שהיינו נותנים לאביו?

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו אם תביא בחשבון את הטונים שלאחר כפר כנא, אם אתה קורא קצת באל-ג'זירה, אל-ווטן וכו' תוכל לראות בעצמך שהמשטרים הערביים ברובם מאשימים את חיזבאללה בתוקפנות ובהסלמת המצב.

לא פלא, הרי אם חיזבאללה ואיראן לא ייעצרו, המשטרים החילוניים במצרים, לבנון, ירדן וכד' יפלו לידי המוסלמים הקיצונים.

כמובן שאחרי כפר-כנא אנחנו מקבלים גינויים על הרג אזרחים מיותר וכו'.

אבל מה שהמצרים, הירדנים והסעודים אמרו עדיין תופס.

מובארק כבר אמר שצבא מצריים לא ילחם מלחמות של אף אחד אחר.

הסעודים (שכמובן לא אוהבי ישראל גדולים - אבל עדיין) עצבניים רצח על נסראללה שעלה להם ים כסף בתשתיות הרוסות בלבנון שהם השקיעו את הכסף בבנייתן.

והאמריקאים כמובן עדיין מגדירים את חיזבאללה כארגון טרור לכל דבר.

שימו לב גם שאף אחד לא "בעד חיזבאללה".

יש ביקורת רבה על ישראל (ושוב - בצדק, לפחות באופן חלקי), אבל יש הסכמה מקיר לקיר כמעט שחיזבאללה כבר לא "קדושים מעונים" או "לוחמי חופש" אלא סתם טרוריסטים.

תחשבו מה היתה דעת הקהל העולמית על ישראל אם היינו ממשיכים לשהות בלבנון ולא יוצאים ב-2000. רעה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מה קורה עם משרד ההסברה? למה הם לא עובדים בעניין ומנסים להוציא אותנו מהרפש הזה של כפר כנא ..

למכירה : סט מזרקים דנסו בהספק 230CC במחיר שפויי , ניתן לפנות בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זה לא נכון,

המשטרים שמקבלים סייוע מארצות הברית היו נגד הפעולה של חיזבאללה והאשימו אותה .

רוב המשטרים שאינם נשענים לרוב על התמיכה של ארצות הברית לא התייחסו בכלל לעניין.

כל הערבים נגד הפעולה של ישראל בלבנון וכל יום התמיכה בהם גודלת למי שהיה "אדיש" .. בכלל אולי מחר אני אגיב פה תגובה אבל היא תהיה ממש ארוכה אבל בעיקרון רוב הערבים והמוסלימים עם חיזבאללה, המשטרים לא משקפים את העם כמו במדינת ישראל כי בכלל במדינות ערב אין משטרים דימוקרטיים- בלי בדיחות על הדימוקרטיה בירדן ובמצריים בבקשה ;)

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שחשוב זה התמיכה של המשטרים.

הם אלו שיחליטו אם לפעול באו"ם או במקרה קיצוני יותר להיכנס לעימות צבאי עם ישראל.

והמשטרים ה"מתונים", לא מעוניינים בבעיות. (כמובן שלא בגלל אהבת ישראל גדולה, אלא בגלל אינטרסים כלכליים כמו התמיכה האמריקאית והחזר השקעה על כספים שהושקעו בלבנון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביוני 1982 הייתי בסוף הסדיר כשנכנסנו ללבנון. הכרתי את תכניות מבצע "אורנים" עוד שנה קודם, וחשבתי שזה רעיון מצוין להתערב בסדר השלטוני בלבנון ולהקים משטר בובות משלנו. למלחמה יצאתי בהתלהבות - ממש כמו שיש אצל רבים כיום.

בלבנון התפכחתי. ראיתי כמה רעה מלחמה יכולה להיות, וכמה בלתי אפשרי במצב הפוליטי שם לקבוע דברים. אחרי המלחמה השתחררתי, ומצאתי את עצמי מאבטח את בגין לפרנסתי מצד אחד של הכביש ברחוב בלפור, ולאחר העבודה מפגין כנגדו בצד השני של הרחוב. היום זה לא היה הולך. בישראל של אז, זה היה אפילו הגיוני. מפקדי רק ביקשו שאפגין על אזרחי.

למה אני מספר את כל זה? כי צריך לפעמים לצנן את הרגשות העזים, ולעשות שיקול קר של עלות-תועלת. מנקודת ההסתכלות שלי, השגנו כבר שישים או שבעים אחוז מההישגים שנוכל להשיג במלחמה הזו, במחיר של אולי חמישה אחוז מההרוגים והפצועים שיהיו לנו בפעולה קרקעית נרחבת. אני לא בטוח שתוספת ההישג שווה עוד 100 או 200 חיילים הרוגים ומשפחות שכולות.

את נסראללה אולי נהרוג, אבל את חיזבאללה לא נוציא מליבותיהם של הערבים. אנחנו חיים במזרח התיכון, וההגיון כאן הוא כוחני, פרימיטיבי, וברבארי. מי שחזק שולט, והוכחנו בסיבוב הנוכחי את עוצמתנו. כיסחנו את הצורה ללבנון ככה שהם יחשבו היטב לפני שיחליטו לתקוף אותנו שוב. הנזק שנגרם לנו הוא אפסי. אני אומר את זה כמי שעובד בנהריה והיה תחת קטיושות בשבועיים האחרונים. את הרכוש ההרוס נשקם בקלות מכספנו ומכספי תרומות שכבר זורמות, אולם את המתים לא נוכל להחזיר. את מספרם של אלה כדאי לשמור נמוך ככל האפשר.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...