Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רדיאטור ישן ומזיע ב205. כמה עולה רדיאטור חדש והאם יש המלצה לחברה מסויימת?

samg
שימו לב! השרשור הזה בן 4681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

ברשותי פיג'ו 205 שנת 94, שעברה 200K. נאמר לי שהרדיאטור ברכב מזיע וכל התחתית שלו חלודה (קרוב לוודאי שמדובר ברדיאטור המקורי שהגיע עם הרכב) ורצוי מאוד להחליפו בחדש. נאמר לי שרדיאטור מקורי לרכב יעלה כ1300 ש"ח. אך יש תחליפי מאיכות טובה של חברת "בשן". האם מישהו מכיר? או יכול להמליץ על תוצרת זו או אחרת, איכותית? ממה שידוע לי רדיאטור מתוצרת בשן יעלה באיזור ה400 ש"ח+עבודה 250 ש"ח. מה דעתכם על המחיר?

ערב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר נשמע סביר ביותר אפילו זול מידי.

באיזה מוסך אתה מבצע את העבודה?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המחירים שמסרו לי. בכלל נאמר לי שרדיאטור של "בשן" עולה ישירות מהחברה, באיזור ה380 ש"ח. כמובן בתוספת ל250 ש"ח עבודה לערך יוצא קצת מעל 600 ש"ח.

הציעו לי לרכוש את כל החלפים. קרי, רדיאטור ומי קירור פרסטון ולהגיע למוסך ולשלם רק על העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך זול מאוד, אלו מחירים של טיפול עצמי ברכב.

המחירים אכן הגיוניים מאוד, לחבר שלי היית בעיה ברדיאטור של כאריזמה לפני 4 שנים בערך.

הכנסתי לו רדיאטור של בשן, והוא תפקד יופי עד למכירה שהיית לפני חודשיים.

תיגש לפרסי ביצחק שדה, פרסטון עולה 35 ש"ח ורדיאטור כנראה במחיר שציינת. אם בה לך לחסוך אתה יכול לקנות גלון אחד של פרסטון ועוד גלון של מים מזוקקים.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של הרדיאטור הוא, כמו שציינתי, לרכישה דרך הספק ישירות. איזור ה400 ש"ח ואפילו פחות

מחיר העבודה הוא אצל המכונאי. האם באמת רדיאטורים של בשן איכותיים? לפחות נאמר לי שהם עדיפים על יצרנים סיניים עלומי שם.

אגב, יש סיכוי שבאמת הרדיאטור שמורכב אצלי עתה ברכב הוא המקורי שהגיע איתו? קרי בן 18 :shock: לפחות זה מה שנאמר לי ע"י החשמלאי שטיפל לי אתמול ברכב ואיבחן את הבעיה עם הרדיאטור.

אמרו לי שאני צריך רק כ4-4.5 ליטרים של נוזל קירור, אז למה בעצם אני צריך גם מים מזוקקים (אני מניח כדי למהול את הנוזל קירור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת, אם לצורך העניין כרגע אין באפשרותי לתקן את הרדיאטור. אלא יתאפשר לי להחליפו עוד כחודש חודשיים.

כרגע אני לא רואה שיש נזילה. נסיעותי הם נסיעות קצרות בעיקר. כ10 ק"מ הלוך וחזור ואחת לשבוע 25 ק"מ הלוך וחזור.

האם ניתן ע"י מעקב אחר מיכל נוזל הקירור לראות את רמתו וע"י כך להימנע מלנסוע עם הרכב כשאין נוזל קירור כלל?

זכור לי בזמנו, כשהרדיאטור דלף נדלקה נורה בלוח השעונים שהצביעה על מחסור בנוזל קירור. אז זה קרה בחנייה של הבית שהרכב עמד כמה שבועות ולכן הזזתי אותו ע"י גרר למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר, אבל אף אחד לא יערוב לכך, שחור קטן ברדיאטור לא יהפוך לחור גדול, ומשם יציאת המים (בלחץ) והתחממות המנוע, הם רק שאלות של זמן.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
אפשר, אבל אף אחד לא יערוב לכך, שחור קטן ברדיאטור לא יהפוך לחור גדול, ומשם יציאת המים (בלחץ) והתחממות המנוע, הם רק שאלות של זמן.

טוב כנראה הגיע הזמן. היום יצאתי לרכב ואני רואה שלולית מתחתיו. הרמתי את מכסה המנוע ופתחתי את מיכל נוזל הקירור (שהכיל מים שהיו פעם בצבע ירוק, תודות למוסך מורשה משרד התחבורה שסמכתי עליו עד עכשיו) והוא יבש כמו הנגב :shock:

הנעתי את הרכב. לא היו שום נורות אזהרה שנדלקו. אך ראיתי שישנו טיפטוף של מים מהרדיאטור עצמו. כנראה שלא כל המים נזלו להם.

השאלה שלי מה ניתן לעשות כעת? האם יש אפשרות לנסוע כ30-40K כדי להגיע לבחור שיסדר את הבעיה או עדיף להזעיק גרר (במסגרת הביטוח) שיביא את הרכב ואותי לאותו בחור שיחליף לי את הרדיאטור?

זו הפעם ה2 ב5.5 שנים שהרכב אצלי שאני נזקק לגרר וב2 הפעמים מדובר בבעיות ברדיאטור :? בפעם שעברה בוצע תיקון של הרדיאטור כשבדיעבד אני מניח שלא היה בכלל צריך לתקן אותו אלא פשוט היה עדיף להחליפו קומפלט. ועוד במחיר שגבו ממני :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב כנראה הגיע הזמן. היום יצאתי לרכב ואני רואה שלולית מתחתיו. הרמתי את מכסה המנוע ופתחתי את מיכל נוזל הקירור (שהכיל מים שהיו פעם בצבע ירוק, תודות למוסך מורשה משרד התחבורה שסמכתי עליו עד עכשיו) והוא יבש כמו הנגב :shock:

הנעתי את הרכב. לא היו שום נורות אזהרה שנדלקו. אך ראיתי שישנו טיפטוף של מים מהרדיאטור עצמו. כנראה שלא כל המים נזלו להם.

השאלה שלי מה ניתן לעשות כעת? האם יש אפשרות לנסוע כ30-40K כדי להגיע לבחור שיסדר את הבעיה או עדיף להזעיק גרר (במסגרת הביטוח) שיביא את הרכב ואותי לאותו בחור שיחליף לי את הרדיאטור?

זו הפעם ה2 ב5.5 שנים שהרכב אצלי שאני נזקק לגרר וב2 הפעמים מדובר בבעיות ברדיאטור :? בפעם שעברה בוצע תיקון של הרדיאטור כשבדיעבד אני מניח שלא היה בכלל צריך לתקן אותו אלא פשוט היה עדיף להחליפו קומפלט. ועוד במחיר שגבו ממני :cry:

קח איתך גלון של מים אפילו עוד אחד לספר .. ותתיל לנסוע ותעקוב אחרי השעון חום מנוע .עם תידלק איזה שהיא מנורה והרכב יתחמם תעצור ותמלא מים עד שתגיע למוסך .. {כמובן שאני מנסה לחסוך לך את עלות הגרר }

נוסע על איטלקיה חמה :onfire::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח איתך גלון של מים אפילו עוד אחד לספר .. ותתיל לנסוע ותעקוב אחרי השעון חום מנוע .עם תידלק איזה שהיא מנורה והרכב יתחמם תעצור ותמלא מים עד שתגיע למוסך .. {כמובן שאני מנסה לחסוך לך את עלות הגרר }

אין לי שעון חום מנוע (אין כזה אחד ב205). הגרר כעיקרון לא אמור לעלות לי כסף זה במסגרת הביטוח. אני חושב שמגיעה לי קריאה אחת בשנה ללא תשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

שלח מייל עם הפרטים המלאים ל [email protected]

ותקבל הצעת מחיר יותר זולה ממה שרשום פה כולל התקנה מהיבואן לצרכן באחריות.

נשלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של הרדיאטור הוא, כמו שציינתי, לרכישה דרך הספק ישירות. איזור ה400 ש"ח ואפילו פחות

מחיר העבודה הוא אצל המכונאי. האם באמת רדיאטורים של בשן איכותיים? לפחות נאמר לי שהם עדיפים על יצרנים סיניים עלומי שם.

אגב, יש סיכוי שבאמת הרדיאטור שמורכב אצלי עתה ברכב הוא המקורי שהגיע איתו? קרי בן 18 :shock: לפחות זה מה שנאמר לי ע"י החשמלאי שטיפל לי אתמול ברכב ואיבחן את הבעיה עם הרדיאטור.

אמרו לי שאני צריך רק כ4-4.5 ליטרים של נוזל קירור, אז למה בעצם אני צריך גם מים מזוקקים (אני מניח כדי למהול את הנוזל קירור).

רדיאטורים של פיג'ו הם חזקים ואמינים מאוד, פיג'ו הישנות היו סוסות כל עוד אתה מטפל בהם.

טפו טפו טפו, אצלי ב406 עברה יותר מ 200KKM עם רדיאטורים ומדחס ואלטרנטור ועוד הרבה מאוד דברים שלא ראו יד מוסכניק (ראו את היד שלי כי אני סקרן, אבל לא פירקתי כלום, הכל מהמפעל.)

לצערי בפיג'ו החדשות זה לא יהיה כמו פעם.

מים מזוקקים זה רק כדאי לחסוך, כמו שהבחור למעלה אמר.

בכריזמה שלו הוא יכל לחסוך, בפיג'ו מה שאתה חוסך היום, יצא מחר. שים וזהו לדעתי, לא לשחק יותר מידי!

עוד משהו שלא הבנתי, לא היה לך נוזל קירור בכלל (בגלל המורשה)?

דעתי היא שכדאי לשים תחליפי, בערך חצי מחיר, יתן לך 4 או 5 שנים לפחות זה גם טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדיאטורים של פיג'ו הם חזקים ואמינים מאוד, פיג'ו הישנות היו סוסות כל עוד אתה מטפל בהם.

טפו טפו טפו, אצלי ב406 עברה יותר מ 200KKM עם רדיאטורים ומדחס ואלטרנטור ועוד הרבה מאוד דברים שלא ראו יד מוסכניק (ראו את היד שלי כי אני סקרן, אבל לא פירקתי כלום, הכל מהמפעל.)

לצערי בפיג'ו החדשות זה לא יהיה כמו פעם.

מים מזוקקים זה רק כדאי לחסוך, כמו שהבחור למעלה אמר.

בכריזמה שלו הוא יכל לחסוך, בפיג'ו מה שאתה חוסך היום, יצא מחר. שים וזהו לדעתי, לא לשחק יותר מידי!

עוד משהו שלא הבנתי, לא היה לך נוזל קירור בכלל (בגלל המורשה)?

דעתי היא שכדאי לשים תחליפי, בערך חצי מחיר, יתן לך 4 או 5 שנים לפחות זה גם טוב!

זה מוסך שטיפלתי בו מאז שרכשתי את הרכב, להוציא פעמיים שלוש שלא גרתי באיזור. כנראה עם השנים הוא התחיל לחפף.

כי קלטתי אותו בטיפול האחרון שהייתי כל הזמן על יד הרכב שם מסנן שמן לא מקורי. בקיצור, כף רגלי לא תדרוך שם יותר. על מסנן מקורי שהוא רץ להחליף כשהערתי את תשומת לבו לכך, וגם על נוזל הקירור כשבדקתי, שילמתי כמעט כמו שעולה מסנן מקורי וקרוב מאוד לעלות של גלון נוזל קירור ראוי של פרסטון ולא מים בצבע ירוק. לא מבין את האנשים (וכשאמרתי לו מה הקטע לשים מסנן לא מקורי שגם עליו הוא גובה 30 ש"ח כשהמקורי עולה בערך ככה, הוא ענה לי שאנשים מחפשים לחסוך בטיפולים...ממש).

לגבי הרדיאטור אני לא חושב לשים מקורי גם כי הוא יקר וגם כי לא ממש יש באפשרותי כרגע להוציא סכום כזה.

אני רוצה לשים תחליפי איכותי וזהו. רק לשים לב מעתה והלאה ולא לסמוך על אף אחד. אלא לוודא תמיד על מילוי נוזל קירור ראוי וזהו. כי עצם זה שהיו מים ברדיאטור אני מניח לא עשו לו טוב כלל וזירזו את מותו :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...