Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי ומה במכשירי שמיעה

פינדר

פוסטים מומלצים

אז אשתי האהובה הכירה סוף סוף בעובדה שהיא זקוקה למכשיר שמיעה.

עכשיו רק צריך להחליט איזה.. איך מתחילים לחפש?

היא קיבלה אישור זכאות מקופ״ח והלכה לספק שלהם. הוא הביא לה לנסיון, את המכשיר שהקופ״ח מממנת, תוך ציון שזה מכשיר שיותר מתאים לזקנים שיכולים להתפשר על איכות הקול ומכשיר שמתאים לאשה עובדת ופעילה יעלה סביב ה10 אלף.

היא כמעט שלא השתמשה במכשיר בתקופת הנסיון, בגלל שבדיוק היתה לה דלקת באוזן וכבר החזירה אותו.

מחיפוש בגוגל, יש הרבה פרסומות (שגם כמובן התחילו לקפוץ לי ברשתות החברתיות) וכולם מבטיחים את המכשיר הכי קטן והכי נסתר עם איכות הקול הכי טובה. קשה להבין למי מהמפרסמים יש גם קבלות להבטחות.

יש חברות מומלצות? יש מכשירים שנחשבים למובילים, או שלכל בן אדם מתאים משהו אחר?

יש אפשרות להתנסות עם מכשירים (כי חלקם דורשים התאמה אישית, לפי מה שהבנתי)?

מישהו מכיר?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי כבר כ 15 שנים עם מכשירים. התחיל עם מכשירים של 20,000 לאוזן והיום עם מכשירים של שטיינר שעלו פחות בסדר גודל והוא מבסוט מהם.

מה שחשוב במכשירים זה הרזולוציה של תחומי התדרים שניתן לכוון, סינון רעשי רקע וחיבור BT לטלפון.

שתעשה סקר מכונים, תיקח מכשירים לניסיון (יותר מסוג אחד שתהיה לה נקודת השוואה) ואז תבחר.

עדיף לשלם על מכשיר שהיא תשתמש בו ויתן לה איכות חיים מלקבל בגרושים משהו שרק יציק ויתסכל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

וחיבור BT לטלפון

יש דבר כזה? למה זה טוב? לכוון תדרים וכו׳?

זה לא גומר מהר את הסוללות?

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

עדיף לשלם על מכשיר שהיא תשתמש בו ויתן לה איכות חיים מלקבל בגרושים משהו שרק יציק ויתסכל.

זה ברור. יעלה כמה שיעלה רק שיועיל.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

יש דבר כזה? למה זה טוב? לכוון תדרים וכו׳?

זה לא גומר מהר את הסוללות?

כדי לקבל שיחות טלפון ישירות למכשיר.

את הכיוונון עושה מעבדת השמיעה בהתאם לתדרים שצריכים הגברה לפי הבדיקה.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דגשים כלליים.

יותר מהחברה ואפילו הדגם של המכשיר חשוב הכיוונון שלו בהתאם לירידת השמיעה הספציפית בכל אוזן. 

אם זה לא יבוצע כמו שצריך - גם המכשיר היקר ביותר לא שווה כלום.

חשוב: כיוונו של מכשיר זה לא דבר שעושים פעם אחת. אלא עד שמגיעים לתוצאה הטובה ביותר - גם אם זה יקח 5 פעמים או יותר.

כלל שאני הייתי הולך לפיו זה ללכת על הדרגה הגבוהה ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם - כי ככל שהדרגה גבוהה יותר, הטכנולוגיות לזיהוי קול ואפשרויות הכיוונון לאודיולוג, גבוהות יותר. 

מכשירי שמיעה זה עסק מורכב מאוד, וכולל בתוכו המון סוגים וטכנולוגיות שונות, אבל בראש ובראשונה הוא צריך להתאים למשתמשת.

אם ירידת השמיעה שלה לא חמורה, היא יכולה ללכת על מכשירי שמיעה קטנים בתוך האוזן, שהם נוחים יותר וכמעט ולא נראים.

אם היא חמורה יותר, היא תצטרך ללכת על מכשירים גדולים יותר מאחורי האוזן.

ישנה חשיבות אפילו ל״אוזניה״ שבתוך האוזן, שצריכה להיות מותאמת לירית השמיעה (פתוחה, חצי פתוחה, סגורה).

לגבי התאימות ל bt - גם כאן יש המון וריאציות, כשהנפוצה ביניהם היא mfi, לפחות בדגמי הביניים. - זה מוגבל למכשירי אפל, ובחלק מהמכשירים גם רק לצד אחד בכל פעם.

במקרה הזה כן הייתי מתאמץ ורוכש מכשיר עם תמיכה בבלוטות׳ ״רגיל״ שלא יגביל אותה באספקט הזה. 

הטכנולוגיה החדישה ביותר כרגע ה bluetooth  LE, שכאן המכשיר מתנהג באופן מאוד זהה לאוזניות, גם באיכות השמע וגם בחיבור, ואפילו משתמש במיקרופון של המכשיר ע״מ להזרים את הקול שלה לטלפון.

לגבי סוללות נטענות vs כאלה שלא - נטענות יספיקו ליום וקצת בין טעינות, כשהן חדשות.

אז אם ללכת על מכשיר כזה, עדיף ללכת על כאלה עם קייס טעינה נייד (לא לכולם יש, ברובם זה גם בתוספת תשלום), למקרה של טיול או מצבים מהסוג הזה.

סוללות רגילות יחזיקו משהו כמו שבוע בין החלפה להחלפה. לדעתי הרבה יותר נוח, וגם אין את הסיכון של ירידה ביעילות של הסוללה שהוא בלתי נמנע עם סוללה נטענת.

מנגד, עם סוללות נטענות, האטימות למים (או זיעה) ואבק גבוהה יותר. 

אם אתה רוצה ממש להתעמק ולדעת כמה שיותר על דגמים ואיך דברים עובדים בתחום, יש את הבחור הזה:

Cliff Olson שנכנס להמון תחומים בתוך הנושא הזה, כולל Reviews והשוואות של כל מיני מכשירים.

מקווה שהצלחתי למקד קצת.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון לגבי המחיר- באיזה קופ"ח מדובר ואיזה ביטוח משלים יש?

אני יודע לגבי מכבי שגם ללא שום ביטוח משלים הדגם הכי יקר שנמכר ע"י הספקים שהם עובדים איתם יעלה כ6K. עם ביטוח משלים מכבי זהב/שלי הדגם הכי יקר יעלה כ2300.

אתה יכול להציץ ברשימת הדגמים והמחירים של מכבי כאן: https://www.maccabi4u.co.il/new/media/4yjjx12s/hearing_aids_deductible.xlsx

בשנתיים האחרונות עזרתי לסבא וסבתא שלי לקנות מכשירי שמיעה, שניהם קנו Oticon More, שניהם אהבו את המכשיר על ההתחלה ולא רצו לנסות עוד אופציות. מחיפוש ברשת שעשיתי לפני שהתחלנו את התהליך הדגם הזה היה מהמובילים בעולם אז הלכתי איתם למכון קרוב ומומלץ שמוכר את הדגם.

עם ביטוח משלים מכבי זהב המחיר לסט מכשירי שמיעה היה סה"כ כ700 ש"ח.

לגבי סוללות- כפי ש @XVSTI אמר יש מכשירים עם סוללות נטענות וכאלה שלא. לדעתי הסוללות הנטענות נוחות יותר, כשהמכשירים לא בשימוש שמים אותם במטען ולא צריך לחשוב בכלל על עניין הסוללה. בדגם הMore שהזכרתי הסוללה מספיקה לכ24 שעות שימוש. 

במקרה של טיול לא בעיה לקחת איתכם את המטען של המכשירים ולהטעין בלילה. ולדוגמה לOticon יש אפשרות לקנות מטען נייד אבל הוא עולה בארץ 2000 ש"ח (!!!) או באזור ה1000 ש"ח בחו"ל (חזירות קלאסית של חברה רפואית, אוזניות מאליאקספרס ב50 שקל מגיעות עם מטען שעושה בדיוק אותו דבר...).

אישית אני לא דואג מהזדקנות הסוללה במכשירים של סבי וסבתי, יש זכאות למכשירים חדשים כל 3.5 שנים אז מקסימום נקנה להם חדשים ב700 ש"ח אם יהיו בעיות סוללה.

לגבי BT- נוח מאוד לכוון את המכשירים באפליקציה, אפשר לשנות ווליום ופרופיל שימוש ולקבל אינדיקציה למצב הסוללה. בנוסף המכשירים משמשים כאוזניות לניגון מדיה בטלפון. ספציפית בOticon אי אפשר להשתמש במיקרופונים של המכשירים לשיחת טלפון, אפשר לשמוע דרכם את הצד השני בשיחה אבל המיקרופון שבשימוש הוא הזה של הטלפון.

לכו למכון שמיעה עם המלצות, החלק הכי חשוב בתהליך הוא אודיולוג טוב שיכוונן את המכשירים בצורה הנכונה.

ע"פ חוק מקבלים את המכשירים לתקופת נסיון של לפחות חודש (מכבי וכללית נותנים חודשיים, מאוחדת ולאומית 45 יום) שבמהלכה צריך להגיע למכון השמיעה לכיוונונים. אם המכשירים לא מתאימים אז אפשר לנסות דגם אחר או לעבור לספק אחר.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Michaelr כתב:

דבר ראשון לגבי המחיר- באיזה קופ"ח מדובר ואיזה ביטוח משלים יש?

כללית מושלם

לפני 45 דקות, Michaelr כתב:

כבי וכללית נותנים חודשיים, מאוחדת ולאומית 45 יום

היא קיבלה לשבועיים נסיון בלבד

הבחור שהביא לה את המכשיר אמר שהם תובעים את כללית, כי עד לאחרונה איפשרה לקחת מכשיר משוכלל תמורת הזיכוי ועכשיו רק מכשיר בסיסי.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוללות - במשפחה יש דווקא עדיפות לשימוש בסוללות מאשר במכשיר נטען. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בת כמה הגברת? מבחינת סל הבריאות כיסוי מכשיר שמיעה הוא מגיל 65. לביטוחים המשלימים חוקים משלהם 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

מבחינת סל הבריאות כיסוי מכשיר שמיעה הוא מגיל 65

מגיל 18: https://www.kolzchut.org.il/he/סיוע_במימון_מכשירי_שמיעה_למבוגרים

אותו הדבר רשום באתרי קופות החולים:

במכבי: https://www.maccabi4u.co.il/new/eligibilites/1697/

בכללית: https://mushlam.clalit.co.il/he/products/Pages/earing_aid.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגיל 65 הכיסוי הוא דרך ביטוח לאומי / משרד הבריאות, והוא מלא. 

דרך קופ״ח הכיסוי הוא חלקי, ותלוי ברמת הביטוח המשלים.

ה oticon more באמת מכשיר מעולה, בעיקר בכל מה שקשור להבנת דיבור מהסביבה.

גם ל resound ו phonak יש טכנולוגיות מאוד מרשימות בתחום הזה.

העניין הוא שכל אחד מהמכשירים, יש סדרות ותתי סדרות שחלקן חסרות חלק מהתכונות של סדרות הדגל. 

בגלל זה מאוד חשובה האופציה להתנסות וההתעקשות על כוונון נורמלי. 

במיוחד כשמדובר באישה צעירה שצריכה גם לנהל חיים חברתיים עם המכשיר. 

נניח, אם המכשיר לא יודע להתמודד טוב עם רעשי רוח, יהיה לה מאוד קשה בנסיעה ברכב.

אם מדובר בבחורה שאוהבת להיות במפגשים חברתיים מרובי משתתפים, חשוב מאוד שהמכשיר ידע להתמודד עם זה. 

ואת זה כל מכשיר עושה אחרת. רק התנסות אמיתית תוכל לעזור לה להבין מה מתאים עבורה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

בת כמה הגברת?

50

לפני 43 דקות, XVSTI כתב:

במפגשים חברתיים מרובי משתתפים,

זה הדבר שהכי מפריע לה היום. שהיא יושבת בחברת אנשים ולא מבינה מה מדברים.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הבעיה הכי קשה, אצל רוב כבדי השמיעה. 

וכאן, הכיוונון של האודיולוג משחק את התפקיד הגדול ביותר. 

הוא צריך לכוונן את המכשיר לרמה כמה שיותר קרובה למתן מענה לצורך של ירידת השמיעה שלה.

אם תדר אחד יעלה יותר מדי על האחר, זו בעיקר קקופוניה של הרקע ופחות התמקדות באדם שמולה, ואם נמוך מדי, היא לא תשמע. 

הדרך המדויקת ביותר לעשות את זה היא באמצעות בדיקת Real ear measurement .

בדיקה שלא כל מכון עושה, וגם אלה שכן זה נתון לשיקול דעתו של האודיולוג.

יחד עם זאת, ל resound ו phonak בסדרות החדשות שלהם, שמו דגש על זה במיוחד.
אם בדורות קודמים, המכשיר היה פשוט מצמצם את הטווח של המיקרופון לאדם ממול, היום המכשיר יודע לדלות (כמובן לא בצורה מושלמת), את הקולות מתוך השיחה ולהתעלם מרעשי הרקע. 

יש פה כמה ביקורות מהערוץ שקישרתי למעלה, הוא די מקיף בהסברים שלו, גם כאיש שאחראי על הכיוונון וגם כמשתמש:

אלה מכשירי bte שמכסים גם את ירידות השמירה החמורות, אבל אם אצלה הירידה לו כזו גבוהה, הייתי שוקל בחיוב גם מכשירים בתוך האוזן.

זה יעזור לה קצת עם ההרגשה שמנעה ממנה לעשות מכשירים עד עכשיו.

יש לו עוד המון, אבל חלקם לא זמין בארץ, או מדורות קודמים.

גם ל siemens אגב יש אופציות מעולות, אבל אני לא רואה מכונים שעובדים איתם בארץ, ואני לא רוצה לסבך אותה חלילה עם מכשיר לא נפוץ כמכשיר ראשון.

במיוחד כשגם המיינסטרים בארץ הוא לא רע בכלל.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון קטן למי שכתב פה ( @XVSTI) על החשש מירידה ביעילות הסוללה עם הזמן במכשירים נטענים-

במקרה שאלתי היום במכון השמיעה מה עושים במקרה כזה, מסתבר שבדגם הMore (וכנראה גם באחרים) של Oticon ניתן להחליף את הסוללה הנטענת. הם עושים את זה במקום והעלות היא סה"כ 110 ש"ח.

לא יודע אם זה המצב גם אצל יצרנים אחרים.

בסופו של דבר מדובר בהעדפה אישית, למשתמשים קשישים עם בעיות מוטוריקה עדינה יהיה הרבה יותר נוח עם מכשירים נטענים, אחרים אולי יעדיפו את חיי הסוללה הארוכים יותר של הסוללות המתחלפות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החסרון הפוטנציאלי של סוללות נטענות הוא שאם שכחת לטעון אז עלולים להתקע באמצע היום עם מכשיר לא עובד ואז יש פרק זמן שבו צריך להסתדר בלי המכשיר.

מרפי ידאג שזה יקרה בזמן הכי פחות נוח.

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...