Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן הזוי עם פאטיש להעיף אלי שקיות גללים של כלבו

Opel Astra GSI

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, falou כתב:

למי שפרסם שכן מטנף, לשכן לא עומדת הזכות לפרטיות בזמן שהוא נוהג בעבריינות, וגם לא עומדת לו הזכות לתבוע לשון הרע. 

כמובן שיש לו את הזכות לתבוע לשון הרע.

אם יש לך שכן שמטנף ויש לך תיעוד ותמונות של זה - תפנה למשטרה, לעירייה, לבית משפט עם ההוכחות והתיעוד. לעשות שיימינג, מוצדק ככל שיהיה, חושף אותך לתביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, גור אדם כתב:

כמובן שיש לו את הזכות לתבוע לשון הרע.

על איזה בסיס הוא ייתבע לשון הרע?

כלומר, הוא גם יכול לתבוע שאתה חייב לו מיליון ש״ח שהוא השאיר לך במזוודה, באותה מידה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איסור לשון הרע מהו? על פי חוק איסור לשון הרע, איסור לשון הרע כולל כל דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם; לבזות אדם בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו; או פרסום שנועד לפגוע במשרתו או במשלח ידו של אדם.

עזוב רגע את צדקת המעשה של אותו אדם. אם אתה מפרסם בקבוצת הוואטסאפ השכונתית - הפרסום עלול להשפיל את אותו אדם, מה ששם אותך בעמדה לתביעה על לשון הרע.

אני לא עורך דין, אבל קצת מכיר איך הם עובדים. הם לא צריכים את הצדק, מה נכון או לא נכון, אתה צריך רק להוכיח את קצה קוצו של יוד שרשום בחוק.

בגדול, במקרים כאלה אתה צריך לפנות לרשויות, זה שיש רשויות שלא עובדות ולמה הן לא עובדות - זה סיפור לשרשור הפוליטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, גור אדם כתב:

איסור לשון הרע מהו? על פי חוק איסור לשון הרע, איסור לשון הרע כולל כל דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם; לבזות אדם בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו; או פרסום שנועד לפגוע במשרתו או במשלח ידו של אדם.

אל תקבע דעה לפי שתי שורות שקראת. לחוק לשון הרע יש הגנות וסייגים.

https://he.wikipedia.org/wiki/הגנת_"אמת_דיברתי"_בלשון_הרע

האם השכן ביצע את המעשה?

כן.

האם יש עניין ציבורי בפרסום?

כן.

האם הוא יכול לטעון שהפרסום נועד לבזותו וזו תכליתו בלבד...

הוא גם יכול לטעון שהוא הילווה לך מיליון דולר, באותה מידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שלא טרחת אפילו לקרוא את הכתוב.

זה לא נתון לויכוח ואם אתה חושב שעו״ד הוא סוגשל קוסם, שיכול להמציא תביעה מכל דבר, אתה טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, falou כתב:

אני רואה שלא טרחת אפילו לקרוא את הכתוב.

מתוך הקישור ששלחת (הדגשה שלי):

העניין הציבורי- מבט כללי

בבסיס יסוד זה עומדת השאלה האם קיימים לפרסום יתרונות חברתיים המצדיקים אותו, חרף לשון הרע שבו. שאלה זאת הנה שאלה ערכית ולפיכך ניתן לומר כי יסוד זה, בשונה מיסוד "אמיתות הפרסום" שהוא יסוד עובדתי, הוא "מושג שסתום". הווה אומר, משמעותו איננה קבועה ולעולם יוכל השופט ליצוק לתוכו תוכן בהתאם למדיניות השיפוטית הנהוגה. זאת ועוד, אין לשמוע ראיות בנושא זה, הנושא כולו מסור לשיקול דעתו של השופט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוב דג את העיקרון הכללי ולא נכנס לפרטים. 

האקרובטיקה שנדרשת כדי לטעון שלשכנים אין עניין שיש שכן שזורק גללי כלבים שלא בפח, היא בלתי אפשרית. בנוסף, השכן צריך לטעון שהפרסום נועד לבזותו. אדם שזורק חרא של כלבים אצל אחרים/ברשות הציבור, ייטען שעצם הפרסום מבזה אותו ושהוא זכאי לפרטיות בשטח הציבורי שהוא עושה זאת...?!

נו... בחייתאק. 

תחזור, תחזור לעובדות המקרה ואל תביא לי ציטטות כלליות בעלמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מוזר הקטע הזה.

אני גם נתקל בשקי-קקי האלה מושלכות אחרי שאספו בהן גללים.

ליד הפח, באמצע הכביש...

לא ברור לי מה המניע של האנשים האלה, כאילו לעשות דווקא למישהו/משהו.

והכי הרבה אני רואה את זה באיזור המערבי והיקר של הרצליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, falou כתב:

תחזור, תחזור לעובדות המקרה ואל תביא לי ציטטות כלליות בעלמא.

בהתחלה אתה אומר שלא קראתי את מה שהבאת, אחר כך אומר אל תביא לי דברים משם.

אין לי ממש טעם להמשיך בויכוח איתך, הבעתי את דעתי - הבאתי את הסימוכין שלדעתי נכונים, אתה יכול לסתור - לא חייב לזלזל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, גור אדם כתב:

בהתחלה אתה אומר שלא קראתי את מה שהבאת, אחר כך אומר אל תביא לי דברים משם.

זה שלא קראת, זה ממהירות התגובה.

זה שהבאת, שוב, ציטטה כללית וחלקית, זה עניין אחר. 

במשפט (ובכלל), אתה לא יכול לקחת שתי שורות ולהניח שבזה נסגר העניין, צריך לראות את הכלל.

אני מבין שהבעת את דעתך, היא, לדעתי, חסרת בסיס, וסתרתי אותה. לא זלזלתי.

מישהו שזורק חרא בציבור, לא יכול להנות מהגנה של צנעת הפרט ו/או ביזוי שמו בקרב אלו שניזוקים מהתנהגותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה 

פאקינג

נסגר עם אנשים?!?!!??!? 

כאילו מה אני היחיד שמקבל מסך כחול במח מהשרשור ההזוי הזה?? 😳😅

אני מנסה לדמיין את הסיטואציה אבל זה כ"כ far fetched, לא יודע מה הייתי עושה. 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חרא זה כסף קטן (וכידוע, לכסף אין ריח 😃).

בקבוצת הואטסאפ בשכונה שבה אני גר יש כל הזמן תלונות על מוקשים על המדרכות ואי פינויים על ידי בעלי הכלבים. אבל השבוע מישהי העלתה צילום של כלב שנכנס לחצר שלה וטרף את החתול שלה. מדובר בכלב מגזע מסוכן שמסתובב חופשי.

לעצם העניין, לא תקין שהעיריה משתמשת הרכוש שלך לתלות שקיות, מה שמביא אליך את המפגע. פנה לעיריה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...