Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן הזוי עם פאטיש להעיף אלי שקיות גללים של כלבו

Opel Astra GSI

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני גר בשכונה של בתים פרטיים, ויש לי שכן כ2 בתים לידי ברחוב בצד השני שמאולם לא דיברתי איתו ואיני מכיר אותו.

יום אחד אני רואה שקית שחורה עם גללים של כלב בכניסה לבית, מסתכל במצלמות, מזהה את השכן עובר עם הכלב ומעיף מהרחוב את השקית לתוך החצר שלי.

בפעם הראשונה חשבתי שהוא פספס כי צמוד אלי יש שטח פנוי לבנייה שטרם החלו לבנות שם בית )לא שזה בסדר לזרוק גללים בשטח(.

כמה ימים אחרי שוב אותו אירוע, שוב בודק במצלמות ורואה אותו אדם.

שאלתי שכנים מי האדם והביאו לי את המספר שלו. שלחתי לו הודעה מנומסת לחלוטין , ללא הצילומים, רק אמרתי שהוא כבר פעמיים זרק אלי לחצר שקית גללים והוא מייד התנצל ואמר שהוא ישים לב ולא יקרה יותר.

היום יצאתי עם הילדים לפארק שעשועים בשכונה, בצד השני של הבית יש שטח ציבורי כי יש שם חדר חשמל. חשכו עיניי, כל החומה שלי עם איזה 30 שקיות שחורות עם גללים ואני משכונע ב99 אחוז שזה אותו שכן, אך אין לי אסמכתא לכך.

מכיוון שזה שטח ציבורי, כיצד ניתן להציב שם מצלמה שגם ניתן יהיה להשתמש בצילומים שלה כעדות, הרי אסור לצלם שטחים ציבוריים.

מה הפתרון לקקה הזה :-)

מה ניתן לעשות וכיצד נכון לפעול?

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI
  • מבאס 1

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Opel Astra GSI כתב:

שלום רב,

אני גר בשכונה של בתים פרטיים, ויש לי שכן כ2 בתים לידי ברחוב בצד השני שמאולם לא דיברתי איתו ואיני מכיר אותו.

יום אחד אני רואה שקית שחורה עם גללים של כלב בכניסה לבית, מסתכל במצלמות, מזהה את השכן עובר עם הכלב ומעיף מהרחוב את השקית לתוך החצר שלי.

בפעם הראשונה חשבתי שהוא פספס כי צמוד אלי יש שטח פנוי לבנייה שטרם החלו לבנות שם בית )לא שזה בסדר לזרוק גללים בשטח(.

כמה ימים אחרי שוב אותו אירוע, שוב בודק במצלמות ורואה אותו אדם.

שאלתי שכנים מי האדם והביאו לי את המספר שלו. שלחתי לו הודעה מנומסת לחלוטין , ללא הצילומים, רק אמרתי שהוא כבר פעמיים זרק אלי לחצר שקית גללים והוא מייד התנצל ואמר שהוא ישים לב ולא יקרה יותר.

היום יצאתי עם הילדים לפארק שעשועים בשכונה, בצד השני של הבית יש שטח ציבורי כי יש שם חדר חשמל. חשכו עיניי, כל החומה שלי עם איזה 30 שקיות שחורות עם גללים ואני משכונע ב99 אחוז שזה אותו שכן, אך אין לי אסמכתא לכך.

מכיוון שזה שטח ציבורי, כיצד ניתן להציב שם מצלמה שגם ניתן יהיה להשתמש בצילומים שלה כעדות, הרי אסור לצלם שטחים ציבוריים.

מה הפתרון לקקה הזה :-)

ואני שואל את עצמי מהיכן השיג ככ הרבה שקיות גללים....
שכן משוגע יותר גרוע משכן מרושע

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Opel Astra GSI כתב:

מצלמת 360 או 180 מעלות שמכוונת לכיוון הבית אבל גם תופסת חלק מהחומה שלך.

היה לי גם סיפור עם נרקומן לשעבר כשגרתי בדירת קרקע והוא היה השכן מלמעלה. לא היה לי כל כך מה לעשות כי הוא היה ערס אבל ביאס את התחת להתחיל לאסוף את השאריות אוכל שלו מהחצר אחרי שאני חוזר מהעבודה. בשלב מסוים הוא הפסיק. אאל"ט דיברתי בנימוס איתו מספר פעמים.

קפץ לי עכשיו למחשבה - נאמן ניקיון 

https://www.gov.il/he/departments/topics/cleaning_trustees/govil-landing-page

אולי לנסות את וועד השכונה, אולי משם תגיע הישועה?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Ido Porat כתב:

ואני שואל את עצמי מהיכן השיג ככ הרבה שקיות גללים....
שכן משוגע יותר גרוע משכן מרושע

יש על העמודים שקיות שהמועצה ממלאה עבור הגללים. שמתי לב לזה רק היום, כנראה שזה כבר כמה שבועות מתמלא בשקיות

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Opel Astra GSI כתב:

הרי אסור לצלם שטחים ציבוריים

שים את המצלמה בחצר שלך. אף אחד לא יודע מה נתפס בשדה הראייה שלה. די בטוח שאף אחד לא יבוא לבדוק מה אתה מצלם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם העיריה תלתה שקיות על הגדר עליך לפנות לעיריה על מנת שתסלק את המטרד. תתחיל בפניה למוקד העירוני.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ככה אז תפנה לשיטור העירוני כמובן שיהיה לך את הצילומים או אפילו אם יש שעות קבועות שהוא מסתובב עם הכלב, לבקש מהם לעשות לו כיפה אדומה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Opel Astra GSI כתב:

הרי אסור לצלם שטחים ציבוריים.

פעם שניה השבוע שאני קורא מישהו כותב את זה.

מאיפה המסקנה הזו? זה ממש לא נכון.

מותר לצלם בכל מקום שהוא רשות הרבים.

ו"כיפה אדומה" זה כינוי לתרחיש בו עבריין מוביל עבריין מתחרה לתוך מלכודת כלשהי.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטח ציבורי מותר לצלם. ברגע שהוא זורק בשטח ציבורי אפשר לערב את העירייה שתתן לו דוחות.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, natco כתב:

פעם שניה השבוע שאני קורא מישהו כותב את זה.

מאיפה המסקנה הזו? זה ממש לא נכון.

מותר לצלם בכל מקום שהוא רשות הרבים

רק שההגדרה 'רשות הרבים' היא לא הגדרה תלויית מיקום בלבד. אדם יכול להיות זכאי לפרטיות (רשות הפרט) גם במקום ציבורי. 

האם מותר לצלם וידאו רציף באופן קבוע של מקום ציבורי... לא יודע. 

נ. ב. אני אתן דוגמא. 

אבל לפני זה, תמונות מבזות של אדם אסור לפרסם, וגם לא למטרת רווח, ללא הסכמה. 

אבל גם אלו לא המבחנים היחידים

היה צלם בתא בכינוי שוקו, שהיה לו אתר של צילומי בחורות בביקיני בחוף הים, שהיה מצלם בעדשת טלה פוטו. אתר מלא... נו, אתם מבינים. 

בית המשפט חייב אותו להסיר את האתר, לא בגלל שהוא הכניס כסף, אלא בגלל שמדובר בחדירה לפרטיות. 

בחורה בים יכולה לצפות שלא יצלמו לה את התחת בתקריב, למרות שהיא בביקיני. 

אז 'רשות הפרט' היא לא עניין של איפה אתה עומד גאוגרפית בלבד,זו גם שאלה של האם סביר שהאדם יצפה לפרטיות מסוימת בסיטואציה. 

• מעניין 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, natco כתב:

מותר לצלם בכל מקום שהוא רשות הרבים.

יש הבדל בין צילום מזדמן ברשות הרבים לבין התקנת מצלמה קבועה שבין היתר מצלמת את רשות הרבים, מקליטה ושומרת את המידע במאגר מידע משלה.

יש פה התנגשות לא קטנה עם הזכות לפרטיות (יש לך זכות כזו גם כאשר אתה במרחב הציבורי), התנגשות עם חוק מאגרי מידע, התנגשות עם זכויות של קטינים...

אם לדוגמה, תיקח תמונה של אותו שכן שזורק גללים ותשלח בקבוצת וואטסאפ של הרחוב, אתה עקרונית חושף את עצמך לתביעה על כך שצילמת מישהו במרחב הציבורי מתוך כוונה להשפיל/לבזות אותו.

בגדול, עורכי דין יכולים לעשות מזה מטעמים אם ירצו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא. 

אדם שעומד, למשל, ומשתין מהמקפצה, לא יכול לצפות לפרטיות. 

הזכות לפרטיות במרחב הציבורי אינה תלויה במה שהפרט חושב שמגיע לו. 

למי שפרסם שכן מטנף, לשכן לא עומדת הזכות לפרטיות בזמן שהוא נוהג בעבריינות, וגם לא עומדת לו הזכות לתבוע לשון הרע. 

הבעיה בווידאו של מרחב ציבורי, זה שהמרחב מצולם כל הזמן והצילום נשמר. אני לא יודע אם יש בחוק אמירה ספיציפית לגבי זה 

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אצלי ברחוב 2 אנשים שפועלים באופן הזוי כזה ואני לא מצליח להבין מה הסיפור. אוספים את הצרכים של הכלב וזורקים את השקית בין השיחים בערוגות שברחוב. לא מבין מה הקטע, כל 2-3 דקות הליכה יש פאקינג פח!

הראשון שעושה זאת שוטר שבדיוק יצא לגמלאות, בכלל בלי בושה יכול לדבר איתי תוך כדי טיול עם הכלבים, לאסוף את הצרכים ולזרוק לשיח הקרוב. השני קלטתי אותו כבר כמה פעמים מרחוק אוסף, מסתכל סביבו רואה שאין אף אחד וזורק לשיחים או פשוט זורק על הרצפה וממשיך ללכת. לא מצליח להבין את הקטע ההזוי הזה.. כבר עדיף שלא יאספו.

עריכה אחרונה על ידי dalet11
  • מבאס 1

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...