Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Fedex מול Dhl

BRAVO30

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, sperial כתב:

אחד המדהימים הוא שהדואר מבצע את ההליכים חינם. כלומר על חשבון כלל משלמי המיסים, אבל בלי לנפח.

נכון רק למשלוח בדואר בינלאומי רגיל, וזה תודות לרגולטור שבמקור רצה לאפשר משלוח מחו"ל במחיר נגיש (עוד הרבה לפני שהתחיל הגידול בהזמנות מחו"ל).

אם המשלוח הוא במשלוח בינלאומי מהיר (EMS) - גם הם גובים עמלות בהתאם.

יתרון של פדקס - מפרסמים מחירון רשמי. לפחות אפשר להעריך מה תהיה העלות.

מוזמנים למצוא מחירון מקביל ב-UPS.

https://www.fedex.com/content/dam/fedex/eu-europe/downloads/עמלות_ועלויות_שחרור_ממכס_במשלוחי_יבוא_אישי_11.1.22.pdf

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Pavlik כתב:

בדיוק היום קיבלתי חבילה מ- Alfaworkshop דרך DHL.

הזמנתי משאבת דלק, חיישן טמפרטורה חיצונית, פילטר אוויר רב פעמי K&N, פילטר מזגן פשוט, בוכנות למכסה המנוע ואולי עוד משהו.

הכל יחד כולל משלוח, יצא 3,070 שקלים. 

המיסים והאגרות השונות יצאו לי 1,300 שקל!

פשוט הרגשתי שגונבים אותי. 

אבל כן, תוך 5 ימים מיום ההזמנה שכוללים את סוף השבוע האחרון, החלקים כבר אצלי ליד הדלת.

ה- 1300 ש"ח של המסים והאגרות זה בתוך ה- 3070 או בנוסף?

לפני 12 שעות, פאר האורה כתב:

הצלחת להפתיע אותי עם המחירים שקיבלת בארץ. במקרה כזה אני איתך בהזמנה מחו"ל.

חחח, מוזמן להחזיק אלפא ולראות מחירים מגוחכים של חלקים שדורשים ממך מוסכי היבואן פה בארץ. זה היה ברור לי שמשאבת דלק כמו שהזמין זה עניין של כמה אלפי שקלים טובים.

עריכה אחרונה על ידי BRAVO30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

FedEx (ספציפית, הנציגות שלהם בארץ) הם ממש חבורה של גנבים. בפעם האחרונה שהזמנתי חלקי רכב והמוכר שלח עם FedEx (לא הייתה לי אפשרות לבחור משהו אחר), נאלצתי לשלם לשליח (מסים + עמלות של Fedex) יותר ממה ששילמתי על החלקים עצמם והמשלוח יחד. וכמובן שהמסים היו סבירים, 30% - כלומר, העמלות של FedEx היו מעל 70% מהעלות הכוללת של החבילה והמשלוח.

עם DHL ו-UPS החוויות שלי היו הרבה יותר חיוביות, אם כי UPS לא ממש זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Pavlik כתב:

בדיוק היום קיבלתי חבילה מ- Alfaworkshop דרך DHL.

הזמנתי משאבת דלק, חיישן טמפרטורה חיצונית, פילטר אוויר רב פעמי K&N, פילטר מזגן פשוט, בוכנות למכסה המנוע ואולי עוד משהו.

הכל יחד כולל משלוח, יצא 3,070 שקלים. 

המיסים והאגרות השונות יצאו לי 1,300 שקל!

פשוט הרגשתי שגונבים אותי. 

אבל כן, תוך 5 ימים מיום ההזמנה שכוללים את סוף השבוע האחרון, החלקים כבר אצלי ליד הדלת.

ממה שאני יודע על חלקי רכב משלמים 40% מס, כשהמס הזה הוא על מחיר המשלוח+מחיר החלק/חלקים.
מה שהם לקחו לך נשמע סביר לחברת שילוח.

מנסיוני פדקס נוראיים. ממש.
עם DHL יש לי נסיון טוב יותר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, sperial כתב:

אחד המדהימים הוא שהדואר מבצע את ההליכים חינם. כלומר על חשבון כלל משלמי המיסים, אבל בלי לנפח.

גם בדיקת משרד התחבורה? לא נראה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות בין שני משלוחים כשאין את כל הפרטים.

משלוח אחד יכל להשתחרר קולקטיבית, ועל השני יכלה להיות בדיקה פרטנית שמעלה את המחיר.

אבל כן, זה ב"ז אחד גדול בוא אתה נדפק גם ע"י המדינה וגם ע"י חברת השליחויות שלוקחת על עצמה את תפקיד העמיל.

לפעמים אולי כדאי כלקוח להפריד בין החברה השולחת לבין העמיל - כלומר לבחור עמיל עצמאי ולתת לו לעבוד מול המכס.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mcaspi כתב:

בהחלט כן.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Coro כתב:

לפעמים אולי כדאי כלקוח להפריד בין החברה השולחת לבין העמיל - כלומר לבחור עמיל עצמאי ולתת לו לעבוד מול המכס.

חברת השליחויות וגבה עמלה על העברת התיק לעמיל מכס אחר, כך שברוב המקרים זה לא משתלם כלכלית.

פעולה כזאת מומלצת רק כאשר מייבאים מוצר לא שגרתי

לפני שעתיים, mcaspi כתב:

במתקן בו מבוצע השיחרור מרשום המיסים, יש נציג של רשות המיסים אשר מטפל בנושא שיחרור מהמכס.

בסמוך אליו נמצא פקיד של משרד התחבורה אשר מטפל במוצרים אשר מאושרים לשיחרור מהיר (או מפנה לקבלת אישור יבוא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 שעות, BRAVO30 כתב:

ה- 1300 ש"ח של המסים והאגרות זה בתוך ה- 3070 או בנוסף?

ה- 1,300 ש"ח הם בנוסף. מאוד כעסתי, היה לי ברור שיהיו מיסים ואני רגיל לשלם מאות שקלים על שחרור חבילות מהמכס, סכום כזה עוד לא היה לי.

כתבתי מייל לנציגה שטיפלה בי שבו שאלתי אם יש אולי דרך לבוא לקראתי במיסים, היא כתבה לי שאין לה איך לעזור לי כי זה כסף שהולך למדינה.

מצ אחד כן, זה באמת יצא יקר. מצד שני, עם כל מה שהזמנתי שם, בישראל הייתי עובר את ה- 7,000 שקל ומחכה יותר זמן כי הם לא במלאי. כל החלקים מקוריים וחדשים, חלק אחד משופר.

הכל הגיע עד הדלת של הדירה תוך מספר ימים שכללו את שישי שבת באמצע. לא עשיתי בשביל זה שום נסיעה, חיפוש בחנויות או במוסכים וגם לא שיחות טלפון. גם לנוחות כזו יש מחיר כלשהו.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, guya72 כתב:

נכון רק למשלוח בדואר בינלאומי רגיל, וזה תודות לרגולטור שבמקור רצה לאפשר משלוח מחו"ל במחיר נגיש (עוד הרבה לפני שהתחיל הגידול בהזמנות מחו"ל).

אם המשלוח הוא במשלוח בינלאומי מהיר (EMS) - גם הם גובים עמלות בהתאם.

יתרון של פדקס - מפרסמים מחירון רשמי. לפחות אפשר להעריך מה תהיה העלות.

מוזמנים למצוא מחירון מקביל ב-UPS.

https://www.fedex.com/content/dam/fedex/eu-europe/downloads/עמלות_ועלויות_שחרור_ממכס_במשלוחי_יבוא_אישי_11.1.22.pdf

בבקשה מחירון UPS לייצוא או ייבוא 

https://site.ship.co.il/media/1603/ups_tg_il.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Pavlik כתב:

ה- 1,300 ש"ח הם בנוסף. מאוד כעסתי, היה לי ברור שיהיו מיסים ואני רגיל לשלם מאות שקלים על שחרור חבילות מהמכס, סכום כזה עוד לא היה לי.

כתבתי מייל לנציגה שטיפלה בי שבו שאלתי אם יש אולי דרך לבוא לקראתי במיסים, היא כתבה לי שאין לה איך לעזור לי כי זה כסף שהולך למדינה.

מצ אחד כן, זה באמת יצא יקר. מצד שני, עם כל מה שהזמנתי שם, בישראל הייתי עובר את ה- 7,000 שקל ומחכה יותר זמן כי הם לא במלאי. כל החלקים מקוריים וחדשים, חלק אחד משופר.

הכל הגיע עד הדלת של הדירה תוך מספר ימים שכללו את שישי שבת באמצע. לא עשיתי בשביל זה שום נסיעה, חיפוש בחנויות או במוסכים וגם לא שיחות טלפון. גם לנוחות כזו יש מחיר כלשהו.

לא הבנתי כל כך למה כעסת וציפית שיבואו לקראתך עם מסים. זה סכום סביר וצפוי לחלוטין, זה לא שדחפו לך מסים שלא היית אמור לשלם - כולם משלמים את המסים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Coro כתב:

איך בכלל עושים את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודיעים לחברת השילוח שאת עמילות המכס יבצע עמיל X ולא הם (אני חושב שיש להם טופס ייעודי לכך). ידרשו ממך עמלה עבור כך (יצא לך, בערך כמו עלות אם הם היו מבצעים עמילות או אפילו טיפה יותר), ויעבירו את הטפסים לעמיל מכס שביקשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות מסירת ניירת בפדקס מעל 200 ש"ח. לפני למעלה מ10 שנים זה היה הרבה פחות.

בצעירותי עבדתי בפדקס ישראל הייתה אז זכיין של פדקס. אז נרכשה ע"י DHL ומאז אני לא ממש מתעניין.

עוד המצאות שהיו עם השנים. למרות שהדולר אז היה 3.7, גבינו מלקוחות 4.5 או משהו כזה. ואפילו היה אישור על זה.

משלוחי ייבוא זה הכסף הגדול. עמלות כאלו ואחרות.

עמיל מכס שלך מראש יכול לסווג ולשחרר את המשלוח שלך עם כל הניירת והסיווג הנכון. יכול לחסוך עלויות.

Peugeot  5008 2023 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא רוצה לשלם דמי פרוטקשן יכול פשוט להזמין דרך חברות שילוח צד ג', לא כולם מומלצות כמובן וגם אם יש עמלות (ויש) אז יותר זולות.

חלה החמרה ברגולציה, אחרי שמירי רגב הנבלה הנחתה שכל חבילה שקשורה לרכב ומגיעה בדואר חבילות רגיל, תיעצר לבדיקה מקיפה ואם החבילה לא תעבור את הבדיקה היא תושמד \ לא תורשה להכנס לארץ, במיוחד החבילות מזבאלה אקספרס...

נתקלתי בכתבה שדיברה על זה בדיוק באוגוסט (אנשים התחילו להתלונן כבר בתחילת אוגוסט), אחרי שהזמנתי 2 נורות קסנון מאיביי והגיעו בסוף יולי,

יצא לי לראות הרבה אנשים שהתלוננו בפייסבוק וגם פה: 

עריכה אחרונה על ידי lei1989
Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...