Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם עושים עם הסמארטפון הישן שלכם?

davemustaine87

פוסטים מומלצים

מחפש סמארטפון הכי זול שאפשר לתקופה של חודשיים בערך. לא צריך שום דבר מלבד שיחות, וואטסאפ וסוללה שתחזיק יום עבודה בשימוש מינימלי. בזאפ יש מכשירים של סמסונג ושיאומי בסביב ה-400 שקל.

אוקיי, נשמע סביר על הנייר. 

העניין שברגע שקצת חופרים בנושא מגלים שכול התחום הזה של טלפונים זולים מאוד, הוא פשוט חרטא גדולה. 

כול המכשירים הללו, הם פשוט מיחזור עם שיפורים סופר מינוריים לאותם מכשירים זולים שקדמו להם מלפני 3-4 שנים באותו מחיר. 

אז הלכתי ליד 2 מתוך הנחה שאני אוכל למצוא מכשירים כאלה בני 3-4 ב 150 שקל.

אז חשבתי.

בפועל הם לא שם. גם לא בתקציבים גדולים יותר. מה שכן אפשר למצוא זה טלפוני לחצנים, מכשירים מאוד ישנים(בני 9-10) או מכשירים עם מסכים שבורים/תקולים/ וכו'

אני יודע שאני אישית, אין לי מה לעשות עם מכשדיר שסתם ישב במגירה, ואני מוכר אותם. כבר יצא לי גם למכור בזול (150-250 שקל) למכשירים שבאמת ראויים לקניה ולא לבילבול ביצים. 

אחר כול זה, בהנחה ויש לכם טלפונים זולים מאוד או ישנים מאוד, מה אתם עושים איתם? מעבירים במשפחה? שוכחים במגירה? מוכרים?

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעברי הייתי טכנאי סלולר באחת החברות הגדולות וכבר אז ידעתי כמה לקנות טלפון משומש זה רולטה רוסית.

מילא אנשים שמבינים, וגם פה אפשר ליפול, אבל לאדם מהרחוב, בכלל לא הייתי ממליץ לעשות את זה.

שמע היו מגיעים למעבדה מכשירים עם פלסטיקה חדשה, מי שלא מבין, נראים לו חדשים.

כשפותחים אותם אתה מגלה בורד אחר לגמריי. משהו סיני לא קשור בכלל שהכל שם מחובר בהדבקה.

או כאלו שקנו מכשירים פלסטיקה חדשה בחוץ, פותח - הכל קורוזיה. רואים שניקו אותה,

אבל קורוזיה כמו קורוזיה, אי אפשר באמת לנקות וברוב המוחלט של המקרים היא תחזור ואיתה הבעיות.

ולעניינו אתה מדבר על התעסקות במכירה על 150 שקל - בלי לזלזל בסכום, באמת יש לך זמן לזה ?

אם כן, אני לגמריי חושב שאתה צריך להקים עסק קטן שמוכר עבור אחרים. קח לך עמלה מהמכירה, והינה לך עסק רווחי

אישית, זורק במגירה, במקרה הטוב - זה ישמש כטלפון לחירום או כפנס הפסקות חשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת מחפש מכשיר עם אנדרואיד 8?

בדרך כלל מכשירים ישנים הולכים למגירה לכמה שנים ומשמשים כרזרביים או לסים מקומי בחו״ל. השימושיות שלהם מוגבלת כי הסוללות חלשות ומערכת ההפעלה לא מעודכנת. אחרי כן נשלחים אחר כבוד לפח המיחזור, בתקווה שמישהו יפיק מהם את הזהב.

לפני חצי שנה הטלפון. שלי נפח את נשמתו. כמכשיר גישור גייסתי את ה- S10E הישן של אחד הבנים. סבל מצורך בטעינה כל 12 שעות. מדובר במכשיר בן 3 עם חומרה טובה, ובכל זאת עבר זמנו.

חפש  A04 או איזה סיניפון זול וטרי שישמש אותך כרזרבי לכמה שנים. או נסה לגייס מכשיר ישן בחוג המשפחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, davemustaine87 כתב:

לא צריך שום דבר מלבד שיחות, וואטסאפ וסוללה שתחזיק יום עבודה בשימוש מינימלי.

הנסיון האישי שלי מראה שתוך 3-5 שנים גם טלפון ממותג רציני ובמצב תקין לחלוטין הופך לחסר תועלת. הסוללה לא שורדת יותר מכמה שעות (ולך תחליף אותה), אפילו האפליקציות הבסיסיות שואבות יותר מדי RAM בגרסתן העדכנית, וכל חוויית השימוש לוקה בתופעות שהתרגלנו לראות בווינדוס 95.

כיום יש לי סמסונג A40 בן שלוש וסמסונג A3 מ-2017 שמשמש אותי כרזרבי. ה-A3 לא מצליח להריץ יוטיוב, רדיט, או אפילו גלישה באתרי חדשות במשך יותר מחצי שעה עד שה-RAM שלו מתמלא באופן קריטי וצריך לעצור לניקוי CACHE. וזה בהתחשב בכך שאין עליו כמעט אפליקציות מלבד הדברים החיוניים... ה-A40 כבר מתחיל להראות סימפטומים של הזדקנות - דיליי מעצבן במעבר בין אפליקציות, ריסטרטים רנדומליים, פתאום אנטנת GPS מפסיקה לעבוד וכו'. אני שומר עליהם בכפפות של משי, אבל הם פשוט לא בנויים לשרוד יותר משנתיים-שלוש עד שיגיע הדגם הבא.

תוסיף לזה את העובדה שרוב האנשים מתייחסים לטלפון שלהם כמו למוצר צריכה פשוט, ללא תחזוקה או עדכונים או אפילו הגנה בסיסית מנפילות ומכות, ותראה שסטטיסטית באמת אין הרבה סיכוי למצוא משהו הולם לשימוש שוטף אפילו במשך כמה חודשים קצרים. נראה לי שיד2 זה לא הכיוון, מה שעדיף לך לעשות זה לשאול בפורומים ובקהילות אונליין שאתה חבר בהן למי יש מכשיר ספייר במגירה שהם יכולים להלוות לך לפרק זמן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stum כתב:

ולעניינו אתה מדבר על התעסקות במכירה על 150 שקל - בלי לזלזל בסכום, באמת יש לך זמן לזה ?

זה בדיוק העניין, אין לי זמן לזה. 

מה דורש יותר זמן? לקנות מכשיר חדש ב-400, ואחרי חודשיים להתחיל לחפש איך אני מוכר אותו ביד 2(אני לא שומר מכשירים במגירה, כמו שציינתי לפני) 

או לחפש מכשיר ב-150 שקל באיזור שאני גר בו ומצידי עוד חודשיים שיתפגר? 

לפני כשעה, sperial כתב:

אתה באמת מחפש מכשיר עם אנדרואיד 8?

לא באמת אכפת לי,לא יהיה עליו שום מידע שימושי למישהו, ובטח שלא לתקופה של חודשיים. 

לפני 22 דקות, Derish כתב:

סמסונג A3 מ-2017 שמשמש אותי כרזרבי. ה-A3 לא מצליח להריץ יוטיוב, רדיט, או אפילו גלישה באתרי חדשות במשך יותר מחצי שעה עד שה-RAM שלו מתמלא באופן קריטי וצריך לעצור לניקוי CACHE.

ממש מוזר. 

לפני שנה מכרתי גלקסי S7(מכשיר דגל אבל מ 2016) והוא עבד די סביר. רחוק מלהיות מהיר כמו מכשירים מודרנים, אבל אני בטוח שיותר טוב ממכשירים ב-400 שקל. בטח שלא היה נתקע כשנכנסים ליו טיוב. והוא עוד היה מקבל נפילות על ימין ועל שמאל. כניראה שסמסונג עם 2 גיגה ראם זה ביג נו נו. 

כנ"ל לגבי אייפון SE מ-2016 שהיה לי עד לפני שנה. אבל השרידות של אייפונים זה באמת משהו פנומנלי. 

לפני 26 דקות, Derish כתב:

מה שעדיף לך לעשות זה לשאול בפורומים ובקהילות אונליין שאתה חבר בהן למי יש מכשיר ספייר במגירה שהם יכולים להלוות לך לפרק זמן.

רעיון טוב, אני אנסה את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, דייב, הזמן שלך לא שווה כלום עד שאתה מתעסק עם מכירת טלפון כדי לחסוך 250 ₪, (נניח, קרוב לודאי במציאות פחות)? ממילא מי שיחפש מכשיר כזה עבור ילד יעדיף לקפוץ לקניון הקרוב ולקנות מכשיר חדש בקופסה ולא להשחית את זמנו בחיפוש מכשיר משומש שמי יודע מה עבר עליו.

אגב, למה חודשיים? מחכה ל-S24?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נשמע כמו בזבוז זמן משווע.

קנה טלפון ב-600₪, תשתמש בו חודשיים ואחר כך תיתן במתנה לאיזה אחיין או משהו כזה. או תשמור כגיבוי באיזו מגירה ל-3 שנים הבאות.

כמו שכתב דריש - בלי קשר למותג, *שום* טלפון לא מחזיק מעמד מעבר לכמה שנים בודדות, לא משנה כמה עלה במקור. מוצר דפוק מבחינה צרכנית, ככה זה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה "מוצר דפוק מבחינה צרכנית"? הפונקציונאליות מתקדמת בצעדי ענק, ולמי שלא זקוק לה יש מבחר מכשירים בתחומי הביניים והזולים.

זה נכון לאנדרואיד. אייפון זה סיפור אחר. מצד שני, אייפונים מחזיקים מעמד יותר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניסחתי בצורה מוצלחת.

אנסה להסביר עם דוגמה -

במכוניות יקשקשו פה שרשורי ענק על שמירת ערך,

במכונות כביסה תמצא עשרות עמודים על מי מחזיק כמה ואיפה הוא מיוצר,

מחשבים טובים מחזיקים 8 שנים,

ואילו טלפונים - שעולים כמו מכונת כביסה טובה! - זאת גזירת גורל - אחרי 3 שנים חוויית השימוש יורדת משמעותית, אחרי 5 שנים לפח.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מבאס 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טלפון הוא גם מכשיר בסיכון גבוה לאובדן\גניבה\שבר. 

זו הסיבה שבללה אני רוכש מכשירים בדרגות הביניים סביב 1500-2000 ש"ח - בידיעה שהמכשיר עלול ללכת לעולמו מחר בבוקר. בדרך כלל טלפון מחזיק אצלי בין 3-4 שנים.

הפעם האחרונה בה רכשתי מכשיר דגל היתה לפני למעלה מ-20 שנה - הנוקיה 6210. וגם הוא מת אחרי שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני תמיד קונה רק מכשירי דגל, אבל משתמש בטלפונים שלי "עד הסוף". עד שכבר יש שבר במסך או תקלה שאם מחברים את עלות התיקון שלה והזמן שהמכשיר אצלי, עדיף להשתדרג לאחד חדש עם קפיצה יפה ביכולות.

אף פעם לא יצא לי לקנות טלפון חדש סתם כי רציתי, או כי הדגם המחליף של הנוכחי כבר יצא. 

אני כן מתעדכן בהבדלים ואפילו משחק עם טלפון ההדגמה מהדור הבא בחנות ולפעמים גם חושב "למה הכניסו את השינוי החדש דווקא בדור הזה ולא בשלי", אבל אף פעם לא מחליף דור אחרי דור.

לרוב די שומר על הטלפונים שלי, לפעמים לא הצלחתי. אף פעם לא תיקנתי טלפון בתשלום. 

בדרך כלל מחזיקים אצלי 3 שנים ויותר, איכשהו אני תמיד זוכר תאריך קניה מדוייק של הטלפון.

• אהבתי 4

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכשירי דגל של פעם היו שורדים טוב. אולי החדשים פחות.
גלקסי S9 שהיה אצל אישתי כמה שנים (זה מכשיר שחוגג בקרוב 6 שנים עבודה), עדיין משמש את אחד הילדים - והוא אחלה טלפון ! יש לו זיהוי פנים, טביעת אצבע בחלק האחורי, NFC וכו'. אין שום בעיה להריץ עליו את האפליקציות הבסיסיות שבן אדם צריך (יוטיוב, וואטסאפ וכד') בלי שום בעיה, לרבות זום ויתר האפליקציות השימושיות בימינו.

@davemustaine87 אם אתה חושש מקניה של מכשיר משומש, פשוט תקנה חדש וזהו. ב KSP תוכל למצוא סמארטפונים בסיסיים החל מ 350 שח של REALME או 425 שח של סמסונג.
כמכשיר גישור זה מעל ומעבר. נכון, זה לא חוד החנית - יש כאן רק 3GB זיכרון, אין טעינה מהירה, אין תמיכה ב 5G סלולארי וגם האיחסון לא מי יודע מה גדול (32-64GB). אגב ההבדל ב A04 בין 32GB ל 64GB הוא 15 שקל אז תגיד 440 שח לגרסה הבסיסית שלו.
מה שיפה בטלפונים האלו שאין בעיה של מקום כי הם לא מתיימרים להיות הכי קטנים ודקים בתקציב הזה - אז הם מצויידים בסוללה של 5000mah שתחזיק לך כל היום בלי בעיה.

הבעיה הכי חמורה למשתמש הקצה המודרני שקונה מכשיר זול - היא שאין תמיכה ב NFC ברוב המקרים...ובעידן שבו כבר הרבה משתמשים בטלפון כאמצעי תשלום, זה דיל ברייקר. שים לב לזה.

איציק

• רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

תגיד, דייב, הזמן שלך לא שווה כלום עד שאתה מתעסק עם מכירת טלפון כדי לחסוך 250 ₪, (נניח, קרוב לודאי במציאות פחות)?

שוב, כמו שציינתי, אין פה התעסקות. זה או לקפוץ לחנות לקנות, או לקפוץ למישהו בעיר מגורי לקנות יד 2. אותו מרחק נסיעה ואותו זמן פלוס מינוס. אפילו יש לי מזומן בארנק שגם נסיעה לכספומט אני לא צריך. ברור שאני לא אטרח עכשיו לנסוע לעיר אחרת. אם זה יהיה המצב אני אקנה חדש וזהו. 

לפני 57 דקות, hans כתב:

ואילו טלפונים - שעולים כמו מכונת כביסה טובה! - זאת גזירת גורל - אחרי 3 שנים חוויית השימוש יורדת משמעותית, אחרי 5 שנים לפח.

אז זהו, מהנסיון שלי זה לא ככה. גלקסי 7 ואייפון SE בני 6-7 עבדו בסדר גמור. כן, הסוללה הייתה תחת, אבל מלבד זה? חווית שימוש טובה בהחלט. 

ולגבי הטלפונים הזולים, שים לב שבטלפונים ה"חדשים" הזולים, יש את אותם מעבדי תחת שהיו במכשירים הללו מלפני 4 שנים, לכן חווית השימוש בטלפון חדש אמורה להיות דומה גם אם המכשיר בן 3-4. אלא אם תחדש לי עכשיו שמבחינה אלקטרונית, הרכיבים כמו מעבד וזיכרון מתיישנים והם מתחילים לעבוד גרוע יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא יכוך לסמוך על הסוללה אז חוויית השימוש נדפקה.

והקדשת הזמן שלך היא גם לנודניקים במכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הטלפון האחרון אני שומר שיהיה לטלפון גיבוי.

עד לאחרונה הייתי שומר גם טלפונים ישנים יותר אבל כשפתחתי לעשות סדר בארון גיליתי שכמעט לכולם הסוללה התנפחה (לחלק קצת ולאחד התנפחה מאוד ברמה שפחדתי לגעת) וזה לא שווה את הסיכון. אלה לא טלפונים מאוד ישנים, שניים מהם למשל שימשו אותנו בין 2019-2020.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...