Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם עושים עם הסמארטפון הישן שלכם?

davemustaine87

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

שם במגירה כדי להעביר את התמונות למחשב אבל שוכח מזה ולא עושה את זה בחיים.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, hans כתב:

לא ניסחתי בצורה מוצלחת.

אנסה להסביר עם דוגמה -

במכוניות יקשקשו פה שרשורי ענק על שמירת ערך,

במכונות כביסה תמצא עשרות עמודים על מי מחזיק כמה ואיפה הוא מיוצר,

מחשבים טובים מחזיקים 8 שנים,

ואילו טלפונים - שעולים כמו מכונת כביסה טובה! - זאת גזירת גורל - אחרי 3 שנים חוויית השימוש יורדת משמעותית, אחרי 5 שנים לפח.

אייפונים מחזיקים בנש״ז אם מחליפים סוללה. עם דגרגציה של סוללה באמת אין מה לעשות אבל עדכוני תוכנה 6 שנים+

• רעיון טוב! 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Mech Morphix אני זקן, לא הבנתי מה זה נש״ז. בבקשה הסבר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, sperial כתב:

לפני חצי שנה הטלפון. שלי נפח את נשמתו. כמכשיר גישור גייסתי את ה- S10E הישן של אחד הבנים. סבל מצורך בטעינה כל 12 שעות. מדובר במכשיר בן 3 עם חומרה טובה, ובכל זאת עבר זמנו.

אני עם S10e

מה לא מספיק מודרני או תקין בו?

הכל עובד, רץ מעולה

אנדרואיד 10

טעינה ctype

לא בדקתי בכלל מה יצא אחר כך

נקנה בסגר הראשון של הקורונה אחרי שהקודם פשוט התפגר.

תסתכל עליו היום, נראה בדיוק כמו חדש, יש פיצוץ קטנטן ושריטות על מדבקת הזכוכית המקורית הקדמית.

כבר לא עושים כאלה לצערי. לא בגודל, בעובי או במשקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הם משומשים בגיבוי.

בין לבין הילדות שלי (הן קטנות בלי סמארטפון משלהן) מתמשות בזה להורדת משחקים או לצפיה ביוטוב קידס.

לא אעביר מכשיר הלאה. רק למשפחה.

כי בדרך כלל אנחנו משדרגים טלפון רק שהוא ממש בסוף חייו. ואז במכירה אצטרך להחזיר עודף מ200 שח. לא שווה את הכאב ראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 3.5 שנות שירות הסוללה היתה מחזיקה משהו כמו 12 שעות עד צורך בטעינה.

אגב, הסוללה של ה-note 10 lite שלי, שנרכש באותו יום, היתה במצב קצת יותר טוב, התכוונתי למשוך אותו עד צאת סדרה 24, אבל המכשיר מת בנפילה .

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמארטפון הראשון שלי Samsung S4 ואחריו LG G4 שימשו קצת את הילדים כמשחק ואחר כך נשמרו במגירה. כשראיתי שהתנפחו להם הסוללות השלכתי אותם למיחזור אלקטרוניקה. השימוש בהם הופסק בזמנו כשהזיכרון היה קטן מידי.

אחרי שראיתי שסמסונג מפוצצים לך חצי מהזיכרון באפליקציות שאתה לא רוצה ולא יכול למחוק, בשל הסכמים מסחריים שלהם, החלטתי לעולם לא לקנות סמסונג. הם ממשיכים במנהג המגונה הזה עד היום.

אחרי זה היה לי פיקסל 3a XL. השתמשתי בו כמה שנים והחלפתי כי: הפסיקו עידכונים אחרי אנדרואיד 12, 64 GB לא הספיקו לי ורציתי את מערך המצלמות של ה6 pro.

עדיין לא רואה שום סיבה להחליף את ה6 pro. 

בהתחלה שמרתי את הקודם כגיבוי אבל לפני כמה חודשים הילדה בת ה12 קיבלה את ה3a XL כטלפון ראשון. בהתחלה עיקמה את האף שהוא לא כמו של החברות. אחרי כמה זמן היא הבינה שהמצלמה מעולה והיום היא מוכנה רק לטלפון של גוגל. עכשיו גם אחותה הגדולה רוצה.

שלשום הפילה אותו והתנפץ המסך. חשבתי שזה ברוך כי היא רוצה רק גוגל, אין להם מכשירים זולים ואני לא רוצה לקנות לה מכשיר יקר.

חשבתי שאין תיקוני מסך לזה בארץ, אבל יצרתי קשר עם חנות ברמת גן שטוענים שהם יכולים להחליף מסך. אנסה מחר לגשת אליהם.

לפני 5 שעות, SlowRide כתב:

במגירה כדי להעביר את התמונות למחשב

התמונות מהמצלמה של הסמארטפון עולות אוטומטית לענן כבר עידנים. ברגע שיש לו קו אינטרנט מספיק חזק.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מה שהחברים אומרים כאן לגבי מכשירים ישנים, אולי הסוד טמון בלהמשיך ולהשתמש בהם?

אצלי בכיס עדיין יושב נוט 10 (לא +) בן 4. הסוללה מחזיקה יום שלם בשימוש ממוצע ויותר. המסך לא פחות ממדהים לטעמי גם היום. העט זה משהו שקשה לוותר עליו. ועוד רכשתי אותו לקראת סוף הדגם כשהסדרה החדשה הייתה כבר מעבר לפינה.

מכשיר שני שמשמש לקו פרטי (מחוץ לעבודה) וגם עליי קבוע אמנם בשימוש מופחת - Essential Phone משנת 2017. עד היום עובד חלק וללא רבב, למרות שהוחלף מסך שנשבר בעקבות החלפת סוללה. כך או כך, מכשיר עם ראם 4GB ועמוס בכל אפליקציה אפשרית עובד ללא לאגים כלל. יש לי את מצלמת ה 360 שלו ועד היום היא משמשת את המשפחה באירועים. מערכת ההפעלה נקיה לגמרי כמו בפיקסל, אולי זה מה שמחזיק אותו.

ואחרון, שזה באמת שיא השיאים ונכנס בקלות לרשימת TOP3 שלי בקניות מהרשת - LeEco S3 משנת 2016(!), נקנה ב 70$ כמכשיר גישור מאייפון דאז,  מגיר-בסט ז"ל ועד היום משמש כטלפון התעללויות. משתמש אתו במטבח בשביל לקרוא מתכונים, לוקח אותו לים לשמוע מוזיקה, בשטח הוא בשלוף ליד המנגל. אפילו בלי מגן מסך ואין עליו שריטה למרות כל מה שהוא עובר אצלי, באמת שלא יודע אם יש דרכים להרוג את המכשיר הזה. עד היום הוא עם אנדרואיד 6 ובשביל להפעיל אפליקציות צריך למצוא APK ישן שעדיין נתמך. אבל מבחינת סוללה, מסך, מהירות עבודה - לדעתי הוא רץ כמו ביומו הראשון. 4GB Ram+32GB Rom..

היום, אם הייתי מחפש מכשיר בעל VFM גבוה, זה כנראה היה Iphone 12 Pro שנמכר באופן רשמי, ואם אנדרואיד - כנראה שפיקסל 7 פרו או כל אחד אחר עד 2000 ש"ח.

כמכשיר גישור, נראה לי ש Oppo נותנים תמורה דיי טובה גם במכשירים הזולים שלהם והם מגיעים יחסית עם מעט ג'אנק מהקופסא. 

עריכה אחרונה על ידי Muzic4Ever

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@Mech Morphix אני זקן, לא הבנתי מה זה נש״ז. בבקשה הסבר.

בנש”ז

Bna-shaz

בן של זונה

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים . פלאפון זול זה חרטא. היו לי כמה שיאומים שעלו 800-900 . אחד מהם אחרי שנה התפגר לו המסך לבד (בלי נפילה) 

כשתיקנתי אותו המעבדנ עשתה נזק לאנטנה . לא התעסקי והחלפתי למכשיר אחר גם של שיאומי שעלה מעל אלף. אחרי שנה גם התפגר (מעצמו !!) שבועיים אחרי שנגמרה האחריות.קניתי וואווי (היום כבר אין) שמחזיק כמו גדול 3 שנים (בשימוש יום יומי) עם מסך שבור והתעללות של ילדים עם מצלמה שיכולה לבייש מותג . לאישתי אני כבר לא יודע מה לעשות. החלפתי לה לפחות 4-5 פלאפונים ב3 שנים. פלאפון אחד שהיה חדש הילד טבל באסלה כמו בסקוויט .השאר התרסקו.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פריג'י כתב:

כבר לא עושים כאלה לצערי. לא בגודל, בעובי או במשקל.

image.thumb.png.6d4bfc92903bdb0fc5d3930a87e397c5.png

לפני 6 שעות, amosbmw כתב:

שלשום הפילה אותו והתנפץ המסך. חשבתי שזה ברוך כי היא רוצה רק גוגל, אין להם מכשירים זולים ואני לא רוצה לקנות לה מכשיר יקר.

חשבתי שאין תיקוני מסך לזה בארץ, אבל יצרתי קשר עם חנות ברמת גן שטוענים שהם יכולים להחליף מסך. אנסה מחר לגשת אליהם.

זולים ממש כבר אין להם, אבל לא הייתי מתקן מסך במכשיר בן 5, זה עולה יותר ממה שהוא שווה. פתיחה של המכשיר גוררת לעיתים קרובות תקלות המשך וגם כך סביר שהסוללה לא תחזיק עוד הרבה זמן. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@amosbmw אני לא מכיר את הפיקסל, אבל היתה לי מחשבה להחליף את המסך של ה-note 10 lite סתם כפרוייקט. אז אתמול בערב בדקתי אצל עלי, והתברר שיש שלושה סוגי מסכים: מקורי (או ש״ע) שעולה 300 ₪, תחליפי ״מלא״ שעולה 200 ₪ ו״תחליפי״ TFT שעולה 100 ₪ אבל מגיע בלי מסגרת ובלי קורא טביעת אצבע ולא פועל עם החרט.

נראה לי שאני הולך לוותר על הפרוייקט. מכשיר בן 4 שלא בטוח שהמסך הוא הבעיה היחידה שלו לא שווה את ההשקעה.

אגב, המחליף הוא A54 שקניתי לפני 5 חודשים בעסקה מצויינת - 1,200 ₪ וקצת נקודות אלעל. נכון, אין לו חרט ולא טעינה אלחוטית, אבל חוץ מזה זריז ועם סוללה מצויינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, amosbmw כתב:

GOmobile מתקנים פיקסלים במעבדה שלהם ברשל"צ. יש להם גם שירות מצויין של השאלת מכשיר זמני תמורת פיקדון, שחוזר כשמחזירים להם את המכשיר (השתמשתי בזה כבר פעמיים כשהנוער בבית שבר את המסכים).

אבל, כמו שכתב falou, אני בספק שהתיקון כדאי במכשיר כל כך ישן.

עריכה אחרונה על ידי אורי מ.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...