Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ווקס מונע אדים?

שימו לב! השרשור הזה בן 505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי לאחרונה גאלון של ONR בגירסה עם הווקס (הירוק) ועשיתי ניקוי לרכב איתו כולל לשמשה מבפנים וגיליתי למחרת 2 דברים:

1. לאחר הגשם האוטו היה מכוסה בטיפות קטנות עומדות

2. השמשה של הרכב שלי תמיד היתה מתמלאת מהר מאוד באדים גם כאשר לא היה כל כך קר בחוץ ופתאום גיליתי שאין יותר אדים לאחר שהרכב נוקה עם ONR.

לגבי 1 הייתי שמח להבין מה בעצם בווקס גורם למים לעמוד כי כשראיתי את זה לראשונה חשבתי שיש בעיה אבל בחיפוש פה בפורום ראיתי שזה אפקט רצוי משימוש בווקס על האוטו. האם זה טוב יותר מאשר בלי ווקס שהמים פשוט מחליקים?

לגבי 2 האם ווקס באמת מונע אדים ואני לא סתם מדמיין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי התופעות שאתה מתאר הן תוצאת ההידרופוביה ("שנאת מים") של הווקס. בשביל זה שילמת. הטיפות יתאדו במהירות יחסית במקום להישפך למרזבים ולאתגר אטמים וללכלך בנזילה; למעשה מלבד הטיפות הללו הרכב יבש. מניח שהעדר אדי מים על השמשה הוא תוצאה זהה (מודה שלא מכיר טכניקה לווקס בשמשה פנימית, רק חיצונית).  

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה.

מדוע לדעתך אני לא מוצא טיפים באינטרנט לשימוש בווקס בשמשה הפנימית כדי למנוע אדים? ובכלל משום מה שלא מזכירים זאת לגבי ONR? זה נשמע לי מוזר שאין התייחסות לכך באינטרנט, אם זה אכן מונע אדים אז בוודאי שרבים היו משתמשים בו למטרה זו ומי שיש לו ONR עם ווקס היה חוסך מוצר נוסף. מהסיבה הזאת אני תוהה אם אני פשוט מדמיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, לא יישמתי ONR בשמשות פנימיות, אבל הגיוני שדחית מיים תמנע אדים.

הONR הרגיל, אצלי ככל הנראה פגם בשכבת הווקס הנוזלי שיישמתי לאחר השטיפה המלאה  האחרונה, ה ONR הירוק מיישם שכבת וקס חדשה ולכן בחורף הוא עדיף.

שווה לפנות ליצרן של הONR ולשאול.

Rain-X 630046 Interior Glass Anti-Fog    עושה עבודה טובה בנושא.

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שמשחת שיניים וקצף גילוח מספקים את אותה הגנה שתכשירי הגנה לשמשות נגד אדים נותנים. מלבד אולי לנוחות ביישום ידוע לך על הבדל? כלומר למה לא להשתמש פשוט במשחת שיניים או קצף גילוח? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי משחת שיניים אני לא יודע אבל קצף גילוח אתה יכול, לפי הניסוי הזה זה יעבוד לא רע בכלל אבל הוא דורש יותר מאמץ.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משחת שיניים לפי מה שהבנתי עובד מבחינת התוצאה כמו Rain-X. לפני שאני מנסה רציתי לדעת האם יש ניסיון של אנשים פה שאולי יש סיבה שלא כדאי לנסות את החומרים האלו על השמשות של הרכב ולקנות תכשיר ייעודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...