Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

3 ספרות בגב הכרטיס

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תמיד חשבתי ש3 הספרות בגב כרטיס האשראי הן סוג של אבטחה למקרה שמשהו צילם את כרטיס האשראי מצד אחד עדיין לא יהיו בידיו כל הפרטים הדרושים לביצוע עיסקה.

בזמן האחרון גם אני וגם אישתי קיבלנו כרטיסי אשראי חדשים של כאל, ובשניהם כל המספרים, כולל התוקף ו3 הספרות, כולם באותו צד של הכרטיס.

מדוע בחרו חברות האשראי לרדת ברמת האבטחה של הכרטיס ומה זכות הקיום של אותן 3 ספרות כאשר הן באותו צד עם שאר המידע?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כנראה שרוב הגניבות מבוססות על שימוש בכרטיס גנוב, כך שענין שלושת הספרות שהזכרת משמעות שולית. השאלה בכל זאת מדוע העבירו את הספרות "קדימה" , לא ראיתי אבל מנחש שעברו מהדפסת דיו להדפסת בלט (מכיוון אחד) כמו שאר פרטי הזיהוי ובכך ההכנה יותר פשוטה ויותר זולה.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה תשובות נכונות.

בקווים גסים - הרעיון הוא שאתה לא מסיר את הכרטיס מהיד שלך אפילו לרגע. עד 300₪ אתה מעביר אותו בחטף, ומעבר לסכום הזה אתה (ולא המוכר) מניח במכונה ומקיש קוד סודי.

אתה תמיד יכול למחוק את המספרים עם טוש אם בא לך, אגב.

לפני 1 דקה, ד ו ד כתב:

מדוע העבירו את הספרות "קדימה"

התשובה שלך לגבי הדפסת בלט נכונה. תיקון קטן - כל המספרים מופיעים יחד בגב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ד ו ד כתב:

לא ראיתי אבל מנחש שעברו מהדפסת דיו להדפסת בלט

כל הספרות לא מודפסות אלא חרוטות בגב הכרטיס.

ספרות בולטות כבר אין בכלל, כניראה זה אומר שרישמית הוציאו לגמלאות את מכונות החיוב הידניות של פעם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי כרטיס לפני שבועיים (ויזה כאל) עם ספרות בולטות ו 3 ספרות רק בגב הכרטיס.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי שלוש הספרות בגב נועדו לאבטח עסקאות מרחוק (אונליין), מכיוון ששימוש אונליין פחות מאובטח מטבעו.

חברות האשראי החשיבו את הנתון הזה לסודי כל כך שהוא אפילו לא הופיע במידע הזמין לעובדי החברה. ניתן רק לבדוק האם שלוש ספרות שאתה מקיש מתאימות לכרטיס. מניח שהן מבוססות על איזה אלגוריתם אימות כמו ספרת הביקורת בתעודת זהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר במדינה אירופאית ועובד בחברה אמריקאית. במדינה האירופאית המצב דומה לישראל עם שלוש ספרות מודפסות מאחורה, אבל על האמריקן אקספרס של החברה מספר ה-CVC (שהוא דווקא בן ארבע ספרות) מודפס בקטן מקדימה. זה המצב כבר 15 שנה, כך שאני בספק אם קשור לטכנולוגיות יצור מתפתחות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ד ו ד כתב:

כנראה שרוב הגניבות מבוססות על שימוש בכרטיס גנוב

הנחה של מי שחי בניינטיז אולי.

היום רוב הגניבות מבוססות על גניבת פרטי אשראי בדרכים כאלה ואחרות, ולא מכרטיס פיזי, שניתן מהר מאוד לחסום.

בפרטים של כרטיס אשראי אפשר להשתמש אונליין לעסקאות קטנות בהנחה שלבעלים ייקח זמן לשים לב.

לפעמים אפילו גונבים פרטי חשבון אמזון ומזמינים לכתובת של הבעלים החוקי ואז גונבים את החבילה. מסמנים contactless delivery, אז השליח פשוט מניח את החבילה ליד הדלת וממשיך הלאה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שגונבים פרטים בשיטות שונות "ללא מגע יד אדם" , בלשון המשטרה "אמצעים טכנולוגים" אבל זו נחלתם של החכמים. עדיין חיים ביננו כמו שאתה מגדיר חברה מהנייטיס שרוצים גם להתפרנס ואין להם יכולות של גניבה מתוחכמת,  אלה עדיין משתמשים בשיטות של אז, וזה עובד כנראה לא רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הכרטיס הפיזי הולך להיעלם מתישהו.

כבר היום ניתן להנפיק כרטיס אשראי דיגיטלי לחלוטין, בלי לקבל את כרטיס הפלסטיק בדואר, ולהשתמש בו מיידית במגוון הארנקים הדיגיטליים (תשלום בקופה עם הנייד, קניות אונליין וכו׳) 

מאז ההקשה של הארנקים האלה בארץ השימוש בהם עולה כל הזמן, ולכן עם הזמן נראה פחות ופחות את השימוש בכרטיסי אשראי הרגילים.

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקח עוד זמן, יש מקומות שעדיין דורשים כרטיס פיזי ויש אנשים חסרי סמארטפון.

דרך אגב, אני מחזק את דברי נהג הלילה (לפני כשבועיים קיבלתי כרטיס כ.א.ל. עם CVV על פס החתימה מאחור), וכבר שנים רבות שעל כרטיס האמריקןנאקספרס יש 4 ספרות ביטחון בחזית, וגם 3 מאחור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

יקח עוד זמן, יש מקומות שעדיין דורשים כרטיס פיזי ויש אנשים חסרי סמארטפון.

למשל כל התחנות דלק בצפון משום מה.

בזכות גוגל פיי אני כבר התרגלתי להסתובב בלי ארנק, ורק שם אני בא לשלם, מוציא את הטלפון והמוכר אומר לי "אה, אין לנו כזה", מה שגורם לי לעזוב הכל, לחזור לאוטו ולנסוע משם.

גם במשאבות דלק עצמן הייתי מאוד שמח אם היו מציבים מסופון עם NFC, ולא רק או תשלום עם כרטיס פיזי או אפליקציית קקמייקה של חברת דלק.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחנות הדלק קיבלו דחיה ביישום ה-EMV, נדמה לי עד 1.1.23, כי אצלן באמת מדובר בהוצאה עצומה של החלפת המשאבות.

לגבי חנויות הנוחות - אני נמנע מקניה בהן, אז נתקלתי רק פעם אחת, וזה אכן מרגיז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

כי אצלן באמת מדובר בהוצאה עצומה של החלפת המשאבות.

מה הבעיה להוסיף קורא NFC חיצוני ולשנות כמה שורות קוד (כמו שראית בשרשור אחר אין לי ממש קשר להיי טק אז אני סתם זורק כמה שורות קוד. יכול להיות שאפילו את זה לא צריך אבל בשביל שלא תגידו שאני סתום אז אפגין את מה שלמדתי בשרשור ההוא ואגיד שה DEVOPS שלהם יזרוק עדכון לכל המשאבות)?

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא הבנתי איזה משאבות צריך להחליף שם בדיוק.

משאבה יש, חיבור לרשת יש, עניין של לחבר מסופון.

הוצאה עצומה בשבילם? באסוש, מה אני אגיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...