Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעל דירה מושכרת חוזר לדירה

אלי הרזהב
שימו לב! השרשור הזה בן 699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב, תלוי מי השוכרים. להעביר דירת שלושה חדרים לזוג צעיר או זוג פלוס ילד קטן זה אחרת מאשר להעביר דירת 5 חדרים 150 מטר.

השוק דינמי, אבל בתור שוכר טווח ארוך אתה לא מחפש דינמיות אתה מחפש יציבות.

אף אחד לא אומר שכל בעלי הדירות הם חזירים קפיטליסטיים. אני אומר שחלקם לא נחמדים, וחלקם רואים בהשכרה עניין לטווח קצר.

כמו שבעל הדירה מבקש בטחונות וערבונות מצד השוכר, גם אני בתור משכיר רוצה לוודא שהטענה של המשכיר שהוא משכיר לטווח ארוך מגובה בחוזה ולא נשארת בתור מילים באוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 7 שעות, HybridBoy כתב:

חוזה לשנה ללא אופציה זה סטנדרטי לגמרי, לפחות בסביבה שלי.

זה שהחוזה נגמר לא אומר שהיחסים נגמרו, אפשר לחתום על אחד חדש בכל שנה.

השוק מספיק דינמי ובתור שוכר אתה לא באמת נתקע ללא דירה, גם כשהחוזה שלך נגמר.

הרי יש לך חודשיים-שלוש להתכונן מראש.

וברוב המוחלט של המקרים, דיירים טובים נשארים בדירה.

ההורים שלי משכירים את הדירה הקודמת כבר 13-14 שנה, הדיירים התחלפו רק פעם אחת.

בכל שנה חתמו חוזה חדש, ללא אופציה ומדי פעם העלו את המחיר לפי השוק.

גם דיירים מבינים שהמחירים עולים וכל עוד אתה לא מקפיץ את השכירות הם ישארו.

צריך לצאת מהמיינדסט הזה שבעלי הדירות הם חזירים קפיטליסטים רשעים, בדיוק כמו שרוב השוכרים לא טרוריסטים שלא משלמים ושוברים את הנכס. :)

נכון אבל גם ההורים שלך לא מעלים את השכירות לא מתוך נדבנות אלא כי הם רוצים להתמודד עם החסרונות של זה. 

כמו שבעלי דירות אינם חזירים (ואני מעולם לא טענתי את וזה לחלוטין לא משתמע מאף הודעה שלי) ככה גם השוכרים מחפשים יציבות ומחייה לטווח ארוך. עכשיו ייתכן וההורים שלך פילנתרופים צדיקים, אבל אם מחר אני בא לשכור אצלם אני הרי לא מכיר אותם. 

במידה והשכן שלהן כן יציע אופציה אלך איתו. 

שוב, היצע וביקוש. 

ושוב פעם שלישית ואחרונה, תלוי לחלוטין באזור, בהיצע ובביקוש. הניסיון שלך רלוונטי בעיקר אליך ולסביבה שלך ויכול להיות שונה מהותית משל מישהו אחר. 

הניסיון הוא מתל אביב. תחתום במקום אח תקבל זרנוק. לי נגיד התמזל מזלי אבל אם זה לא היה קורה יש מצב טוב שגם אני הייתי חותם על חוזה דרקוני לרעתי. או שכן או שלא. 

אחותי שגרה בקריות (בבניין חדש דנדש) הגיעה להסכמה עם בעל הדירה שעדיף לו לתת לה את הדירה שלה עם אופציה אמתית מאשר להמשיך לחפש עוד כמה חודשים שוכרים ולאבד שוכרת עם הכנסה גבוהה, לאבד זמן ולאבד כסף (כי הדירה עמדה ריקה).

ככה פשוט. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעלים לפי השוק בערך, לא בפעימות גדולות. מי שמבין עניין ולא לוקח אישית בקטע של "העלו לי" נשאר.

ממש לא תל אביב, די דרומה משם.

בסך הכל אם שני הצדדים פיירים ועם אינטרס משותף, אין טעם בסעיף אופציה.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששוכר מגיע לדירה חדשה מתוך שאיפה להישאר לטווח ארוך, סעיף האופציה נותן לו חיזוק להנחה שהמשכיר אכן מעוניין להשכיר לטווח ארוך. כששכרתי בעבר תמיד ביקשתי אופציה, אם מישהו לא היה מסכים מבחינתי זה איתות שיש סיכוי שעוד שנה ירצה לפנות אותי- אחרת לא רואה סיבה לסרב (לפחות לא כתנאי הכרחי). אם המשכיר מודאג מפיספוס עליית מחיר תמיד אפשר לרשום שהאופציה היא במחיר של שכר הדירה הקודם פלוס 5%. אם המחירים בסביבה לא יעלו אז בכל מקרה המחיר יישאר כמו שהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקיר משהו ששנה ראשונה זה בלי אופציה. אחרי זה חוזה לשנתיים.

ההסבר שלו זה שאים לא יהיה מרוצה מהדייר. יוכל להוציא אותו אחרי שנה.

והדירה מושכרת בלי בעיות.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...