Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעל דירה מושכרת חוזר לדירה

אלי הרזהב
 שיתוף

פוסטים מומלצים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בגדול לא אמורה להיות לו יכולת כזאת, אחרת האופציה חסרת משמעות- הוא תמיד יכול להגיד שהוא חוזר לדירה אבל בפועל להשכיר למישהו אחר, ואתה לא תדע את זה. לכן, אלא אם ההחרגה הזאת רשומה, לא אמורה להיות לו אפשרות לבטל לך את האופציה בטיעון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי. בהרבה חוזים שראיתי האופציה מנוסחת בצורה כזו שהיא חסרת משמעות פרקטית.

אז ייתכן והשוכר חושב כי יש לו אופציה אבל בפועל לא באמת.

ייתכן וניתן לתקוף זאת בבית משפט, במיוחד אם את החוזה ניסח בעל הדירה, ולטעון שהיתה כוונה לתת אופציה לשוכר - אבל אלה כבר מים אפורים שלא הייתי רוצה להיות בהם.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הנ"ל... ברוב החוזים שראיתי אין איזו מגבלה על גובה השכירות בתקופת האופציה, מה שהופך אותה לחסרת משמעות. בעל הדירה יכול לומר "בבקשה תממש את האופציה אבל גובה השכירות עולה ב-50%". כמובן שום שוכר לא יממש את האופציה במצב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כל מיני ניסוחים הזויים כמו לשוכר תנתן אופציה לשכור לשנה נוספת בהסכמת המשכיר. הזוי. אני מקווה שזו טעות שהשוכרים עושים פעם אחת בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה היא לתת לשוכר להמשיך את השכירות באותם התנאים לשנה נוספת כתלות בהסכמת ורצון 2 הצדדים
זה מנגנון שמיועד לתמרץ שוכר להיות, שוכר טוב והתגמול הוא ששכר הדירה לא משתנה ומובטח לשנתיים
כל צד רשאי לא להפעיל את המנגנון לפי שיקוליו

אם יש שוכר טוב, אנשים לא רצים להחליף שוכר כדי לקבל עוד כמה שקלים
אם המשכיר רוצה לשוב לביתו... אז הוא החליט שלא להפעיל את המנגנון.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל האופציות שאני ראיתי, ויצא לי לראות מעל 30 חוזים עם אופציות ב 10 שנים האחרונות, מדברות על להמשיך את השכירות באותם התנאים לשנה נוספת.

ללא תלות באישור או הסכמתו של המשכיר, אך ורק ברצון השוכר לממשה,

לעיתים הייתה מצוינת עליה מוסכמת מראש בשכר הדירה, אך לעולם לא הייתה מותנת באישור בעלי הדירה.

• רעיון טוב! 1

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי יש אופציה (בלי הסכמה אלא רק בהודעה שלי שאני מתחייב להודיע 3 חודשים לפני תום חוזה). מאידך, יש גם סעיף שבעל הדירה רשאי לפנות אותי בתוך חודשיים (וגם אני בתוך 3 רשאי לסיים את החוזה בינינו בלי סנקציות), אז כן, זה גם קצת הופך את האופציה לחרטא. בכל אופן המטרה היא לבוא לקראת השוכר מצד אחד ומצד שני אופציה לא באמת מונעת בה רוב החוזים הוצאה מהבית אם רוצים. 

הכי טוב זה יחסים בין בני אדם ולהגיע להסכמה סבירה לשני הצדדים.

הכי ריאלי זה מה כתוב בחוזה בצירוף החוק. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אין סעיף שנותן למשכיר פריווילגיה לסיים את החוזה בהודעה מראש, כמו שראיתי פה למעלה, אופציה פועלת באותם תנאים של החוזה הקיים.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...