Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החיים עם רכב "ספורטיבי" יותר כדיילי - מה אתם מכירים וחושבים?

Super_T
שימו לב! השרשור הזה בן 669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 13 שעות, Super_T כתב:

אבל אם מישהו מכם מחזיק קופרה אטקה, מידע נוסף שצריך להכיר יהיה מעולה.

נראה לי שאני עונה על מרבית הפרמטרים - אני נוהג דיילי ברכב ספורט ויש לי בבית קופרה אטקה.

עכשיו בוא נקפוץ ישר למסקנה הסופית - קופרה אטקה לא ספורטיבית. היא אחלה של סטיישן מהירה (מאוד) וזהו.

הקופרטקה היא הדיילי של אשתי. לגברת היו 3 דרישות מהאוטו שיחליף את ה-3008:

1. לא להיות ארוכה מה-3008

2. כן להיות מרווחת כמו ה-3008

3. לא להיות עצלה כמו האלפששמאות דיזל ב-3008 

למרות שלפחות 60% מהמתחרות בקטגוריה עומדות בתנאים, ניצלתי את ההזדמנות ועם מבט של "אין מה לעשות יקירתי... את מתעללת בי עם כל הדרישות המופרכות האלה" קנינו את הקופרה.

הקופרטקה היא הרכב העיקרי בבית, לכן מראש לא חיפשתי משהו ספורטיבי/קיצוני מדי.

מבחינת מתלים, היא לא שוברת את הגב. המתלים אדפטיביים ובעיר אנחנו במצב הרך. מחוץ לעיר שנינו מעדיפים את המצב הקשיח ביותר (מוד קופרה) יחד עם הקשחת ההגה ומנוע וגיר במצב סטנדרטי.

41 קג"מ מומנט הרבה יותר שימושיים ביומיום מ-300 הסוסים שלה.

המושבים הקדמיים תומכים לא רע, אבל עצם הישיבה הגבוהה ומסעד טיפה קצר לא מאפשרים להגיע לתנוחה טובה באמת. אותם מושבים בלאון קופרה תומכים הרבה יותר טוב. 

האבזור טוב מאוד אבל חסרים חיישן גשם ומחליף אוטומטי לאור גבוה.

עיצוב הפנים מיושן ונפלא בעיני. לא אהבתי את כל כפתורי המגע של הדור האחרון בוואגיות. באטקה עדיין יש כפתורים אמיתיים של פעם. היחידי שלא כזה הוא כפתור הווליום של המולטימדיה ואני נטרף מזה.

באותו הקשר, השליטה על מצבי הנהיגה (וכנגזרת בקשיחות המתלים) היא ע"י חוגה בין המושבים ולא דרך המולטימדיה כמו בפורמנטור. כאמור - שימושי לאללה.

ביומיום אין ממש זכר למשהו ספורטיבי. זו סתם סטיישן מאובזרת שיודעת לנסוע מהר. בפיתולים היא רוכנת כמעט כמו האטקה ליסינג של השכנה. אולי מלבד הסמל שגורם לעיתים לכל מיני נהגים מסוימים אחרים לחשוב שאתה תמיד נכון למירוץ דראג. גריל חדש עם סמל סיאט כבר מחכה להתקנה. 

עוד נקודה חשובה היא צריכת הדלק. אולי יש לקופרטקה שלנו חור במיכל וסתם לא שמתי לב או שלא יודע… היא בולעת בנזין 98 בקצב של 1:7.5. אם לא גרים במרכז, כדאי להיערך מראש עם רשימת תחנות עם 98.

מצחיק שהאוטו החסכוני בבית זו ה-brz שלי.

עוד נקודה לרעה - הצמיגים. הבריג'סטון טורנזה שלה די עלובים. נראה כמה זמן עד שאשבר ואחליף ל-ps4s. 

טיפולים עוד לא יצא לי לעשות.

לגבי ביטוח, בשנה הראשונה (עם הנחת רכב חדש) שילמתי 3784₪ למקיף (שני נהגים מעל 40).

לקראת חידוש נראה שהמחיר יעלה טיפה אבל לא באופן משמעותי. המחיר הוא בחברות הישירות.

אצל סוכנים קיבלתי מחירים גבוהים משמעותית.

• אהבתי 6

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, YNV כתב:

נראה לי שאני עונה על מרבית הפרמטרים - אני נוהג דיילי ברכב ספורט ויש לי בבית קופרה אטקה.

עכשיו בוא נקפוץ ישר למסקנה הסופית - קופרה אטקה לא ספורטיבית. היא אחלה של סטיישן מהירה (מאוד) וזהו.

הקופרטקה היא הדיילי של אשתי. לגברת היו 3 דרישות מהאוטו שיחליף את ה-3008:

1. לא להיות ארוכה מה-3008

2. כן להיות מרווחת כמו ה-3008

3. לא להיות עצלה כמו האלפששמאות דיזל ב-3008 

למרות שלפחות 60% מהמתחרות בקטגוריה עומדות בתנאים, ניצלתי את ההזדמנות ועם מבט של "אין מה לעשות יקירתי... את מתעללת בי עם כל הדרישות המופרכות האלה" קנינו את הקופרה.

הקופרטקה היא הרכב העיקרי בבית, לכן מראש לא חיפשתי משהו ספורטיבי/קיצוני מדי.

מבחינת מתלים, היא לא שוברת את הגב. המתלים אדפטיביים ובעיר אנחנו במצב הרך. מחוץ לעיר שנינו מעדיפים את המצב הקשיח ביותר (מוד קופרה) יחד עם הקשחת ההגה ומנוע וגיר במצב סטנדרטי.

41 קג"מ מומנט הרבה יותר שימושיים ביומיום מ-300 הסוסים שלה.

המושבים הקדמיים תומכים לא רע, אבל עצם הישיבה הגבוהה ומסעד טיפה קצר לא מאפשרים להגיע לתנוחה טובה באמת. אותם מושבים בלאון קופרה תומכים הרבה יותר טוב. 

האבזור טוב מאוד אבל חסרים חיישן גשם ומחליף אוטומטי לאור גבוה.

עיצוב הפנים מיושן ונפלא בעיני. לא אהבתי את כל כפתורי המגע של הדור האחרון בוואגיות. באטקה עדיין יש כפתורים אמיתיים של פעם. היחידי שלא כזה הוא כפתור הווליום של המולטימדיה ואני נטרף מזה.

באותו הקשר, השליטה על מצבי הנהיגה (וכנגזרת בקשיחות המתלים) היא ע"י חוגה בין המושבים ולא דרך המולטימדיה כמו בפורמנטור. כאמור - שימושי לאללה.

ביומיום אין ממש זכר למשהו ספורטיבי. זו סתם סטיישן מאובזרת שיודעת לנסוע מהר. בפיתולים היא רוכנת כמעט כמו האטקה ליסינג של השכנה. אולי מלבד הסמל שגורם לעיתים לכל מיני נהגים מסוימים אחרים לחשוב שאתה תמיד נכון למירוץ דראג. גריל חדש עם סמל סיאט כבר מחכה להתקנה. 

עוד נקודה חשובה היא צריכת הדלק. אולי יש לקופרטקה שלנו חור במיכל וסתם לא שמתי לב או שלא יודע… היא בולעת בנזין 98 בקצב של 1:7.5. אם לא גרים במרכז, כדאי להיערך מראש עם רשימת תחנות עם 98.

מצחיק שהאוטו החסכוני בבית זו ה-brz שלי.

עוד נקודה לרעה - הצמיגים. הבריג'סטון טורנזה שלה די עלובים. נראה כמה זמן עד שאשבר ואחליף ל-ps4s. 

טיפולים עוד לא יצא לי לעשות.

לגבי ביטוח, בשנה הראשונה (עם הנחת רכב חדש) שילמתי 3784₪ למקיף (שני נהגים מעל 40).

לקראת חידוש נראה שהמחיר יעלה טיפה אבל לא באופן משמעותי. המחיר הוא בחברות הישירות.

אצל סוכנים קיבלתי מחירים גבוהים משמעותית.

תהנה!

• אין חיישן גשם? הזוי
  • החלפה לאור גבוה זה קידוד לבד או אצל מי שיש לו מקודד עם עודף מ100 שקל וזה עובד נפלא, מניסיון.
  • מנועי 2 ליטר בנזין של קונצרן VW פשוט לא גומרים לשתות, נקודה בעייתי למי שחשוב העניין, הטיגואן של פוט"ש לא דומרת לשתות (בפער של כמעט כפול מגרסת הדיזל 2 ליטר)
  • למה 98?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי @YNV - תודה רבה על המידע והפירוט.

לא ידעתי שהדרישה היא דלק 98 וזה לא ריאלי מבחינתי אם זו צריכת הדלק, כלכלית זה מצטבר ליותר מדי.. 😕 

גם הטיג שלי שותה לא מעט, אני עם 1 ל-8.5 בנסיעה משולבת, אבל אם זו נסיעת בוקר קצרה אני לפעמים על קצבים עירוניים של 1 ל-7 או 1 ל-6.5 , תלוי כמה סבלני אני וכמה אני לוחץ (אני תמיד נותן לרכב להתחמם לפני).

בנסיעות על האוטוסטראדה (נגיד לנתב״ג או לביקור משפחה) אני עם נתונים של 1 ל-9.5 או 1 ל-10.

מבחינה תפעולית לי יש פאנל מיזוג טאצ׳י אבל נפרד (לא כחלק מהמולטימדייה) והמיקום של פתחי המיזוג מושלם (שלא כמו באטקופרה ואטקה בכלל…) אני מסתדר איתו נהדר פשוט כי חם לי כל הזמן ואני עם מיזוג גם בחורף אם וכאשר..

דווקא בקטע הזה הטיגואן נוח מאוד.

אני גם מאוד התחברתי לעיצוב של אטקה מהבחינה האנאלוגית, אצלי ברכב זה 50-50 וזה סבבה.

מעניין מה שרשמת על תנוחת הישיבה, אני מגיע למשהו שהוא 75-80% סבבה ולא משהו ״התקפי״ מדי בישיבה בדיוק מהסיבות שפירטת בהודעה שלך, אם אין הרבה הבדל באטקופרה אז אין טעם בהחלפה הזו מבחינתי. 🤷🏻

החלפת אורות גבוהים אוטומטית אין לי גם וזה ממש ממש לא מפריע לי, מספיק רכבים בכביש אכלו מזה מרורים כשהיתה לי ההונדה ולא פעם הפסקתי את זה, כן יש לי חיישן גשם במצב מגבים אוטומטי והוא עובד מעולה (החלפת המגבים המקוריים לבוש אירוטווין היתה מהלך נפלא ואני ממליץ לכולם בחום, אבל זה לא קשור 🙃)

אני חושב לעשות שינוי בגלגלים שלי, להחליף לסט ג׳אנטים בגודל 19 במקום ה-18 הקיימים ולהצמיד שם קונטי פרימיום קונטקט 6 ולעשות שינוי ממה שיש היום גם ברמה הויזואלית וגם ברמת ההתנהלות, בעוד שהרכב נוח במצב קומפורט, הג׳אנט מכוער ברמה קשה בעיני ואני רוצה לקוות שקצת פחות גומי בצד הצמיג אולי יועיל ברמת ההתנהלות הדינאמית, רק אולי… (מישהו מכיר איפה יש oz מקוריים ומוכר אמין בארץ?)

ככל שנאספות התגובות, אני מבין שהמעבר הזה חסר ROI לחלוטין, 

גם ביטוח יקר משמעותית

גם דלק יקר יותר

גם לא יהיה הבדל תהומי ברמת הביצועים לעומת stg1 בטיגואן שלי

מכאן, נראה שהסברתם לי בעצם את כל מה שהיה חסר לי,

למרות הכל, כדי להרגיע את מוחי הקודח, אני אהיה בנהיגת מבחן ב-1.4 ואחזור עם רשמים.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד חשוב לי לרשום(כואב לי לראות משהו קונה רכב חדש,מחליף אחרי חצי שנה ומבין אחרי חודשיים למה עשיתי את זה...תורשתי אצל אבא שלי)

הטיגואן שלך עם צמיגי ps4,סטייג 1 אפילו של תוכנה בלבד,וקולוברים תתנהג כמו רכב אחר לגמרי. 

תשווה את ההבדל הזה לאטקה ואז המעבר לאטקה ירגיש לך מיותר. 

לא מאטקה ואז לטיגואן סטוק כי אז הפער יהיה דיי גדול. 

בשדרוג של 10-15אלף לשלך,הפער פשוט כמעט לא יהיה קיים. 

פשוט רשמת שאתה לא מתגרזן או מתכנן לרדת למסלול.

זה כמו שבן אדם קצת מטייל קצת בדיונות ושבילים יחסית קלים עם טיוטה לאנד קרוזר,יגיד אני רוצה לזה סופה...פשוט אין טעם.(לא השוואה נכונה,אבל הכוונה זהה)

אתה סהכ רוצה קו ישר,וקצת התנהגות וזה באמת פתיר בקלות. 

אגב,98 אף אחד שאני מכיר עם קופרה לא ממלא 98 וכולם משופרות וננהגות חזק. 

לא שמעתי עדיין על מנוע של קופרה שיתפגר,צריך להיות חסר לב להרוס מנוע של קופרה בגבולות ההיגיון. 

תעשה סטייג על הטיגואן שלך,וקלוברים וצמיגים אוחזים וזה ירגיש לך כמו אטקה ביחסית כלום כסף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא במקום של ״למה עשיתי את זה״ 🙂

נקרעתי לפני הרכישה של הטיגואן כי רציתי בכלל אוקטביה vRS אבל גמרו אותה לחלוטין מבחינה ארגונומית עם העיצוב החדש (לבת זוגתי יש ארונה חדשה אז אפשר להסתדר עם כניסה לשבילים בשבתות…)

ואז אמרתי לעצמי שאלך על האופציה היקרה ואקח רכב גדול ומפנק יותר,

הטיגואן כזה לגמרי,

90% מהזמן אני נהנה ממש, באמת, אבל כשבא לי ללחוץ טיפה ולהינות ממשהו קצת דינאמי יותר, מצב ספורט לא עוזר ב-100% וצריך טיפה מעבר, אז חשבתי על המעבר לאטקה. 🤔

אז צמיגים טובים, ג׳אנט מוגדל וסטייג׳ הם פתרון טוב על הנייר…

ג׳אנטים ברמה שאני מחפש (oz כנראה) וסט צמיגים בגודל המתאים זה כמעט 9k לדעתי

עם הסטייג׳ נראה לי שאאלץ לחכות עד לגמר האחריות 🤔

עריכה אחרונה על ידי Super_T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Super_T כתב:

אני לא במקום של ״למה עשיתי את זה״ 🙂

נקרעתי לפני הרכישה של הטיגואן כי רציתי בכלל אוקטביה vRS אבל גמרו אותה לחלוטין מבחינה ארגונומית עם העיצוב החדש (לבת זוגתי יש ארונה חדשה אז אפשר להסתדר עם כניסה לשבילים בשבתות…)

ואז אמרתי לעצמי שאלך על האופציה היקרה ואקח רכב גדול ומפנק יותר,

הטיגואן כזה לגמרי,

90% מהזמן אני נהנה ממש, באמת, אבל כשבא לי ללחוץ טיפה ולהינות ממשהו קצת דינאמי יותר, מצב ספורט לא עוזר ב-100% וצריך טיפה מעבר, אז חשבתי על המעבר לאטקה. 🤔

אז צמיגים טובים, ג׳אנט מוגדל וסטייג׳ הם פתרון טוב על הנייר…

ג׳אנטים ברמה שאני מחפש (oz כנראה) וסט צמיגים בגודל המתאים זה כמעט 9k לדעתי

עם הסטייג׳ נראה לי שאאלץ לחכות עד לגמר האחריות 🤔

קראתי את כל מה שכתבת ואת התגובות, אכן רכב דיילי אחר ייתן לך הרגשה אחרת ויש מספר

רכבים שיכולים לענות על הבקשות שלך.

לפני הכל הייתי אומר לך תעשה נסיעת מבחן חינמית ברכב שהוא "כלאיים" בין SUV ל Hot Hatch 

למשל שבסקירות האלה (1 2)  קופרה פורמנטור VZ וזה קצת ייתן לך יותר פרספקטיבה לעומת הטיגואן שלך (שהוא נהדר) לעומת רכב אחר.

אז בוא ותקבע נסיעת מבחן ואחרי שנשמע את הרשמים שלך מהרכב הזה נוכל יותר להשוות ולתת לך הצעות /רעיונות לרכב אחר (אם בכלל)

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי, נושא הפורמנטור עלה פה בשרשור,

מעבר ללא מעט תקלות שצפות פה בארץ בזמן האחרון עם נורות תקלה ובעיות מולטימדיה,

הרכב הזה פשוט יקר לי מדי.

אבל, תודה על ההצעה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה שהרכב יקר, תקלות המולטימדיה -יותר נכון מסך השליטה, מופיעות אצל לא מעט מדגמי סיאט החדשים. מעניין אם זה לא בגלל התקנות מקומיות.

יש כמה תלונות שחוזרות על עצמן בנושא דיווח על כשל מערכת שמירת נתיב או נורות שרופות שהן דיווחי "פנטום" ואין באמת בעיה, כי זה נעלם על ידי כיבוי והדלקה של הרכב.

הייתה סידרה של פורמנטור (בעיקר ה wannabe 1.5   😉) שהמסך הפך "סגול" מה שמעיד יותר מכל על מגעים רופפים בחיבור המסך, בין אם זה יצא כך מהמפעל או קרה בגלל התקנה מקומית כלשהיא.

האם הופיע גם בטיגואן? 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Super_T כתב:

קובי, נושא הפורמנטור עלה פה בשרשור,

מעבר ללא מעט תקלות שצפות פה בארץ בזמן האחרון עם נורות תקלה ובעיות מולטימדיה,

הרכב הזה פשוט יקר לי מדי.

אבל, תודה על ההצעה.

אכן גם אני שמעתי על בעיות מולטימדיה. חשבתי עליו שביצעתי את ההחלפה שלי לפני מספר חודשים וירדתי ממנו בגלל בעיית ברכיים - מה לעשות לאנשים גבוהים 195 ברגל הימנית מאד סובלת בו.

נסיעת מבחן בלי קשר לך ותעשה - חיוך חינם.

הטיגואן שלך עם שיפור יהיה מאד חזק בסגנון אטקה ואין בעיה להביא את המנוע למעל 300 כ"ס.

לפני 7 דקות, zaf כתב:

הייתה סידרה של פורמנטור (בעיקר ה wannabe 1.5   😉) שהמסך הפך "סגול" מה שמעיד יותר מכל על מגעים רופפים בחיבור המסך, בין אם זה יצא כך מהמפעל או קרה בגלל התקנה מקומית כלשהיא.

האם הופיע גם בטיגואן? 

בטיגואן עם אותה מולטימדיה שיש גם בשאר הרכבים עם סמל פולקסווגן ואין בעיות איתם.

כניאה שאכן התקנות מקומיות - במיוחד בדגמי ה 1.5 הן אלה שגרמו לשם הבעייתי (דיברתי עם לא מעט אנשים שחשבתי לרכוש את ה VZ.

עריכה אחרונה על ידי kobi_g
  • אהבתי 1

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי גם, אפס תקלות מולטימדיה בטיגואן.

מפחיד בעיני להשאיר כמעט 300k₪ על רכב ולחוות תקלות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקופרה יש טורבו יותר גדול וברקסים יותר גדולים וגם מתלים אדפטיבים. רק זה לבד שווה את השדרוג. אם תוכנה טובה ודלק 98 אתה נושק ל 370-380 וצריך את הברקסים הגדולים יותר. כמובן מתלים טיפה יותר נוקשים זה רק יתרון . 

oz בגודל 19 יעלה לך סביב 7-8 אלף ועוד תוסיף צמיגים ואתה בקלות על 12 אלף בערך. gm portal יבואן רשמי של oz והזמנתי ממנו כבר כמה סטים כבר, אמין אבל תהיה סבלני עם זמני הספקה שמידה ותרצה משהו שאין לו במלאי. לאחרונה הוא הביא רוטיפורם לוואגיות ,כדאי לך לבדוק.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב OZ, לפי האתר שלהם , אין להם דילר רישמי בארץ.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמי לא רשמי הוא מוכר את המקורי ולא חיקויים כמו שיש בלא מעט פנצריות

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...