Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית טורבו ,וחשש לנוכלות במוסך

ד.מ
שימו לב! השרשור הזה בן 803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי השבוע הכנסתי את הרכב לבדיקה במוסך מורשה , הרכב סוחב טוב מאד לא היו שום נורות דולקות אבל לא היה מאייץ כמו בעבר ,מקבל פלאפון מהמוסך שיש בעיה בטורבו קיבלתי הצעת מחיר פסיכית אחרי זה נתנו הצעה יותר טובה אמרתי להם אחשוב על זה משלם על בדיקה 400 שקל , נכנס לרכב הופה נורת מנוע דולקת סרקתי הייתה קוד תקלה שבאמת קשורה לטורבו , התקשרתי למוסך ואמרתי איך הגיוני שרק אחרי הבדיקה פתאום יש נורה דולקת אמרו שלפעמים לוקח זמן , השאלה שלי האם לדעתכם יש חשש שעשו לי נזק בכוונה ? בכל זאת מוסך מורשה מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטעות חושבים שמוסכים מורשי יבואן כולם באותה רמה (גבוהה ולא הוא).

בכל מקצוע וענף יש מקצועיים, פחות מקצועיים, שירותיים ולא שירותיים ישרים והוגנים ולצערי גם

לא ישרים ולא הוגנים.

באיזה מכונית מדובר ומה שנת הייצור?.

בברכה  -  רפי לין

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימת אפשרות גבוהה. רכב מודרני פועל ים של שעות ללא כל בעיה, וגם פחות ים של שעות עד להדלקות נורת תקלה. הסיכוי להופעת תקלה/נורת תקלה, שלא באשמת המוסך, דווקא דקות לאחר ביקור במוסך, לאחר התעסקות של מכונאי שהוא גם לא עובד של היצרן, שואף ל-0. לא מומלץ להשאיר משהו שהוא לא סוכריה ללא פיקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לקבוע מה בדיוק קרה, האם מעורב בסיפור מעשה מכוון או צרוף מקרים.

לדעתי העבר את הרכב למוסך אחר, מומלץ בפורום ובקש שיבדוקו בכללי את הבעיה ברכב ותוך כדי גם אם היתה כאן גרימת תקלה או כאילו - תקלה מכוונת.

נראה שמכונאי בעל ידע באיבחון עשוי לעלות על תרגיל התקלה, אם היה כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש חכם אמר לי פעם: אין כזה דבר צירוף מקרים, יש הצטרפות מקרים!

בפעם הבאה יום חופש ולהישאר צמוד לרכב, אם לא מתאפשר עדיף לדחות את מועד הטיפול עד ש יתאפשר.

הסיבוב הזה עלה לך חמישייה חבל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, m&t כתב:

למה משאירים רכב במוסך בלי השגחה ...

זה נוח כן אבל ...

בהרבה מוסכים אתה יכול להשאר במוסך באיזור המבקרים ולהינות מקפה, אבל מבחינת נוכחות ליד הרכב אתה אומנם קרוב מאוד, מצד שני זה לא שונה טכנית או עדיף על  חזרה למשרד או לבית.

אל תשכח שרבים גם אם יעמדו ליד הרכב, כל מכונאי יכול למכור להם סיפור שבד"כ די משכנע, כך שלדעתי השארות במקום לא מועילה, מתאים רק למבינים בתחום.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה שם גם אם תעשה את עצמך מסתכל ומבין משהו,  יחשבו 7 פעמים עד שיעשו משהו אם בכלל יחשבו בכיוון הזה.

אל תיתן סיבה לעשות כן, תיקח יום חופש ותטפל ברכב כמו שצריך, אחרת, תשלם את החשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m&t כתב:

איש חכם אמר לי פעם: אין כזה דבר צירוף מקרים, יש הצטרפות מקרים!

בפעם הבאה יום חופש ולהישאר צמוד לרכב, אם לא מתאפשר עדיף לדחות את מועד הטיפול עד ש יתאפשר.

הסיבוב הזה עלה לך חמישייה חבל!

במקרה הזה פות"ש התלונן על חוסר תאוצה, אפשר בהחלט לשייך את התלונה בבעיה בטורבו. יש תקלות שמחשב הרכב בוחן לאורך זמן קצוב לפני שנדלקת נורת אתרעה, כך שבכל זאת יכול להיות שהכל בסדר ואין בסיפור נגיעה של נוכלות או רמאות, נכון יכול להיות שאני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע באיזה מוסכים אתם מבקרים, אבל אני די משוכנע שהימים שבהם הלקוח יכל להריץ דאחקות עם זה שעובד לו על הרכב או מנהל המוסך די נכחדו מהעולם (או שמא זו האשכנזיות שלי שדופקת אותי). בכל המוסכים שביקרתי, גם המהוללים שבפורום, שולחים אותך אחר כבוד לשבת ולהתייבש בחדר הייעודי, שלרוב גם מהווה מיקשה נפרדת מאולם המוסך והרכבים, כך שהרציונל ללקיחת יום חופש בשאיפה שתוכל להיות צמוד לזה שמטפל לך ברכב קצת תקול (לדעתי, כע?).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן גם אותי זה מאוד מסקרן איזה מוסך, בדגש על מוסך יבואן, נותן לכם להיות צמוד לרכב שלכם באזור הטיפולים, לעמוד מתחת לליפט, ולהיות צמוד למכונאי שיסביר לכם על כל דבר שהוא עושה ורואה בלייב. 

לא מדבר על מוסך כללי עם ליפט אחד, שאתה מכיר  את במוסכניק 20 שנה.

באמת שואל, אפשר שמות?

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה אתה שם זה אחרת, בנוסף תמיד ניתן גם להתווכח על המחיר לנסות לייעל ולבדוק שבאמת עושים את מה שכותבים,  מצד שני אתה יכול לזרוק להם מפתחות ולשלם את החשבון על הבבאללה מה שכתוב זה משה שעשו  לגהץ זה הכי קל, ו שלום על ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, m&t כתב:

כל עוד אתה שם גם אם תעשה את עצמך מסתכל ומבין משהו,  יחשבו 7 פעמים עד שיעשו משהו אם בכלל יחשבו בכיוון הזה.

אל תיתן סיבה לעשות כן, תיקח יום חופש ותטפל ברכב כמו שצריך, אחרת, תשלם את החשבון.

אתה באמת מאמין במה שכתבת, כל מכונאי זוטר מגלה מעמידי פנים של מבינים וטוחן להם את הכיס בלי שירגישו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m&t כתב:

זה לא משנה אתה שם זה אחרת, בנוסף תמיד ניתן גם להתווכח על המחיר לנסות לייעל ולבדוק שבאמת עושים את מה שכותבים,  מצד שני אתה יכול לזרוק להם מפתחות ולשלם את החשבון על הבבאללה מה שכתוב זה משה שעשו  לגהץ זה הכי קל, ו שלום על ישראל.

כבר דיברנו על זה לא?

זה עניין של יחס שלך עם המוסך המטפל, והיכרות של הנפשות בו.

גם שאני לא שם, תמיד יכול לקפוץ מהעבודה לראות אם מה שמבקשים אכן קיים, מראים לי פיזית על הרכב. תמיד יכול להיכנס לאזור הטיפול, מרשים לי, אחרי שמבקש. אני חושב שאם אין לך הבנה, זה לא משנה אם אתה שם או לא. וגם כמובן כמה היכרות יש לך עם הרכב שלך. ידע זה כוח.

כמו כן שאוסף את הרכב, תמיד נותנים לי את המפתח לפני התשלום, הולך לרכב, מסתכל במנוע, מתחת לרכב, בודק את כל הנוזלים. קשה לפספס אי החלפת שמן, או לראות שאכן מסנן השמן חדש וכו.

עריכה אחרונה על ידי לירון .ה.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...