Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית טורבו ,וחשש לנוכלות במוסך

ד.מ
שימו לב! השרשור הזה בן 804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה שם, זה שונה מאשר לא להיות שם ולסמוך על "יהיה בסדר" .

ומי שאין לו זמן או שהוא מנהל גדול או שהוא סתם שם קצוצ, שישאיר מפתחות ויבוא לקחת בסוף היום, ןישלם מה שצריך הכל בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע... היררכיית העבודה שאני נתקלתי בה היא שיש נציג שירות, לרוב כזה בעל לשון חלקלקה שכבר ראה לקוח או שניים עצבניים (יותר לכיוון של אלפיים) שממלא יחד איתך דף עבודה בהתאם לבקשות שלך, זורק אותו לאחמד/גדעון/יבגני/ששון שעובדים בתאכלס על הרכב שלך. אם יש בעיות, הוא חוזר אליך טלפונית עם מה שהם אמרו לו ורואים איך מסתדרים. אם אין, הוא חוזר אליך עם דרישת התשלום ויאללה ביי.

אצל אנשים רבים מתקבל הרושם שאותו נציג שירות הוא גם זה שעובד על הרכב וחושבים שאם יישארו בתחומי המוסך וישגעו אותו כל 5 דקות, "יהיה בסדר". לא רואה איך בסנריו הזה ההשארות ובזבוז הזמן שלי במוסך מועילים במשהו מלבד, אולי, להפחתת סטרס שמא ידפקו לי משהו ברכב. בפועל, גם אם דפקו, אין לי איך באמת לוודא ולראות את זה.

אם כבר מה שאני עושה, כשאני בא לאסוף את הרכב לאחר שהודיעו לי שסיימו, אני עוצר עם הרכב 20 מטר מהמוסך, עושה סיבוב מסביב לרכב, מרים מכסה מנוע, בודק מה שצריך לבדוק (בעיקר שכל הפקקים חזרו למקומם ומפלסי הנוזלים תקינים), מעיף עוד מבט מתחת לרכב ונוסע לדרכי. כשמגיע הביתה שולף את כרטיס הזכרון מהדאשקאם ורואה מה עשו באיזור המנוע, אם נטפליקס לא סוגר את הפינה.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, m&t כתב:

אתה שם, זה שונה מאשר לא להיות שם ולסמוך על "יהיה בסדר" .

ומי שאין לו זמן או שהוא מנהל גדול או שהוא סתם שם קצוצ, שישאיר מפתחות ויבוא לקחת בסוף היום, ןישלם מה שצריך הכל בסדר.

מהכרת התחום אפשר להבין שאתה מתיחס למוסכים "משפחתיים" בהם הלקוחות מסתובבים בין מכונת הקפה לליפטים והעובדים  מוכרים להם בשמם הפרטי.  היום רבים מביאים את הרכבים למוסכים מורשי יבואן, בהם מקפידים על תקנות הבטיחות באזור הטיפולים ברכבים ומרחיקים משם לקוחות  שמתקרבים לרכב שלהם כדי "לפקח".

הגישה שלך מוכרת  ורבים שואפים לממש אותה הלכה למעשה,  רובם ואולי כולם לדעתי ללא הצלחה, למעט בעלי קשרים מיוחדים.

תוכל לתת דוגמאות מהעבר בהם רק נוכחותך בזמן אמת במקום מנעה טעות באיבחון, או חלילה קומבינה או תרגיל הונאה של מוסך שעלולים היו לגרור אותך לעלויות תיקון גבוהות ומהותיות בלתי נמנעות בזמן מאוחר, בניגוד למתבקש.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא מהעבר: הכנסתי את הרכב למוסך נאמר לי שצריך להחליף מנוע, אף נתנו הצעה 8600 ש"ח, אמרתי להם תודה רבה וברחתי משם, מאז החזקתי אותה 3 שנים והעברתי לאחי שמחזיק אותה כבר 5 שנים נוסע כמו שד.

לפני חודשיים נכנסתי למורשה ויצאתי עם חשבון 1200 אני מסתכל דחפו חבר מועדון 100 שקל, אביזרים נילווים 40 שקל חומרי עזר 30 שקל, שמן 300 פילטר 150 קיצר עבור שמן ופילטר לקחו 1200 הלכתי לשבת עם המנהל והסברתי לו יפה שאני יותר לא חוזר לשם כי במוסך לייד אני עושה את אותו הדבר ב 400 שקל, לבסוף הוריד לי את כל הנילווים ועשה הנחה 20 אחוז הוריד לי 500 שקל.

שווה יום חופש או לא?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נכנסתי למורשה הקבועה שלי לטיפול השנתי ועל הדרך אישור רכב מיושן לטסט.

קודם כל אין דבר כזה תשלום בסוף, היועצת שירות מוציאה לי הצעת מחיר על פי מה שנדרש, ושואלת אם אני רוצה תוספים, אומר שלא וזה יורד מהחשבון, מחכה שאחתום על ההצעת מחיר לפני שמתחילים לעבוד. לא רואה איך יכולים להכניס דברים שלא ביקשתי? מועדון אם מסתיים , שואלת אם לחדש.

חומרי עזר, לא משלם אף פעם. אישור רכב מיושן לא משלם גם.

שוב זה שנים של אמון והכרה, אבל כן מוסך חדש לא הייתי הולך בפעם הראשונה ומשאיר רכב

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, m&t כתב:

דוגמא מהעבר: הכנסתי את הרכב למוסך נאמר לי שצריך להחליף מנוע, אף נתנו הצעה 8600 ש"ח, אמרתי להם תודה רבה וברחתי משם, מאז החזקתי אותה 3 שנים והעברתי לאחי שמחזיק אותה כבר 5 שנים נוסע כמו שד.

איך זה קשור ליום חופש? הרי גם אם לא תהיה ליד הרכב - יתקשרו אליך ויגידו שצריך להחליף מנוע בעלות של 8600 - להחלטתך להחליף או לא. למה זה קשור אם אתה ליד הרכב?

לפני 5 שעות, m&t כתב:

לפני חודשיים נכנסתי למורשה ויצאתי עם חשבון 1200 אני מסתכל דחפו חבר מועדון 100 שקל, אביזרים נילווים 40 שקל חומרי עזר 30 שקל, שמן 300 פילטר 150 קיצר עבור שמן ופילטר לקחו 1200 הלכתי לשבת עם המנהל והסברתי לו יפה שאני יותר לא חוזר לשם כי במוסך לייד אני עושה את אותו הדבר ב 400 שקל, לבסוף הוריד לי את כל הנילווים ועשה הנחה 20 אחוז הוריד לי 500 שקל.

אותו דבר - היום אתה מתקשר לפני למוסך - מבקש הצעת מחיר מפורטת לטיפול וזה מה שאתה משלם בסוף (כאשר אין דברים שצצו במהלך הטיפול). את המיקוח אתה יכול כבר לעשות לפני ושוב - לא חייב להיות ליד הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשור וחצי, אם אני לא שם, ואני לא מסכים למחיר, לך תדע מה יעשו או לא יעשו, אני שם אני יכול לברוח כל עוד זה אפשרי, בדק מצא, נתן הצעה, אתה בא בערב לא תרצה לתקן, הוא ירצה כסף על הבדיקה, ככה אתה עף משם באותו רגע וזהו.

לגבי המקרה השני, סוכם על מחיר סביב 600-700 וכשיצאה חשבונית פתאום נוספו להם נילווים שהכפילו את המחיר, כמו כן המחיר גם אם הוא נאמר, הוא לעולם לא סופי ותמיד אפשר להתמקח תלמד.

שכל אחד יעשה מה שנוח לו ומהנסיון שלו, אני לא משאיר רכב לבד סוף.

לא סומך על אף אחד, לך תראה יצאת צדיק היו כמה על מוסכים לך תראה מה יצא בסוף ...

עריכה אחרונה על ידי m&t
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד מטפל במוסך שמאפשרים לי לעמוד ליד המכונאי ומסכים לקבל חלקים שאני קונה.

וכבר יצא לי בעבר להתווכח עם המכונאי על חלקים שאין צורך להחליפם.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...