Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הכי נכון לעשות עם סכום של כסף, אם לא רוצים לקנות דירה

timur2008
שימו לב! השרשור הזה בן 899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין מאוד. בעיקר מפקח, תודה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, BarryG כתב:

מצד אחד, השקעה במדדי מניות לתקופה ארוכה אמורה לספק תשואה טובה יחסית לאלטרנטיבות. מצד שני, מבחינת התזמון הנוכחי, יש הרגשה של בועה בתחום ההיי טק, כאילו אנחנו ב- 1999... אז לשים כל כך הרבה מהחסכונות במדד מוטה היי טק היום לא נראה כמו הדבר הכי חכם.

אין איך למדוד את זה, אבל אני מהמר שאנשים הפסידו הרבה הרבה יותר מלחכות לקריסה ולנסות לתפוס נקודות שפל, מאשר מהקריסה עצמה.

אני מרגיש הרבה יותר נוח להיות בשוק, מאשר להיות בחוץ ולחכות. אני מבין את הצורך הפסיכולוגי לא לקנות בשיא, אבל איך תדע מתי השוק יקרוס, בכמה, ולא פחות חשוב- כמה הוא יעלה עד שיקרוס?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, עידן. כתב:

אין איך למדוד את זה, אבל אני מהמר שאנשים הפסידו הרבה הרבה יותר מלחכות לקריסה ולנסות לתפוס נקודות שפל, מאשר מהקריסה עצמה.

אני מרגיש הרבה יותר נוח להיות בשוק, מאשר להיות בחוץ ולחכות. אני מבין את הצורך הפסיכולוגי לא לקנות בשיא, אבל איך תדע מתי השוק יקרוס, בכמה, ולא פחות חשוב- כמה הוא יעלה עד שיקרוס?

מסכים, אבל:

1) אם אתה חושד שיש בועה בעיקר במניות טכנולוגיה, עדיף לקנות מדד לא מוטה טכנולוגיה כמו הנאסד"ק.

2) במקום להיכנס בבת אחת אפשר לפזר את ההשקעה על, נגיד, שנתיים, כל רבעון להשקיע שמינית מהסכום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אחזור לשאלה ששאלתי בהתחלה. 

מה לעשות עם סכום כסף, אם אתה לא מעוניין לקנות דירה, ולא מבין בשוק ההון? ונניח שכרגע אין לך צורך בו לתקופה של לפחות כמה שנים. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תלווה את זה בריבית למישהו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, timur2008 כתב:

מה לעשות עם סכום כסף, אם אתה לא מעוניין לקנות דירה, ולא מבין בשוק ההון? ונניח שכרגע אין לך צורך בו לתקופה של לפחות כמה שנים. 

אתה חייב להבין משהו

סיכון ותשואה באים ביחד..

כלומר בהשקעה טובה אתה יכול להרוויח טוב.. אבל אתה גם יכול להפסיד טוב!

ומהשאלה שלך נשמע שאתה קצת בונה על החלק האופטימי במשוואה..

אתה מחפש תשובה מהירה שתפתור לך את הבעיה.. אבל אין פה תשובה כזו, כל אחד עם ההעדפות שלו ועם כמה כסף הוא יכול לאבד ועדיין לישון בשקט

תתחיל בלשאול את עצמך קודם כל כמה מהכסף שלך אתה מוכן להפסיד.. 

אם אתה מחפש השקעה טובה תתחיל בהשקעה  בידע,  אולי תיקח אפילו קורס כלשהו ..(תבדוק על simplyfinance)

אחרת תברח כשהשוק נופל,

ותפספס עליה פוטנציאלית כשהוא חוזר לעצמו

עריכה אחרונה על ידי Yuri Abaev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, timur2008 כתב:

אתה מסרב להבין שזו שאלה שכל מי שיש לו כסף בצד שואל את עצמו.

אין תשובה "נכונה".

גם אני מתלבט בשאלה הזו בתקופה האחרונה, ובינתיים מפסיד מזה שהכסף לא מושקע.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

גם אני מתלבט בשאלה הזו בתקופה האחרונה, ובינתיים מפסיד מזה שהכסף לא מושקע.

אתה מפסיד את האינפלציה, אתה לא מפסיד מזה שהכסף לא מושקע. להסתכל על תשואה אלטרנטיבית כהפסד זה לא חכם (תמיד יהיה נכס שעשה תשואה יותר גבוהה ממה שאתה משקיע בו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. ברור לי שההפסד הוא האינפלציה, בגלל זה לא הפריע לי עד עכשיו.

עכשיו כשיש אינפלציה, זה כבר מציק לי.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לשים כסף במסלולי השקעה כלליים באחת במבתי השקעות 

פניקס

מיטב דש

אוטשולר

ומניהם לא עדיף מהעו'ש? 

או קופות גמל להשקעה? 

בסופו של דבר כסף ששוכב בבנק לא עושה כלום, לפי מה שאני ראיתי הקופות הללו עושות בממוצה 6% שנתי בשנים האחרונות. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

כלומר, שתי התשובות נכונות וכל מה שביניהן. לא זוכר אם ענית לגבי לימוד, אבל בהינתן ואתה לא מוכן להיכנס בעובי הקורה בנושא אני ממליץ לחפש איש מקצוע מומלץ בתחום ולשמוע מה הוא ממליץ בהתאם לרצונות, יכולות ותכנון עתידי. אמנם יהיה לך קשה לאמוד את טיב ההמלצה אבל כן תוכל לעקוב, לבדוק את הביצועים וכו'.

והסיבה שזו התשובה שלי ושל עוד כמה בשרשור היא ש"עדיף" היא מילה סובייקטיבית. יכול להיות שפלוני לא מסוגל להכיל הפסדים בשוק ההון ולכן עדיף לבנות עבורו תמהיל מאוד סולידי, עבור אחר אין בעיה להפסיד כלל וכלל והוא מוכן להרפתקאות מסמרות שיער, אזי עבורו כנראה עדיף לבנות תמהיל הרבה פחות סולידי.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

לא.

אולי

וברצינות, השרשור הזה לא מתקדם לשום מקום וזה היה ניכר איפשהו בעמוד הראשון שפות"ש האשים את המגיבים שהם "לא עוזרים לו"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Blaz00r כתב:

אולי

וברצינות, השרשור הזה לא מתקדם לשום מקום וזה היה ניכר איפשהו בעמוד הראשון שפות"ש האשים את המגיבים שהם "לא עוזרים לו"

אני רואה שאתה ממש אובססיבי לגבי זה. מקווה שתצליח להתמודד עם זה. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, פינדר כתב:

ובינתיים מפסיד מזה שהכסף לא מושקע.

בגלל שאתה מפחד לקנות כשהמדדים ב״שיא כל הזמנים״.

קשה להאשים אותך. התקשורת הכלכלית נעה בין פאניקה לאופוריה ובאופן מכוון יוצרת תחושה שהשוק ״עולההה!!!״ ולכן צריך לשבת בצד ולחכות לתיקון, או ״מתרסקקק!!!!״ ולכן צריך לשבת בצד ולחכות שירגע. בשילוב עם שנאת סיכון שטבועה בכולנו, זה מתכון קטלני לפספוס של שוק שורי, גם אם השור נראה קצת חולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...