Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע התחיל לאכול שמן (סויפט 2013 ידנית)

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 1003 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בין הטיפול הקודם, לטיפול האחרון, בשלב כלשהו, הרכב התחיל לאכול שמן - ככה שהגעתי לטיפול האחרון עם מדיד כמעט יבש (כן, לא בדקתי כמה חודשים, עד עכשו לא ממש הייתה לי סיבה כי לא אכל בכלל 150K ק"מ)
 הרכב (חוץ מאותו טיפול לפני אחרון) היה מטופל במוסך מרכזי ומוסך מורשה בוש כל החיים שלו (חומרים איכותיים ועבודה מקצועית), חוץ מהחלפת קלאצ' לפני 80K ק"מ לא היה שום תיקון גדול.
לא הייתה אינדקציה להתחממות המנוע בשום שלב

עכשו הרכב אוכל בערך 1 מ"מ שמן מהמדיד כל 1500 ק"מ (הקארטר אגב קטן. 3 ליטר ערך)

השאלה שלי - מה אני יכול לעשות עם זה? יש דרך להעריך את הנזק? או מקור הנזק? יש לי מה לעשות עם זה במסגרת תקציב שפוי (לא החלפת מנוע)

תודה רבה לעוזרים!

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כאמור לבדוק את האיזור אם יש שם נזילה או הזעה.

אם לא תנסה לאמוד את הכמות שנאכלת.

הייתי אומר שווה לבדוק במוסך אם יש להם כיוון "לתקוף" את הבעיה הזאת.

ובכל מקרה אם מדובר על אכילה של פחות מבערך ליטר ל10K לא הייתי ממהר להתחיל לפרק חצי רכב- יתכן וזה עניין של בלאי של הרכב וכל עוד זה לא אכילה משמעותית לא הייתי נלחץ יותר מדי.

תשמור על השמן שממלאים לך בטיפול(כנראה ישאר לך עוד איזה ליטר) ופעם בחודש תבדוק את המדיד אם יש צורך תוסיף מעט.

*זה ממש לא נורא לבדוק פעם בחודש שמן לדעתי- זה לא שיש לך RX7\8 שאתה צריך לבדוק כל יום שמן וכל 3000 קמ להחליף😜

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Shab00 כתב:

נסה לראות אם אתה רואה נזילות או הזעות כלשהן בעין

סביב המכסה שסתומים זה הכי קל למצוא ולתקן (החלק הכי עליון של המנוע)

הייתה הזעה בחיבור של הקלאצ' למנוע, סודר ע"י החלפת אטם (ירד גם קצת מהכמות של השמן גיר, בערך 200 מ"ל היה חסר)

הזעות ונזילות אחרות לא ראיתי
אגב- בטיפול האחרון החלפתי את הפלאגים, לא היו רטובים ואל מפוייחים יותר מידי. עברתי טסט גם לא מזמן, ולא אמרו שום דבר על הפליטות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באמת אין הזעה/נזילה בולטת וזה באמת לא נשמע כמו כמות לדאוג ממנה (מילימטר ב1500 שאמרת) נסה לעקוב אחרי זה. נשמע מיותר לפרק חצי אוטו בשביל אכילה כל כך קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי לא נראה שחוסר השמן (הגדול) נובע מהזעה.

תתחיל לבדוק שמן בצורה קבועה.

תקפיד להשתמש בשמן איכותי ובצמיגות מתאימה (תבדוק אפילו את המוסך - במה הוא משתמש בדיוק). גם החלפת סוג שמן יכולה לגרום לצריכה מוגברת.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

השמן ששמו בטיפול במוסך החד פעמי אמור היה להיות בסדר (אם באמת שם את השמן שהראה לי) 

ובמוסך הקבוע בוודאות שמים כבר כמה שנים שמן באיכות גבוהה (מוסך זיסו, מורשה בוש)

מצורפת תמונה של המדיד שלי עכשו, 3500 ק״מ אחרי טיפול (היה בחלק העליון של החור העליון). זה בערך 2-3 מ״מ מהמקסימום. איך אני יכול להעריך כמה חסר?

הגובה של השמן זה בפס בלבנבן מתחת לנקודה העליונה, זה צילום מאקרו וקצת בזווית אז הצבעים קצת מבלבלים

IMG_20210725_154658.jpg

עריכה אחרונה על ידי I.G

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, איילצבי כתב:

בדוק במקום ישר ותוסיף כל פעם 100 מיליליטר . להערכתי חסר  פחות מ 200 .

אוקי, תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1003 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...